Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Duska91

3 miesieczne dziecko nie trzyma glowki na brzuszku

Polecane posty

Gość Duska91

Witam, moja córeczka wczoraj skonczyla 3 miesiące i jak ją kłade na brzuszek to zauważyłam, że nie chce trzymac główki, a ja juz Jej sie to uda, to trwa to do 5 sekund..Nie mam pojecia czy ja ją zle klade, czy nie ma sily na to,aby trzymac glowke. Prosze poradzcie mi co mam w tym wypadku zrobic... Z gory dziekuje za odp. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak czesto kladziesz ja na brzuszek?Trzeba kilka razy dziennie,zeby dziecko trenowalo i podnosilo glowke na coraz dluzej.Ale jak mowisz,ze utrymuje chwilke to chyba jest ok.Kladz czesciej niech maluszek cwiczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Duska91
Malutka klade okolo 5,6razy dziennie, chyba ze jestesmy poza domem to raz dziennie. Milenka lubi ogolnie lezec na brzuszku, ale zazwyczaj w jednej pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Duska91
Dodam tylko ,ze mala jak ja trzymam w pozycji do odbicia (na ramieniu) to sama sztywno trzyma glowke, wiec chyba ma sile...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To może być obniżone napięcie mięśniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój ma 4 miesiące i spokojnie utrzymuje kilka minut, pewnie za niedługo wypadnie Ci jakieś szczepienie to zapytaj przy okazji pediatry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój też skończył 3 miesiące i zamiast główki częściej dźwiga pupcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie przed wami szczepienie to zapytaj przy okazji pediatry.Ale mysle ze nie masz sie czym martwic skoro trzyma glowke ,a na brzuszku tez przez chwile podnosi.Moja mala ma 3,5 miesiaca i czasami ladnie podnosi glowke,podpiera sie troche na raczkach.A czasami ma lenia i tylko lezy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój ma 4 i pół msc i dopiero teraz zaczął unosić ładnie główkę. Wcześniej tylko leżał i ssal piastke na brzuszku, nawet nie podejmował prób. Pediatra mówiła że jak nie chce to żeby nie tresowac dziecka na siłę. Na szczescie teraz jest OK. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zaszkodzi sprawdzić to u neurologa, bo mose być coś z,napięciem mięśniowym lub z asymetrią, a może po prostu to jeszcze nie ten czas u niej. Idź do neurologa i rozwiej swe wątpliwości. I kładź często na brzuszku. Masuj rączki, nóżki, plecki np po kąpieli, turlaj ją na boczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko w swoim czasie.Moja mała późno też zaczęła podnosić główkę,późno zaczęła raczkować bo około 10mca,a teraz ma 13mcy i jeszcze nie chodzi.Wszystko na prawdę w swoim czasie.My jesteśmy zdania że nie należy przyspieszać pewnych czynności gdyż każde dziecko w swoim czasie zacznie wszystko robić. Byłam u lekarki nawet by pytać i właśnie nas uspokoiła.Mówiła też aby na pewno nie kupować chodzika,bo obciąża to stawy dziecka.Fakt zacznie może i wcześniej chodzić,ale tak to mamy jeszcze troszkę spokoju bo grzecznie usiądzie na pupie.A jak zacznie już sama chodzić to wszystko złapie w swoje rączki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×