Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

orzeszek88

Wczesne objawy ciąży pomocy cz2

Polecane posty

A zwykły gin zleci takie badania ??? Czy tylko od nie płodnośći ? Bo moja gin to totalna niewiedza i nie wiem czy iść do nowego gin czy jechać do wielkiego miasta np Poznań i iść do jakiegoś lekarza :( mam ochotę zapaść się pod ziemię bo nie mam ochoty na nic tak się bije nie mam za dużo kasy żeby dużo na lekarzy wydawać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmadzia
Lwica ja jestem z lipca iza ma termin e dniu moich 30 urodzin. I ja i brat jesteśmy wakacyjni i ja strasznie niechcialam rodzic w tedy w takiego dziecięcego powodu bo zawsze mi było przykro ze cukierków do szkoły nie mogłam nosić bo imieniny też mam wtedy. więc moja przestroga jest taka jeśli godzisz w terminie wakacji czy świat Dax dziecku imię takie żeby imieniny były w roku szkolnym. ... Lwica nienakrecam się różnie może być się zobaczy chociaż wg cm mam cycki o 4 cm większe.... Cud natury..... Orzeszek jeśli masz ginekologa na NFZ takiego w miarę to może zleci badania to zawsze oszczędność albo usg czy monitoring bezpłatnie tak żeby iść do specjalisty już z jakimiś gotowcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lwicapolska
Ja z sierpnia wiec wiem co czujesz ;p imieniny tez niestety w sierpniu :D masz rację takie różne badania najlepiej na NFZ bo można zaoszczędzić choć czasem nie warto na taki rzeczy żałować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok dziękuję ... załamałam się bo naprawdę czuję się bezradna idę do innego gin i będę robić badania :( tak bardzo się boję tych badań że coś złego wyniknie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Orzeszek właśnie nie powinnaś bać się tych badań, powinnaś się ucieszyć że jakiś hormon/wynik będzie za duży czy za mały bo będziesz miała postawioną diagnozę, dostaniesz leki na wylregulowanie i ciąża murowana. A u mnie wyniki wszystkie dobre i nie wiadomo co dalej robić. Klara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmadzia
Orzeszek ważne żeby ruszyć i może znaleźć powód najgorzej jak wszystko ok a nic nie wychodzi. Popytaj może jest jakiś lekarz który zna się na rzeczy u ciebie albo taki co przyjmuje prywatnie ale po 2 wizytach np może przyjmować w szpitalu czy przychodni na NFZ. tylko jak coś to mów ze rok albo 13 miesięcy się staracie żeby nikt nie wpadł na pomysł ze jeszcze miesiąc czy dwa macie czekać. Lwica jesteś moja zaginiona siostra normalnie hihi jakiś dziwny spokój mnie dziś ogarnął to chyba przez ten smog haha na cos przydały się te opary itp Lwica kiedy robisz test? W weekend?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lwicapolska
Hahahah żebyś wiedziała ! Zawsze wie Działam ze gdzieś jest ta moja siostrzana połówka :D no właśnie ? Jak tam w ciebie sytuacja z tym smogiem? Nie ciekawie chyba co..? Tak jeśli nie dostane do weekendu @ to robie w niedziele :) Orzeszek Madzia dobrze mówi nie ma się czego bać i właśnie jak zrobisz badania i coś będzie nie tak to ci to ureguluja i po sprawie zresztą co to za lekarz ze nie zlecił ci po takim czasie podstawowych badań. To już Klara ma dużo gorzej niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmadzia
No komunikacja darmowa więc mały miał krótką przejażdżkę bo spacery odpadają. Ale nie jest najgorzej są miejsca gdzie mają dużo większy. przerażające ze nic z tym nie robią można przecież dopłacać do wymiany piecy chociaż... Eh bo w sumie to samochodów kłam wrażenie mniej jeździ wszystkim chyba akumulatory padły... No to 3mam kciuki lwica żebyś w niedzielę testowala. Ja jak nie bedzie i wytrzymam to 17stego wiec czekamy.... Mam straszne uczucie wilgoci zaczynam się zastanawiać czy to nie jest początek jakiejś infekcji ale niewiem bo nigdy nie mialam żadnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lwicapolska
Nie myślę że to nie infekcja. Jakby cie swedzialo czy piekło to inna sprawa a jak nic z tych rzeczy to spoks :) Dobrze ze tu na wsi nie ma takich problemów :) wtorek mówisz ? Ale się będzie ciąglo do tego czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miczka2525
orzeszku kochana musisz badania porobić jak mówisz...moja koleżanka np. 4 lata się starała i zaszła od razu po zrobieniu laparoskopii, okazało się, że jej jajowody były jakoś poplątane. Druga kwestia- można spróbować zażywać kapsułki z olejem z wiesiołka, który wzmaga wydzielanie śluzu ułatwiającego "transport" plemników... a tak badania hormonalne też zrób. Może warto poświęcić się i pojechać do dobrego gina...no i niech partner też zrobi badania nasienia. Madzia i Lwica niesamowite, obie z okresu wakacji, obie mamy z tej samej daty :) dziewczyny bardzo trzymam za Was kciuki! Madzia-nie chcę nakręcać, ale ja też miałam mleczny śluz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmadzia
Wiem dziewczyny wiem ten śluz jest bardzo hm inny ale nienakrecam się co jest wręcz dziwne biorąc pod uwagę inne cykle. Ale co ja wam bede mówić idę spać od tygodnia zasypiam w ciągu godziny po uśpieniu dziecka. zjadłam 1/4 torcika wedlowskiego i ide spać A test jeśli niedostame wczsniem @ chce w 29 dc zrobić jeśli by się udało to akurat urodziny męża .... Więc było by coś miłego a jak nie to przynajmniej wypije winko za jego zdrowie. Cała butelkę sama...... A co... No to dobranoc bo padam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Orzeszek88
Zapisalam się do gin idę już w srode. Nie wiem czy iść jutro do pracy bo się załamałam psychicznie i nie widzę sensu wiem powinnam znaleźć nowe siły do działania ale naprawdę już nie mam sił :( najgorsze że nie mam nadzieji zawsze było ze odpuszczam i mówiłam następnym razem się uda a teraz nie mam nadzieji boję się kolejnych cyklów i rozczarowan. Już nie chce tego przeżywać bo tak serduszko boli :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmadzia
Orzeszek zaczynasz działanie spróbuj znaleźć sobie jakieś zajęcie dodatkowe coś co odciagnie głowę od jednego tematu. Obojętne co... Ja robię porządki w szafach ułóż biżuterię zacznij dietę zacznij gotować jakieś nowe przepisy cokolwiek. Ja jak nie wychodzi biegam na silownie i sprzątam ale każdy ma swój sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lwicapolska
Orzeszek zapisałaś się do lekarza - to kest twój pierwszy krok w dobrym kierunku ;) teraz wszystko w jego rękach i naprawdę nie załamuj się bo to nie pomoże a tylko będzie ci trudniej :* Madzia jak ja mam ochotę na wino.. u mnie tez dziś wilgotno ale nic konkretnego nie zauważyłam. Miczka dziękuje za kciuki kochana :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmadzia
Ja ogólnie mam jakiś spokój umysłu poza tym ze dowiedIalam się ze następną babka w ciąży jak ja nieznosze tego wszystkiego wszyscy brzuchaci... Wr.... Ja to niewiem wewnętrznie wilgotność ale jakoś nic nie boli albo cycki ani nic... W sumie tydzień do okresu wiec różnie może byc. Lwica ja ci powiem ze jak masz ochotę na wino to możesz się napić lampkę tylko najlepiej wytrawnego czerwonego. To niezbrodnia we Francji kobiety piją wino i wszyscy żyją. Rozumiem że ma się niepic wodki itp ale w pierwszej ciąży miałam problemy trawienne i naprawdę lekarz powiedział ze zdrowsze jest wypicie pół lampki wina niż wzięcie leków.... A i jak coś to są wina bezalkoholowe które smakują jak normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćIza
Lwica pij! Na zdrowie :-p Dziewczynki mam 2 opakowania duphastonu. Specjalnie wykupilam jedno z myślą o Was,może któraś chcę. 1 dla Klary zarezerwowane :-) Jedno miałam a już nie muszę brac więc odsprzedam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lwicapolska
Iza kochana jesteś na pewno którejś dziewczynie pomożesz :* nie pije bo uważam ze nie powinnam tylko dlatego ze właśnie zostały mi w domu same wytrawne a ja nie lubieeee ;D chyba ze miodem podłodze :) od 7 dni bolały mnie sutki dziś zauważyłam ze mnie całe cyce bolą. Oprócz tego żadnych nic a nic objawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lwicapolska
Lol tam miało być ze miodem poslodze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćIza
Jakby któraś średnio się znała , to duphaston podnosi poziom progesteronu. Dzięki temu brany od owulacji może pomóc w zagniezdzeniu zarodka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lwicapolska
Tak sobie dla jaj ov liczyłam w którym tyg ewentualnie jestem i na kiedy bym miała termin porodu i wyszło ze 17 września :D heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmadzia
Lwica haha to sie na 16 moze wyrobisz. No kompletnie nic tylko tam jakos mokro i rozpulchniono w dotyku.... Ciekawe. Ja tylko wytrawne pije. A po ciąży podczas karmienia miałam kryzys i mąż mi bezalkoholowe kupił bo ogólnie ja wiecznie problemy z krwią miałam a wino poprawia to i owo. Haha. Ja to niewiem jak to jest bo np u nas jest zakaz ze ciężarną nirmoze sera pleśniowego jeść a jak powiesz to francuzowi to patrzy na ciebie jakbyś przynajmniej nienormalny był. Za to chyba w norwegii przestrzegają przed jedzeniem mięsa bo za bardzo pedzone antybiotykami. Ciekawe co z tego jest prawda. Lwica a co do terminu to ja chyba bym jakoś 26 miała ale ja rodzilam w 36 tyg i mam nadzieję ze teraz jak już się uda też tak będzie taki minimalny wcześniak. Jeszcze się nieumeczylam tak i w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lwicapolska
Może to zależy od ogólnego trybu życia. Np taka Francuzka wychowana jest na innych produktach wiec może taki ser jej nie szkodzi. Nie wiem to taka moja teoria :) ojj sprawdzam a nawet w ciazy nie jestem przynajmniej na ta chwile :P wytrawne wino trzeba lubić a u mnie też uczucie wilgoci i dziś lekko bolało mnie podbrzusze ale tylko na kilka sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmadzia
Hm ja pierwszy porod przepowiedzialm sobie wsensie date. Mial sie urodzic w lipcu a ja jakos w lutym powiedzialam ze wazne zeby niebyl blizniakiem bo jakos zle mi sie z tym znakiem zyje I urodzil sir w pierwszym dniu raka takie glupie ale tak wyszło. Lwica a tak teoretycznie ja jak owulacja wg testu i bólu była w poniedzialek to teoretycznie test mógłby już wyjść.... Hm beznaniejne są te firmy farmaceutyczne ani lekarstwa na raka ani testu ciazowego wiarygodnego po tygodniu. w sumie nie robie bo jak by wyszło to tylko dłużej bym się martwila do wizyty u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmadzia
A beta to kiedy wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja ostatnio byłam u rodzinnego lekarza żeby zapytać czy cukier mam w porządku bo kiedyś gin mi mówił ze moja krzywa cukrowa jest niedobra. No i rodzinna zleciła mi badanie "pakiet kardiologiczny", dziś odebrałam wyniki i mam bardzo podwyższony poziom trójglicerydów we krwi i jeszcze jakieś eGFR podwyższone. Trochę poczytałam w necie i to niby od złej diety, za dużo słodyczy, tłustego i alkoholu. słodyczy nie lubię więc nie jem, wolę właśnie mięsko i sałatki np. od ciast i słodkości, alkohol zdarza się czasem ale nie na tyle żeby ten wynik był tak wysoki. Ciekawe czy to ma jakiś wpływ na zajście w ciąże. Iza a co do tego duphastonu to chcę go,dzięki za rezerwację hehe, możesz wysyłać,kasę przeleję, masz moje dane wyślij mi na maila konto swoje. Klara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmadzia
klara tak mi się zdaje ze te wyniki potwierdzają to co na krzywej cukrowej wyszło ze coś tam jest niedokonca tak jak być powinno. Czy ma to wpływ na ciążę i płodność hm mam znajoma z cukrzycą typu 1 i ona z tego powodu z plodnoscia chyba nic niema ale utrzymanie ciąży wymaga specjalnej diety itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćIza
Madzia beta powinna wyjść po zagniezdzeniu zarodka. Czyli minimum tydzień po owulacji .mi wtedy już test wyszedł:-p ale czasem test nie wychodzi nawet w dzien @. A ile jesteś po owu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmadzia
O losie ja chyba do tego 17 nie wytrzymam chciałabym już wiedzieć.... Owu wg testów była w poniedziałek najdalej wtorek a ja obstawiam ze w nocy bo strasznie brzuch mnie wtedy bolał. Eh.... Dobra niemarudze. Dziś 23 dc mam wilczy apetyt zjadłam 2 bułki na śniadanie a zawsze jest jedna od tygodnia wypijam pół kubka kawy a zawsze są dwa śpię jak zabita ale to może przez braki w kawie cycki są większe i są żyłki zwłaszcza na lewej ale w sumie to jakieś chyba zawsze były. Chociaż pamiętam że w pierwszej ciąży miałam takie piersi od poczatku i śmiałam się ze wreszcie wyglądają jak powinny. Tam ciągle wilgotno jakbym miała szczyt dni plodnych. Mam już dosyć niewiedzy.. Dobra marudzenie wiem......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emenemsik
Orzeszku przykro mi,ja miałam robione hormonalne, cukier, tarczyce, usg :) powiem Ci ze musisz trafić na lekarza, a rok to bardzo długo mi jakoś ponad pół roku i zrobiła mi badanie :) ale moja koleżanka chodziła u Nas w mieście do 2 ginekologow i jeden nic nie widział a drugi stwierdził torbiel a później okazało przez 3 lekarza i badaniach że to nowotworowe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lwicapolska
Klara u mnie też cukier podwyższony ale lekarz mi nic nie doradził, polecił tylko stwierdził fakty. Madzia zrób ten test w niedziele co ? Ja sama jestem mega ciekawa czy się udało bo mega trzymam kciuki :) Bez kitu ale nawet sobie tak nie kibicuje jak tobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×