Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszła mamusia

Wrześniówki 2017

Polecane posty

Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale krew nie schodzi tak łatwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no stara koszulke brac...nieeeee....nie no bez pzesady. za 3 dychy to sie kupi juz jakas koszule. tylko na mnie nie est latwo kupic i wole stacjonarnie bo mała nie jestem a bezuch mam tez bardzo duzy wiec wole przymierzyć. co do pampersów i dada to te dada tez sobie u mnie wszystcy chwalą. na poczatek kupilam w promocji pampersy ale jak przejde na dwojke to na te dada wlasnie. kupujecie taki kokon na pierszy kontakt skora ze skora? babka nam pokazala na szkole rodzenia fajne to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może wyda wam się to dziwne ale nigdy nie miałam tak małego dziecka na rękach i boję się trzymać takiego malucha :/ boję się ze źle złapie, że źle będę trzymać, że się wyslizgnie, już nie mówię o kąpieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martw sie ie jestes sama. ja w szkole rodzenia mam miec naszczescie zajecia z kapieli...chociaz na pocatku to raczej moj facet bedzie chyba to robil. wlasnie ogladam filmiki jak prawidlowo podnosic itd.tymbardziej ze od polowy ciazy mam zdretwiale dlonie ze nieraz nic zlapac nie moge...mam nadzieje ze po porodxzie to minie bo jak nie to nie wiem jak dziecko bede podnosic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taka laska u nas w szkole rodzenia też mówiła ze ma tak zdretwiale ręce zwłaszcza po nocy ze nie może nimi ruszać. My jeszcze do tego etapu zajęć nie doszliśmy, ale widziałam ze w rogu stoi wanienka z lalka. Tylko to pewnie taki pokaz będzie bo sporo nas chodzi na te zajęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten paweł zawitkowski z youtube jest mocny...tak wywija tymui bobasami....kurde no ale przeciez damy rade polozna tez przyjdzie...bez przesady :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten paweł zawitkowski z youtube jest mocny...tak wywija tymui bobasami....kurde no ale przeciez damy rade polozna tez przyjdzie...bez przesady :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas sa cztery pary wiec kameralnie kazdy bedzie mogl sprobowac. zglos sie na chetna...niech ci pokarze wszystko jak najwiecej i w ogole.u nas córcia jedna w szkole rodzenia takto sami chlopcy wiec polozna bedzie tezx musiala nam pokazacv niektore rzeczy indywidualnie i powiedziec bo higiena wiadomo cos tam sie rozni u chlopcow a u dziewczynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
ja miałam koszule ciemno szarą w kropki i wcale mi sie krwia nie ubrudziła ani wczesie porodu ani po wlasnie ja wyciagnęłam razem z druga do karmienia wypiore i znowu mi posłuża także wszystko sie okazuje w trakcie :) co do pieluch Dada to nie uzywałam tylko pampersy a pozniej rossmanowe pieluchy ale duzo osob sobie chwali juz nie sa takie sztywne jak kiedys i lepsze jakosciowo bo pamietam ze kiedys mialam paczuszke i mi młoda przesikiwała i sie zraziłam zobaczymy teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas na szkole rodzenia tez byly cztery pary i kazdy z tatusiow po kolei kapal lalke i uczyl sie ja ubierac- polozna powiedziala, ze po porodzie kobieta ma odpoczywac, wiec zawsze robi tak ze na zajeciach kąpią panowie. U nas byly akurat same dziewczynki i jeden chlopiec w brzuchu, wiec najpierw mowila o higienie u dziewczynek, a potem u chlopcow, ale u takiego malucha to nie bylo za duzo do omowienia tych roznic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paweł Zawitkowski jest super! Uwielbiam gościa. Mam jego książki i płyty, bardzo mi pomogły, gdy pracowałam jako niania niemowlaka. Bardzo Wam polecam, zwłaszcza tym, które czekają na pierwsze dziecko. Ja mam koszulę dwie, właściwie to są "sukienki porodowe" firmy GranatOva - są mega! Odpinane z przodu - to nie tylko do karmienia się przydaje ale też do kangurowania. Jedną mam też rozpinaną z tyłu na plecach - co ma ułatwiać podanie znieczulenia w razie czego. Mają fason bombki i jeszcze fajne jest to, że rozmiary są w dwóch długościach - a ja jestem wysoka i szczupłą, więc takie standardowe to nawet jak są L to za krótkie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przy synu używam Dady i są spoko nie przemakają itp. A do tego co chwile są promocje. Teraz też jest. A koszule do porodu miałam kremową i wcale prawie nie była brudna i się łatwo odeprała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajne te sukienki porodowe, ale drogie. A oglądałam te filmiki i przeraża mnie to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie.przy porodzie to nie ma przecież rzezi.pobrudzić się może oczywiście ale bez przesady.a jak di nie dobierze to trzeba jedna poświęcić trudno.ja mam wielki problem ze stanikami.muszę kupić znowu jakiś bo mi biust dolem wypływa.jakiś mi di kształt dziwny zrobił sa ciężkie...jak kupię większą miske to od góry Jest przyduza a jak mniejsza to a od dołu mi piersi widać chociaż w obwodzie jest ok.nie mogę nic wygodnego dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a butelki kupujecie zwykle czy antykolkowe z tym wkladem taka rurka w srodku ? Bo ja chyba zwykła a do tego smoczek antykolkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja chodzę w sportowych pewnie flaki z piersi będę miała. Ale w tych stanikach co kupiłam każdy szew mi się odbija. A do karmienia jeszcze nie kupowałam. No mi porodowka trochę rzeź przypomina. Hehe. ja mam butelkę i smoczek ze szkoły rodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam butelki Mam i Lovi ze szkoly rodzenia, obydwie antykolkowe. Smoczki tez mam ze szkoly. A stanik do karmienia polecam Mama Alles, ja mam model Letizia- sliczny i mega wygodny, mieciutki i dobrze wyprofilowany. Na poczatku ciazy piersi mocno mi urosly, a teraz troche zmalaly, ale caly czas jest dobry i dobrze wyglada. Na porodowke dodatkowo planuje kupic jakis bez fiszbin, zeby uniknac zastojow mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
ja mam butelki z Aventu naturals cały zestaw bo i tak wiem że sie przyda :P pierwsza córka nie miała kolek ale różnie to bywa podobno chłopcy maja częsciej tak słyszałam ale nie wiem ile w tym prawdy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam zamowione to granatova...a mysliscie ze da sie armic nimi piersia?bo jakies takie wdziwne.. Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no wlasnie ja slyuszalam ze te dada z biedronki niczym sie nie roznia od oryginalnych pampersów... podobno sa swietne jutro kupie... Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ta mama alles ma rozmiarowke rzeczywiscie tak jak pisze? Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co na pepuszek proponujecie? Kiedys to spirytusem.sie robilo :-) teraz to octenisept kupuja slyszalam.bo i na rane po.nacinaniu sie to.psika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi położna kazała przemywać osceniseptem i patyczkiem do uszu takim żeby w każdym zakamarku przeczyścić nawet kilka razy dziennie. A po kąpieli gencjaną na spirytusie też dokładnie posmarować i żeby nie drażnić pieluszką to jałowy gazik taki 5x5cm przykładać. I też wietrzyć przy zmianie pieluszki. Koszule ja mam 3. Jedną na ramiączkach drugą z krótkim rękawem i rozpinaną na środku i trzecią 3/4 rękaw też rozpinaną na środku. A do porodu wezmę sobie sukienkę taką luźną na ramiączkach w domu też w niej śpię często, jest dobra i ciemna:) od sierpnia będę miała ktg robione i co tydzień. Ela jeśli chodzi o tą koszulę z linku wcześniejszego co pokazywałyście to mi się wydaje że ona jest typowo do karmienia. Ta z guziczkami po bokach pod skosem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi położna kazała przemywać osceniseptem i patyczkiem do uszu takim żeby w każdym zakamarku przeczyścić nawet kilka razy dziennie. A po kąpieli gencjaną na spirytusie też dokładnie posmarować i żeby nie drażnić pieluszką to jałowy gazik taki 5x5cm przykładać. I też wietrzyć przy zmianie pieluszki. Koszule ja mam 3. Jedną na ramiączkach drugą z krótkim rękawem i rozpinaną na środku i trzecią 3/4 rękaw też rozpinaną na środku. A do porodu wezmę sobie sukienkę taką luźną na ramiączkach w domu też w niej śpię często, jest dobra i ciemna:) od sierpnia będę miała ktg robione i co tydzień. Ela jeśli chodzi o tą koszulę z linku wcześniejszego co pokazywałyście to mi się wydaje że ona jest typowo do karmienia. Ta z guziczkami po bokach pod skosem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela, rozmiarowka Mama alles sie zgadza, chociaz ja przed ciaza nosilam obwod pod biustem 65 i wg ich rozpiski powinnam wziac 75 ale pokierowalam sie swoim wyczuciem i wzielam 70 pod biustem bo wiedzialam ze 75 byloby na mnie za luzne. Ale wyliczenie miseczki sie zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak położna sugerowała na pępek jak i na ranę po cięciu oscenisept. Dziś w nocy mialam takie bóle ze aż mi się odechcialo rodzić naturalnie. I nie wiem czy młody mnie tak kopał czy to jakieś skurcze były. Godzinę się meczylam aż udało mi się jakimś cudem usnąć. Was też tak mocno kopie? I to tak strasznie nisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tak samo ostatnio.czuję ruchy bardzo nisko choć nieraz w nocy czuję ciut wyżej.widocznie tak się d zidzius ułożył.Ale to nieprzyjemne wolałam jak u góry czułam ruchy a tak to normalnie czuję jak mi się przetwiera w pacchwinach.jajniki mnie bola i pecherz no ale co zrobić może się obroci...bo szaleje w ostatnich dniach z tymi pozycjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×