Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MożeJednakTu

Żebromarchewka

Polecane posty

Gość gość
Nawet morzem damy rade jak bedzie trzeba szukac ;) Hg zbuduje wieże na morzu a na wiezach szklany most ,ktory bedzie wygladal jak lód :) dla nas nie ma rzeczy niemożliwych :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivkaniebieska
gość dziś Ta paste do zebow zapamietam, gdzie to kupic x U mnie dostępna jest w aptece super-pharm. Możliwe, że też jest dostępna w innych albo przy braku można ją zamówić w innych aptekach. Mnie odczuwalnie pomogła kilka lat temu na uwrażlione szkliwo po wybielaniu u dentysty i wówczas wszystkie inne pasty powodowały u mnie ból po szczotkowaniu. Biorepair odczuwalnie zniosła mi tą nadwrażliwość. Inny dentysta odradzał mi tą przygodę mówiąc, że to wybielanie nie działa dobrze na szkliwo a po 2 latach kolor wraca taki jaki jaka jest zębina. No ale się uparłam bo chciałam jak inni ;) Teraz mam nauczkę na przyszłość żeby nie wybielać nawet u dentysty bo to jednak nie jest dobre dla zdrowia ząbków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivkaniebieska
gość dziś Smartfon do pisania nie jest taki zły o ile ma się cienkie paluszki i duży ekranik ;) x As28 pewnie czyta :) tylko Jej tego czasu przy rodzince i absorbującym maluszku brakuje na pisanie... W końcu Mama to człek pracujący 24h/7 dni w tygodniu. Widzę to po siostrach. Momentami współczuję ale i zazdroszczę tych małycg słodziaków, które jednak trzeba konkretnie na każdym polu opanować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivkaniebieska
gość wczoraj H-g Te tańce i Roozańce pomagają o niebo lepiej niż jakakolwiek psychologia stosowana czy też wizualki czy new age-owskie afirmacje. Sprawdziłam, osobiście w praktyce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ludziki. O co chodzi z tymi tańcami rozancami ? :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivkaniebieska
gość dziś Odpowiedź na poprzedniej stronce w wpisie: gość 2017.02.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hg :"Później nawet leczenie ran psychicznych u Joasi może nie pomóc ... nie wspominając już o tańcach i różańcach " No wlasnie tych slow nie zrozumialam Oliwko :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia A to napiszę inaczej :-) x Wtedy już nawet pomoc przyjaciółek z zebromarchewek może być spóźniona - i tej od tańca - i tej od różańca - i tej od zaleczania ran psychicznych x No wiesz, pójdę z Wybranką na zakupy mając w głowie ślicznego kotleta schabowego w kapuście a wrócimy z szałową torebką design a' la Lewandowska Ann :-P ;-) No wiem ... taka dieta odchudzająca :-P H-g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hg Pierwsze tlumaczenie zrozumialam ale drugiego wersu juz znow nie zrozumialam. Twierdze , ze jestem tępa i to bylo widocznie przyczyna odejścia z polonistyki na inny wydział ;) Tępa kasiunia :( K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Bełki nam niestraszne, nawet te z granatami" Moge poprosic o interpretacje powyższych slow Hg ? ;) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasiunia :-) Bystra z Ciebie kobitka ino trochę nadwrażliwa w kwestiach damsko-męskich. ;-) Wtedy wyciągasz swoje wielkie szkło powiększające detektywa i zaczynasz się uważnie przyglądać :-) A ze słów robią się piksele, z pikseli wyłażą fotony ... no i robi się biały ekran :-) x Bełk to takie zawirowanie w rzece, gdzie dziadek naszej Asi nawrzucał granatów. Ale wcześniej wraz z wujem (naszej Asi) powykręcał im szczęśliwie zapalniki :-) H-g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zjadlabym kotleta schabowego w kapuscie :( Prosze podac przepis :) prosze K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Bełk to takie zawirowanie w rzece, gdzie dziadek naszej Asi nawrzucał granatów." Serio? Asieńka pisala o tym kiedys ? K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz racje Hg :) Nie tylko węszę w sprawach damsko meskich :P , zawsze we wszystkim węszę ;) hehe Juz pisalam , ze mam to po tacie ;) Kiedys mialam takiego chlopaka i moj tata zaczal węszyć i chcial koniecznie sprawdzic czy on jest dobry, nawet jego nazwisko zwęszyl, przetlumaczyl je i stwierdził ze to zly czlowiek bo ma nazwisko zle ;) hahahah Moj tata jest taki troche noooo ale go uwielbiam :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra Hg nie bede Ci teraz dokuczac i wypominac ;) dawaj tego kotleta bo mi narobiles smaka ;) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia Kotlet jest jeszcze tylko w wyobraźni jako i ta wspomniana Wybranka, więc trudno podzielić się już tym co dopiero będzie ;-) x Kiedy Asia pisała o bełku? Przypomnę Ci migawkami Kopiesz Kopiesz Kopiesz Leżysz na łące i napawasz się słoneczkiem Nadbiega pies Zastanawiasz się czy nie zagryzie, może wyczuć kota Pies się uśmiecha, więc jest OK Później obserwujesz jak piesek wraca do domu A na jego podwórku kot :-) x Rozmowa schodzi na militaria As pisze o dziadku i granatach Ja zastanawiam się co to bełk Asia tłumaczy A ja tworzę z tego alegorię do kobiety :-) ;-) x Tak bywało ... onegdaj ;-) H-g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale ja chce przepis na tego kotleta z kapusta, bo to napewno jakas specjalna kapusta a nie taka zwykla kiszona rzucona na talerz K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia Kotlet jak kotlet - żadnej filozofii Kapusta podsmażana na tłuszczu roślinnym + jakiś sos Danie uzupełnić ziemniakami lub ryżem Ot i cała tajemnica ;-) H-g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kapusta kiszona jest bardzo zdrowa a jeszcze bardziej sok z kapustki kiszonej, zaraz Wam napisze jaki to cudowny płyn :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivkaniebieska
gość dziś No wiesz, pójdę z Wybranką na zakupy mając w głowie ślicznego kotleta schabowego w kapuście a wrócimy z szałową torebką design a' la Lewandowska Ann x No bo wiadomo ;) Inaczej być nie może skoro dorosłego mężczynę na starość wychowuje mała kotka :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i o to mi chodzilo :) czyli podsmazana kapustka hehe tak pomyslalam , taki wlasnie poczulam smaczek zasmazanej kapustki a ze nigdy takiej nie robilam to chcialam sie dowiedziec i chcialam zebys milo mi napisal jak sie to robi :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Świeżo wycisnięty sok z surowej kapusty jest bardzo dobrze znanym lekiem na wrzody żołądka i dwunastnicy, tak dobrym, że dzięki niemu można zapobiec w wielu przypadkach operacji. Świeżym sokiem z kapusty leczy się również zapalenie jelita grubego. Ma również hamować wzrost polipów jelita grubego. W niektórych badaniach wykazywano, że jedzenie kapusty częściej niż raz w tygodniu zmniejsza ryzyko raka jelita grubego o 66%, zaś spożywanie dwóch łyżek gotowanej kapusty dziennie ma zabezpieczyć przed zachorowaniem na raka żołądka. Według niektórych autorów kapusta równoważy także system wegetatywno-nerwowy, wzmacnia i odżywia cały organizm. Zawiera bakterie kwasu mlekowego, które przywracając równowagę kwasowo-zasadową, korzystnie wpływają na florę bakteryjną jelit. Kapusta usuwa też trujące produkty przemiany materii. W medycynie ludowej kapusta słodka i kiszona oraz wywar z niej są znanymi środkami przeciw zaparciom. Kapusta ma również pewne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Z soku z kapusty można przygotować syrop, którego używa się do płukania gardła przy anginie i chorobach układu oddechowego. Kapusta (np. w formie codziennej surówki) jest też doskonałym lekiem przeciwobrzękowym. K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oliwka: "No bo wiadomo Inaczej być nie może skoro dorosłego mężczynę na starość wychowuje mała kotka " Oliwko hahaha ale posunelaś Hagusiowi hehe w szoku jestem ;) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:12 hehe chyba nie rozumiem :( Jak zwykle zreszta ;) Chyba mozg mi sie starzeje :P K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:12 hahaha juz rozumiem , przeczytalam jeszcze raz i wreszcie wpadło mi w mozg ze piszesz o moim wykrywaczu metalu :) no tak i zapamiętałes ze wtedy nawet lezalam tam na ziemi i byl pies i balam sie psa a nie powinnam bo on lubił koty bo kot byl na podwórku :) i Ty to zapamiętałes ? Milo mi :) za pierwszym razem nie wiedzialam co ja czytam, musialam przeczytac drugi raz :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivkaniebieska
Przepis na duszoną kapustkę kiszoną wg mojej Mamy (z doświadczenia wiem, ze jej aromatowi nikt się jej nie oprze :) a znojmi siostry - mąż jej koleżanki prosił o przepis ) - kapustę kiszoną pokroic i raz przepłukać w rondelku - dodać: pokorojoną cebulę w kostkę, pieprz, liść laurowy i ziele angielskie (ja dodaję jeszcze pieprzu ziołowego a Mama na czarnym leci i też wszystkim od lat smakuje) - i troszeczkę dodać wody na dno i olej (Kujawski ;) ) Dusić ok. 1,5 h pod przykryciem na małym ogniu (u nas na tzw. metalowym krążku żeby nie przypaliło) często mieszając. To mój smak dzieciństwa :) Smacznego :) x Schabowy tradycyny ułożyć na talerzu i obok lub na nim kapustkę duszoną i jest schabowy w kapuście ;) 🌻 gość dziś "ale posunelaś Hagusiowi" x Kiciu, to jest żarcik tylko :) Nie bierz wszystko tak dosłownie ;) x Zresztą, sama poczytaj złote myśli: Nie moje... ;) 🌻 "Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać Waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem." Théophile Gautier x "Któż to wie, czy kiedy baraszkuję ze swoją kotką, to naprawdę ja mam z tego uciechę, czy też to ona zabawia się moim kosztem?" Michel de Montaigne x "Szczytem szczęścia dla kota jest uwaga, rozmowa, pieszczoty i miłość ze strony człowieka; a dla ludzi nic nie może być pochlebniejszego niż przywiązanie istoty tak dalece niezależnej." Eugen Skasa - Weiss x "Koty są czułymi panami, tak długo dopóki znamy swoje miejsce." Paul Gray x "Człowiek jest cywilizowany na tyle , na ile potrafi zrozumieć kota." :D :D :D Jean Cocteau

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivkaniebieska
I na deserek :) x "Nieprawda, że nie lubię domowników. Ja także potrafię kochać jak każde inne żywe stworzenie, ale nie bezkrytycznie. Kocham tylko tego, kto na to zasługuje. Uczuć swoich nie wyrażam w sposób głośny i teatralny. Kto nie rozumie cichego mruczenia, ten nie jest godny, by inteligentne, rozumne i obdarzone dobrym smakiem zwierzęta przywiązywały się do niego. Kto nie potrafi w milczeniu siedzieć długo w jednym miejscu, ten nie jest wart mojego towarzystwa. Kto zawsze potrzebuje brawurowych pokazów, kto nie zadowala się prostym pięknem naturalnych ruchów, ten nigdy nie może zdobyć sympatii kota. Kto żąda ciągle czegoś nowego, kto ugania się za zmiennością, za emocją, kto nie lubi spokoju, równowagi, stałości, komu wydaje się, że prawo egzystencji trzeba zawsze udokumentować czynami, kto nie widzi piękna w zadumie, ten nigdy nie będzie miał wiernego kota. Kto goni za pozornymi radościami życia do tego kot odwróci się plecami. Człowiek, którego kochają koty, nie może być człowiekiem bezwartościowym." Gyorgy Balint

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje Oliwko za przepis na cudowna kapustke :) super , na zakończenie urlopu bedzie kotlet z kapustka :) Myslalam Oliwko ze z tym kotkiem to zlosliwe bylo bo wiem ze nie lubisz kotkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale numer, teraz mi sie przypomnialo . Szukaliśmy szczecińskiej kotki wczoraj caly dzien. Balam sie ze gdzies przepadła , ze zjadla na swoim ukochanym strychu pokarm truciznowy dla muszek i gdzies tam umiera po cichu w męczarniach bolesnych. Dom ogromny i wez tu zajrzyj w kazdy kat , zajrzalam wszedzie i corka szukala i kazdy az w koncu cos mnie tknelo Cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hehgość
olivka dziś Miłe to nie było ... Odpowiem Ci poważnie, bo o ile kiedyś, w poprzednich tematach, pojawiali się przypadkowi ludzie i nie widziałem potrzeby ani sensu schodzić na obrzeża naszych rozmów, to po tak długiej znajomości z Wami mogę parę słów dopisać. Byłem w dość długim związku z kobietą, nawet takim usankcjonowanym przepisami prawa. Rozpadł się z przyczyn ... hmm ... gdyby tak poczytać kafeterię, to powody rozpadu nie osiągnęłyby nawet 0,01% statystyk. Cokolwiek bym nie zrobił, nie wymyślił, to i tak by było skazane z góry na niepowodzenie. Więc daruj sobie Olivko tego kota Po kocie to chociaż wiem czego się spodziewać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×