Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MożeJednakTu

Żebromarchewka

Polecane posty

Gość gość
Jeszcze dodam muzyke. Nie wiem czy jest mozliwosc jedzenia w niebie. Jesli nie bedzie trzeba jesc to na pierwszym miejscu zapachy, perfumy. Sama bym chciala stworzyć swoje, moze wlasnie kiedys tam ;) jak zasluze ;) Dzis bylam w perfumerii i serce zabiło mocniej . Pozniej napisze jaki to zapach. Zapach niszowy ale wcale nie jest drogi. Taki za tysiac bym sobie nie kupila ale taki za 300 czemu nie ; Mam w domu 3 , szalec nie szaleje bo nosek dosyc wybredny mam i rzadko co mi sie podoba. Lubie tajemnicze. Zadnych świeżych zadnych wietrznych i wodnych. K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia Czy to przypadkiem nie ten pomysł na ziemniaki rodem z Podlasia? Tam te pierogi nazywają się Szlachcicami, pewnie ze względu na to że są mocno okraszone skwarkami, tłuszczem ... Coś w tym rodzaju: 1. Ziemniaki obrać i zetrzeć na tarce o małych oczkach (jak na surówkę z marchwi). 2. Wyłożyć na sitko i odsączyć z nadmiaru wody. 3. Boczek i cebulę pokroić w drobną kostkę i usmażyć na rumiano. 4. Dodać odsączoną masę ziemniaczaną i mieszając dokładnie całość przesmażyć z boczkiem i cebulą, tak aby ziemniaki straciły smak surowizny i nabrały lekko szarego koloru a masa szklistości. Posolić i popieprzyć do smaku. Wystudzić 5. Przygotować ciasto na pierogi, nakładać farsz ziemniaczany i formować pierogi. Ugotować a gdy wypłyną na powierzchnię podgotowujemy około 3 min. i wyjmujemy. 6. Podawać na gorąco polane skwarkami (koniecznie ze słoniny)lub smażone na patelni. x U mnie w domu przygotowywało się bardzo podobnie, z tym, że farsz podsmażało się delikatnie z boczkiem i cebulą, a do ciasta pierogowego dodawało się też sporo z tych utartych ziemniaków. No i to wszystko kroiło się w duże romby (takie wielkie kopytka :-) ) Tajemnicą, przekazywaną z pokolenia na pokolenie było to jak te pierogi zlepić, żeby się nie porozpadały podczas gotowania. Farsz musiał być ciepły, wtedy sklejał się z ciastem :-) Na drugi i kolejne dni pierogi odsmażane na patelni były coraz smaczniejsze :-) H-g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olinko wytłumacz o co w tym chodzi. Ktos mi kiedys wmowil ze to chodzi o ksiezy :) Łukasza 20:46 "Strzeżcie się uczonych w piśmie, którzy pragną chodzić w długich szatach i lubią pozdrowienia na rynkach oraz pierwsze miejsca w synagogach i najpocześniejsze miejsca na wieczerzach i którzy pożerają domy wdów, a dla pozoru odmawiają długie modlitwy. Ci otrzymają cięższy wyrok." K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hg , sprobuje Twojego przepisu z ziemniaczkami , bardzo chetnie je zrobie :) a to co podalam wyzej to nalesniki z ziemniaczkami gotowanymi z dodatkiem czosnku :) pierwsze byly rafaello a pozniej wspomnialam o tych z ziemniakami :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hg danie podane przez Ciebie musi byc wspaniale, kocham ziemniaczki i wlasnie warto zyc dla Takich rzeczy. Gdybym umarla a pozniej ozyla ( gdybym zasłużyła ) to bym miala dom położony w pięknym miejscu, w ogrodzie bylyby wszystkie drzewa owocowe i krzewy owocowe i wszystkie warzywa i kwiaty. Kocham malwy i mialabym wszystkie kolory, roslyby kolo drewnianego płotu , maciejka by pachniala w nocy, roze i konwalie i groszki kolorowe. Siedzialabym na werandzie w bujanym fotelu i jadlabym pierogi z ziemniakami pyzy z miesem i same pysznosci. Nie pracowalabym u kogos tylko bym sama robila cos co bym sprzedawała, np perfumy z kwiatów, potrawy bym sprzedawała i owoce z ogrodu. Wieczorem bym odpoczywala przy lampce wina i bym patrzyla sobie na moj raj :) hehe K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia Nie ubiór zdobi człowieka, tak jak te śmieszne średniowieczne togi nie czynią sędziów mądrymi ;-) Ten cały "majestat" to taka tania symbolika dla ludzi "drobniejszego płazu" ;-) :-) H-g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze dlatego, zeby z daleka ksiedza zauwazyc i dlatego tak wyglada ;) Rzeczywiscie kot czarny i pomyslalam tez ze moj ubior do pracy tez musi byc czarny z dodatkiem białego albo granat. Moze to pokazuje ksiedza jako eleganta z klasa, powaga i to do ziemi ( trzeba księdzu nóżki zasłonić by dziewczynki nie oglądały sie ;) A ja to bym takiego wyperfumowala np Dior Home i zalozyla kapelusz i troche skrocila ta katane ;) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś " przed wysłaniem wiersza dla Hg wyslalam dlugi post odnosnie swiat w marcu i wlasnie po to, zeby dac Ci wskazówkę, ze Hg bedzie mial swieto. To bylo celowe. " x A ja uznałam to za dobry żart ;) Jak żyje to do tej pory nie słyszałam w ogóle o Dniu Mężczyzny. W szkołach swego czasu we wrześniu były obchody Dnia Chłopaka. No ale chłopak to jeszcze jakby nie mężczyzna ;) 🌻 "Troche czytalam dlaczego stroj ksiedza jest czarny, oznacza wyrzeczenie sie radosci z zycia itp. Ale po co sie wyrzekac. Przeciez nawet ksiadz powinien byc szczesliwy." x Tu nie chodzi, że ksiądz ma być nieszczęśliwy jako człowiek i to do końca życia. To jest tu tylko pewien niewielki zakres wyrzeczenia się świeckich, że tak powiem przywilejów i czerpania z nich ziemskich radości. Ksiądz wyrzeka się małżeństwa i związanych z tym chwilowych uciech ;) Te świeckie radości posiadania żony i dzieci zamienia na ducchowe życie blisko Booga służąc Mu swoim życiem poprzez służenie ludziom. I z tego są szczęśliwi. 🌻 "Moze ten stroj to żałoba po Jeezusie." x Tym mnie zastrzeliłaś :D Kiciu, jaka żałoba po Jezzusie:) Przecież nasz Zbawiciel ŻYJE (!) 😍 Owszem Oddał Swoje Życie na ziemi w brutalnej męce za nasze zbaawienie ale ON już Zmartwycchwstał :) Jego grób jest pusty :) I Jego Zmartwycchwstanie jest dowodem, że ON jest Boogiem i wskrrzesi wierzących w Niego. 🌻 "gdybys Ty juz nie weszla to ja juz nic bym nie napisala tutaj. Tak sobie przerzeklam. Tylko bym napisala pożegnalny post." x Skoro sobie tak przyrzekłaś to trudno... To teraz na dzień musisz pisać minimum 7 postów bo wczoraj tyle właśnie napisałam :p ;) :) Oli.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olinko jeszcze jest dzien chlopaka chyba we wrześniu hehe ;) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A noooo rzeczywiscie Olinko Jezus zyje przeciez . Chodzilo mi chyba o tamto cierpienie Jezusa i jednak chyba troche wtedy umarl ale ocknal sie i teraz glosno sie zrobilo bo podobno ktos go wyratowal z ludzi z tego cierpienia i dlatego w tym grobie pozniej go nie bylo, bo on dalej zyl bez wcześniejszego umarcia ;) chyba cos bredze ;) tak slyszalam :) mozesz poprawki wnosić Olinko jesli chcesz :) ;) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie z tym "umartwianiem" się księży Celibat nie był wymagany od samego początku. To zjawisko powstało gdzieś pomiędzy X a XI wiekiem. Złośliwi mówią, że w ten sposób Kościół chciał się zabezpieczyć przed podziałem dóbr ;-) H-g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zabezpieczyć przed podziałem dóbr hehe dobre dobre ;) o tym bym nie pomyslala :) to cwaniaczki Jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o forse ;) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś "chyba troche wtedy umarl" x Kiciu, mistykom i prorokom przed pojawieniem się Jesusa i po Jego Narodzeniu na przestrzeni 2 tys. lat łącznie z naszymi czasami jest dany dar poznania różnych spraw dot. ważnych wydarzeń minionych i przyszłych. Niemiecka mistyczka Katarzyna Emmerich miała dar poznania i polecenie zapisania szczegółowo tego co zostało jej objawione na tamat życia Jesusa. Powstała wielotomowa książka. Na podstawie tych jej spisanych objawień Mel Gibson zrealizował fim pt. Pasja. Jest to ostatnich 12 godzin z życia Jesusa. Polecam Ci ten film. Od 2 lat mam jej książkę też pt. Pasja i czytałam jej jedynie fragmenty. Trudno mi przez nią przebrnąć. Ten film odwzorował ze szczegółami te objewienia, łącznie z kolorem frędzli u płaszcza i ubiorem ówczesnych ludzi. Oli.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Film Pasja on-line: http://m.cda.pl/video/86186b1 🌻 Objawienia Katarzyny Emmerich można poczytać w necie. Poczytuję czasem bo to ogromne dzieło i jeszcze przez całość nie przebrnęłam. Są niesamowite :) Oli.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olinko ja troche obejrzalam tego filmu ale moje biedne serduszko ;) nie zniosłoby dalszego oglądania. Poprostu meczarni tego chlopaka na filmie konca nie bylo i nie jestem w stanie zniesc ogladania tego. To bylo gorzej niz znęcanie :) Dzis bylam na zakupach. Dopiero teraz kupilam torebkę ;) portfela jeszcze nie ;) i spojrzalam na kosciol , tutaj jest ich mnostwo w centrum, sa piekne, spojrzalam na sama gore i mysle sobie : " moze dzieki Olince diabł wyjdzie z mojej skory jak kolec ostropestu ;) " Moze cos zrozumiem i sie ogarne. Malo znam historii , jakos kiedys sie nia nie interesowalam ;) :P K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podziwiam Cie za nawrocenie sie. To dla wielu byloby niemozliwe wręcz. Walka z diablem alergiami ... . Ja jestem cienka w roznych walkach ;) Ile musialas dac z siebie i porzucić przeszlosc zeby dojsc juz do tego co teraz osiągnęlas. To dla mnie nie do ogarniecia. K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze w dodatku tyle znosisz na tym forum , ludzie to odrazu zrównaja z gleba a Ty sie nie dajesz, idziesz dalej :) Kiedys ta moja kolezanka od Swiadkow powiedziala mi, ze jej znajome kiedys zapukaly do drzwi , ktos otworzył wzial wycieraczke z podlogi i rzucil na glowe jednej z nich, caly syf wysypal sie na glowe jednej. Straszne upokorzenie. Ja po takim czyms juz nigdy nie wyszlabym do ludzi. K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A tak sobie pomyslalam ,ze jesli chodzi o tradycje katolicka to teraz w tym momencie Jezus nie zyje. No bo przeciez urodził sie w grudniu, teraz jest post to umarl a w swieta kurczaków zmartwychwstanie. Czy cos mi sie pochrzanilo ? K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To żałoba jest na okrągło tak wlasciwie i dlatego to skojarzylo mi sie z czarnym strojem ksiezy jako żałoba. Powinni nosic np ladne granatowe plaszcze albo takie szare z takim paskiem fajnym. Starsi ksiazeta jakies różowe nosza, kolor taki troche malo swiety, powinni nosic biale albo jakies niebieskie. K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oli masz w domu te wszystkie tomy tej ksiazki ? Ile taki zestaw kosztuje? K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Skoro sobie tak przyrzekłaś to trudno... To teraz na dzień musisz pisać minimum 7 postów bo wczoraj tyle właśnie napisałam " Oli.n 7 postow hehe Olinko? Myslalam , ze pisalam zawsze wiecej niz 7 ;) Czasem jak rano sie budze to mysle sobie : " ale ja bzdety pisze " a potem mi wstyd ;) nie wiem skad mi sie te glupoty biora. Wy to tak piszecie normalnie po ludzku a ja jak nawalona jakas ;) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia Najgorsze jest udawanie kogoś kim się nie jest, tworzy się z tego dysonans i zaczyna zgrzytać. Sądzę, a nawet jestem pewien, że nas to nie dotyczy i fajnie się rozmawia na każdy temat. Po co cokolwiek udawać? Przed sobą? Przed innymi? Działa to tylko na krótką metę i też nie na wszystkich :-) Jesteśmy jacy jesteśmy ... i to jest piękne :-) ;-) x Olivka "Każdy woli to co mu w dus/zy gra :-) " Ale też warto poszukać punktów wspólnych ... :-) Zadedykuję Ci utwór, który bardzo lubię i myślę sobie, że Tobie również powinien się spodobać :-) https://www.youtube.com/watch?v=btCllVx1lBY H-g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zadedykowales Oli ale ja tez obejrzalam ;) bym nie przezyla gdybym nie zobaczyla co to jest ;) ciekawość pierwszy stopień do piekła ;) takich stopni to ja juz tysiace zeszlam do piekła hehe ;) z ciekawosci ;) na tym temacie to juz moze kolo tysiaca a reszta ;) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje Hg :) ;) Wesolutkie rytmiczne i mile :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia Wesolutkie rytmiczne i mile ... i lepiej żeby Olivka tego nie wysłuchała, bo się całkiem nad nami załamie, pewnie już kolejny raz ;-) H-g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oliwka nie jest ciekawska jak ja, to miejmy nadzieje ze ominie te youtube moje :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co nas nie zabije .... Hg ;) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobranoc :-) H-g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nad Toba to chyba raczej sie nie załamie (nie ma powodu) ale nade mna to juz nieraz biedna chodzila zgieta wpół :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×