Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

PAŹDZIERNIKÓWKI 2017

Polecane posty

Skarbosia, ja marzę o rowerze, ale tyle się naczytałam, że roweru nie zalecają, że się nie odważę pojeździć. Jeszcze podobno jak masz drogę rowerową i asfalt to lepiej, a u mnie przed domem park i tereny leśne. Tylko raz wsiadłam na chwilkę, bo mąż kupił sobie nowy rower i chciałam sprawdzić jak się jeździ. Ale też się zastanawiam - dlaczego nie? Przecież w aucie jak jadę to też są wstrząsy, a już np. na brukowanej ulicy to w ogóle. Jakbym sobie spokojnie jeździła to chyba nic by się nie stało. Nie chcę ryzykować, już się coraz bardziej do dzidziusia przywiązuję, pojeżdżę sobie za jakiś czas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam termin na 24.10 a 11 tydzien zaczne teraz we wtorek, to nie wiem czemu takie różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasana, ja też się bardzo męczę. W weekend spacerowałam i dystans, który często pokonywaliśmy, to teraz myślałam, że mąż będzie mnie musiał przynieść na plecach :( Co do roweru, to ja też o nim marzę, ale ponoć nie można, więc nie ryzykuję :) W ogóle już trochę się przyzwyczaiłam, że w ciąży więcej nie można niż można :) U mnie dziś 13t5d :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lavja
To i ja dołączam do forum. U mnie termin na 7.10 , to moja 4 ciąża ale poród 3. Dwóch synkow w domu. Na genetycznym lekarz skłania się także do chłopca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ale u nas cichutko. Lavja, witamy październikową mamę :) No trzech chłopaków w domu, to już mini drużynę piłkarską można zrobić :) Słuchajcie, czy was też dość często boli głowa? Mnie na początku ciąży przez jakieś dwa miesiące w ogóle nie bolała (przed ciążą to tak średnio raz w miesiącu) i już myślałam, że mi wszystko przeszło, a ostatnio to co chwilę głowa mnie boli. Skarbosia, byłaś na tych rowerach? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ancona, może jakoś inaczej liczymy? Ja od terminu ostatniej miesiączki, która była 14 stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lavja
Lasana ..ano zanosi się na drużynę;) przez chwilę była nadzieja na dziewczynke ale co tam. Ważne żeby zdrowe. Mam fobie na tym punkcie. A mój wiek trochę już liczy wiosen. Więc czekam na wyniki pappa. Mnie też boli głowa. Tylko mam wrażenie że to że względu na to że dużo śpię. Wcześniejsze ciaże pracowałam do 9 miesiąca. Teraz dałam sobie i dziecku więcej luzu. Chcę ten czas przeżyć swobodnie. Psychika to ważny temat zwłaszcza przy pierwszym macierzynstwie. Ja nie miałam tego komfortu wcześniej więc teraz nadrabiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lavja, jesteś już na zwolnieniu, czy dopiero zamierzasz iść? Ja staram się nie myśleć o żadnych chorobach, w tej chwili nie mam na to wpływu. Tak więc za niecały tydzień będę miała testy pappa i póki co nie mogę się już doczekać. Na pewno stresik dojdzie przed badaniem. A co do głowy, to ja raczej za dużo nie śpię, myślę, że tak w sam raz 8 - 9 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lavja
Lasana, ja już na zwolnieniu, dlatego tyle śpię:) Dzisiaj dzwonili z wynikami pappa, całe szczęście jest ok. Ryzyko niskie. A Ty masz wskazania do pappa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jednak nie byłam, za to dziś sporo spacerowałam, wczoraj wysprzatałam w domu, umyłam już te wszystkie okna, także wiosenne porządki prawie zakończone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lavja, nie mam żadnych wskazań do Pappa, ale w mojej przychodni każda kobieta w ciąży dostaje skierowanie na te badania (to taka prywatna przychodnia, u męża w pracy każdy dostaje tam podstawowy pakiet opieki internistycznej, a ja mogłam sobie dokupić pakiet prowadzenia ciąży za 50zł miesięcznie). Skarbosia, wiem :) ciekawe, która z nas pierwsza urodzi, już Ci kiedyś pisałam, że mamy trochę wspólnego, bo podobny termin porodu, ja też mam dwie siostry. Ja teraz też jak mam wolny czas, to staram się dużo spacerować, myślałam nawet o ćwiczeniu, na YouTube widziałam, że są specjalne ćwiczenia dla kobiet w różnych trymestrach ciąży. Ale to chyba dopiero, po tych testach genetycznych, jak będę wiedziała dokładniej, co słychać u mojej dzidzi. Już tylko parę dni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Lavja! U mnie już tak wywaliło brzuszek, że nie widać go tylko pod luźnymi ciuchami. Koleżanki w pracy powiedziały też, że widać, że to ciążowy a nie np. przez wzdęcia. Kupiłam sobie spodnie ciążowe i to była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu, teraz to dopiero jest wygoda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też myslalam nad cwiczeniami dla ciezarnych, ale tak samo poczekam do usg genetycznego :) z tymi spodniami tomfakt, powoli troszke uciskaja..normalnie nosze 34 i mimo ze jeszcze nic niem przytylam, to brzuszek jest juz inny, taki twardszy, wiec czesto odpinam guzik pod bluzka i tak nie widac :D najwygodniej jest co prawda w sukienkach, legginsach i w dresach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lavja
Cześć figimigi:) I ja mysle o ćwiczeniach...tylko myślę. Przed ciąża byłam bardzo aktywna. Crossfit, sztangi etc. Teraz wszystko flaczeje, ale ja mam takiego niechcieja że nic mi się nie chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też bym poćwiczyła sobie, ale co z tego, niby się dobrze czuję, niby mogę wszystko, ale póki co, to chodzę do pracy, a później jestem nie do życia, a o godzinie 21:30 to już śpię w najlepsze, nieważne w jakiej pozycji, gdzie i co, nawet nie kontroluję momentu, w którym zasypiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasana, u mnie om bylo 18.01. Na wizycie 28.03. Lekarz napisal 9/10 tc. Moze dzidzia mala i dlatego tak mierzy, ale patrzyl na kalendarzyku takim kolowym do obliczania daty porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obliczalam teraz na babyonline i termin niby 22-23.10. w zaleznosci od dlugosci cyklu (u mnie 24-25dni). I niby w 12 tc jestem, ale to sie liczy 11 tc 1d. Choc i tak nie zgadza sie z tym co lekarz napisal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie niby brzuch tak wyraźnie nie wyskoczył. Ja trochę widzę, ale nikt inny. Czasem mąż, ale to tylko jak się najem i naprawdę wystaje. Zresztą mi brzuch po najedzeniu wystawał nawet jak nie byłam w ciąży :D Ale te guziki w spodniach też sobie rozpinam, jak wiem, że nie widać :D Lavja, ja niechcieja trochę też mam... ale mi się nie chce sprzątać :P Ancona - może faktycznie napisał po wielkości płodu... nie wiem. Mi akurat na aplikacji w komórce wychodzi póki co dokładnie ta sama data, co lekarz podał. A pewnie ostatecznie i tak w innym terminie urodzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasana - sprawdzilam na zdj usg, 28.03. dzidzia miala 3,01 cm i pisze 9w6d. Czyli dzisiaj byloby wg tych obliczeń 10w2d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lavja
Hej Mamuśki U mnie brzuch ciążowy, ale to 3 ciaza więc szybciej widać. Macie jakieś zachcianki? Ja mam kanapki na potęgę, zupy i pomarańcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lupilupa
Ja od poniedziałku zaczynam chodzić na basen. Jestem już w 14 tc i dostałam zielone światło na ten rodzaj sportu od lekarza. Cieszę się, ponieważ bardzo lubię pływać. Znajoma przez całą ciąże chodziła na basen i uważa, że to właśnie dzięki temu z łatwiścią urodziła. U mnie brzuch do obiadu nie rzuca się w oczy, po obiedzie, aż do samego wieczora jest z godziny na godzine większy. Ponoć to wzdęcia, chociaż staram się jejść naprawde lekko. Mięsa tylko gotowane, zrezygnowałam z cebuli, kapusty czy innych ciężkostrawnych produktów. Lavja ja jem jabłka na kilogramy i przepijam kakao, może wybuchowe połączenie, ale mi nic po tym nie jest :) Kobitki czujecie może już ruchy dziecka? Ja od kilku dni wieczorami, gdy leżę w łóżku odczuwam takie delikatne muśnięcia poniżej pępka. Mąż mnie wyśmiał, zrzucając to na wzdęcia, ale ja jestem przekonana, że to nie to...przecież te towarzyszą mi od początku ciąży, a "łaskotanie" czuję dopiero teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja jeszcze nie czuję żadnych ruchów, a tak bym chciała :( Ja nie mam żadnych zachcianek, nic a nic. To aż dziwne. Widać nie dane mi będzie poczuć jak to jest wysłać o 2 w nocy męża do sklepu po coś na co konkretnie mam ochotę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figimigi męża na zakupy o 2:00 w nocy możesz wysłać i bez ciążowych zachcianek :) Swoją drogą to chyba dobrze, że ich nie masz, widać nie brakuje Ci żadnych witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie mam żadnych zachcianek jak na razie ;) apetyt szczerze mówiąc też średni, ale może z każdym następnym tygodniem będzie inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lavja
Jakoś nie łącze zachcianek z brakiem witamin, skoro mam ochotę na (o zgrozo!) Mortadele, parówki, czy fast food :) Ruchy czuje się w okolicach 16 tc i to wtedy kiedy to kolejna ciąża. Ja na razie nie czuje ruchów, ale laskotanie, motylki tak. Ruchy jednak są znacznie bardziej charakterystyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Lavja, mam pytanie - dostałam skierowanie na test podwójny pappa i tyle. Z tego co czytam, to pappa to po prostu badanie krwi. Ale wszędzie jest napisane, że do tego powinno też być USG. A ja skierowania na USG nie mam. Myślisz, że to moje skierowanie obejmuje obie rzeczy - i krew, i USG? Jak to u Ciebie wyglądało? Na USG powiedzieli Ci, że ok, czy musiałaś czekać na wszystkie wyniki? Chodzi mi o to, że dziewczyny, które mają tylko USG, wiedzą, że prawdopodobieństwo chorób dziecka jest niskie. I czy na USG z tym pappa też powiedzą, jak to widzą. Ja nie czuję totalnie nic, ani ruchów, ani łaskotania, ale jestem dopiero w 12 tyg. i w pierwszej ciąży, więc to pewnie też nie tak szybko coś poczuję :) A zachcianek to nie mam żadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lavja nie zgodzę się z Tobą, że ruchy się czuje dopiero od 16tc i tylko pod warunkiem, iż jest to kolejne dziecko. To o czym piszesz jest to statystyka, lecz każda z nas jest inna i te ruchy może odczuwać szybciej lub później. Ja obecnie jestem w trzeciej ciąży, wiec pewne wyobrażenie na ten temat już mam. Zwłaszcza po poprzedniej, kiedy to w 13tc odeszły mi wody płodowe i przez 3tyg leżałam plackiem walcząc o cud. Wtedy bardzo wyraźnie czułam ruchy tego maleństwa. Teraz też wydaje mi się, że to może być to zwłaszcza, że jak napisałaś są one dość charakterystyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miluskamiluskamili
Hej, dawno mnie nie bylo :) Ja wg ost. miesiaczki (16.01) we wtorek zaczynam 12 tydz. Bylam dzis u lekarza, bo zaczelam w nocy plamic po stosunku i lekarz mi powiedział, że to za wczesnie na stwierdzenie ale przypuszcza, że to bd CHŁOPIEC hehe :) jestem zaskoczona bo 2 dni temu śniły mi sie lalki. I 2 ciąża inna od 1 myślałam, że bedzie parka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, zapomniałam dodać, że w czwartek mam bad.genet. i jestem ciekawa opinii innego doktora :) U mnie wszelkie dolegliwosci odpuscily, wróciłam do pełni życia i brzuszek też zrobił sie pokaźny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×