Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

PAŹDZIERNIKÓWKI 2017

Polecane posty

Miluskamiluskamili, trzymam kciuki dziś, żeby z dzidzią było wszystko dobrze, a także, żebyś Ty czuła się coraz lepiej. Ja wczoraj byłam u ginekologa, miałam mieć zakładaną kartę ciąży, ale akurat nie było położnej. Lekarz uzupełnił część, a jakiś tam wywiad czy coś, to już przy następnej wizycie z położną. Nie miałam badania USG, tylko lekarz coś mi pouciskał po brzuchu, wsadził do środka palec i stwierdził, że wszystko jest ok. Jestem ciekawa, skąd on wie dzięki takiemu badaniu, że dzidziuś sobie tam żyje. Dostałam skierowanie na test podwójny PAPP-a, ale nie mogę się dodzwonić do tej przychodni, co je wykonuje. U mnie to na tyle. Dziewczyny, co tam u Was słychać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) ja dzis bylam zrobic wszystkie badania i po poludniu maja byc wyniki :) w poniedzialek mam wizyte uprywatnego ginekologa :) z samopoczuciem jest roznie, teraz czesciej czuje sie zle wieczorem niz rano...Mialam miec robione USG w poniedzialek natomiast dowiedzialam sie ze jest awaria sprzetu..;/ heh cale NFZ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcialabym, zeby byl juz poniedzialek i zobaczyc w koncu znow moja kruszynke na USG, ciagle mysle zeby bylo wszystko ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skarbosia - nie martw się, na pewno bedzie wszystko okej :* kochane, czy korzystacie z jakichś kursów lub szkół rodzenia? mi koleżanka podsunęła Prenalen. ciekawa jestem Waszych opinii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś byłam na usg, widziałam po miesiącu przerwy mojego dzidziusia. Wszystko u niego dobrze, rośnie zdrowo, adekwatnie do wieku ciąży (5 cm szczęścia). Ogromnie się cieszę, ale jednocześnie odczuwam niedosyt, lekarz bardzo powściągliwy w przekazuwaniu informacji. Dobrze, że za tydzień usg prywatne, może dowiem się więcej niż: jest wszystko w porządku. Do szkoły rodzenia nigdy nie chodziłam i raczej nie będę, chociaż ponoć warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Ja można powiedzieć, że dziś wróciłam do życia dopiero, po chorobie :P Co do szkoły rodzenia, to ja bym chciała, ale to chyba jeszcze za wcześnie? Skarbosia, ja mam podobnie do Ciebie, usg dopiero w środę, bardzo się martwię, ten miesiąc przerwy odkąd widziałam dzidzię to dla mnie wieczność. Martwię się strasznie czy wszystko będzie w porządku. Troszkę pobolewa mnie podbrzusze, to znaczy tak kłuje momentami. Ale czytam, że to normalne raczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Miluskamiluskamili - Jak było na badaniach wczoraj? Skarbosia, ale będziesz jednak miała robione USG w poniedziałek? Figimigi, to dobrze, że już wyzdrowiałaś. Chyba każda z nas martwi się, że z maluszkiem coś może być nie tak. Ja na ostatniej wizycie nie widziałam dzidzi, niby lekarz powiedział, że jest ok, ale skąd on może wiedzieć tylko uciskając brzuch :D no, ale dostałam skierowanie na te badania prenatalne, będę miała 10 kwietnia, to tam się napatrzę. Podobno pół godziny to trwa. A jeśli chodzi o szkołę rodzenia, to ja będę chciała chodzić, nigdy dziecka nie miałam, ani niemowlakami się nie opiekowałam, nawet nie wiem, jak prawidłowo dzidzię trzymać. Przy szpitalach są darmowe szkoły rodzenia. O Prenalen nigdy nie słyszałam, ale sprawdziłam sobie i to są internetowe. Wg mnie trochę bez sensu, bo w takiej stacjonarnej szkole rodzenia są treningi na lalkach itd. na czym w sumie najbardziej mi zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasana, mój lekarz też powiedział, że minimum pół godziny a może potrwać i nawet godzinę, jak dzidzia się nie będzie ruszała za bardzo :P W tym celu poprosił mnie o wypicie puszki coli przed badaniem, dziecko się zacznie ruszać i badanie prenatalne będzie dokładniejsze. Ja też wolałabym szkołę rodzenia na żywo, na lalkach. Uważam, że może nawet bardziej niż mnie, przyda się mężowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miluskamiluskamili
Dziekuje Lasana, niestety wczoraj wylądowałam w szpitalu, jutro po badaniach i otrzymaniu wyników posiewu zdecyduja co dalej. A tymczasem leki i leżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miluskamiluska mili bardzo mi przykro, że musisz przez to przechodzić, bardzo współczuję :( Trzymam kciuki, życzę zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak będę miała USG w poniedzialek :) zastanawiam się w koncu czy przestac chodzic juz na NFZ bo to troche wszystko męczące... musze zdecydować. Kochane a jak z waszymi wynikami? Ja np mialam niskie TSH bo 0,088 i martwie sie tym, co to moze oznaczac? czy mam problemy z tarczycą? w morfologii mam troche wszystkiego ponizej, ale pielegniarka powiedziala, ze lekarz przepisze witaminy i bedzie ok. W moczu rowniez wszystko ok, tylko PH jakies wysokie bo 8, a norma do 7.5, co to moze oznaczac? trochę panikuję, chcę juz poniedzialek.. :) Ja w swoim miescie mam szkole rodzenia, ale platna, i jest napisane ze zapisy chyba od 18 lub 19 tyg ciąży. Miluskamiluskamili, co się stało? czemu jestes w szpitalu? :/ trzymam kciuki aby wszystko bylo ok! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skarbosia, ja miałam badania tylko na początku ciąży, ale były ok. Wszystko w porządku. Teraz będę miała badania w sobotę, przed najbliższą wizytą, wtedy zobaczymy czy dobre się utrzymało. Jeżeli chodzi o tarczycę, to niestety Ci nie pomogę, nigdy nie miałam problemów z tarczycą, więc nawet się nie znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Dziewczyny. Obym jutro wyszła. Zostałam skierowana do szpitala przez ostre zapalenie pęcherza. Lekarz z przychodni jest tak beznadziejny, że od razu pozbywa się pacjentek w ręce innych lekarzy i nigdy nie leczy żadnych dolegliwości. A docent, u którego prowadzę ciążę przyjeżdża tylko w soboty. Stąd trafiłam tutaj, a dostaje tylko Luteinę i furagine w tabletkach, jakbym nie mogła tego w domu przyjmować :( ehh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(Za szybko wysłałam -) Skarbosia, możliwe że masz nadczynność. Musisz udać sie do endokrynologa i zrobić jeszcze badania FT3 h FT4. W ciąży z ustawy, korzystamy z lekarzy specjalistów bez kolejki, wiec wizyte załatwisz na dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko u mnie w miescie nie ma endokrynologa :/ a taki wynik mogę mieć wyłącznie przez ciążę? nigdy nie miałam żadnych objawów i czułam się ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A te Ph z moczu 8? czy jest powod do obaw? bakterii nie ma, mocz slomkowy, przejrzysty ciezar w normie itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z neta wyczytalam, ze w I trymestrze, TSH moze byc zmniejszone, moze dlatego stad ten wynik...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skarbosia - mojej siostrze ostatnio hashimoto wyszło przez ciaze i wyniki jej strasznie poleciały w dół.. a daleko masz endokrynologa? figimigi - dla mnie akurat internetowa to super rozwiązanie, bo pracuje jeszcze normalnie i chcialam juz sie zaczac uczyc czegos nowego w trakcie:) na zwykla szkole mnie nie stac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skarbosia lekarz na pewno powie Ci co i jak. Zawsze możesz udać sie do rodzinnego. Unormowana tarczyca jest bardzo istotna w ciąży, ale nie masz na razie powodów do niepokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie lekarz mowil ze hormony pobudzaja tarczyce i jest bardziej aktywna i u Cb to sie sprawdzilo. Mi tez wynik sie obnizyl. Na dodatek zmartwień jakby było mało, to jeszcze zimno mi wyszło na ustach :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miishka
dziewczynki jak tam Wasze zdrówko? nic nie boli? :P ja dzis bylam zrobic wszystkie badania i po poludniu maja byc wyniki :) w poniedzialek mam wizyte uprywatnego ginekologa :) z samopoczuciem jest roznie, teraz czesciej czuje sie zle wieczorem niz rano. A jakie to sa te internetowe szkoły?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no masz kurs normalnie ;) od ciąży do porodu + porady dot odżywiania i ćwiczeń np

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mishhka u mnie samopoczucie już na pewno lepiej niż było, ale jeszcze łapią mnie czasem nudności, wczoraj też po długiej przerwie znów wymiotowałam :/ A tak to odliczam już tylko do wizyty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miluskamiluskamili, mam nadzieję, że to nie jest nic groźnego, szybko się z choróbskiem uporasz i już dziś będziesz w domku :) Noola, ale przecież większość szkół rodzenia jest właśnie darmowa. U mnie w mieście każdy szpital, w którym można rodzić ma darmową szkołę rodzenia. Tam się chyba zapisuje dopiero w 28 tygodniu, więc pewnie do tego czasu już będziesz na zwolnieniu :) Ale każdy przecież może wybrać co woli. Wiele kobiet w ogóle nie korzysta z takich rzeczy, a sobie świetnie radzą. Miishka, ja mam podobnie jak figimigi, ogólnie się czuję dobrze, ale czasem mi przyjdzie taki dzień, co bym z łóżka nie wstawała przez mdłości. I z rzadka coś mnie gdzieś w brzuchu zaboli, ale już dużo rzadziej się to zdarza niż na początku ciąży. Skarbosia, specjalnie dla Ciebie sprawdziłam sobie moje wyniki. Moje TSH jest 3.29, więc w porównaniu z Twoim wysokie, ale norma jest od 0.27, więc chyba nie jest tak źle Twoimi wynikami. A pH to mam za to 5, a norma od 5,5, ale lekarz powiedział, że w porządku. Nie wiem, jak to działa w drugą stronę. Pewnie lekarz Ci wszystko wytłumaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skarbosia, jakoś źle zapamiętałam Twój wynik. Myślałam, że masz 0.88. Ale myślę, że nie ma się co martwić na zapas, najlepiej porozmawiać z jakimś kompetentnym lekarzem, który dobrze Cię pokieruje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skarbosia
Dziewczyny czekam do poniedziałku mam nadzieję, że wszystkiego sie dowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ucięło mi posta... Mdłości jeszcze mam, bardzo bym chciała czuć się już "normalnie". Brzuszek mi sie zaokraglil aczkolwiek waga jak na razie bez zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ucięło mi posta... Mdłości jeszcze mam, bardzo bym chciała czuć się już "normalnie". Brzuszek mi sie zaokraglil aczkolwiek waga jak na razie bez zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×