Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

PAŹDZIERNIKÓWKI 2017

Polecane posty

Hej dziewczyny! Byłam na ślubie w weekend, więc się nie odzywałam :) Ja mam wizytę 24 maja i to będzie u mnie wtedy 21 t 0 d i będzie połówkowe. Ja na genetycznym słyszałam, że mam łożysko na przedniej ścianie, więc niestety też nastawiam się na słabsze odczuwanie ruchów, ale co do tego opinie są też podzielone, bo część dziewczyn z łożyskiem z przodu twierdzi, że nie ma to wpływu :) Do dentysty nie idę, byłam przed zajściem w ciążę i podleczyłam wszystko. Poza tym nie znam dobrego dentysty na nfz a prywatnie szkoda mi kasy, żeby iść tak po prostu :) Dzisiaj idę na warsztaty Bezpieczny maluch. Są darmowe. Ma coś być o pierwszej pomocy dzieciom i jak bezpiecznie przewozić dzieciaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej byłam dziś na wizycie, tak jak przepuszczałam USG połówkowe będzie w poźniejszym terminie na dzień dziecka 1 czerwca :) Mam nadzieję, że poznam wtedy płeć lokatora ;) Nawet dobrze się sklada, bo wizytę mam na 17:00 i mąż będzie mógł pójść ze mna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam wizytę 1 czerwca :) Fajnie się składa, akurat w dzień dziecka hihi. Czytałam o tym przodującym łożysku i miałam moment lekkiego zdołowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam pojęcia jakie mam łożysko, jeszcze mi nikt nic nie mówił. Czasem wydaje mi się, jakbym już czuła ruchy, ale nie wiem, czy to to, czy ogólnie coś mi pulsuje w brzuchu np. ze zmęczenia, albo braku jakichś witamin, bo to mam takie uczucie, jakby coś tam w dole brzucha pulsowało co jakiś czas. Miluska, to ten Twój gin jakiś dziwny :D Ja mam wrażenie, że mój też nie do końca oświecony, bo mówię mu, że mam częste bóle głowy i czy mogę jeść apap. A on na to; "hmm, może lepiej etopirynę... ale apap też może być, byle nie za często". A na necie piszą, że wszelka aspiryna w ciąży to raczej zakazana. Figimigi, a Ty już pisałaś, że czujesz ruchy, nie? I jak tam warsztaty, coś ciekawego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to już na temat ruchów się nic nie wypowiadam, bo już całkiem zgłupiałam :) Byłam pewna, że czuję już ruchy, a od trzech dni cisza, zero, nawet po zjedzeniu posiłku i nie wiem teraz już czy faktycznie miałam ruchy, czy to mój wymysł :) Miał lekarz rację, że te pierwsze ruchy to nastręczają trochę nerwów :) Czekam więc na kopniaki, żeby nie mieć już żadnych wątpliwości :) Jutro zaczynam 21 tydzień :) Byłam na warsztach, był fajne, ale bardziej przydały się mężowi, bo on w tych tematach zielony :) Zajęcia prowadził ratownik medyczny, było o pierwszej pomocy dziecku i o przewożeniu dziecka w samochodzie. Mąż dostał nawet lalkę na której się uczył :) Był bardzo zadowolony :) Dostaliśmy też jakieś gratisy więc opłacało się iść :) Oczywiście o sponsorach też trzeba było posłuchać :P Dziewczyny, ja to w ogóle nie czuję się w ciąży, oprócz częstszego siusiania to nic mi nie jest, no i brzuszek oczywiście :) W weekend spotkałam się z moją siostrą (na co dzień mieszka w Niemczech) i ciągle mi dogadywała, że jak to możliwe, że ona w tym miesiącu to przytyła + 10kg, bolał kręgosłup, miała zachcianki a ja nic. Troszkę mnie wkurzyła, bo nie wiem czy ona zazdrości czy życzy mi żeby zaczęło mi być źle, sama nie wiem. Mój lekarz powiedział, że w ciąży można tylko apap, max 3 tabletki na dobę. Aspiryna kategorycznie nie i wszelkie ibuprofeny też kategorycznie odpadają. Mnie jak boli głowa biorę apap - pół tabletki i jak nie przechodzi to biorę drugą połówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figi wcale sie nie przejmuj dogryzaniem. Mnie wczoraj znajoma na placu zabaw uraczyła tak: "o masz tego brzucha, a tak ostatnio obgadywałyśmy Cie z ... że nic tam nie widać u Ciebie." I to z takim przekąsem niemiłym powiedziała. Może faktycznie Twoj stan i Twoje mega szczęście tak na siostrę podziałały hehe. Chciała Ci tylko utrzeć noska :) a swoja droga +10 w tym okresie to raczej patologia ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Jakoś cicho u nas, prawie nikt się nie odzywa... Figimigi, ja zazwyczaj też się nie czuję, jakbym była w ciąży, ale wczoraj np. miałam pierwsze ciążowe rzyganko. Nie wiem, skąd mi się tak nagle wzięło w 5 - tym miesiącu. Całą ciążę nic, a tu nagle mnie złapało. No i kręgosłup mnie boli dość często, jak dłużej siedzę w pracy, to po powrocie ledwo się ruszam, ale rano zawsze jest ok. A siostrą się nie przejmuj, może troszkę zazdrości, że tak dobrze się trzymasz, ale na pewno źle nie życzy :) Mi póki co nikt nie dogryza, a wręcz wszyscy są wyjątkowo mili. Dziś miałam miałam badanie krwi i moczu, no i wiecie, wg mnie już ten brzuszek trochę widać, wszystkie miejsca w poczekalni były zajęte i nikt nie ustąpił mi miejsca, a było sporo młodych panów. Ogólnie też nikogo nie prosiłam, bo nie czuję się źle, a może nawet nikt nie zauważył. Ale jestem ciekawa, jak to będzie, gdy już brzuch będzie naprawdę duży, czy ludzie pomagają kobietą w ciąży, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlabka
Hej Dziewczyny:) Musze sie pochwalic, bo ja ruchy Maluszka juz czuje:) Ale tylko wtedy gdy siedze lub leze wygodnie i nie robie nic innego. Takie delikatne pukanie od wewnatrz, wtedy sie nieswiadomie usmiecham :) Maz mi pozazdroscil i wczoraj przez godzine trzymal reke na brzuchu, az w koncu tez poczul kopniaka. Wiec to nie moja wyobraznia. Oczywiscie to moze byc wszystko inne, ale mysle ze to byl nasz Maluszek :) U mnie dzis 18 tydz i 2 dni, brzuszek malutki jest, ale jeszcze do ukrycia pod luznymi bluzkami. Ogolnie, to czuje sie bardzo dobrze. Jedynie mnie szczeka pobolewa po lewej stronie od kilku dni... i sie troche martwie,ze to zab madrosci... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Zamówiłam sobie ciążową poduszkę - rogala do spania, bo już mi ostatnio ciężko spać :( Nie mogę się doczekać aż przyjdzie :) U mnie brzuszek widać a jakoś nie zauważyłam niestety wyczulenia w kolejkach czy gdzieś. Dziś byłam w urzędzie wyrobić paszport i była duża kolejka, stałam ale nikt mi nie ustąpił. A widać na pewno było widać, bo miałam obcisłą bluzkę na sobie. Ja niestety jestem zbyt nieśmiała, żeby się upomnieć o miejsce, nie wiem czy to się zmieni w końcówce ciąży, kiedy na pewno będę czuła się gorzej... Przedwczoraj jak pisałam, że nie czuję ruchów, to co było wieczorem i wczoraj wieczorem, to brak słów :) Leżeliśmy z mężem i oglądaliśmy film a tu nagle poczułam kopniaka albo jakiś inny mocny ruch :) I szybko położyłam męża rękę na brzuchu i też poczuł dwa razy :) Wczoraj mniej więcej o tej samej porze znowu było to samo, nasza dzidzia kopała :) Śmieszne uczucie, na pewno dużo wyraźniejsze niż wcześniejsze smeranie :) Ciekawe czy dzisiaj znowu to będzie :) W ciągu dnia coś tam czuję, ale przez to że jestem ciągle w ruchu to nie odczuwam tak wyraźnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlabka
Figimigi, to super!! Cudowne uczucie, prawda:) Ja zazwyczaj staram sie wieczorem przed pojsciem spac wyciszyc, wygodnie ulozyc i czekam na ruchy. Bo w ciagu dnia latwo ich nie poczuc lub pomylic z czyms innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miluskamiluskamili
Dziewczyny zmieniłyście płyn do higieny intymnej przez ciążę? Czy używacie tych co dotychczas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, coś ostatnio cichutko u nas, to może się dziś rozpiszę :) Ze spaniem na szczęście problemów nie mam, bym powiedziała nawet, że jest lepiej niż przed ciążą. Co do ruchów, jak Wy je odczuwacie? Bo ja jakby takie delikatne pukanie, ale to jest zawsze na raz jakieś kilka puknięć pod rząd, dość szybkich. Więc nie wiem, czy to są ruchy, bo niby jak to dziecko miało tak pukać. Miluska, ja płynu nie zmieniałam, ale pod kątem różnych infekcji, to póki co, przechodzę ciążę rewelacyjnie. Ani katarku nie miałam, nic. Infekcji intymnych też na szczęście ani śladu, mimo, że na basen chodzę. Badania krwi i moczu też wszystko w normie. Która pierwsza będzie miała badania połówkowe? A czy którąś z Was boli może czasem kręgosłup? Ja ostatnio miałam trochę problemy, bo mi było dość niedobrze i jak pisałam wcześniej, nawet zwymiotowałam pierwszy raz w ciąży, troszkę poczytałam na necie i możliwe, że to od tych suplementów, odstawiłam teraz te tabletki i wiecie, że mi lepiej? Może miałam już za dużo tych witamin? Zamierzam teraz na tydzień chyba odstawić ten Femibion. Brzuchol mi nagle wyskoczył taki wielki, że już na pewno jest zauważalny. Nawet mąż już od wczoraj zauważa, że tam naprawdę jest taka piłeczka, a zawsze mówił, że wcale jeszcze nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lavja
Lasana zmień tabletki bo po femidionie jest niedobrze. Te pukanie to dzidzia, bądź pewna :) U mnie połowkowe będzie 23.05, idę z małżem pierwszy raz. Samopoczucie u mnie dobre, dolegliwości raczej brak . Tylko się cieszyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Za mną miły weekend u mojej mamy, posiedzieliśmy nad jeziorem, później był grill. Świetna pogoda :) Ja mam połówkowe teraz w środę 24 maja. Jutro idę na badanie krwi + bardzo ważne badanie - tarczycę. Mam nadzieję, że ta tarczyca nie wyjdzie mi źle :( Lasana u mnie ruchy też są raz na jakiś czas, czytałam, że na początku tak właśnie jest. Tzn te ruchy są częściej w ciągu dnia ale ich nie czujemy, bo nie są jeszcze tak wyraźne :) Więc u Ciebie to na pewno jest dzidzia :) Kręgosłup bolał mnie przez kilka dni, teraz jakoś przestał,ale mam coraz większe problemy przy wstawaniu. Brzuch niby nie jest jeszcze wielki, a czuję się jak słoń przy wstawaniu z łóżka :) No i męczę się niestety z katarem, to już chyba mój milionowy katar od początku ciąży. Co ciekawe, trwa tak ze 2-3 dni i jest tylko wodnisty. W środę na wizycie zapytam lekarza, czy to normalne, bo bardzo mnie to męczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarbosia
Hej dziewczyny dlugo mnie nie bylo ale mam laptopa w naprawoe a z tel tak mniej wygodnie mi sie pisze... Widze ze juz wiekszosc z was czuje juz jakies ruchy ja czuje jakies przelewanie ale nie sadze ze to dzidzia. Jakos wydaje mi sie jeszcze wcześnie bo na dzien dzisiejszy mam 18t i 4d. Cierpliwie czekam do 20 tc az cos poczuje. Brzuszek rowniez u mnie juz dosc widoczny. Okropne badanie glukozy mam za soba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam lekka infekcje pochwy i juz jest ok po tabletkach i bralam probiotyk dodatkowo provag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo :) Ja się dziś umówiłam na połówkowe i będę miała 12 czerwca :) Kurczę, jeszcze dużo czekania, ale tym razem się zapisałam do innego lekarza, który podobno jest superowy! Lavja, faktycznie się coraz bardziej przekonuję, że to dzidzia, bo teraz już to pukanie zrobiło się wyraźniejsze, częstsze i nawet mąż wczoraj poczuł, jak przyłożyłam jego rękę do brzucha. Figimigi, może akurat taki objaw ciąży masz, żeby nie było, że za pięknie ciążę przechodzisz, hihi :) Skarbosia, i jak przeżyłaś tę glukozę? Troszkę się tego badania obawiam, czy im tam nie zwymiotuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ukrywam byla okropna...tym bardziej, ze ja nie słodze ani herbaty ani kawy....dalam jakos radę bo wcisnęłam prawie całą cytryne hehe;) inaczej bym tego na pewno nie wypiła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lavja
Hej, Jeśli korzystacie z fb, to jest taki profil "rodzę w 2017" piszą tam matki, które już rodziły, będą lub są w ciazy. Całkiem fajne posty przez to są, bo doświadczeń dużo. Jedyny mankament że wszyscy są bardzo plodni w posty:) , no ale selekcja należy już do czytających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, zajrzę sobie tam :) A ja ostatnio jeszcze się zastanawiałam, lato się zbliża, zaraz będzie można nad jeziorko jeździć, a przecież w lipcu, sierpniu, to będziemy miały wielkie brzuchy... No i jakie stroje kąpielowe nosi się w ciąży??? Poczytałam sobie i jest coś takiego jak tankini... Ale czy zwykły dwuczęściowy będzie zły? Czy brzuch raczej powinien być zakryty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym się jednak skłaniała do zakupu kostiumu ciążowego, biorąc pod uwagę, że brzuch nam na lipiec i sierpień wyskoczy duży :) Wiem na pewno, że brzuch ma być zakryty. W sobotę byłam nad jeziorem i leżałam w sukience a i tak brzuch się nagrzał, więc nie chcę myśleć co by było gdybym miała brzuch goły... Tarczyca mi wyszła bardzo dobrze na szczęście, ale reszta wyników trochę leci na łeb na szyję, widać, że idzie mi to wszystko w kierunku anemii. Ja będę glukozę piła dopiero za jakieś 3-4 tygodnie i już się boję, a tam gdzie będę robiła badania babka powiedziała, że nie wolno cytryny i to oni mi przygotują ten roztwór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lavja
Ja myślę, że lipiec sierpień to będziemy uciekać że słońca. Bo będziemy zdychac. Ale zaslonie brzuch, głównie ze względów estetycznych. On naprawdę będzie ogromny już. Pogoda jest taka cudna :) Chce się żyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze słońca może bedziemy uciekać, ale właśnie fajnie będzie uciec do wody :) Ja nie wyobrażam sobie nie pojawić się już na basenie lub innym jeziorku :) A niestety nie mieści mi się biust w dotychczasowy kostium, dlatego już teraz nie mogę chodzić na basen... Właśnie sobie zamówiłam kostium ciążowy w decathlonie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na basen dzielnie chodze, dwa razy w tygodniu. Zapisalam sie nawet na wodny areobik dla ciezarnych. Dobrze mi ten ruch robi. Kostium mam dwu cześciowy, góra dłuższa, taki top z marszczeniem na brzuchu (wiec jest rozwojowy) i do tego figi. Dziś chyba cześć z nas będzię miała pierwsze badania połówkowe, hihi czekam na informację i oczywiście 3mam kciuki. Dziewczyny, a puchną Wam nogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wrażenie, że od kilku dni puchną mi delikatnie nogi. Ale to tak delikatnie tylko pod wieczór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj faktycznie trzeba by zakupić ciążowy kostium kapielowy. Ja nawet myślę wybrać się w tym roku nad morze. ..wiadomo nie bede sie wylegiwać na plaży ale mały relaks i trochę jodu na pewno nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lavja, Figimigi i jak po badaniach? Widziałyście Wasze maleństwa? Ile już ważą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×