Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

PAŹDZIERNIKÓWKI 2017

Polecane posty

Gość lasana
To może ja też dołączę. 14 lutego testowałam, wyszły dwie kreseczki. W sumie ciąży nie planowaliśmy, ale się cieszymy, chociaż jak zobaczyłam, że test pozytywny, to troszkę w szoku byłam :) za to mieliśmy piękny prezent na walentynki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dołączam się,trzecia ciąża, wczoraj test pozytywny,dzisiaj powtórzony dla pewności. :) Wizytę mam w środę,zobaczymy co się tam wykluje. Teoretyczny termin porodu wg OM jest na 20.10,ale to się pewnie zmieni,bo miałam nieregularne cykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lasana
Do gość 21.09. To mi taki teoretyczny termin wychodzi na 21.10, wiec podobnie :) ale wiadomo, że to wszystko się pewnie jeszcze pozmienia. To będzie moje pierwsze dziecko, więc w tematach ciążowych to jestem świeżynka. A może goście nadajcie sobie jakieś nazwy, łatwiej będzie połapać się kto pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. U mnie sennie. Bardzo sennie i brak siły. Apetyt zmalał znacznie. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiabel
Hej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiabel
Jak przebiega u Was ciąża? Ja jestem troszkę przerażona ponieważ we czwartek miałam taki leciutko beżowy śluz, co prawach nie dużo go było troszkę została na bieliźnie a na następny dzień jeszcze było przy podcieraniu sie po siusi. Brzuch mi nie bolał ani innych objawów ale bardzie Sie zmartwiłam. Co myślicie ? Dodam ze jestem w 8tyg ciąży i termin mam na 30wrzesnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lasana
Lenna, a na kiedy wychodzi Ci na tę chwilę termin porodu? Ja właściwie póki co jeszcze nie czuję za bardzo żadnych objawów, jedynie tak raz dziennie boli mnie podbrzusze, częściej chyba jestem głodna, a już na pewno ciągle chce mi się pić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lasana
Kasiabel, ja się nie znam, więc ciężko mi doradzić, ale myślę, że jak brzuch Cię nie boli, ani nie masz krwawienia, to wszystko jest ok. W końcu jakby nie było, maluszek rośnie, w organiźmie zachodzi wiele zmian. Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna 88
Witam, ja też dołączę do was 7t5d tak ze termin na początek października. Mam delikatne mdłości ale nie wymiotuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lasana
Witaj, Joanna 88. Ja na szczęście nie mam żadnych mdłości, bo strasznie tego nie lubię... ale ja dopiero zaczynam 6 tydzień. A u Was w którym tygodniu zaczęły się mdłości? Może mnie to ominie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna 88
U mnie zaczęły się około 5t ale są dość znośne.lasach myślę że Ciebie to minie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna 88
Lasana*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lasana
No zobaczymy :) a jakieś inne objawy ciążowe masz oprócz mdłości? Jak ogólne samopoczucie? Ja ogólnie to czuję się zupełnie normalnie. Jakbym nie była w ciąży:) troszkę to do mnie jeszcze nie dociera, mimo, że wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lasana, według OM na 15 października

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od kilku dni mam mdłości, czyli zaczęły się w 8 tygodniu od OM. To jest bardzo upierdliwe, bo są całodzienne, wzmożone na wieczór. Ale z tych też mniej przyjemnych objawów to mam zaburzenia snu (drzemka w ciągu dnia, wieczorem zasypiam przy filmie, a z kolei w nocy budzę się ze dwa razy, no i nawet teraz w weekend obudziłam się o godzinie 5 i oczy jak zapałki), a po drugie mam zaburzenia apetytu, jestem głodna często, ale jem mało, tzn. czuję,że jestem mega głodna, po czym jak zrobię sobie jedzenie, to gryznę dwa razy i już więcej nie jestem w stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_październikowa_mama
Figimigi ja mam to samo z jedzeniem. Niby jestem mega glodna a z drugiej strony mnie mdli. Masakra. W pierwszej ciąży nic mi nie dolegalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMargot31
Witajcie, u mnie dziś 6t3d. Zaczynają się mdłości, od rana do wieczora, szarpie na wymioty, siedzę w pracy a wolałabym spać... nie mogę nic jeść... W pierwszej ciąży ten stan trwał do 15 tc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja dołączam. Pozytywny test 18 i 19 lutego. OM 1 stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lasana
Figimigi, ze spaniem też mam problemy. Co prawda zdarza mi się przespać całą noc, ale wczoraj to miałam wrażenie, jakbym nie spała w ogóle. Albo budzę się w nocy co chwilę, bo chce mi się pić. No i cycki trochę bolą, zwłaszcza jak zmarzną :) Dziewczyny, a byłyście już z wizytą u ginekologa? Ja sobie myślę, czyby nie poczekać do 8 tygodnia... co sądzicie? Czy lepiej iść wczesniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba lepiej poczekać :) Ja poczekałam, a i tak okazało się, że ciąża jest tydzień młodsza, więc planowo miałam być w 8 tyg. a wyszło, że w 7 :) Ale super, bo było już słychać serduszko. Bałam się iść wcześniej, bo gdyby nie było jeszcze słychać serduszka, to zaraz bym się zaczęła stresować czy jest dobrze wszystko, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_październikowa_mama
Ja bylam w 6 no i troche za wcześnie. Teraz za tydzień mam wizytę to już bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PANI_FORTUNA
Hej wszystkim! Też mam przewidziany termin na pażdziernik:) 22.10:) Dzis pierwsza wizyta u gina!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna 88
Ja oprócz mdłości mam okropny ból piersi w pierwszej ciąży tez miałam mdłości do 4 miesiąca i bardziej się nasilały po posiłku mam nadzieje ze teraz będą krócej trwały. Ja byłam u gina w 7t3d i serduszko juz biło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lasana
Witamy nowe październikowe mamy! Juz nas tu coraz więcej. Ja dziś już czułam lekkie mdłości, ale wcale nie z rana, tylko po południu. A jak przekazałyście wieści swoim mężczyznom? Ja jak zobaczylam dwie kreseczki to akurat byłam sama w domu i miałam wolny dzień. Z tych emocji stwierdziłam, że zrobię mężowi prezent na walentynki. Pojechałam do sklepu, kupiłam małe buciki (wiem, oklepane) i zapakowałam razem z testem pozytywnym do pięknego pudełeczka. Potem poszłam do męża do pracy, wzięłam go na ubocze i wręczyłam. W pierwszej chwili nie wiedział o co chodzi (nie staraliśmy się) ale jak się zorientował, to na raz śmiał się w głos i płakał. Do tej pory chyba tylko raz widziałam jak płakał. A teraz wciska we mnie pełno owoców :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lupilupa
Witam wszystkie przyszłe mamy i życzę Wam beztroskich 9 miesięcy :-) Ja również w październiku spodziewam się powiększenia rodziny z 2+1 na 2+2 dla równowagi :-) W tej chwili mam 6 letniego syna, który też urodził się w październiku. O ciąży dowiedziałam się 4 lutego, w 35 urodziny mojego męża. Sprawiłam mu piękna i długo wyczekiwaną niespodziankę. W czawrek wybieram się na wizytę do lekarza i mam nadzieję zobaczyć małego "misiaczka" z bijącym serduszkiem (to będzie początek 8tc). Podczas poprzedniej wizyty w 4 tc widoczny był tylko pęcherzyk ciążowy, zdaniem specjalisty "dość sporych rozmiarów". Kto wie może w moim ciele biją teraz trzy serca :-) ale byłby czad aż strach się bać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie nowe mamy na forum :) Ja jestem troszkę zła, ponieważ wszyscy w pracy, w moim pokoju są chorzy, z każdej strony dostaję dawkę kichania, kasłania, jedną koleżankę boli też gardło. Nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figimigi pij dużo soków bogatych w witaminę C i niczym się nie przejmuj. Nikt nie powiedział, że musisz się zarazić. U mnie w pracy też sporo osób jest przeziębionych i ja ratuje się w ten sposób. Dodatkowo na wieczór jem ser biały z wyciśniętym ząbkiem czosnku. Jakieś dwa tygodnie temu odrzuciło mnie od wędlin i mięsa. Żywie się przede wszystkim nabiałem. Drogie mamy czy dostałyście już skierowanie na badania krwi w kierunku przeciwciał różyczki czy toksoplazmozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostałam już na wszystko: cytomegalia, toksoplazmoza, różyczka, hiv, kiła, HCV i HBs, oprócz tego: morfologia, mocz, TSH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sporo tego, będziesz wszystko robić w jednym terminie czy dzielisz na kilka wypadów do laboratorium? Do lekarza chodzisz prywatnie czy na NFZ? Ja prywatnie...ciekawe co ja jutro będę miała na skierowaniu i o ile wyjdę lżejsza po zrobieniu wszystkich zaleconych badań :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×