Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

PAŹDZIERNIKÓWKI 2017

Polecane posty

tak tak mam skierowanie z NFZ :) Ja w tym tygodniu czuję się o wiele lepiej niż w ubiegłym mdłości są o wiele mniejsze, co do wagi na razie nic nie przytyłam 50 kg bez zmian ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skarbosia, ja też mdłości mam o wiele mniejsze, dziś nawet nie miałam w ogóle :) Popatrz, jesteśmy w tym samym tygodniu ciąży i nawet ważymy właściwie tyle samo (ja teraz 49kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też już ustąpiły mdłości, chociaż dzisiaj na śniadanie zrobiłam sobie kaszę mannę i od razu całą zwróciłam (chyba dzidzi nie smakowało hehe). Ja schudłam 1kg, ale to chyba przez to, że dwa ubiegłe tygodnie miałam mały apetyt i mało jadłam, za to dużo piłam. Co do bólu podbrzusza, to ja mam co jakiś czas, też się boję za każdym razem, ale skoro jest wszystko dobrze, to znaczy, że tak musi być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz aż z ciekawości weszłam na wagę to nawet 49.3 :D a zdążyłam pochłonąć już śniadanie batonika i kilka ciastek :) ja nie jestem wysoka bo mam zaledwie 161 cm więc trochę się martwię, że będę wyglądać później jak taka mała kulka hehe ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ból podbrzusza miałam tylko na początku w ok. 5 tyg (gdy dowiedziałam się, że jestem w ciąży) i trwał ok tygodnia, teraz tylko ból piersi i powiększone brodawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak u Was z zachciankami/ zapachami? Ja zachcianek nie zauważyłam u siebie, ale np. w ogóle nie mam ochoty na słodycze, na sam widok mnie mdli. No i przeszkadza mi zapach kawy i papierosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam raczej zachcianek :) Jedynie co to nie mam ochoty na kanapki z wędliną, po prostu ciągle jak nie płatki na mleku, owsianka, to kanapka z serem. Odstawiłam tylko kawę, papierosów nienawidzę nigdy nie paliłam i nie cierpię dymu tytoniowego.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perfumy na jakiś czas odstawiłam bo strasznie mnie mdliło jak się popsikałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skarbosia, ja jestem jeszcze niższa niż ty (155) i się zastanawiam, gdzie mi się ten dzidziuś potem zmieści :D Ja w ogóle to już mam wrażenie, że mi widać mały brzuszek, ale to może właśnie dlatego, że to kilo przytyłam, a na mnie od razu każdy kilogram widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zachcianek to żadnych nie mam. Trochę mnie odrzucają niektóre zapachy, np. mięsa. Nawet jak sobie wyobrażę ten zapach to trochę mi nieswojo. Ale już nie mam problemu, żeby zjeść. Jak zaczynam jeść to mi przechodzi :D A papierochów to też nienawidziłam zawsze i zawsze mnie to odrzucało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lasana, chyba jakoś pomieścimy :) moja mama tez jest mojego wzrostu i była podobnej wagi, i trzy corki urodziła :) plusem jest też, że jak twierdzi po porodzie 2-3 tyg i wracała do wagi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, coś mnie jeszcze trapi, bo wyszło mi na usg, że mam torbiel na lewym jajniku 3cm, co prawda lekarz powiedział, żebym się nie przejmowała, bo to się samo wchłonie. Nigdy nie miałam torbieli, a teraz, że w dodatku jest dzidziuś, no to mnie trochę to jednak martwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_październikowa_mama
Ja zachcianek na razie nie mam, bo praktycznie cały czas mnie mdli. I zapachy tez mnie drażnią. A widok mięsa to juz wogole masakra. Ja to chyba jeszcze nizsza jestem :) nawet nie wiem czy mam 155 cm. :) ale waze trochę wiecej niż wy (o 10 kg ) :) w poprzedniej ciąży też zaczynałam z taką wagą i przytylam tylko 6 kg. przez całą ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figimigi - jesli lekarz mowi, ze to nic groznego to nie przejmuj się na zapas :) pazdziernikowa mama- 6 kg o to chyba jakies marzenie :) az wydaje mi sie nierealne w moim przypadku :) moze wymiotowlas i duzo tez stracilas kg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_październikowa_mama
Wlasnie żadnych wymiotow nie mialam, nawet mdłości. Czułam sie idealnie. Sama sie dziwię że tylko tyle ale przecież waga nie kłamie :) wogole nie tylam tylko brzuch mi rósł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość figimigi
Ja mam 161cm i startuję z wagi 63kg. Moja siostra mojego wzrostu przytyła aż 18kg, ale ona się strasznie obżerała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dziś u lekarza na NFZ i dostałam skierowanie na część z tych badań co w przychodni prywatnej. Zapłacić będę musiała za HBs, HCV, VDRL, HIV i CMV. Sporo tego jeszcze, ale i tak 1/2 odpadła :-) Doktor też bardzo miły, starej daty, w badaniu ginekologicznym (usg nie robił) potrafił stwierdzić, że macica jest ciężarna o wielkości odpowiadającej 8 tc. Byłam w szoku tym bardziej, że o termin ostatniej miesiączki zapytał dopiero później wypełniając kartę ciąży. Dodam, że obecnie jestem w 9 tc ciąży (8t 2d). Datę porodu też wyliczył sam z głowy, a nie jak pielęgniarka przez aplikację w telefonie w prywatnej przychodni. Wagowo też u mnie jeszcze bez zmian (168 cm, 58 kg), brzuszek trochę widać na wieczór, rano nadal płaski. Zachcianki mam na kwaśne, wczoraj chodził za mną żurek, a dziś kapusta kiszona :-) i zielone lody świderki. Pewno będzie syn, nawet upodobania kulinarne ma po starszym bracie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja z NFZ dostałam skierowanie na badania morfologi, moczu, wr, tsh, hbs antygen, hiv, hcv, toxoplazmoza IgG, toxoplazmoza IgM, różyczka IgG, różyczka IgM i glukoza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To łaskawy był dla Ciebie ten lekarz, mój mi powiedział, że na wykonanie wszystkich mamy całą ciążę, a te (toksoplasmosa, rubella, glukoza, żelazo i morfogia) na teraz. Cóż zawsze to coś :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_październikowa_mama
Lupilupa to fajnie ze trafilas na dobrego lekarza, takich teraz coraz mniej :) Może sie przekonasz i całą ciążę bedziesz chodzic na Fundusz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się, że to zależy od szpitala jakie badania mają w kontrakcie z NFZ, które mogą wykonać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama_pazdziernikowa_mama na fundusz też już mam założona kartę ciąży i kolejną wizytę zaplanowaną 22 marca, prywatnie wizyta 30 marca. Będę chodziła tu i tu, nie mam nic do stracenia. Z tą różnicą, że na NFZ muszę brać wolne w pracy. Zazdroszczę Ci tak małego przyrostu wagi w pierwszej ciąży ;-) Ja przytyłam 25 kg, z czego większość stanowiła woda. Byłam tak nabrzmiała, że stawów nie było widać. Jak ktoś mi ścisnął rękę powyżej nadgarstka mógł przez parę minut obserwować odbicie swojej dłoni. Było mi tak ciężko, że marzyłam, aby jak najszybciej urodzić, a po rozwiązaniu i kilku nieprzespanych nocach, żeby chociaż na jedną noc mały wrócił tam skąd wyszedł :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lupilupa, czyli badania które zrobisz na NFZ, pokażesz normalnie na wizycie prywatnej?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_październikowa_mama
Zobaczymy jak to będzie w tej ciąży :) Lupilupa a ile lat ma Twój synek, bo nie pamiętam czy gdzieś już o tym pisałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skarbosia tak badania pokaże też na prywatnej wizycie. Uważam, że znaczenie ma tu tylko wynik, a nie to kto je wypisał i ile zapłaciłam za ich wykonanie. Mama_pazdziernikowa_mama mój syn ma skończone 6 lat, urodził się w październiku 2010, a Twoje dziecko w jakim jest wieku? To dziewczynka czy chłopczyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skarbosia, ja też mam dwie siostry :D Figimigi, jak lekarz powiedział, żebyś się nie przejmowała, to się nie przejmuj, ale sytuację kontroluj. Żeby nie było. Lupilupa - jak dobrze jest trafić na takiego fachowca. Mam nadzieję, że ten, na którego trafię też będzie taki kompetentny. A na aplikacji w telefonie to ja sama też potrafię wyliczyć przewidywany termin porodu :D Ja jeszcze w ciąży nie byłam, więc nie wiem czego się spodziewać jeśli chodzi o tycie. Nigdy nie miałam problemów z wagą, ale lubiłam sobie biegać, jeździć na rowerze, a nawet sobie ćwiczyłam w domu. No i teraz jak już jestem w ciąży, to się boję uprawiać sporty. Bo gdzieś mi w głowie siedzi, że jak pójdę pobiegać, to wytrząsnę dzidziusia. Więc zostaje właściwie tylko basen. A Wy uprawiacie jakieś sporty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_październikowa_mama
Lasana u mnie sportami to ostatnio kiepsko :) dlatego taka waga :) kiedyś biagalam ale ostatnio nie mam chęci. Lupilupa ja mam córkę z października 2012 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja regularnie jeździłam na orbitreku, ale od kiedy dowiedziałam się o ciąży, mąż wyniósł go na strych. Chodziłam też na basen, ale i z tego tymczasowo zrezygnowałam. Wrócę może po zakończeniu 1 trymestru. Póki co wypoczywam, kiedy tylko nadarzy się okazja, nadal jestem bardzo senna. Na szczęście nie wiem co to mdłości w ciąży. Dziewczynki macie już może przeczucia co do płci? Mi jest to całkowicie obojętnie, najważniejsze to 10 pkt w skali Apgar :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama_pazdziernikowa_mama w październiku rodzą się najfajniejsze dzieci ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×