Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ja wam powiem dlaczego nie wierzycie w Boga.

Polecane posty

Gość gość
po ziemskiej śmierci mamy wybór niebo , czyściec lekki , czyściec ciężki . A nie powinno się wybierać piekła X Jeszcze raz zapytam, co to za chrzanienie od rzeczy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W której sekciarskiej ulotce coś takiego wyczytałeś/aś? Kto przy zdrowych zmysłach wybrałby czyściec lub piekło, mając do wyboru niebo? To oczywiste, że takiego wyboru nikt nam nie da. Obrażasz inteligencję osób tu zaglądających...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochanie, będzie Sprawiedliwy Sąd Boży i to Bóg zadecyduje o miejscu naszej wieczności. Jedno wiem: potępiamy i potępimy się sami! Nikt nie zmierza do piekła, jeśli by o tym nie wiedział...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PRAWDY OSTATECZNE 1. Śmieć 2. Sąd Boży 3. Zbawienie albo potępienie Czyściec należy do porządku zbawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
23:12 jakie Ty wyznanie reprezentujesz, jeśli mogę zapytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a domyśl się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Należy poprawnie interpretować obrazy, w których Pismo Święte przedstawia nam piekło. Wskazują one na całkowitą beznadziejność i pustkę życia bez Boga. Piekło oznacza nie tyle miejsce, co raczej wskazuje na sytuację, w jakiej znajduje się człowiek, który w sposób wolny i ostateczny oddala się od Boga, źródła życia i radości. Katechizm Kościoła Katolickiego tak streszcza prawdy wiary na ten temat: «Umrzeć w grzechu śmiertelnym, nie żałując za niego i nie przyjmując miłosiernej miłości Boga, oznacza pozostać z wolnego wyboru na zawsze oddzielonym od Niego. Ten stan ostatecznego samowykluczenia z jedności z Bogiem i świętymi określa się słowem 'piekło'» (n. 1033). Dlatego «potępienia» nie można przypisać inicjatywie Boga, ponieważ w swej miłosiernej miłości pragnie On jedynie zbawienia istot stworzonych przez siebie. W rzeczywistości to istota stworzona sama zamyka się na Jego miłość. «Potępienie» polega właśnie na ostatecznym oddaleniu się od Boga, które człowiek dobrowolnie wybrał i potwierdził ten wybór ostateczną pieczęcią w chwili śmierci. Wyrok Boży jedynie ratyfikuje ten stan."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Dlatego «potępienia» nie można przypisać inicjatywie Boga, ponieważ w swej miłosiernej miłości pragnie On jedynie zbawienia istot stworzonych przez siebie. W rzeczywistości to istota stworzona sama zamyka się na Jego miłość. «Potępienie» polega właśnie na ostatecznym oddaleniu się od Boga, które człowiek dobrowolnie wybrał i potwierdził ten wybór ostateczną pieczęcią w chwili śmierci. Wyrok Boży jedynie ratyfikuje ten stan."!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co za głupota... co autorku ksiadz ci powiedzial ze ci ktorzy nie chodza do Kosciola nie wierza w Boga?.. bóg jest wszędzie nie tylko w Kosciele.. bardziej do ksiedza chodzisz.. chyba ze ci wpiera ze w kosciele lepszy zasieg masz :D:D:D.. teraz nawet ksiecie moherowi nie ida droga zgodna z naukami jezusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mam dla ciebie już dzisiaj czasu, jutro się tobą zajmę odstępco! Siju Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bóg może prawie wszystko, nie może tylko stworzyć pieniędzy dlatego wyręczył się różnymi sektami , kapłanami i oni zbierają pieniądze dla niego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
osoby wchodzące do nieba na widok tegoż często same proszą tam Boga o miejsce w czyśćcu bo widzą swój stan i wygląd. I to pochodzi ze świadectw tych którzy tam byli . x Natomiast to prawda , że na ziemi niektórzy żyjąc fatalnie mają świadomość tego że zmierzają do piekła ale wielu niestety nie wie szczególnie w tych krajach gdzie nie ma chrześcijaństwa . x Bóg nikogo do piekła nie zrzuca i zaprzeczył takim posądzeniom w ubiegłorocznym objawieniu . Ale jednocześnie powiedział , że wielu tam samowolnie trafia z nienawiści i strachu do Jego osoby ale nie jest to zgodne z Jego wolą . x Wierzący w Boga , praktykujący i modlący się bez żadnych przeszkód dochodzą do bram królestwa bożego i nie dają się zwieść nikomu na tej ostatniej prostej . ("Rękopis z czyśćca "- dostępny w wyszukiwarce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja słyszałam kiedyś takie coś: po smierci Bóg każdego z nas zapyta: czy Mnie kochasz? Ci, co odpowiedzą tak - pójdą do nieba, tym, którzy odpowiedzieli "nie", Bóg zada kolejne pytanie: czy zatem pozwolisz, abym ja ciebie kochał. Ci co odpowiedzą "tak", zostaną uratowani, pozostali odejdą sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×