Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćLily

Mamusie listopad 2017

Polecane posty

Gość gośćBella
Gość1003 ale masowal cię fizjoterapia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
USG dopochwowe powinno być, nie ma możliwości zmierzenia długości szyjki przez powłoki brzuszne. MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie bada zawsze na fotelu a potem jeszcze dopochwowo i dopiero przez brzuch, ale myślę, że jak wyczuła palpacyjnie że szyjka jest twarda i długa to bądź spokojna. MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
Dziękuje Ci MM :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
gosc fif mi lekarz przy żadnej ciazy nie robił usg dopochwowego tylko zwykłe, a po badaniu ginekologicznym stwierdzial ze wszystko ok. 16t+5d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
Bella czy będziesz miala cesarskie cięcie z powodu łożyska na przedniej ścianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBella
Karola nie będzie cesarki ( chyba że coś się zmieni) łożysko jest na przedniej ścianie, a nie przodujące czyli nie blokuje ujścia macicy :-) Pierwszy poród miałam naturalny i ten też tak planuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfff basia
Fif, z tą szyjką to jest tak że jeżeli podczas badania w fotelu lekarz stwierdził prawidłową długość i konsystencję to nie ma potrzeby sprawdzać na USG ale w okolicach 23tc powinno się zrobić to na USG bo tylko tak lekarz może stwierdzić czy nie ma wewnętrznego rozwarcia szyjki macicy, w fotelu nie może tego stwierdzić. Jeszcze dodam że będąc osobą szczupłą moja szyjka wg. lekarza jest widoczna na USG przez brzuch. Tu mam pewne wątpliwości:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003 18t3d
Bella, nie fizjoterapeute, ale przez partnera- ale za to z miłoscia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
bella źle doczytałam, myślałam że masz przodujace. to dobrze ze wszystko OK,;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
mi dalej dokucza wysoki puls. i niby nie jest to aż takim problemem ale gdy siedze. bo jak wstanę i przejdę kawałek albo postoje chwile dłużej to tak mi serce zaczyna walić ze aż slabo mi się robi... strasznie utrudnia to norealne funkcjonowanie; (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten puls to niestety standard w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karola, spokojnie. U mnie spoczynkowy 100, po lekkim przejściu ok 115. MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
To u mnie ciągle koło 200... plus nierówne bicia- mam arytmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fif, ale czy Ty bierzesz coś na ten puls? Nie wiem czy aż tak wysoki jest normalny w ciąży ale przy 100 czuję się fatalnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfff basia
Wiecie, ja od poniedziałku zażywam dużo magnezu i od tej pory mam w spoczynku puls 60-65 jak wstanę do WC czy do posiłku to mam około 70. Jeszcze w tamtym tygodniu wachal się między 100-120 a też sporo polegoliwalam:-) myślę że to przez magnez bo coś tam gin wspominał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003 18t4d
Dziewczyny, widze, ze rozne dolegliwosci Nas mecza... U mnie znow bakterie w moczu, mam brac uroosept i zuravit. Jesli bol w plecach bedzie sie utrzymywał, to dalej bedzie usg nerek, bo mozliwe ze to zastoj, podobno zdarza sie w ciazy jak nerki sa uciskane (tyle zrozumialam z konsultacji przez telefon z ginem, nie mogla mnie dzis przyjac). Do tego nospa i w razie pogorszenia izba przyjec... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1003, robiłaś posiew? Jakie bakterie Ci wyszły? MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
goscfif współczuję pulsu ok 200 bo ja też przy 115-120 juz czuje się fatalnie. a czy to normalnie funkcjonujesz z takim pulsem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bucikowa
hej, witam wszystkie listopadowe mamusie! spodziewam się pierwszego dziecka, tydzień 16, będzie dziewczynka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBella
Witaj bucikowa :-) gratuluję dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bucikowa
dzięki :-) cieszę się, że jest gdzie wymieniać się doświadczeniem, zawsze raźniej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gratuluję. W jakim jesteś wieku? Długo czekałas na dzieciątko? U mnie dziś znów migrena :-(:-(:-( MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003 18t5d
MM, wyszlo zakazenie mieszane, ale lekarka stwierdzila ze nie potrzebuje antybiotyku. Ide w poniedzialek do innej, bo tej jakos przestaje ufac, szczegolnie, ze "stawianie sie" brzucha sie u mnie nasiliło... Oby do poniedziałku, dzis caly dzien przelezałam strasznie osłabiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bole w dole brzucha mogą być spowodowane właśnie infekcja bakteryjna moczu. Ja bym zmieniła lekarza i wzięła antybiotyk. Mnie to pomogło w pierwszym trymestrze. Szkoda dzidziusia, trzeba działać zeby bakterie nie przeszły do niego :-( MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfff basia
Gość 1003 współczuję, mam nadzieję że szybko przejdzie. MM jak tam migrena? Bierzesz coś? Bucikowa, gratuluję Dziewczynki! Na kiedy masz termin? Jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfff basia
Gość1003 życzę Ci żeby to stawianie się brzucha było u Ciebie niegroźne, nie chce straszyć broń Boże! Tylko mi się tak stawiał brzuch właśnie i lekarz powiedział że przez to skraca się u mnie szyjka więc uważaj na siebie i leż dużo! Oczywiście u mnie stawianie występowało prawie cały czas, a po drugie moja szyjka przeszła już dwie ciąże i porody, więc nie jest z żelaza:-) u Ciebie to napewno nic groźnego ale chyba lepiej dmuchać na zimne. Trzymaj się kochana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003 18t6d
Dzieki dziewczyny. Moja mama miała takie własnie "stawianie sie brzucha" i nie było grozne, ale jutro na 15.30 mam wizyte, bo czuje sie słabo, wymiotowałam znow w nocy pierwszy raz od kilku tygodni, nie wiem co sie dzieje, ale z dnia na dzien czuje sie gorzej. Oby do jutra jakos przetrzymać. Pogodnego dnia wszystkim Mamusiom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003 18t6d
I wyladowalam na izbie przyjec ze skurczami, wymiotami i uciskiem w plecach, dostałam leki i czekam co dalej... Trzymajcie kciuki. Oby nas puscili do domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×