Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćLily

Mamusie listopad 2017

Polecane posty

Gość gość
Fajnie czuć ruchy :-)u mnie łożysko na przedniej ścianie, więc chyba i odczuwanie słabsze MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003 19t4d
Ja tez mam na przedniej, dlatego tyle czekałam... ;) Magne b6 to podobno lek i farmaceuta powiedzial, ze w ciazy tylko pod kontrola lekarza- nie brac, jesli nie jest w zalecaniach... Poczekam do wizyty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapytaj, ale na pewno możesz brać :-) a kiedy nasz wizytę? MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfff basia
Magnez to raczej minerał:-) b6 pomaga mu się wchłaniać w ciąży jest bardzo potrzebny, ja biorę 4×2 tabletki (każda ma 107% dziennego zapotrzebowania na magnez) i jeszcze w mama dha jest magnez, zapytaj lekarza co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003 19t4d
26.06, ale zwolnienie mam do 19.06 wiec musze z jakims lekarzem sie spotkac, wiec zapytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fenyloetyloaminka
Połówkowe zawsze jest trójwymiarowe? Jak to jest? Na NFZ robią też, czy trzeba prywatnie? Pani doktor kazała mi prywatnie i mnie to trochę dziwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBella
Gość1003 to twój gin nie daje Ci zwolnienia od wizyty do wizyty? Chodzisz na nfz czy prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003 19t4d
No wlasnie nie daje, bo u prowadzacej w szpitalu mam wizyty rzadko, teraz wypada mi po 8 tygodniach, a zwolnienie na 30 dni. Wiec chodze tez do drugiej, w przychodni rejonowej, ktora jest bardziej dostepna. Obie na nfz. Poczatek ciazy prowadzilam prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscwx
Fenyloetyloaminka, przypomnij ile masz lat, bo po 35 roku życia badanie prenatalne są gratis, tzn jeżeli placówka ma kontrakt z NFZ a podobno teraz PiS chce w ogóle zlikwidować prenatalne żeby kobiety nie usuwaly ciazy jak sie okaże że dziecko jest chore w związku z tym już ogranicza podpisywanie kontraktów :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003 19t4d
Badanie polowkowe to jest zwykle usg, 3d i 4d nie sa badaniami diagnostycznymi, powinnas dostac skierowanie normalnie na nfz, jednak tez spotkalam sie z tym, ze nie bylo miejsc na badanie w terminie ktory byl odpowiedni na wykonanie usg genetycznego i tez padła propozycja wykonania go odpłatnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamusie jest tutaj ponad 50 odpowiedzi wiec byc moze moje pytanie sie powtarza.Kiedy poczulyscie 1 ruchy i ktora to ciaza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003 19t5d
Pierwsze ruchy jako bąbelki itp. ok 16 tygodnia, wyrazne choc słabe kopniaki w 20 i czuje kilka razy dziennie. Pierwszy kop- w Dzien dziecka, ale to byl pojedynczy w 18 tygodniu. Pierwsza ciąza- pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Kasiur88
Teraz 17t5d czuje dosc regularne ruchy :) 2tyg wczesniej muskanie i babelki :) 2 ciaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem w 19. tygodniu, na razie nic nie czuję. Moja pierwsza ciąża MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
ja trzecia ciaza 17t+6 dni i tez narazie jeszcze nic szczególnego nie czuje.. kilka razy zdarzyło się poczuć takie bąbelki ale to bardzo słabe.. narazie cisza. czekam właśnie na usg. mam nadzieje ze wszystko jest dobrze choć trochę się boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
juz po usg. dzidzia tydzień mniejsza. i w sumie tylko tego się dowiedzialam z całego usg... eh ci lekarze na NFZ. ... za 3 tygodnie idę na usg połowkowe z prawdziwego zdarzenia. prywatnie oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja szczerze się dziwię, że wytrzymujecie u lekarzy na nfz. Ja byłam w życiu dwa razy i więcej bym nie poszła. Wizyta błyskawiczna, o nic nie warto dopytywać... Przykre wspomnienia:-( pomijam trzygodzinne poślizgi MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Kasiur88
Ja chodze na nfz i albo mam zlotego lekarza albo juz sama niewiem...przychodze na dana godzine nigdy nie czekalam dluzej niz 5 min na wejscie do gabinetu a wizyta sama w sobie trwa tyle ile dana sytuacja wymaga :) mam pelne zaufanie do mojej gin tylko ona jedna sie nie poddala jak wyszlo mi w wynikach histo-pato Cin3...nawet na prywatnej konsultacji u ordynatora jednego ze szpitali zasugerowal ze nieda sie nic zrobic i mam sie zglosic na usuniecie wszystkiego... Takze sa lekarze i LEKARZE ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
na lekarze na NFZ są bardzo różni.. nie chce teraz zmieniac lekarza w połowie ciazy. poza tym pracuje w szpitalu na oddziale w którym będę rodzic i to z nim bezpośrednio będę się umawiac na cc. wiec z tym mam akurat dobrze. nie powiem ze jest zlym lekarzem ale z tych usg nie można się niczego od niego dowiedzieć. a sam na kartce tez noc konkretnego nie poda... ale będę nadrabiac prywatnymi usg. trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBella
Ja też chodzę na nfz i jest ok. MM może to nie być kwestia wyboru , nie wszystkich stać na prywatne wizyty a taki komentarz nie jest miły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie miało być niemiło :-( przepraszam. Chodzi mi o to, że ja mam bardzo nieprzyjemne doświadczenia na nfz, nie tylko u ginekologow zresztą. Mnie samo wejście do lekarza na nfz stresuje, bo niektórzy są bardzo opryskliwi, a ja chyba na takich trafiam :-( MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003 19t5d
Tez wolalabym chodzic prywatnie, ale jak okazalo sie ze w zwiazku z ciaza strace prace, to musialam przerzucic sie na nfz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Współczuję bardzo. Takie są teraz realia. :-( Mój małżonek wie, że musi teraz za troje pracowac, ale bez pomocy rodziców byłoby nam i tak ciężko. Życie jest bardzo drogie. MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam.Jestem mamusia ktora zadala pytanie o pierwsze ruchy ;) Otoz putalam z ciekawosci gdyz wczoraj doswiadczylam bardzo nieprzyjemnej sytuacji w szpitalu.Nie bede opowiadala swojej historii ale generalnie chodzilo o to ze jestem w 20 tyg.2 ciaza ale niestety 1 poronilam w 7 tygodniu.Otoz zglosilam sie gdyz od 3 dni nie czulam ruchow wgl zadnego ani bulgotania ani nic,dodam ze wszesniej czulam dosc wyraznie(jestem szczupla).Pani doktor ktora mnie przyjela najpierw mnie wysmiala ze w tym tygodniu to moge jeszcze nic nie czuc i nakrzyczala na mnie ze poco wgl przyjechalam,zawracam tylko im glowy i przeszkadzam.Do tej pory jestem w zlej kondycji psychicznej.Nie wiem kto mial racje w tej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003 19t5d
Na tym etapie chyba jeszcze nie musisz czuc ruchow regularne, ale jesli cos Cie zaniepokoiło, to dobrze, ze poszłas sprawdzic, czy jest ok. Ja od 3 dni czuje gdy leze, np. po jedzeniu i gdybym przestała nagle, tez uznałabym, ze cos jest nie tak. Olej to. Tez uslyszalam przykre słowa na IP. To znieczulica zawodowa... Ale rozumiem, ze zostałas zbadana, Ty i Malenstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie chodzi o to ze od 18 tygodnia po posilku czulam takie delikatne kopniaczki caly czas.A te trzy dni i po posilku nic i po slodyczach nic wiec chcialam to sprawdzic. Z wielka łaska mnie sprawdzili i moj synek wporzadku sie ma ;) Ale ja zaczelam sie bac szpitali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003 19t5d
Dobrze, ze wszystko jest ok :) Łaski nie robia, sami wybrali zawod :) Mamusie, macie juz jakies elementy wyprawki dla Waszych Maluchow? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fenyloetyloaminka
Może uznacie mnie za przesądną, ale czuję, że jeszcze za wcześnie na zbieranie wyprawki. Jeszcze nic nie kupuję. Zacznę pewnie w 7-8 miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Kasiur88
1003 ja mam prawie wszystko po synku :) jak byl maly to miał wiekszosc unranek unisex wiec problemu nie bedzie dokupi sie tylko kilka nowych + wiadomo butelki pieluszki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×