Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćLily

Mamusie listopad 2017

Polecane posty

Gość gośćfff basia
Mój też *****iwy:-) to super. Bella trzymam mocno kciuki, napewno będzie dobrze. Daj znać po USG! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
Super gratulacje !! Bardzo się ciesze :):) Bella powodzenia ! czekamy na wieści ! :) , ja też w poniedziałek zacznam remont :D damy rade ! :) U mnie też mały *****iwy szaleje jak nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj zdecydowany leniuszek. Po tacie ;-) z tego co mówiła mi lekarka,lezy buźką w stronę kręgosłupa i oczywiście do gory nogami ;-) MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfff basia
A u mnie już po remoncie:-) głupio mi było leżeć jak się budowlańcy kręcili ale cóż było robić. Mielismy generalny remont jednej części mieszkania od podłóg po sufity łącznie z oknami tak że działo się:-) ale przynajmniej spokój na lata:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
UU to super remont generalny.. :) u nas malowanie całego domu podłogę w kuchni będziemy zmieniać i w sumie tyle :) mam nadzieje , ze szybko zrobią :D Jak Wasze samopoczucie ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podziwiam Was za wytrwałość w remontach! Nie znoszę tego. Zazwyczaj wyjeżdżam wtedy i zostawiam bałagan ekipie, bo raczej nie da sie niestety mieszkac w mieszkanku i miec remontowana kuchnie czy łazienke i brak dostępu do wody... :-( farby chyba tez bym nie zniosła... a wiertarka doprowadza mnie do szału :-( ale efekt oczywiście potem jest super. Samopoczucie mam dziś średnie, dokucza mi bol pleców. :-( MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBella
Juz jestem po usg. Mała zdrowa i wszystko ok:-) szyjka długa, " łabędzia" ponad 4 cm :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfff basia
To wspaniale, gratuluję:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mononoke z Grudniówek
Do MM - do heparyny dorzucili mi duphaston i magnez na twardy brzuch. Bierzesz to może też? Piszę tu, bo nie wiem czy tam jeszcze zajrzysz. p.s. pozdr dla wszystkich listopadowych Mamusiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Mononoke, jak najbardziej,duphaston i magnez mam od początku i dobrze ze Ci przepisali. Standardowo kolo 20tc schodzi sie z duphastonu ale przy twardniejacym brzuchu albo skracajacej sie szyjce te leki zostaja :) MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mononoke z Grudniówek
MM zastanawiam się tylko, czy twardniejący brzuch może mieć związek ze spędzaniem 8 h dziennie w pozycji siedzącej (pracuję przy biurku). wiesz coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak najbardziej może. Przy takim twardniejacym brzuchu wskazane jest czeste leżenie, a 8h ucisku na szyjke to duzo. Moze powinnaś jednak isc na l4? MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
U mnie twardniejacy brzuch to objaw przeciazenia, im wiecej leze tym mniej mi dokucza- pozdrawiam siedzac w centrum handlowym, bo dopadło mnie to wlasnie po 3 godzinach zakupow dla Małego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zazdroszczę tych zakupów! Ja leżę, niby ta szyjka ok, ale mam odpoczywac. Zostaja mi tylko zakupy internetowe ale to nie to samo :( byle do listopada! MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
MM, tez kupuje przez internet, ale rzeczywiscie rozmiarowka jest rozna. Z synkiem bedziesz biegac po sklepach :) Bedzie zimno, wiec spacerki po centrach wskazane ;) Jutro mam wizyte u lekarza, trzymajcie kciuki, bo martwie sie, jak na małego zadziałał moj ostatni antybiotyk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
....zacina znowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfff basia
Napewno będzie dobrze! Trzymam mocno kciuki i czekam na wieści:-) jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Oprocz zgagi, skurczow łydek, bolu w plecach i twardniejacego brzucha czuje sie swietnie :) Ale to chyba standardowo na tym etapie :) Jak minał Wam dzien, Mamusie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mononoke z Grudniówek
Gość1003 i MM - w takim razie będę dużo odpoczywać bo martwi mnie ten twardy brzuch musze przyznać :) apropos zakupów - od jakiego rozmiaru ciuchy kupujecie, żeby nie były za małe, oraz, czy ma ktoś z Was listę, co powinno być w wyprawce dla dziecka? jestem w tych tematach zielona :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfff basia
Ja kupuję rozmiar 62 na start, moje dzieci miały kolejno 59 i 58cm więc i teraz pewnie będzie długi bobas:-) z wyprawki to na pewno Pampersy, chusteczki, sudocrem, oliwka, nożyczki do paznokci, aspirator, pieluszki tetrowe, kilka flanelowych, śpiworek, płatki kosmetyczne, wkładki laktacyjnego, paracetamol na wszelki wypadek, sól fizjologiczna, kosmetyki do kąpieli, jakieś kropelki w razie kolki, biustonosz do karmienia, (ewentualnie laktator, mleczko modyfikowane na wszelki wypadek, z dwie butelki, smoczek) jak sobie przypomnę coś jeszcze to napiszę, sama za wyprawkę biorę się we wrześniu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003 23t5d
Dziewczyny, juz po wizycie, z Malym wszystko dobrze, chociaz mialam tylko krotkie usg. Szyjka tez ok. Wkurzylam sie, bo terminy w szpitalu na kolejna wizyte- 8 wrzesnia, za 2 miesiace. Dostalam skierowanie na krzywa cukrowa, na usg to ostatnie, ale moga mi je wykonac najwczesniej w 34 tc- brak terminow. Czyli w zasadzie ciaze trzeba prowadzic prywatnie, zeby miec regularne wizyty i usg w 28-32 tc... Chyba znow uderze do przychodni rejonowej, bo zwolnienie dostałam na 3 tygodnie. Masakra jakas. Dobrze, ze z Malym jest ok, ułozenie poprzeczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfff basia
To fajnie że wszystko dobrze. Super. Mój mały jest ułożony główkowo. Krzywą cukrową robię w poniedziałek. Ble...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBella
Gość 1003 super, że wszystko dobrze. Ja prowadzę ciążę w przychodni i mam wizyty co 3 tygodnie. To usg między 28-32 tygodniem i tak chyba trzeba prywatnie, żeby było szczegółowe tak jak polowkowe. Jeśli to w 12 tyg i polowkowe ok ro nawet w programie badań prenatalnych nie przewidują ( przynajmniej tak mnie poinformowano), te 2 poprzednie ważne usg miałam jako prenatalne na nfz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mononoke z Grudniówek
Gość Basia, dzięki. wklepałam sobie to w google sheets żeby mieć zawsze tę listę pod ręką. a powiedz mi proszę po do czego się używa pieluszki flanelowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfff basia
Jest mięciutka, ale wystarczą tetrowe, ja używałam tetrowych przy ulewaniu, flanelowych przy karmieniu, albo przebierając u kogoś pampersy to kładłam na flanelowych dzieci:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mononoke z Grudniówekc
aaaa kumam <3 dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
gość1003 - super , że wszytsko oki :):) Dziewczyny ja tez jestem zielona jeśli chodzi o wyprawkę :) również we wrześniu zacznę wszystko przygotowywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscxy
Jeżeli planujecie podkladac dziecku pieluszke pod główkę, a ja podkladalam w 1 ciąży bo mu się często ulewalo, to zaletą flanelowej pieluchy jest to że nie podraznia skóry no i nie wycieraja się włoski. Dzięki flanelowej mój nie miał takiego placka wytartego na główce jak większość dzieci które urodziły się z włosami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Bella, to usg 28-32 to jest trzecie, wykonywane standardowo, wiec powinni je wykonac tak jak genetyczne i połowkowe na nfz, jesli prowadzisz ciaze u panstwowego gina, mam je w rozpisce zalecen. Ale pewnie to zrobie prywatnie, a skierowanie wykorzystam pozniej, juz blizej porodu, w koncu dali, wiec zrobie :) Tez mam problem z wyprawka, mam 5 flanelek, tetry chyba ze 12 i nie mam pojecia czy to duzo, czy mało. Nawet nie to co kupowac mnie martwi, tylko w jakiej ilosci :) Wczoraj naliczyłam, ze za drobne zakupy (ktore robie powoli od poczatku ciazy) przy odrywaniu metek wyszło ponad 1000 zl, a raczej kupuje na promocjach, to bedzie jakis kosmos z wydatkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×