Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Masaya

Marzec Kwiecień 2017

Polecane posty

Gość Maadiik
Dobra koniec tematu bo osiwieje , albo go zabije . Mam inny problem mały mi się strasznie pręży i robi czerwony , ale nie płacze . Co może być przyczyną ? Brzuszek mu masuje ale ma miękki . Gazy też ma normalnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Mama poraz czwarty może masz.racje ja.mam jakas obsesje na pkt karmienia zreszta chyba przez ostatnie przeżycia z kp. Boje sie czy zje czy zdaze mu zagrzac żeby nie plakal, czy odbije.czy nie uleje itp...my go nie uczymy noszenia ale maz.do odbicia bierze go na ramie i chyba sie.nauczyl a ja go biore i siedze...moze sprobuje jeszcze jego metod.. Maadik moga byc kolki jesli nie wiesz z jakiego powodu dziecko placze...spr WsZYstko? Głód? Pielucha ?podajesz espumisan lub cos tego typu? Moj mały tez ladnie spi na spacerze i ucze go zeby spał tez nie.jezdzac ale zdecydowanie tego nie lubi hehe Dzis jade na kontrole do gina. Maz czeka na info czy juz mozemy sie poprzytulac hehe ale brakuje mi pare dni do konca pologu to chyba nie...chociaz bardzo bym chciala. A w pologu jest moŻliwe dostac okres? Ja mam wrażenie ze mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Druga ciaza32 masz rację opipiec mozna jak ubrać dziecko. Dzis bylam na placu zabaw na.osiedlu bo tam sa lawki żebym mogla odpoczĄć i dwoje dzieci podobne wiekowo ok.roku zupelnie inaczej ubrane. Jedno krótkie spodenki i koszulka krotka kapelusik. Drugie dres bluza chustka i czapka... Ja mojego staram sie ubierać na czuja...dzis byl wbody krótkim cienkim bawełnianym kaftaniku spodenki cienkie i chustka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Goscmakak jak kilku dni brakuje to ja bym sie nie przejmowala jak tylko masz ochote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera94
To ja swojego dzisiaj ubralam tylko w body z krótkim rękawem i skarpetki wydaje mi się że było ok bo i tak był spocony a z 25 stopni było i cały dzień na ogrodzie spędziliśmy :) ja się tak opalilam że wszystko mnie piecze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Tez nie czekalam do konca pologu, nawet do wizyty nie czekalam, bo dop po 8 tyg do gina szlam, bo terminow nie bylo. Teraz mam jakies plamuenia, rozowy sluz i glupieje, bo typowego okresu brak. Wczoraj tez byko cieplo, ale nie jak dzis to maly mial body kr rekaw, bluzka, spodnie i skarpety, okryty flanelka a obok mnie stala babka z wozkiem, gdzie tylko glowa niemowlaka wystawala spod grubego, zimowego koca. A dalej mijalam wozek, gdzie dziecko w grubej kurtce. Dzis maly zgrzany mimo bodow z kr rekawem i cienkich spodni. Ale ja zawsze martwie sie wiatrem, bo czesto u nas z polnocy zimny wieje i w sloncu skwar a w cieniu czy na moscie chlodno. Ogolnie na necie czytalam, ze jak jest cieplo, to w gondoli dziecku czapka niepotrzebna. I ze zap ucha to wirus a nie od " przewiania". Niby niemowle powinno miec jedna warstwe wiecej niz dorosly ale nie tyczy sie to upalow. Dzis z corka wrocilysmy opalone. Moj maly robi sie czerwony i sie prezy tuz po wypiciu mleka albo czasem gdy w pieluche robi. Do odbicia na ramie pionowo go bierzemy. Ale ogolnie bardzo fajny i pogodny jest. Spal dzis duzo, bo od wczoraj od 21 do 5, od 6 do 9, od 11 do 13 , od 14 do 16, od 17 do 18 i teraz od 20 znowu spi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
A tez Wam mohery do wizka zagladaja? Ja juz nie nakladam tego pokrowca na gondole, wiec widac malca jak na dloni. A wczoraj robil bunt czapkowy, piszczal, kopal i w parku babcie i dziadki patrzyli zniesmaczeni. Zeby nie bylo, ja tez zagladam do wozkow, ale dyskretnie z daleka i w celu obadania, jak inni ubieraja maluchy w podobnym wieky, bo zawsze mam watpliwosci co do tego, co zakladam mojemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Kurcze to ja za grubo ubieram :-( czuje się jak niedorajda bo nie wiem jak ubierać syn miał body dl rękaw bluze spodnie i skarpetki i czapka i na dworze był nie spokojny przesadzilam z tymi ciuchami było 25 stopni Wczoraj wieczorem strasznie marudzil aż zasnął sam a potem zrobił taka kope :-) brzuszek go często boli ale mu nic nie daje na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aniu czlowiek uczy sie na bledach, martw sie, a mysle ze kazda z nas do konca nie wie, co zalozyc. Wczoraj czytalam artykul, gdzie bylo napisane ze w Polsce panuje trend przegrzewania. I nawet jesli ja czy Ty ubierzemy dziecko stosownie do pogody, to widzac inne maluchy grubiej ubrane, bedziemy sie zastanawiac i pojawia sie watpliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczynki opanujcie sie, same ubrane w letnie ciuchy a dzieci zabunkrowane w gondolach w tylu warstwach ubranek? Maja Wam goraczki dostac od przegrzania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Już się opanowałam :-D dziś synek body krótki rękaw i galotki o spał smacznie na dworze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Mój maluch dzisiaj w domu w samym pampersie jest. Okna wszedzie pootwierane, drzwi balkonowe tez otwarte. Widac juz poprawe, prawie już nie charczy i głosik też ma lepszy. Chyba sen na świeżym powietrzu mu służy. Dzisiaj kolejny juz dzień z rzędu spał kilka godzin na tarasie ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maadiik
Mój maly wychodzi na dwór w body i czapeczce ale my mamy 35 stopni . Dziś mamy dramat dopiero szykuje swój pierwszy posiłek bo jak mały obudził się o 6 rano to do teraz nie spał tylko plakal muszę jutro iść do apteki i popytać o coś na gazy bo on się męczy i ja się mecze . Dramat już dziś płakałam razem z nim bo nie wiedziałam co zrobić , teraz muszę szybko jeść bo nie wiem za ile znów się obudzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Czyscilam synkowi nosek to co z niego wyjelam kompletnie mnie zatkało, (będzie obrzydliwe) gil zielony gruby i długi na dwa centymetry :-( fuj masakra jak mu to musiało przeszkadzać ale już jest spokojnie może oddychać i śpi sobie na brzuszku tak lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Moj nie lubi na brzuszku. U nas dzis pogoda meczaca pelne slonce i porywisty wiatr. Nie wyszlismy dzis, bo corka marudna zle sie czula, maz po nocy i malemu goraco bylo nawet w domu a co dopiero na zewnatrz. Corka to wczoraj lyknela sobie w szkole przeterminowanego mleka. Wyobrazcie sobie ze rozdali dzieciakom kilka sztuk waznych do 22 grudnia zeszlego roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
W szkole mleko po terminie?? No super Moja to jak zwykle w tym roku kaszel i kaszel z kaszlem masakra w nocy to aż kołdra lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maadiik
Druga ciąża ja bym tego mleka tak nie zostawiła ... Jeszcze ci salmonelle albo coś innego mała przyniesie zespsute mleko to nie żarty ... poza tym w głowie nie mieści mi się jak w szkole dzieciom mogą to podać bez sprawdzenia ... obiady też gotują z starych produktów ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Moja tez dostaje mleko w szkole, ale takich akcji nigdy nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Pisalam do nauczycielki a ona na to, ze przeprasza ale to nie jej wina. Pytalam corki, co pani powiedziala, to ponoc nic. I takie z nia gadanie a najgorsze ze zostaje wychowawca do 8 kl. Dzis corka lepiej, ale bolal ja troche brzuch i wyladowala 2 razy w toalecie a wczoraj to mi zasnela na fotelu o 21 co jest do niej niepodobne. U nas dzis upal, a jak wracalam popoludniu od mamy to juz polnocny wiatr. Dobrze ze mialam kocyk w wozku, bo maly tylko body z kr rekawem na sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elek28
Hej długo.mnie było ale miałam sporo na głowie. Rodzinka była i pojechała jiz. Chrzest był, piękna ceremonia, za to James złapał przeziębienie. Ode mnie a ja od mojej chrzesnicy. dwóch lekarzy stwierdziło że to ok I nic nie podajemy ( mały miał 38 stopni) jeden z nich stwierdził że jego nie martwi to że mały się przeziebil ( i dusi się bo nie może okaszlnac przecież ma dopiero 6 tygodni, a lekarz zero reakcji na to że mi dziecko z czerwoną twarzą i oczami na wierzchu się dusi na rekach) jego martwi że mały nie je już 120 ml tylko 60. ( jakby on miał zdarte gardło też by nie jadł) więc wysłali nas do szpitala. Byliśmy dwa dni na obserwacji i... Na cholerny kaszel dalej nic nie dostałam 60 ml to ok najwidoczniej więcej narazie nie potrzebuje ale ma szmery na sercu. Nasz kule bolek serio? Tyłu lekarzy go badalo i nikt nie słyszał że moje dziecko ma dziurkę w sercu? NIENAWIDZE ANGLII!!! Aha i jak helfy visytor była u mnie w domu i się jej pozalilam to stwierdziła że nic nie może na to poradzić a jak się dowiedziała że karmie butelka to że mam se kupic wyparzacz do butelek to wydarzenie wrzątkiem nie działa bo za krótko butelki w wrzątku siedzą i mały może się nabawic biegunki od tego.SERIO? Padlam i pozegnalam się z nią. Aha i mały mimo tego przeziębienia, dostał szczepionkę na gruźlicę w tym tygodniu i uwaga, jak wspomniałam że jest chory to się pytała czy mały ma gorączkę, ja na to że nie wiem i ze by mu zmierzyć, a ona do mnie w przychodni, ale my tu nie mamy teemometru, dotknęła go ręką i stwierdziła że jest ok i szczepimy. Średniowiecze normalnie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Ja jestem anty szczepionkom, ale jak już szczepić to tylko zdrowe dzieci. U mnie nawet nie szczepią jak ktoś w domu choruje. Jak dziecko ma poradzić sobie z wszczepioną chorobą jak jest chore. Jeszcze z tego co kojarze to w Angli nie ma przymusu szczepień i rodzice mogą sami decydować. Mòj maluszek tez przeziębił gardełko, ale je normalnie. Mòj nie kaszlał, nie miał gorączki tylko katar. Dostał syropek z bluszcza. A jaki kaszel ma twòj maluch? Mokry? Suchy? Może spròbuj mu robić inhalacje z wrzątku i herbaty rumiankowej. Kup mu witaminke c. Ja bym Ci poleciła znaleźć w internecie polskiego pediatre. Leczenie w Angli to porażka. A sķąd wiesz, że Maluch ma dziurke na serduszku? Robili usg, ekg? Moja najstarsza còrka tez miala szmery, ale okazalo sie po usg, że nic jej nie jest tylko ma taką jakby nitke na serduszku i ona robi ten szmer. Z wiekiem szmer zniknął. O dziurce na serduszku tez gdzieś czytałam, że niektòre dzieci mają i samo się naprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Pròbowałam zrobić grupe na facebooku, ale zeby zalozyc pisze, że musze dodać jedną osobę lub meila tej osoby. Goscmakak mam Twojego meila. Jeśli się zgodzisz to go dodam bo nie moge zalozyc grupy jako jedna osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Mój synek kochany zasnął wczoraj o 21 i spał do 4 :-) anioł nie dzieciak :-) dziś mamy dzień lenia wszyscy lezymy i śpimy na dworze ciepło ale wiaterek trochę wieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza33
Ja jyz rzadko wrzatkuem przelewam butelki. Czasem smoczek i ta gume wyciagaba z dna butli. Nam tak polecila polozna, bo wg niej dziecko ma sie przyzwyczajac do swiata zewnetrznego a nie na odwrot. Moj spioch lulal wczoraj od 21 do 6... Teraz tez juz spi. Ja mialam szmery na sercu, nawet jeszcze w podstawowce, ale nie bylo zadnych konsekwencji i minely. Wiem jak jest w Anglii u GP, bo mieszkalismy w Szkocji 2.5 roku. Mialam zap oskrzeli i nie dostalam u lekarza nic. A moja mala tam epizod z egzema. Dobrze, ze leki byly za darmo to jedyny plus. Mam ta retinopatie, leczylam sie w Edynburgu to istny cyrk tam byl, pelno lekarzy, pomyslow. Jedno dobre raz mi pobrali 11 probowek krwi i przebadali wzdluz i wszerz. Ale w sumie nie wiedzieli, co mi jest. Najlepsze ze wiecznie ginela moja kartoteka, za kazdym razem kto inny przyjmowal i jak przyjechalam po wyniki po fototescie, to twierdzili ze na pewno nie mialam badan bo nie ma mnie w systemie. Dopiero na korytarzu dorwalam lekarza takiego z Pakistanu i on mnie pamietal, bo tez mnie przyjmowal. Najlepsze jak sie rejestrowalam do GP. Podaje date ur i nazwisko a one do mnie ze nie maja w systemie. Podaje jeszcze raz 05.01.19.. a one ze jest taka osoba ale z 05.11. Mowie, ze ur sie 05.01. Onecdalej sie upieraja. Wydrukowaly mi kartke z systemu, gdziecjak byk byla moja data urodzenia, to one sobie dzien dobrze przeczytaly a miesiac wziely jedynke ( styczen) i 1 ( rok) i wyszedl im listopad... Kupilam w koncu ciuchy na komunie. Spodnie, bluzke, narzutke i buty na niewysokiej szpilce. Maz zachwycony moim wygladem juz mnie wysyla po wiecej ciuchow z tego sklepu. Pasuje mi elegancki styl, tyle ze na codzien wole swobode. A sspilki nosilam przed ciazami i na okazje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maadiik
Hej dziewczyny chciałam się z Wami pożegnać , bo nie będę tu już zaglądać . Mój świat się zawalił , moje małżeństwo się skończyło . Życzę Wam wszystkiego dobrego , mam nadzieję że wasze dzieciaki wyrosną na mądre i wartościowe osoby , miło było was poznać i spędzić z wami tutaj mile chwilę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Madiikk zrobisz jak uwazasz, ale moze przyda Ci sie wsparcie chocby w osobach z forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Maadiik co ty opowiadasz?! Zostań z nami lepiej tutaj będzie się zalic nic komuś w twarz nie wiem co się stało e może jeszcze nie wszystko stracone, porozmawiajcie domyślam się tylko o co chodzi parę lat temu też mieliśmy z mężem kryzys ale się kochamy i daliśmy radę dziś jesteśmy bardzo szczęśliwi Życzę Ci tego kochana Bądź dzielna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Mamaporazczwarty mozesz dodac jesli na niego mam zalozonego fb bo nie pamietam... Gosc Ania 27 a co masz za butle z guma w srodku? Maadik wiem ze ostatnia Twoja wiadomosc byla o przeglądaniu lasek na.fb niby przez kolegę...przykro mi Moj maluszek chyba ma problemy z brzuszkiem nad ranem. Znowu epizod rzucania sie prezenia i kopania kolo 4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Maadiik, nie wiem o co dokladnie chodzi, wspolczuje. Moze jednak napiszesz cos wiecej i lepiej sie wredy poczukesz. Makak, to ja mam ta butle z guma, jest z MAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elek28
Maadiik wiem że zabrzmi to głupio... Ale zostań z nami. Ja też mam teraz kryzys w związku... Okazało się że mój partner od 3 lat ma inną dziewczynę... I to ona znalazła że on ma dziecko z inna, czyli że mną... Ona do mnie zadzwoniła, I na dowód wysłała mi filmiki... Wszystko co powiedziała się potwierdziło... Czy mój świat się zawalił? Nie. Mój świat to moje dziecko teraz. Szkoda że będzie wychowywać się bez ojca.... Życie pisze różne scenariusze... Upadamy ale podnosimy się zawsze same, I zawsze silniejsze. Pamiętaj o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×