Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Masaya

Marzec Kwiecień 2017

Polecane posty

Gość Maadiik
Hej dziewczyny :) mam nadzieję że wszystkie bobasy zdrowe i rosną :) u mnie dziś przełom udało mi się pierwszy raz wyproznic i naprawdę czuję się jak nowo narodzona. Praktycznie nic mnie już nie boli podejrzewam że źle samopoczucie było przez "problem stolcowy" wieczorem miałam gorączkę ale dziś jest wszystko okej. A tak z innej beczki co z Mama last minute? Była w szpitalu przede mną , mam nadzieję że wszystko jest w porządku i ze po prostu nie ma dla nas czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Elek rzeczywiście nie brzmi to zbyt dobrze bez wizyty u lekarza się nie obejdzie na pewno ale będzie dobrze abyś zdrowa była a synek i na mm będzie zdrowy i silny :-) Ja mam mało pokarmu ściągam i daje małemu w butelce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maadiik
Dziewczyny odciagajace powiedzcie mi dajecie mleko w takich samych proporcjach jak modyfikowane ? Czy dajecie aż maluch sam przestanie ciągnąć butlę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Ja mam mało pokarmu jak 60 odciagne to super i muszę mu wtedy dorobić mm bo mu mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Hej hej. Maadii najpierw dawaj swój pokarm do dna. Jeśli małemu mało dorob dopiero mm. U nas dzis jazda z kupka. Mały robi co drugi dzien ok 3 i dzis.byl ten dzień a kupy do 15 nie bylo. O 16 przyszli dziadkowie męża z 1sza wizyta i sie zaczęło...Mały płAkał, napinal sie, czerwienil buch poszla kupa. Ładna żółta, dobrej konsystencji ale mimo wszystko mały nigdy tak nie cierpial. Zaczęłam.go dopajac woda, zmienilam kranowke na mineralna i zobaczymy. Walczylismy do 19 w tym.czasie 3 kupy pozniej kapiel masaz i widac.ulge. pociesza mnie fakt ze maly ma miekki brzuszek i oddaje gazy ale musze obserwowac i wrazie czego zmienic mleko, choc innych dolegliwosci nie ma i licze ze dopajanie i kropelki pomoga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Arturek też miał rano problem z kupa chciałam mu zmienić pampersa a on jakąś zaczął robić kupke więc czekałam aż skończy, zaczął od twardej zbitej po chwili już luzniejsza, zwykle robił luźna a dziś taka twarda szła nie wiem czemu daje mu moje mleko i mm bo mało woda nie przepajam, nie płakał mi nic nie prezyl się ładnie w nocy spał a wogole to co ile godzin karmić mm? Dziś dzwoniła pani z przychodni mam w środę jechać do pediatry z synkiem, położna jeszcze u nas nie była, muszę na bioderka synka zarejstrowac i do laryngologa, corke na rehabilitację po niedzieli wszystkich obdzwonie aż mi telefon będzie się gotowal :-) sama muszę iść do dentysty bo mi plomba wypadła już parę dni przed porodem a w poniedziałek idę do fryzjera zrobić się na człowieka :-p Paznokcie już ogarnelam bo to akurat robię sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
GoscAnia27lat nie dopajaj skoro karmisz mieszanie, moze jednorazowo cos sie "zapieklo". Ja musze isc na paznokcie, ogolnie hybrydy ogarnelabym sama tez ale potrzebuje wyjsc...pedicure zrobic tez..wlosy mam "swieze" tydzień przed porodem bylam na farbie, takze jeszcze prawie miesiac wytrzymaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Elek28 wczoraj Sugeruję usg, bo takie same objawy miałam przy atakach kamienicy woreczka żółciowego. Też po ciąży. Skończyło się wycięciem woreczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maadiik
Czesc wam :) mam nadzieję że u Was wszystko okej u nas była dziś ciężka noc i w sumie dalej ciężki dzień mały co chwilę się budzi strasznie niespokojny jest . W ogóle dzisiaj tak myślałam i trochę zaskoczę z tematu . Jak wasi mężowie zapatruja się na kwestię połogu ? Tzn macie z Tym jakieś problemy ? Czy są wyrozumiali ? Bo gdzieś dziś czytałam żale pewnej pani której mąż nie potrafi pojąć ze nie można i tyle . Mój na szczęście jest kochany i nawet tematu nie ma do tego ciągle słyszę ze ślicznie wyglądam , strasznie mnie to buduje bo szczerze mówiąc patrząc na siebie w lustrze strasznie się dołuje . Bałam się ze będzie ciężko z tematem seksu i wiecie oczywiście tysiąc myśli ze nie wytrzyma będzie szukał innej , ogólnie wariowalam . Ale teraz wiem że mnie kocha i nie zrobiłby mi czegoś takiego . Staram się też o siebie dbać bo sądzę że dziecko nie usprawiedliwia zaniedbywania siebie i sama też nie chciałabym aby mąż z dnia na dzień stał się "oblechem" . Jeśli kogoś ten temat uraza to z góry przepraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Maadiik, temat jak kazdy inny. Ja juz po pologu i "te sprawy" wrocily do normy, z mala czestotliwoscia, bo czesto wolimy po prostu polozyc sie spac. Tez nie moge na siebie patrzec, jednak poczulam sie lepiej, bylismy na festynie i naprawde bardzo duzo zaniedbanych pod wzgledem otylosci kobiet widzialam. Przy nich wygladalam jak cudo,serio. Nie mam nadwagi, ale cialo jyz nie to. Musze do fryzjera isc, bo bylam przed porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Mòj mąż tylko zapytał ile czasu nie można. U nas też jest tak, że mąż wraca pòźno do domu i jedyne co to marzymy o spaniu. U mnie w piatek bedzie 5 tygodni. Takze zostalo niewiele. Nie wiem jak jest u Was i czy to ma jaki kolwiek związek z cc, ale z tego co pamietam to za kazdym razem pierwszy raz po połogu był taki nie za ciekawy w odczuciu. Potrzeba było troszke czasu zeby odczucia wròciły do normy. Miała ktoras z Was tak? Dziewczyny ktòre urodziły podobnie jak ja. Jak u Was z odchodami. Macie jeszcze? Ja narazie jeszcze dam sobie fory z wygladem. Brzuch mam jeszcze duzy i do tego boli przy dotykaniu od przodu. Jak ubiore uciskajace spodnie to nie dam rady dlugo tak pochodzic. Wszystko co przed ciaza za male na mnie. Wejde, ale przez brzuch nie dopne sie. U mnie o ile nic nie zmienilo sie to 10kg na plusie. Tylko ja mam nakaz oszczedzania sie przez anemie. Takze jak zrobi sie cieplej bede wiecej latac z dziecmi. W domu tez sie oszczedzam i nie szaleje ze sprzataniem. Chyba jeszcze nie doszlam do siebie bo gdy pochodze wiecej to slabo sie czuje. Zrobie badania i zobaczymy co z moja anemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Moj maz wie, ze 6 tyg to min a reszta zalezna od kontroli gin, na ktora ide przed uplywem pologu. Ogolnie dostal"nagrode" za nocne wstawanie do dziecka i pomoglam mu cisnienie opuscic hihi ale ja.go rozumiem mezczyzni sa mniej wytrzymali i po co ma.chodzic naladowany, a.poza.tym mnie tez teskno do naszych pieszczot wiec z checia sie pobawilam. O siebie dbam bardziej niż przed ciąża, jakos mam na to ochote, balsamuje sie po kapieli, maluje, ubieram ladnie. Ogolnie został mi moze z 1-2kg do wagi wyjsciowej, dostalam mega wciecia w.talii chyba od powiekszenia bioder i czuje sie lepiej niz przed ciaza. Najgorzej bo w skorke która kupilam rok temu nie zapinam sie w biuscie..nie wiecie czy biust spadnie?mamaporazczwarty mi zostaly tylko plamienia, mam.srednie wkladki i wymieniam je co pare godZin ze.wzgl higienicznych niz ze sa zabrudzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maadiik
U mnie to dopiero pierwszy tydzień także mąż sobie poczeka . Ale bolało was za pierwszym razem ? Czy nie ma tak źle jak ludzie straszą. ? Bo mnie chyba na sama myśl boli :) u mnie w sumie minąło kilka dni ale nie krwawie jak oczekiwałam używam normalnych podpasek na noc . Może dlatego że w szpitalu trzy razy mnie "czyscili " zaraz po porodzie tzn naciskali na brzuch i wyciagali to co wylatywalo . A być może to po cesarce nie leci tak dużo jak po naturalnym , nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
U mnie 3 tyg i bylo po krwawieniu. Po pierwszej cc "pierwszy raz" niekomfortowy, po tej teraz bardzo ciasno, ale po chwili super. Szczerze, to mielismy to za soba jeszcze przed wizyta u gin, bo szlam 8 tyg po porodzie ze wzgl na brak terminow. Mi piersi sie nie zmniejszyly, jedynie obwod pod biustem troche spadl. Ale juz mnie trzesie, bo sukienki nadal nie mam, mierzylam kolejne ostatnio i w biuscie nie zapne. Maz garnitur kupil. Jestem zla, bo tyle wszyscy maja do powiedzenia w zwiazku z komunia, zamowilismy kolacje tez, a szwagierka, ktora twierdzila, ze na te okazje to trzeba zrobic i wydac kase, teraz powiedziala, ze na kolacji nie zostana. Mam dosc pokreconej pogody, nigdy nie wiem, co malemu zalozyc gdy wychodzimy. Dobrze, ze mam grubszy i cienki kocyk. Wczoraj niby cieplo, to mu polarowa bluze tylko zalozylam i okrylam kocykiem, a miejscami wiatr nieprzyjemny a za chwile goraco od slonca. Do mam mm-jakie kupy i ile robia Wasze maluszki? Moj jak by na raty czasem robi, ma do 3 dziennie, zolte i dosc rzadkie, choc nie wsiakaja w pieluche, do tego pierdzi duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Nasz pediatra tez mówił ze 1szy raz po cc moze byc nieprzyjemny. I nie pytajcie czemu pediatra haha mamy takiego smiesznego przyjaciela rodziny i gadamy o tym i o tamtym. Drugaciaza32- nasz jest wyłącznie na mm od tygodnia i sie troche zaczely problemy z.kupa. wczoraj maly bardzo sie prezyl, poplakiwal i wkoncu zrobil zolta ale taka plastyczna, robil co drugi dzien. Od.wczoraj staram.sie mu dawac wody 20ml kiedy sie uda i sa efekty dzis kolejna kupa luzna,.zolta, wsiakajaca.w.pamperasa. musze kupic rumianek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
A ja mam.takie pytanie. Jak mały lezy w łóżeczku i ma.problemu dluzej z zaśnięciem, wypluwa smoka.co.15min i marudzi to jak go uspic bez lulania na rekach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
gosc makak, moj maly nie toleruje smoka. Czasami usypia przy karmieniu a jak nie to go odkladam do lozeczka i czesto sam zasypia. Oczywiscie zdarzaja sie marudzenia i wtedy biore na rece i albo sie uspokaja na tyle, by go odlozyc i zasypia w lozeczku albo wystarczy go przytulic i ukochac i zasypia w ramionach. Nie chce przesadzac z noszeniem choc juz widze, ze lubi byc noszony w pionie i sobie oglada wszystko no i zaczyna stekac w lozeczku, by go wziac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elek28- osz kurczę, takie bóle przy karmieniu to nie przelewki. Daj znać co powiedział lekarz. Bo mam nadzieję, że u niego byłaś. Zdrowie najważniejsze przecież. Akurat seksu po porodzie się obawiam. Po pierwszym miałam słabsze odczucia i wrażenie luźniejszej. No i mniejsze libido. Wszystko wróciło do normy u mnie po kilku miesiącach. A teraz ze zmęczenia padam i nie w głowie mi zabawy z mężem. Biedny jest wyrozumiały i czeka do końca połogu. A ja czuję, że będzie podobnie i będę musiała się w końcu przełamać, żeby sprawy ruszyły z miejsca i żeby wypracować sobie na nowo naszą bliskość. No i teraz dochodzi sprawa szwów, które miałam też w środku. I dziś odkryłam, że jeden mi wrasta. Nie wiem co na to lekarz, ale nie sądzę żeby było to komfortowe podczas zbliżenia. Mama po raz czwarty- ja rodziłam chwilę przed Tobą i nie mam już odchodów. Noszę cienkie wkładki w razie czego, ale od paru dni spokój. A u nas malutki na Espumisanie. Ma wzdęcia i odkąd dostaje krople jest lepiej z wypróżnianiem, jedzeniem, spaniem.. Choć musimy uważać, bo ewidentnie od nadmiaru bodźców ma kilkuminutowe napady kolki. Już dwa razy tak miał wieczorem, po tym jak zapewniliśmy mu wyjazdowy dzień w więcej niż jedno miejsce. Starszy synek też tak miał. A i do mam kp. Czy taka żółta drobnoziarnista i ciągnąca się kupa jest Ok? Malutki robi 1-2 razy dziennie i bardzo dużo na raz właśnie takie kupy. Co można brać na ból gardła podczas karmienia piersią? Coś mnie łapie kurczę. Goscmakak- ja przykładam mu pieluszke tak, żeby zasłonić jedno oczko. A czasami wystarczy że na chwilę przytule synka, on się uspokoi, odłożę go i zasypia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masaya jak bylam w ciazy to na gardlo w aptece dali mi tantum verde do psikania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Goscmakak Mi po pierwszej ciąży biust zmalał, ale i tak został większy niż przed ciążą. Po trzecim dziecku pisałam już, że biust zmalał mi bardzo dużo kilka dni po odstawieniu karmienia. Tylko ja wtedy schudłam 10 kg w czasie karmienia, więc biust zmalał i dopasował się do reszty sylwetki. Co do zasypiania to mòj zazwyczaj zasypia przy cycu, ale zdarza mu się też usnąć samemu w łòżeczku. Jak mały płacze to staram się go od razu nie brać na ręce. Często sam się uspokaja, a jak nie pomaga to biore na chwile na ręce i odkładam ponownie. Czasem mały nie doje, więc dalej płacze mimo wzięcia na ręce i wtedy daje mu cyca. Mòj synek nie dostaje smoczka. Chyba jednak przy karmieniu piersią dzieci najczęściej usypiają bo trochę to trwa i muszą popracować żeby cos leciało. Tylko gorzej jak dziecko odstawia się od piersi i jest płacz. Masaya Mòj tez robi podobne kupki. Od jakiś dwòch dni zaczął robić troszke mniej kupek. Już nie po każdym karmieniu. Zauważyłam tez, ze im żadziej robi kupe tym jest większa. Ja mam nadal odchody, ale np dzisiaj 2 razy coś mi pociekło w niewielkiej ilości i bardziej juz to zabarwiony sluz przypomina. Ja juz w szpitalu prawie nie krawawiłam, az mi usg brzucha robili czy wszystko ze mna dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdaw35
Wczoraj minely 3 tyg od porodu. Odchody jeszcze Sa ale z dnia Na dzien slabsze. Boli mnie Te brzuch w jednym miejscu na wysokosc***epka ale ze 3 cm w prawo I nie wiem co to. Jesli chodzi o pierwszy stosunek to po pierwszym porodzie ledwo wytrzymalam polog Bo strasznie mi libido skoczylo, moze dlatego ze w ciazy zaniklo. Tylko , ze rodzilam sn I to ja nawet bardziej chcialam niz maz. Bylo bardzo przyjemnie! Tym razem chyba jest podobnie. Pod koniec ciazy zero libido, ale maz tez nie naciskal , Bo sie bal. Teraz dopiero 3 tyg minely a ja sie juz doczekac nie moge. Wiem , ze to moze dziwne ale tak juz mam.Jesli o meza chodzi to on cierpliwie poczeka Ile bedzie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie do mam karmiących butelką - jakich używacie? Moja córka ma 3 tygodnie, mamy butelkę lovi, ale mam wrażenie że młoda jak z niej pije to strasznie się męczy. Będę wdzięczna za wasze opinie o butlach. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_last_minute
Hej kobietki!!! Potem doczytam, co u Was, trudno u mnie teraz o wolną chwilę. Bartek urodził się 26 kwietnia, chłop 3920 i 59cm. Jest super kochany i grzeczny. Ale prawie tydzień wcześniej trafiłam do szpitala ze skokiem ciśnienia i juz mnie nie puścili, czekali, aż sobie urodzę. potem mały miał żółtaczkę i antybiotyk i wczoraj wieczorem wyszliśmy do domu. Wróciłam po prawie 2 tygodniach z tygodniowym, ogarniętym dzieckiem. Laktacja uregulowana, szwów nie ma, to dobre strony tego pobytu. Za to starszy synek bardzo stęskniony i ta rozłąka strasznie nam dokuczała. Ale chłopaki były dzielne, mąż świetnie sobie poradził. poród rewelacja, bez zzo, bez oxy, z super położną. Bóle zaczęły sie o 21, o 22.30 pojechałam na porodówkę (piętro wyżej-bo byłam już w szpitalu) z 5cm rozwarcia, synek urodził się po kolejnych 2 godzinach, mąż ledwo zdążył dojechać. Miałam tylko 4 szwy, wszystkim życzę takiego przebiegu. Jestem sama z chłopakami, więc póxniej doczytam, co u Was, bo z czasem ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama_last_minute- gratuluję!! :-) wspaniale, że u Was wszystko ok ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieliśmy mały kryzys - nie wierzyłam że brak snu może aż tak wpłynąć na człowieka :D Po 2 dniach kiedy w sumie może spałam z 4 godziny nie wiedziałam jak się nazywam, wszystko widziałam w czarnych barwach, na co nie spojrzałam chciało mi się płakać... A jak miałam tą godzinkę żeby się drzemnąć, to nie mogłam zasnąć! Masakra. Ale! Mąż wziął sprawy w swoje ręce, kupił sam laktator. I kazał mi odciągnąć pokarm i spędził cały wieczór sam z dzieckiem. A ja spałam. Czuję się jak nowy człowiek. W nocy też ok, między karmieniami rzeczywiście spałam a nie czuwałam jak wcześniej. Po prostu jest lepiej <3 Moje dziecko tylko na mleku z piersi jest, ale ten laktator to boska sprawa, z Medeli, do tego butelka ze smoczkiem też z Medeli, żeby się Oski nie przyzwyczajał do łatwego picia ;) Mamy jeszcze mały problem z robieniem kupki - mam wrażenie że dziecko napina się strasznie, jęczy, robi się czerwone ale zapomina rozluźnić pupę no i cały ten wysiłek na nic. A on dalej jęczy bo nie może zrobić kupki. Musi się nauczyć, ale i tak jest już lepiej niż tydzień temu. Wczoraj Oskar skończył 2 tyg, urodził się z wagą 3620 a dziś ma 4 kg :) Bardzo się cieszę. Ubranka 50 już na niego nie pasują, nosi 56 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Hej dziewczyny u nas wszystko dobrze synek to śpioch w nocy je tylko raz i śpi w dzien śpi ale o jedzeniu to pamięta :-D kupki robi jedna dziennie jajecznice, pokarm odciagam ale mi zanika już swój stanik z przed ciąży ubralam. Ubranka mamy na 56 62 to zależy z jakiej firmy ogólnie jest fajnie :-) Do gość w związku z butelkami my mamy z MAM baby synek się musi wysilic żeby zjeść poci się ale ona są antykolkowe przy córce się sprawdziły więc teraz też kupiłam We wtorek ma przyjść do nas położna a u was była? Synek ma jeszcze kikut przy pepku nie chce coś odpasc ropa się saczy ale położna mi przez telefon powiedziała żeby się nie martwić tylko psikac octanisteptem i czekać Mama _last minute -gratulacje synka dużo zdrówka :-D :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Ja mam z MAM, to za szybko leci, maly sie krztusi. Kupilam z baby ono ze smoczkuem 1, to za wolno. Dzis dokupilam 2 smoczki z aventu 2, niby od 6 miesiaca, ale choc szybko leci, to maly dobrze pije. Zreszta kiedys mamy same dziury w smokach robily na wyczucie i bylo ok. Mama last minute gratulacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Gość- u nas z tej lovi tez mam.takie.wrazenie ze maly sie bardzo meczy...pije bo pije ale zdecydowanie woli avent.natural i tomme tippe closer to nature, nawet w smyku sa w promo i dokupilam 260 i 340ml oraz smoki. W.tesco znowu sa te aventu 2 szt za 33zl i tez planuje dokupic. A w ogole o malo nie wysadzilam buetlki z aventu w mikrofalo w powietrze hehe wlozylan zamknieta z woda do podgrzania i wybuchla ale wrocila do normalnosci tylko troche dno sie wygielo ale nie przecieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Masaya ja podaje jesZce biogaia ale szisr dokupie espumisan bo niby baki puszcza ale spina sie i czasem nawwtr.go to wybudza...Gość ania27 poodchylaj pepka i zobacz czy gdzieś w faldach sie ropa nie zbiera. Sabinka89 jesli moge Ci doradzic nie karm malenstwa jeszcze butelka..wiem ze ci ciezko ale ja tak pozegnalam sie z kp. I to nie prawda ze sa butle które nie zaburzaja odruchu ssania, kazde zaburzaja. Poczekaj 2mcy zycia malucha i ew wtedy jeśli musisz podaj w butelce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Masaya ja podaje jesZce biogaia ale dzis dokupie espumisan bo niby baki puszcza ale spina sie i czasem nawwtr.go to wybudza...Gość ania27 poodchylaj pepka i zobacz czy gdzieś w faldach sie ropa nie zbiera. Sabinka89 jesli moge Ci doradzic nie karm malenstwa jeszcze butelka..wiem ze ci ciezko ale ja tak pozegnalam sie z kp. I to nie prawda ze sa butle które nie zaburzaja odruchu ssania, kazde zaburzaja. Poczekaj 2mcy zycia malucha i ew wtedy jeśli musisz podaj w butelce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×