Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Masaya

Marzec Kwiecień 2017

Polecane posty

Gość gośćAnia27lat
Czym się różni NAN optipro plus od NAN optipro? Trochę synka dokarmiam swoim mlekiem większość to mm ale to już wiecie problem w tym że od wczoraj ma na czole tak dużo krost że aż szpetnie wygląda czerwony trochę są różne, jak się tego pozbyć i skąd się wzięły? Zjadlam plaster ogórka świeżego ale chyba by mu tak nie zaszkodzil co?? Jeszcze druga sprawa jak układać synka żeby chociaż trochę główkę kładł na środek ma bardzo płaskie boki :-( kładę go na prosto a on i tak wygina się i na boku ma głowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Goscmakak - właśnie dziś zauważyłam że się zbiera wycieralam patyczkiem i trochę sporo było dziś skończył 12 dni a ten kikut nadal jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Moj maly tez nie spi na wznak lezac tylem glowki, zawsze ma odwrocona na ktorys bok. Probowalam podpierac mu glowe z bokow ale to na nic. Zreszta on juz od dawna potrafi nawet podparty pod pleckami i polozony na bok obrocic sie na plecy. Na boku zasypia, kiedy sam chce, wtedy sie kulnie. Szukalam w necie opinii i niby nie trzeba klasc glowki na prosto, ale sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Mam zdjęcia córki gdzie główkę z obu stron podkladalam recznikami ale nie wiem ile miała dni czy miesięcy, przyjdzie położna to się zapytam od kiedy tak się robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Ja układam małego na boczek raz jeden raz drugi, ale juz umie sie odwròcic na plecki i sam obraca głòwke na boki. Zwracam uwagę żeby obracał głòwką na obie strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera94
A my mamy mały kryzys od wczoraj ale tylko nocami. Młody budzi się co godzinę i wisi na cycku kolejną godzinę jak nie więcej np teraz dwie i pół godziny i zasnąć nie chce. Nie wiem co mu, niby ssie ale jakoś tak dziwnie. Dłuższe przerwy sobie robi i za chwilę się wscieka, łapie rączkami bluzke i się wygina i napina. A gdy mu pomagam złapać brodawke to normalnie walka jak by nie mógł. Jak tak dalej będzie to padne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Wera u mnie tak było w szpitalu przez trzy dni wróciliśmy do domu i butla bo dzieciak by mi z głodu padł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Maly ma 12 dni ale umie na boki główka kręcić i sam sobie układa na bok też sam się obroci chodzi mi o to żeby na środku główkę utrzymał żeby nie była taka płaska po bokach wystający z tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maadiik
Hej mama last minute gratuluję i cieszę się że jesteś bo się martwilam ! To widzę że jesteśmy w komplecie i z wiekszka przewaga chłopaków . No i ja byłam ostatnia , Masaya ty byłaś pierwsza tak ? :) mam nadzieję że wszystkie maluchy zdrowe , wszystkie nasze "naturalne porody" podniosły statystyki cesarek , jak widać nie zawsze może być jak chcemy , ale nie ważne najważniejsze ze nasze króliczki są całe i zdrowe. Czy jest możliwość aby któraś z pań założyła naszą grupę na fb ? Bo ja nie bardzo się na tym znam ewentualnie dołączę z konta męża , bo sama konta nie posiadam. Miło będzie zobaczyć tę wszystkie maluchy , z którymi czuję się jak rodzinka i oczywiście tam też możemy sobie pisać tylko zrobimy grupę prywatna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maadiik
A no i z innej beczki to u nas maluch zawsze zasypia sam ma w łóżeczku pozytywke zawsze mu puszczę kolysanke i sobie leży i słucha czasem pociumka smoczek nie mamy w ogóle problemów z zasypianiem (mam nadzieję że tak zostanie) kupkę robi praktycznie po każdym jedzeniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Mama last minute Gratulacje☺ GoscAnia27lat Ja nigdy maluchom nic nie robilam z glowkami poza pilnowaniem zeby raz mialy glowke w jedna raz w druga strone bo potem jak sie polozy dziecko na brzuszek to widac ktora strone bardziej lubi bo jest bardziej plaska. Moj ma poki co ladna glowke, ale to chyba m.in. ze mialam cc i dziecko nie musialo cisnac sie glowka przez kanal rodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera94
goscAnia27lat - no ja właśnie rozmyslam nad butla ale tylko wieczorem bo jeżeli on tak zamierza robić to padnę na pysk. Dzisiaj spałam aż 2 godziny bo od 1 do 4:30 walczyłam z nim żeby wpierw zjadł a później zasnął i o 5:30 pobudka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masaya
Nasz też tylko na boki układa główkę. Pilnuję, żeby tak samo często kładł na jedną jak i drugą stronę. Na wznak trzyma główkę na spacerze gdy wkładam go w śpiworek. Ma ładną kształtną główkę. Niektórym dzieciom przy porodzie główka się zniekształca. Córka kolegi z pracy ma spłaszczoną z jednej strony. Wera94- ile tygodni ma Twój maluszek? Ok4-5 tygodnia (tak orientacyjnie) niektóre maluchy przechodzą skok rozwojowy i może wiązać się z tym kryzys laktacyjny. I dziecko zachowuje się tak jak napisałaś. My przez to przechodzilismy niedawno. 2-3 dni i wszystko wróciło do normy. Trzeba przetrwać i spokojnie poświęcić więcej czasu maluszkowi. Maadiik- pierwsza rozpakowala się drugaciaza32 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdaw35
Vera, tez mam podobnie tylko wieczorami a nie w srodku nocy. Juz mialam zaczac dokarmiac ale podalam mm tylko raz I stwierdzilam , ze sprobuje jeszcze powalczyc Bo nie chcialam laktacji zaburzac. Podawalam piersi na zmiane do calkowitegi oproznienia, potem smoczek przytulanie , masowanie brzuszka i mowienie do dziecka i staralam sie tak przeciagnac przynajmniej poltorej godziny zeby dac piersiom troche czasu Na produkcje. Robie tak juz kilka dni i to Nam pomaga. Jest coraz lepiej i juz nie mysle o dokarmianiu mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdaw35
Ja nie jestem pewna Na Ile to prezenie sie I siedzenie Na cycu po kilka godzin faktycznie wynikalo z niedostarku pokarmu w moich piersiach a Na Ile bylo tylko potrzeba bliskosci badz ukojenia bolacego brzuszka itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gośćmakak - dlaczego mówisz że pożegnałaś się z kp po butelce? Ja na razie myślę że jeśli jeden raz dziennie mały dostanie butelkę, a ja prześpię te parę godzin ciągiem, to będzie to dla mnie na plus, no ale czekam na odp., co się stało u Ciebie. Co do położnej to u mnie była chyba 4 razy. Pierwsza wizyta rutynowa, druga na obejrzenie moich piersi przy nawale, trzecia na zdjęcie szwów, czwarta na sprawdzenie blizny po szwach. Jeszcze mogłaby spokojnie więcej razy przyjść gdybym chciała, ale już miałam dość ;) Z ciekawostek - bałam się jak to będzie, że mi tu zrobi test białej rękawiczki itp, ale w ogóle nie sprawdzała jak mamy przygotowane miejsce dla dziecka itp, nic. Interesowało ją tylko ile Oski waży, czy przybiera (wagę miała swoją) i tyle. Jak mieliśmy jakieś pytania to dużo tłumaczyła, ogólnie zadowoleni jesteśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Ja ostatecznie dokupilam butelke z MAM. Z niej maly najlepiej pije. Moj synek ma swoja dziecieca milosc-moja mame, dzis byl w nia wpatrzony jak w obrazek, usmiechal sie szeroko otwarta buzka. Nawet do nas tak sie nie usmiecha. I spi od 16 do teraz jak aniolek z przerwa na kapiel i mleko. A tu noc sie zbliza... Sabinka, ja tez uwazam, ze jedna butelka mm na dobre wyjdzie i mamie i dziecku. Ja tam szybko sie poddalam, przyznaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Polozna byla u nas raz, od razu zdjela mi szwy. Stwierdzila, ze teraz nie robia nalotow jak kiedys i sie nie narzucaja, ze jesli bede chciala, to sama mam dzwonic. Zadzwonila tylko potem o pesel malego. Jak mialam Nati malenka, to na druga wizyte polozna przyszla znienacka. I tez bylo ok, chociaz wtedy wynajmowalismy tylko mala kawalerke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Ile razy dziennie wasze maluszki robią kupke? wczoraj synek zrobił jedna i mało wieczorem nie mógł zasnąć chyba go brzuszek bolal nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maadiik
Moj maluch robi po 5-6 ale po troszeczku ( ma dopiero tydzień ) nie wiem czy to normalne czy powinnam się martwić ? Nie płacze więc myślę że z brzuszkiem wszystko ok . Dziś dokarmilam go w nocy mm bo z piersi nie chciało lecieć a on ciągle głodny był . Jak się opil to spał od 24:30 do 5:30 pierwsza noc się wyspalam . Chyba będę stosować ten nocny patent . Może to nie za dobre , ale on spi spokojnie i ja też .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Arturek jedna kupke dziennie robi i się zastanawiam czy to dobrze, ładny dziś dzień i jesteśmy na dworze synek smacznie śpi w wózku a ja mogłam ogarnąć trochę podwórko, jutro mamy gości :-p nie może być obciachu :-D hi hi tak na serio to dla siebie chciałam trochę pochodzić 9 miesięcy lezalam plackiem to teraz chętnie coś robię Dziewczyny a jak pozbyć się potowek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama na 15kwietnia
Potowki czesto przemywam wacikiem moczonym w przegotowanej wodzie i pomaga. Gratuluje wszystkim mamom i zycze zdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Sabinka i inne mamy podawanie butli czy ze.swoim mlekiem-mniejsze zlo, czy z mm- większe, zaburza i laktacjr i prawidlowy odruch ssania u dziecka. Nawet podanie raz dziennie moze przy gorszym dniu dziecka sprawić ze odrzuc****erś. LaktAtor nigdy nie sciagnie tyle mleka co dziecka, a podanir mm i odciagniecie do uczucia ulgi czy zaspokojenia dziecka powoduje ze sygnal do wiekszej produkcji nir jest wysylany do mozgu i laktacja spada. Ale drogie mamy Wasza decyzja. Ja nie mowie moze u Was to zle nie wpłynie ale to sa fakty ktore wyszly u innych kobiet kp Jutro opisze co u nas bo gotuje obiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Mama na 15 kwietnia Przemywam tak synkowi tylko rano może powinnam robić to częściej bo jeszcze ma ich sporo , są na buzce ale też na szyi i dekolcie dziś synek skończył 2 tygodnie a wypełnia już całą gondole :-) jak ten czas szybko leci Muszę dokupić trochę ubranek bo mało mam i bardzo często piore a i jak na złość pralka dziś się chyba popsula bo spod drzwiczek leci woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Gość Ania27- tylko woda przygotowana i jak na.wszystko kapiel w krochmalu no i rozbierz troszku tego swojego kawalera. czyt ostatnio ze matki w UK to przy +12 dzieci bez skarpetek, czapeczki itp ubieraja bardzo cienko.. a zapalenie ucha wcale nie jest od przewiania a od.infekcji bakteryjnej. Mój malec od paru.dni do poludnia ma.takie jazdy nie wiadomo o co mu chodzi. Marudzi, poplakuje, spi 15min, je co chwile, pielucha zmieniam,.tule go, daje a to wodę a to mleko i nic..teraz trochę opanowal sie..otworzylam paczke bebiko i sie zastanawiam czy nie zmienic mu tehor mleka...kupy wczoraj nie bylo dzis sie tez nie zapowiada..baczki puszca, brzuszek miekki ale cos mi podpowiada ze to odbrzuszka te akcje bo troche sie prezy i czerwieni przy pierdzeniu..slyszlaam ze.hipp sa bardso dobre mleka i wielu dzieciom pasuja ale tez nie chce sama zmieniac bez konsultacji..moze poczekam na.kupe zobacze czy zatwierdzenie nie ma?bo na ciele żadnych oznakow nietolerancji..aha no i nie umiem ocenić czy poziom ulewania jest w normie czy tez od mleka...czasem zje i nic nie uleje a czasem to tak chlusnie ze 10cm do przodu..ktos cos poradzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Makak, moj tez ulewa, tak lekko z buzki mu wycieka mimo iz mu sie wczesniej odbije. Chlusnal do przodu dwa razy w tym dzis. Ale spal od 21 do 5 i wypil na raz wiecej mleka, bo 150 ml i mu sie odbilo z chlustem. W necie czytalam, ze to normalne, jesli dziecko jest przy tym nadal pogodne. Moj taki jest, dzis sie smial a potem mu polecialo. Potrafi sobie spokojnie lezec, a tu nagle mleko wyplywa, to nawet czasem to stara sie polknac. A juz tez skacze nad nim, staram sie nie odkladac od razu na lezaco, pod nogi lozeczka od strony glowy mam podlozone ksiazki. Juz w polowie picia mu zabieram butelke, by sobie odbil i podaje reszte po chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzie i moga ulewac nawet do czasu, gdy zaczna dostawac stale pokarmy. Ewentualnie mozna zageszczac mleko, by bylo "ciezsze" i sie nie cofalo, ale to pediatry trzeba pytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama na 15kwietnia
Ja przemywalam kilka razy dziennie te potowki i dodatkowo kapiel w krochmalu duzo pomaga to racja tylko niczym nie smarowac pozniej zadna oliwka i bez mydla czy zeli do kapieli itp a Twoj maluch nie ma czasem tradziku niemowlecego bo jak na buzce i dekoldzie to moze miec .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maadiik
Czy jest jakaś okreslona ilość kupy ile maluch powinien robić ? Mój robi takie troszkę ale bardzo dużo razy nie wiem czy mam się martwić , brzuszek jest okej baki puszcza , ulewa ,je w normie myślę ... praktycznie przy każdej zmianie pieluchy coś jest w środku ale nie dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×