Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Masaya

Marzec Kwiecień 2017

Polecane posty

Gość gość
Widac polityke kp. Kazdego sprawa ale bez przesady. A Wy tu macie wyrzuty sumienia z powodu podania jednej butelki mm. Nie, lepiej sie wykonczyc ale w imieczego? Czy niemowleciu jest lepiej przy batalii placzu i nienajadania? Czy matce jest lepiej majac co godzine, dwie dziecko przy piersi? Kp niby takie the best a jednak wszystko przenika do mleka a watpie ze jecie wszystko super zdrowe i eko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Madiiik Mój robił kupke zazwyczaj po przebudzeniu się, przed karmieniem lub czasami tez po karmieniu drugą. Właśnie tak jak ty piszesz po troszku, a często. Od jakiegoś tygodnia nie robi już przy każdym karmieniu, ale nadal kilka na dzień i po takiej dłuższej przerwie kupki są większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja do końca drugiego miesiąca życia dziecka codziennie wieczorem podawałam mm, bo nie wystarczało mu z piersi, a po dwóch miesiącach już nie musiałam dokarmiać i karmiłam w sumie 10 miesięcy, więc nie jest prawdą, że dziecko zrezygnuje z piersi, ale co się nadenerwowałam, to moje. Czasem nie warto, bo szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdaw35
Maadiik, w Uk matki dostaja w szpitalu poradnik o rozwoju dziecka od 0 do 5 roku zycia, w ktorej jest informacja, ze kupka powinna miec wielkosc conajmniej taka jak moneta dwufuntowa czyli okrag ok. 2 cm srednicy. Jesli kupki nie Sa mniejsze to jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Druga ciaza32- super uspokoilas mnie.. naprawde czasem tak chlusnie ze na podloge poleci jak go odbijam a.czasem ciut z kacika ust poleci...co do zagęszczania to myślę ze gdyby co karmienie takie problemy to można by pomyslec o tym lub o zmianie mleka. Ale maly kupy robi.co dzien lub co drugi nie placze przy tym i szkoda mi kombinowac z mm. Maadik spoko kupa moze byc przy kazdym karmieniu przy kp i mi doradca laktacyjny mówił ze nawet kropka to kupa. Gość jasne masz.racje ja dlatego zrezygnowalam z.batalii o kp bo chcialan byc szcesliwa mama, ale poprostu mówię dziewczynom co sie moze stać przy dokarmianiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
U nas.dzis jakis bunt nocny od 2:30-4 nie chcial usnac po karmieniu maly az obudzilam meza zeby mi pomogl i tylko wstal poprawil malemu smoka i ten usnal. Az.sie poplakalam ze maly woli jego i ja go już nie uspie..hehe wiecie jak to jest w nocy z takimi emocjami..w ogole non stop wypluwa tego smoka musze mu klina z tetry robić bo ewidentnie bez ciumkania nie usnie.. dzis pojade do rossmanna kupie jakies inne na próbę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maadiik
Jak tam dziewczyny ? Powiem wam ze u mnie strasznie szaleją hormony , gorzej niż w ciąży , mam nadzieję że szybko minie . Powiedzcie mi co ile wasze maluchy się budzą na jedzenie ? Mój jak o północy zje to śpi do 5 -6 nie wiem czy budzić czy nie budzić , niby na zawołanie no ale 5 h to chyba za długa przerwa . W dzień budzi się wiele razy ale w nocy czasem aż sprawdzam czy on oddycha , bo nie wierzę że tak długo śpi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Maadik, mi pediatra mowil, by nie budzic dziecka. Dzis do poloznej dzwonilam, bo ten moj potrafi przespac ciagiem w nocy nawet 7 godzin, raz spal 9... Tez mowila, zeby w nocy nie budzic, za to w dzien pilnowac by co 3 godz pil. Makak, moj nie chce wcale smoka. Zamierzam jeszcze raz sprobowac i kupic caly silikonowy, ponoc sa lepsze, nie ma plastiku wiec nie uciska przy buzce i ponoc daje wrazenie naturalnego sutka kobiecego. Co do ulewania i chlustania, to dodam jeszcze, ze wystarczy kontrolowac przyrost wagi. Tez musze wage kupic i jak bedzie dobrze przybieral, to bedzie ok. Tez czytalam o zageszczaniu mleka ale to nalezy z pediatra konsultowac biirac pod uwage wlasnie tycie maluszka, bo jak przybiera w normie miał o ulewania, to sie nie zageszcza. I samo przechidzi, gdy dziecko zaczyna jesc stale pokarmy. Z polozna rozmawialam o tym charczeniu, to tez mowi ze to wiotkosc krtani, ze trzeba klasc na brzuszek dziecko i nosic w pionie. No i na nast szczepieniu mam jeszcze pediatre podpytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maadiik
Ale mam dramat :( pupe sobie odparzylam :( chyba będę talk od małego stosować ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maadiik nas uczyli żeby budzic. Popołudniowy i nocny pokarm jest bardziej kaloryczny i lepszy. I żeby dziecko budzic regularnie w nocy na jedzenie. Ale sama wiesz ile osób tyle opinii. Zrobisz jak uważasz, jak ładnie przybiera to moze wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia-ja karmie mm, wiec moze dlatego nie mam budzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Ja tez nie budze. Dziecko potem sie przyzwyczaja. U mnie dziewczyny mimo, ze nie budzilam i wstawaly same w nocy to potem jak przestaly pic mleko w nocy to i tak budzily się z przyzwyczajenia i to baardzo długi czas. Dopiero jak mialy ok 2 i 2,5 roku to przestaly! Moim zdaniem jak dziecko dobrze przybiera na wadze to nie ma po co budzic. Jeszcze druga sytuacja, że chce się rozkręcić laktacje to wtedy trzeba budzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Madik moze sudocrem pomoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maadiik
Jak on tak słodko śpi to nawet nie potrafię go obudzić , myślę też ze gdyby był głodny sam by się obudził poza tym ja mam strasznie dużo pokarmu i bardzo mocno leci , czasem aż mi wkładki przemokna i jestem zalana po kolana , myślę że mały się najada bo słychac przelykanie jak je . U nas był dramat czuję się za przeproszeniem jak kupa gowna .... Mały od 3 w nocy budził się co pół godziny , nie wiem dlaczego. Padam na twarz po prostu już nie mówiąc ze od 3 dni nie brałam prysznica , bo jak mąż wraca to ja po prostu zasypiam nie mam siły na nic . Od dwóch dni boli mnie brzuch nie wiem Czy to macica się obkurcza czy co jutro mam kontrolę więc muszę lekarza spytać . Dziewczyny po cc też nie macie czucia na brzuchu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Madiik Brak czucia to normalne. Ja juz po pierwszej cc do drugiej czyli 8 lat nie mialam w 100% czucia. Moze wrocilo na jakies 95% Co do pobudek to dziecko kieruje sie instynktem. Jak jest glodne to sie budzi i szuka cycusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Cześć dziewczyny wczoraj byłam u fryzjera i jest masakra tragedia 150 zł w błoto dziś sama muszę zamalowac ta marchewkę :-( Dziś była położna wszystko u nas ok synek wazy 4440 g ma 17 dni w dniu wypisu ważył 3560 g położna mówi że bardzo ładnie przybrał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdaw35
Hej, my dzisiaj tez po wizycie. Corcia wazy 4120 co przy wadze urodzeniowej 2850 tez jest niezlym wynikiem . Dzis ma dokladnie 4 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Mi do twarzy w rudosciach. Bylam dzis u fajnej poleconej fryzjerki i jestem zachwycona. Z ciemnego koloru wyszedl fajny z rudymi refleksami. Corka tez wlosy podciete ma. Troche gorzej z mezem, bobasek dal mu w kosc przez ten czas a jak wrocilam, to usmiech na malej buzi i slodkie oczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maadiik
Ale mi dziś sąsiadka ciśnienie podniosla . Mamy 32 stopnie ubralam malemu body bluzeczke spodnie i czapkę i wychodzimy a ta męża wraca na korytarzu bo dziecko nam będzie chore mam je ubrać porządnie . Nosz cholera czy ja się jej o coś pytam z resztą przy takiej temperaturze to go przegrzeje a nie wychlodze wtrąca się we wszystko jak jest mąż to nic nie mówi ale jak sama jestem to przychodzi i za przeproszeniem p**********a uszami ostatnio mały zasypia a ta mu smoczek wyciąga bo to niezdrowe oczywiście mały się obudził i ryk. Już jej po prostu drzwi nie otwieram ale jak mnie tylko gdzieś zobaczy to ładuje się do mieszkania. Chyba wiem co jest dobre dla mojego dziecka ... pierwsze dni płakałam przez nią bo przychodziła ciągle pouczala czułam się jak wyrodna matka , albo jakąś uposledzona. Teraz hormony już aż tak nie buzuja i nie dam się więcej bo prędzej ja się przez nią pochoruje niż mały od "zimna"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Maadik sorry ale o co kaman z ta sasiadka? To jakaś bliska osoba? Chcialas jej pomocy? Magdaw35 moj synek tez wcina niezle wazy juz 4500g od narodzin miesiac temu przytyl 1,1kg. I tak jak mowi mamaporazczwarty brak czucia jest u kazdej bo nerwy sa przecięte. Ja ja przyznam,sie ze myslalam ze po znieczuleniu to cięcie jest bez żadnych odczuć a to jednak wszystko bylo czuć oprocz bolu ale takie to nieprzyjemne bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Ja nie mam czucia w dwóch palcach prawej ręki, bardzo to uciążliwe palce mam jakby mi cały czas mrówki chodziły i nas ogólnie wszystko ok walczymy z potowkami mam ciepło w domu bo lubię ale synek leży w samych bodach na krótki rękaw i skarpetki ma a i tak te potowki są, kalik do kąpieli mamy Wczoraj nalozylam farbę na tą moją marchewkę i dziś już nam ładny beżowy blond tak jak miało być tylko muszę podciac trochę nie wiem czy jutro będzie chwila, zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maadiik
Goscmakak żadna bliska , po prostu "życzliwa " i ta swoją zyczliwoscia do ataku serca mnie doprowadzi ... Nie mam siły do niej ... A tak na inny temat te mamy które już wcześniej rodziły , jak to jest z okresem po porodzie ? Czytam i niektóre kobiety nie mają po 3-4 msc to normalne ? Czy okres przychodzi po końcu krwawienia pologowego ? Chcemy z mężem zastosowac antykoncepcję w postaci tabletek albo implantu . I nie wiem jak to będzie czy krwawienie się skończy i po prostu czekać na okres czy co . Teraz po odstawieniu tabletek w ciążę zaszlam od razu , boję się ze krawienie się skończy zaczniemy współżycie i znów zaciaze. Dodam że nie lubimy prezerwatyw bo mam zawsze uczucie jakby mnie obcieraly. Co polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdaw35
Maadiik, juz przy podjeciu pierwszego wspolzycia po pologu musisz byc zabezpieczona, Bo akurat mozesz miec owulacje. Nie czeka sie do pierwszej miesiaczki Bo jak wiadomo owu wystepuje wczesniej a po porodzie nigdy nie wiadomo kiedy to bedzie. Moze byc juz 2 miesiace po porodzie a moze byc pozniej. Wiele tez zalezy od tego czy karmisz piersia. Czasem gdy sie karmi czas bez owulacji moze sie znacznie wydluzyc jak u mojej kolezanki , ktora nie miesiaczkowala przez 8 miesiecy ale u kazdej kobiety jest inaczej. Czesto dziewczyny bardzo szybko zachodza w druga ciaze po pierwszej , Bo sa przekinane , ze nie musza sie jeszcze zabezpieczac a to duuuzy blad. Co do wyboru antykoncepcji to tez zalezy czy karmisz piersia to, Bo nie wsxystkie metody Sa dostepne dla karmiacych kobiet. Napewno niemozna stosowac pigulek dwuskladnikowych tylko jednoskladnikowe. Bezpieczna jest tez spirala. Co do implantow I innych metod to nie wiem. Najlepiej by bylo abys poradzila sie Gina I abyscie wspolnie dobrali metode dla Ciebie. Ale nie Czekaj z tym do pierwszej miesiaczki, bo to bardzo ryzykowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdaw35
Po zakonczeniu pologu nie musisz czekac na miesiaczke aby podjac wspolzycie ale powinnas byc zabezpieczona kwoli ścisłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maadiik
Więc muszę poczytać co jest najlepsze podczas karmienia piersią i się też zorientować czy wszystkie metody tutaj mają . Narazie nie planujemy kolejnego dziecka więc nie chciałabym niespodzianki szczególnie że jesteśmy bardzo "plodni "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Essence13
Czesc dziewczyny, Ostatnio stopniowo wycofalam sie z karmienia piersia poniewaz mialam coraz mniej pokarmu.. teraz czuje ze mam takie male guzki w piersiach... boli jak naciskam.. nie chce kombinowac z laktatorem bo nawet nie byloby czego odciągać.. macie jakies sposoby na pozbycie sie tych guzkow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
My po wizycie patronazowej młody wazy 4560 g jego 19 doba i o dziwo ma 56 cm a urodził się 57cm ot jak mają nie równe miarki :-D Pani doktor mówiła że synek ma łojotokowe zapalenie skóry cokolwiek to jest kazała przemywac rumiankiem do trzeciego miesiąca zejdzie Mam problem z mężem niby rozumie i wogole ale wczoraj się nadasal, ja nie mogę jeszcze wiadomo ale dla niego mam coś robić bo on chce nosz kurde zasnelam bo byłam zmęczona to ja w nocy wstaje po trzy razy kiedy on smacznie śpi a jeszcze wymaga pieszczot a mi to kto przyjemność sprawi też jestem człowiekiem, bardzo mnie zaskoczył myślałam że rozumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Maadik Magdaw35 w sumie Ci wsZystkie metody anty napisala. Jesli nie chcecie bobasa dluzej to spirala jeśli nie jestescie pewni to jabym wybrala tabl przeznaczone dla mam kp. Sa tez zastrzyki, plastry. No i gumki, ale to chyba ostatecznosc jak dla mnie. Musisz zobaczyć czt tabl nie wpłyna na.lakatcje, nie powinny ale czytalam.rozne zdania mam kp. Elek- masuj piersi pod bardzo cieplym pryszincem, ściągaj jakbys krowe doila, na zakończenie oblej piersi zimna woda. Laktator bez sensu po co ma.pobudzic laktacje. GoscAnia27lat Ty kp? No to nususzr wstawac do dziecka. Ja z moim mezem wprowadzilsm cos w stylu szantażu w zartach tzn. licytujemy ile karmien nocnych jest warte jakich pieszczot dla niego hehe i DZIALA! Faceci to jednak idą na wszystko dla tego hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
A teraz Wam opisze.nasz wczorajszy szalenczy spacer. Zrobila sie wkoncu pogoda u nas +22 slonce cudnie. Wiec matka wariatka stwierdziła ze robimy mega spacer i jedziemy na pocztę po odbiór awizo. Poczta miesci sie w pasazu przy tesco wiec kupila jeszcze 2 garnki, tshirt dla meza, dla malego chustki, 2wody. Odebrałam awizo karton ze smyka(wiozlam.go na ramie wózka). Czas dotarcia do tesco i lazenia po nim to półtorej godziny. Wychodzac z tesco przy pakowaniu zakupoe okazalo sie ze wzielan mleko ale nie wzielam butelki z woda! Ja pierdziele a do domu ponad godzina na nogach...słuchajcie tak zapierdzielalam, ze ten spacer ani nie.byl przyjemny, ani spokojny, pecherze na stopach, wygielam.noge z pospiechu i mnie boli, upocilan sie. Na szczęście mały sie nie obudził ale jak wrocilismy do domu zjadk 180ml!! I tak sie rozregulowal ze później znow.jadł po godzinie pozniej po kapieli nie chcial, chwile poczekalam i mu dałam spal chyba z 6h ! Masakra nigdy wiecej. Ale ja jeszcze nie umiem spokojnnie wyjsc z domu. Spiesze sie. Mały plac ze bo nie lubi sie ubierac. Ja sie denerwuje i zawze czegos nie wezme...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Ja w trzecią ciąże zaszłam jak còrka miała 6m. Do 6m karmiłam tylko piersią w dzień i w nocy. Okres w tym czasie miałam dwa razy, ale nie miesiąc po miesiącu. Trzecie dziecko karmiłam 16m i właśnie dopiero po takim czasie dostałam pierwszy okres, jak przestałam karmić. Miałam dwa razy okres i potem już czwarta ciąża☺ co do tabletek to lekarz przepisuje od razu na wizycie kontrolnej, nie czeka sie na okres. Essence13 Kigdy nie miałam takiego problemu, ale przychodzi mi jedynie do glowy. Ciepla kapiel na piersi i rozmasowanie tego? GoscAnia27lat Moze twoj mąż ochłonie i przemysli sprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×