Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Masaya

Marzec Kwiecień 2017

Polecane posty

Gość gośćmakak
A ja wlasnie od wsZystkich znajomych slysze ze.chlopaki wczesniej wychodza. Ale.to pewnie indywidualne predyspozycje Dziewczyny masujecie krocze do porodu? Ja.rusze ze wszelkimi porzadkami po wizycie wtorkowej. Nie wiem jaki jest obecny postep porodowy a lekarz mial mieszane uczucie czy dlugo ponosze Z tymi zwolenieniami to niektorzy lekarze jakby musieli z wlasnej kieszeni placic za nie. Tez tego nie.rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja mam teraz 37 tydz +2 dni a juz w 35 zaczelo mi się rozwarcie na opuszek robic. Teraz mam 2 cm. Żeby jeszcze 5 dni wytrzymać do 38tyg to będę juz powoli przyspieszać porod znanymi sposobami hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę wcielo mi pól posta.... Ja o obiady sie nie martwię bo mama i teściową męża i synka na obiady zaproszą gdy mnie nie będzie . Łóżeczko mam pożyczone od kuzyna i kazalam je rozłożyć gdy będę w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_last_minute
Kurde, nie mam na nic siły. Wieszałam pranie i ledwo stałam na nogach. Brzuch mi opadł, porównałam zdjęcia z wczoraj i sprzed 3tyg. I czuję go na nogach, jak siedzę. To pewnie max 2 tyg zostały, co? Słabo, bo dopiero 35tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leż i oszczędzaj się bo jak ja miałam w 35 rozwarcie na 1cm to kazali mi leżeć bo dla dzidzi to jest niebezpieczne sie wtedy urodzić. Płuca i mózg jeszcze potrzebują tych kilku tygodni. Nigdy nie wiesz kiedy ci wody odejdą i wtedy już nic nie będziesz mogla zrobić :( Mojej koleżance odeszly w 36 tyg. Urodziła niby zdrowego dostał 10 /10. A teraz jeździ na rehabilitacje do logopedy i do psychologa. Także duzo odpoczywaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_last_minute
Lucy234, staram się oszczędzać, ale jestem teraz sama z moim 4latkiem, więc nie poleżę, nie ma szans. Nawet do teściowej dziś zadzwoniłam i powiedziałam, że ledwo chodzę, to mi opowiedziała, jak to ją kostka boli i że może w przyszłym tygodniu wpadną pobawić się z wnukiem :) No ale właśnie tak długo zwlekałam z decyzją o drugim dziecku, bo wiedziałam, że będzie trudno. I to jeden z tych okresów. W kazdym razie obiadów na zapas nie zrobiłam, ledwo zupę na dziś ogarnełam. Jeszcze podjazd z młodym dziś do fryzjera, a resztę mam gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Jestem po wizycie nic szczególnego się nie dowiedziałam tyle że wszystko zamknięte jest serduszko bije i waze 64,4 Robiłam powtórne badanie cytologii na poprzedniej były jakieś śladowe ilości tych komórek I wynik cytologi teraz czekam dziś mi nie dał Kolejna wizyta za tydzień ma mi zrobić gbs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Być może że wszystko się cofnelo bo miałam dysplazje małego stopnia leczy się to zachowawczo czyli się czeka Ale mogło się też rozwinac i wtedy chirurgicznie zapytam w następnym tygodniu bo może dziś o tej cytologi zapomnial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Jakaś jestem rozkojarzona Zapomniałam jeszcze wspomnieć że dostałam numer telefonu do położnej Mam zadzwonić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
MamaMM W sumie zapobiegawczo chodzi o karmienie piersią. Jesli ma sie dobrą diete to raczej nie jest to konieczne, ale zapotrzebowanie wzrasta. Wapn jest potrzebny do produkcji mleka. Jeśli kobieta ma go za mało wszystko idzie do mleka tam go nie braknie, a brak wapnia ma wpływ np na kości, zeby. Tu macie linka o tym do poczytania http://m.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/wapn-wazny-dla-mamy-i-dziecka_35334.html Mama_last_minute U mnie w poniedzialek zaczyna sie 38 tydzien, a nie widze zeby brzuch mi sie obnizyl. A odczuwacie ulge w oddychaniu? Ja nie kojarze w zadnej ciazy zeby mi sie brzuch obnizal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_last_minute
Mama po raz czwarty, mi to sie w ogóle dobrze oddychało, od początku ten brzuch jakoś nisko miałam, jakby nie chciał w górę urosnąć. No ale wyraźnie na zdjęciach widać, że mi tak wisi na dole. I czuję np. przy siedzeniu. Ale od 2 tygodni dziecko ułożone głównie w poprzek, więc nie ma co w oddychaniu przeszkadzać. W poprzedniej ciaży opadł mi w 38tc, w 40tc urodziłam. Ale wtedy wyraźnie czułam ulgę w oddychaniu i swędziała mnie skóra najpierw na górze, potem na dole brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama po raz 4- super ten artykuł o wapniu. Szkoda ze ja juz prawie na wylocie i nie brałam wapnia duzo wczesniej żeby mój maluszek miał go sporo a raczej żeby mi coś zostalo w organizmie. Mi znów dzis odpadl spory kawał czopa. zastanawiam się ile tego w sobie mam skoro tyle juz wylazło a wody dalej nie odchodzą. Dzis wieczór poczułam sie źle wymiotować mi się chciało i nogi spuchły. Troche skurcza mi się brzuch. Moze zasne to nie będę czuła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMM
Lucy234 Ale jak wody odchodzą to chyba trzeba jechać na IP? Może zadzwoń do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Dziewczyny był temat usuwania żòłtych plam z ubranek, a ja zapytam czy usuwała ktòraś żòłte plamy z białego wnętrza wòzka? Plamy sa wewnątrz budy i raczej nie da sie jej rozkręcić żeby zdjąć materiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
MamaMM ale Lucy pisze ze jej wody nie odchodzą tylko czop. Lucy czytałam wypowiedz dziewczyny której tydzień.odchodzil czop w kawalkach takze chyba to mozliwe. Mamaporazczwarty- mysle ze albo spróbuj natrzeć tym mydelkiem beckmann do odplamiania albo vanishem do tapicerki dywanow tum gdzie sie piana myje i pozniej woda pare razy i wymyjesz. Pogoda fatalna, w urzedzie cos kreca od nowa wniosek musimy skladac. Projektant to łatwi. Na.szczęście mamy czas do rozpoczęcia budowy ale nauczeni doświadczeniem będziemy raz w tygodniu dzwonic na.jakim jest etapie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMM
Sorry. Jestem dziś nieprzytomna. U nas też pogoda kijowa ale ubieram się i na chwilę wezmę córkę na dwór. Może dam radę chwilę pochodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
U nas napewno sie nie pospaceruje pada dosyc mocno.. Skonczyl mi sie magnez we wtorek mam wizytę. Ginek mówił ze odstawiamy go od kolejnej wizyty i nie wiem czy kupowac nowe opak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goscmakak- trochę krocze masuję, ale nie wiem co to da. Mam bliznę po ostatnim szyciu i martwię się, że albo teraz pęknę mocniej obok blizny albo będą mnie nacinać. Lucy23- nie rozumiem po co chcesz przyspieszać poród skoro masz mieć cesarke. Przecież jak poród zacznie się wcześniej to będziesz musiała śmigać do szpitala, żeby szybko Ci cc zrobili. Mama_last_minute- teściowa mistrzostwo świata :-D chyba chce Cię zahartowac przed porodem albo go przyspieszyć przez wykręcanie się od pomocy :-P GoscAnia27lat- a to już teraz dostałaś nr? A to do położnej która ma przyjść po porodzie do Ciebie czy jak? A czop może odpadać na raty. Sama jestem teraz tego przykładem. Od ok 3 tygodni odchodzi mi na raty. Tylko kolor jest żółtawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
No ja.nie wiem tez czy cos da ale masuje i pije liscie maliny a najgorzej jak sie okaze.ze bedzie cc i moje starania na marne hehe Ja mam fajnie z położna jest ze szkoly rodzenia do ktorej.chodze i tylko po porodzie mam jej wysłać smsa i przyjedzie w.ciagu 48h oczywiście jesli to nie bedzie weekend We.wtorek mam spotkanie z 'prywatna' polozna ktora bedzie asystowac mi przy porodzie. Podobno babka z powołania Od przedwczoraj robie kosztorys budowlany bo już nie mam co do przygotowania zwiazanego z.porodem i maluchem i sie przerazilam haha. Smiejemy sie z mezem ze poki co moze byc dawca spermy bo nam nie potrzebna a dorobic by sie przydalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masaya ja mam cesarkę na 29.03 czyli na skończony 29 tusz. Ale juz mam małe rozwarcie czop mi od ponad tygodnia odchodzi i chce sprobowac urodzic naturalnie. Jesli sie mi akcja w domu rozwinie i dostane skurczy to chce urodzic naturalnie i szybko dojść do siebie a nie jak po cesarce tydzień nie mogłam sie schylić ani nic podnieść. A teraz mam trzylatka w domu który będzie chciał żebym sie z nim bawila i różne rzeczy robiła. Dlatego mi tak zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Masaya No właśnie wczoraj mi dała nr, mówiła coś o szkole rodzenia ale już raczej za późno zadzwonię jak urodze teraz mi w niczym raczej nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_last_minute
Ech, ja tez wolałabym sn, ale lekki, po którym szybko dojdę do siebie :) po po pierwszym byłam tak załatwiona, ze w środę w południe wyszliśmy do domu, a w nocy z czw na pt znów wylądowałam w szpitalu. Ale jak mały sie nie obróci, to samo się zdecyduje. A słyszałyście, żeby komuś lekarz w szpitalu masażem starał się obrócić dziecko główką w dół? Bo czytałam, ze przez delikatny masaż kilkunastominutowy w 36-37tc można spróbować, ale nie wiem, czy to się w ogóle praktykuje. Lucy234, doskonale Cię rozumiem, mam co prawda 4 latka z przeróżnymi pomysłami, ale dla porównania rok temu byłoby mi z nim ze 2 razy trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maadiik
hej. tylko chwile mnie nie bylo , a tutaj 30 stron do nadganiania. Witam wszystkie nowe mamusie. U mnie zmiana wszystkiego , domu , kraju , a nawet kontynentu. Ale teraz juz wszystkio gotowe i tylko czekamy . nowy lekarz przestawil termin (poczatkowo mowiono mi ze urodze 26 kwiecien) no a teraz mam termin na 15 , smiesznie troche bo moje urodziny wypadaja 8 kwiecien , wizyty mamy teraz co tydzien no i w zeszlym tyg maly mial 2.600 g we wtorek kolejna wizyta , pokoj gotowy torby spakowane teraz tylko z mezem czekamy , od dwoch dni mam bardzo silne skurcze razem z bolem w kregoslupie myslalam ze to porod ale to nie to . ciaza nadal bez problemow na poczatku mialam 53 kg teraz mam 62 kg takze nie ma dramatu moja dieta sie sprawdza . to tyle mam nadzieje ze wszystkie mamusie maja sie dobrze pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Maadiik a skad.ta zmiana od początku mialas zle obliczony czy z uwagi na wielkosc malucha? Gratuluje zmian w.zyciu -'ja należę.do tych co tez duzo i szybko zmieniają Mama last minute.to okrecanie przez powłoki brzuszne.jest bardzo popularne np w Anglii ale wiem ze moze byc niebezpieczne. Musiałabys poczytac Ale dzis armagedon na dworze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_last_minute
gośćmakak, poczytałam trochę więcej, porozmawiam z lekarzem w środę. Ale z tego, co czytałam, to robi się ten masaż, a sala na cc musi czekac przygotowana, więc mało to bezpieczne. Już dzisiaj miałam nadzieję, ze się obróci, główka była prawie na dole i znów nie dał rady. Chyba sprawa przesądzone. Chociaż piszą, ze nawet przed samym porodem dzieci się obracają, ale jak, skoro tam już nie ma miejsca. U nas też zimno, wieje, pada. Syn roznosi mieszkanie z nudów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na czym polega badanie gbs? Czy jest bezpieczne? Podobno po tym badaniu niektóre kobiety rodzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMM
Gość Lekarz pobiera wymaz z pochwalić do specjalnego pojemnika. Akurat że mną rozmawiał więc nawet nie poczułam. Nie wiem jak to badanie mogło by przyspieszyć poród. Materiał do analizy zanioslam w śr o 11 wynik był w pt po 14. Na szczęście u mnie nie wychodowano więc nie muszę jechać do szpitala szybko, żeby podać antybiotyk. Zawsze trochę stresu mniej. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masaya
Maadiik- to rewolucja u Ciebie, takie duże zmiany :-) Często masz teraz te wizyty. W tym kraju to standard? Gosc- nie wiem skąd Ty masz takie informacje o rodzeniu po pobraniu gbs. Tego pobierania wymazu właściwie nie czuć. U nas wkoło same porody :-D I jak na razie same dziewczynki. Tylko wejdę na Facebooka i co rusz zdjęcia nowonarodzonych dzieciaczków :-) Aż się chce już tulić własne :-) Wczoraj byliśmy u mojego taty na urodzinach i wróciłam padnięta. Po ciepłym prysznicu obudziłam się w nocy w mokrej koszulce. Tak mi mleko z piersi leciało, że teraz już na noc zakładam wkładki laktacyjne. Aż się zdziwiłam, że tyle tego już teraz wypływa. Któraś mama ma tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masaya Ja mam tak samo, od kilku tyg uzywam często wkladek laktacyjnych... szczegolnie w nocy budze sie z mokra koszulką. Ja miałam gości przez weekend, teraz odpoczywam. Od 4 dni strasznie puchna mi stopy... dla mnie to nowosc bo nigdy jeszcze tego nie doswiadczyłam. Zostały mi 2 tyg do terminu z USG i 1 tydzien do terminu wg ostatniej miesączki... Czasem sie troche boje, a czasem o tym nie myśle.. taka huśtawka... Ja miałam robione 2 wymazy na GBS i nie wiele czułam... nie słyszałam, żeby wywoływały przedwczesny poród... już badanie lekarskie na fotelu to większa ingerencja niż pobranie wymazu. Ciekawe która z nas będzie kolejna jeśli chodzi o poród :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_last_minute
U mnie ani kropelki w piersiach, a poprzednio na podtrzymaniu w 29tc już musiałam z wkładkami chodzić. Za To naprawdę mocno obniżył mi się brzuch. Normalnie na kolanach się kładzie. Martwię się, bo juto mąż jeszcze na tydzień wyjeżdża, a jakby coś się działo, to na tę chwilę cc, bo maluszek się nie raczył ustawić. Czekam do środowej wizyty. Łapią mnie bolesne skurcze, ale pojedyncze, co najwyżej 2-3 w odstępie kilku minut. Ale ja mam jeszcze miesiąc do terminu, więc niech szkrab siedzi. Dzisiaj jeszcze byłam w ikei po wanienkę i nowe firanki, ale miałam dużo energii do południa! :) Essence, podziwiam. Co, jak co, ale na gości to już bym siły nie miała, zwłaszcza takich weekendowych. Ja nie planuje być kolejna, ale Wy kobietki się nie krępujcie! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×