Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Masaya

Marzec Kwiecień 2017

Polecane posty

Gość gośćmakak
U mnie tez nic z piersi nie leci. Ale nie przejmuje sie to podobno nie jest w ogole zwiazane z dobra czy zla laktacja. Odczuwam juz.znaczne ociazenie, puchna mi dlonie, kostka boli w lewej nodze a w prawej kolano hehe Niemniej jednak upiekłam dzis babke na.imieniny dziadka męża bo nie.chcial zadnego prezentu ale piec nie zakazal hehe Poza tym leniwy ten weekend byl... Mamalastminute nie przejmuj sie nie ma.reguly na brzuchy i zwiastuny porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama_last_minute Mój brzuch takze znacznie sie obniżył. Co do piersi to czytałam, że nie jest to wyznacznik czy pozniej bedzie duzo pokarmu czy mało..ja mam małe piersi, az sama jestem zdziwiona, że cos leci :D gośćmakak Ja tez mam spuchniete dłonie...stopy...a kiedys obudzilam sie z opuchnieta twarza jakbym dzien wczesniej mocno popiła :p Juz nie moge sie doczekac kiedy sie skonczy to wszystko bo czuje sie okropnie jak słonica ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama na 15kwietnia
Hej dziewczyny dawno nie pisalam, ale sledze i jestem na bierzaco. U mnie ogolnie dobrze 10kg na plusie tyle ze mnie grzybica dopadla. Z piersi mi cieknie od 20tg ale to tylko w nocy . Ogolnie juz jestem przygotowana i czekam . 10 mialam wizyte i maly wazyl 3kg a dl nog na 40tc i troche mnie to przezeraza jak tu rodzic sn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak widać nie zawsze chcieć to móc :-P Ja to już teraz bym chciała rodzic, ale to i tak natura sama zdecyduje. Nawet na ochotnika mogę się zgłosić, że chce być kolejna, ale nic mi to nie da. A jeszcze na dodatek po terminie mały może wyjść :-P Do mnie to już nikt raczej nie przyjeżdża poza rodzicami. Wtedy zajmują się wnukiem, a nie goszczą, żebym mogła odsapnąć. Nie miałabym sił skakać wokół gości. Zbieram siły na poród :-P i mam wrażenie, że synek też, bo jego ruchy częściej wyglądają jak leniwe przeciąganie się aniżeli dziki taniec jak wcześniej to bywało ;-) Mój 3latek po powrocie z niedzielnej wizyty u dziadków, zasnął w aucie o 16:30 i śpi cały czas! Co rusz zaglądam do niego, ale ani mu się śni obudzić. Nawet próbowałam go wybudzać wcześniej, ale mnie olał :-P Nie pamiętam kiedy ostatnio tak spał. I już nastawiam się na pobudkę o 4-5 nad ranem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi z piersi nic nie cieknie ale dziś czytałam objawy porodu i na 11 mam 9 haha. Brakowało mi tylko odejścia wód i regularnych skurczy ::) a malej ani się śni wychodzić. Tez mi właśnie od 3dni kostki puchną i mam takie dziwne cos ze jak czuje ból gdy główka tam się wpycha na dół to mnie okropny bol podcina pod kolanem aż nie moge ani na tej nodze stać ani nią poruszyć. Czujecie cos takiego? Skurczy łydek nie miałam w tej ciąży ani razu tylko właśnie z tyłu kolana. Dziwnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
A ja.dzis.pojechalam na.wyniki. krew ok czekam jeszcze na ogolne moczu. Bylam 6:45 od 7 otwierają a juz 4 w.kolejce...jedna Pani sama mnie przepuscila mile to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Częściowo spakowalam torbe, brak tylko podpasek poporodowych i majtek w piątek kupie i będę gotowa, już mi ciężko jest ze wszystkim psychicznie i fizycznie Dzidzius mocno główka napiera zejść nie mogę po schodach :-( po nocach mi się śni że urodziłam corke z gestymi czarnymi włosami, można oszalec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jutro jade na KTG na 7:30 rano a jeszcze trzeba jechac ok 40 min :/ Mi tez już ciężko, brzuch opadł..dziecko napiera główką..co chwile do wc latam. Jeszcze tak mnie nieraz boli to spojenie łonowe, że nawet nogi nie moge podnieść... Planuje jeszcze odwiedzic fryzjera, bo pozniej to nie bede miala zabardzo na to czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bawarka - slyszalyscie o tym cudzie kiedyś słyszałam że pobudza laktacje Doczytalam że w celu pobudzenia laktacji zaleca się picie herbatek ziołowych które zawierają zioła mlekopedne m.in. owoc kminku, owoc anyzku, owoc kopru włoskiego, ziele rutwicy, nasiona kozieratki, ziele ogorecznika, ziele bazylii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc dziewczyny Jestem w 37 tyg ciazy. Czop sluzowy wypadl 4 tyg temu i od tego momentu mam 2 cm rozwarcie Dziecko wazy ponad 3kg Skurcze przepwiadajace bole brzucha krocza i wyztzkso co mozliwe lapie mnie min 10 razy dziennie Skurcze trzymaja od 15 do 30 sek niektóre sa mega mocne i nieznośne Seksu z mezem nie uprawialam od 16 tygodni teraz juz nie ma zagrozenia a ja jakos o tym nnie myslac nawet nie spytalam dr czy mozemy juz sie kochac. Chciałabym bo wiem tez ze to rozluźnia i pomaga przyspieszyc porod. Nie ukrywam ze po 37 tyg mojej mekki bo tak moge nazwac moja ciaze a nie te bajki co pisza w ksiazkach o szczególnym cudownym stanie radosci. Chcialabym juz porostu urodzic. Czytalam ze rozwarcie nue jest przrciwkasazniem do seksu ale wolalabym usłyszec opinie raczej z doswiadczenia a nie z teorii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Bawarka to mit na.pobudzenie laltacjo a jesli jej nie lubisz to jeszcze wywoła stres u Ciebie a to już moze.zle wplynac na kp. Ja jestem zwolenniczką i wierze w moc ziół przy regularnym stosowaniu także.to polecam. Gość2 z.tego co wiem czop jak wypadnie to juz nie ma takiej ochrony bakteryjnej jak z nim. A seks owszem moze wplynac na porod ale kiedy kończy sie wytryskiem bo sperma zawiera prostaglandyny ktore zmiekczaja szyjke macicy Wierzę ze.juz masz.dosc ja.tez chociaz moja.ciaza byla stanem naturalnym dla mojego organizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Ok. 10 lat temu moja siostra piła dużo bawarki ale czy miała od tego więcej mleka to nie wiem Ja to bym chyba spróbowała wszystkiego co się da aby to mleko było :-P Wasze rozwarcia, bóle, przepowiadajace skorcze jakoś mnie omijają no może z wyjątkiem tego klocia w pachwinie napierajaca główka i ból pleców ale żadne z tych dolegliwości nie mówi o zbliżającym się porodzie, zaczęłam dziś 37 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w środę będę mieć 38 tyg i poważnie rozważam sprzatanie pranie odkurzanie żeby przyspieszyć i wywołać skurcze. Podobnie jak wy mam juz dość. Jestem padnięta z dnia na dzień. Dzis w nocy nie spałam od 3 do 5 rano. Potem tez juz nie usnęłam. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny powiedzcie mi jak to jest z tym ktg, bo już zgłupiałam. Czy każda ciężarna pod koniec ciąży, jeśli ciąża przebiega prawidłowo, to powiedzmy od ok. 38tc, jest kierowana przez lekarza na kontrolne ktg co kilka dni, aż do dnia porodu? Dziś pojechałam do szpitala na ktg i najpierw położne wyskoczyły z pytaniem od którego z ich lekarzy jestem (akurat chodzę do lekarza z innego miasta), a później czy są wskazania do zrobienia ktg? No ja myślałam, że każda kobieta po 38tc powinna być monitorowana przy pomocy ktg co kilka dni. A tu nie dość, że skoro zglosilam się do szpitala, to powinnam prowadzić ciążę u jednego z lekarzy, który tam pracuje, to jeszcze powinnam mieć poważny powód co do tego że chce mieć zrobione ktg. Jakby nie wystarczyło im to, że jestem już w 38tc, pierwsza ciąża zakończyła się przed terminem, a teraz mam częstą czynność skurczową i lekkie rozwarcie. Położne spoko, tylko lekarka taka jakaś czepliwa. Bo dla mnie to normalne, że zgłaszam się pod koniec ciąży na ktg. W pierwszej też tak miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie miałam ktg ani razu. Mam zrobić dopiero na następną wizytę czyli 28 marca na mój 39 tydzień Co lekarz to inna praktyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, czyli w tym szpitalu, w którym bylam też inne zwyczaje. Na ktg tylko w uzasadnionych przypadkach i najlepiej tylko pacjentki ich lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Ja mam ktg zzapewnione od 37tc w szkole rodzenia także.nie mam pojecia o szpitalach. Ale to z tego wynika ze to ich oferta jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Ja w zadnej ciazy nie mialam pod koniec robionego ktg. Tylko za kazdym razem juz po przyjeciu do szpitala dzień przed cc. Pierwszą ciaze prowadzil mi lekarz pracujacy w szpitalu, a trzy prywatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochane. Zbieram się już od jakiegoś tygodnia do napisania. Cały czas przyglądam się dyskusji :-) Mam wielki problem. Proszę o trochę cierpliwości w czytaniu :-) A mianowicie: Jestem w drugiej ciąży (39tc) przytylam 23kg, praktycznie tyle co w pierwszej. Zrzucilam to e ciagu 4 miesiecy, mało tego nawet byłam szczuplejsza niż przed. Ciało wróciło do normy, także teraz również się nie martwię o wagę. Jesteśmy z mężem jedynakami, bardzo pragnelismy drugiego dziecka...tu pojawił się problem. Przed ciazami wazylam w granicach 62-64kg przy wzroście 174cm. Córkę urodziłam zdrowa,piękna w 42tc. W ostatnim dniu,dwa tygodnie po terminie sn. Moje kolana nie wytrzymaly...dosłownie. Jestem po zabiegach ich odnowy. Chrząstka zbyt szybko się wyciera. Teraz jestem tak jak pisałam pod koniec ciąży, prosiłam mojego gin wręcz blagalam o rozwiązanie ciąży w terminie. Moje kolana znów nie wytrzymują. Chodzenie sprawia mi ogromny ból. (Wiem ze nie powinnam się decydować na drugie dziecko lecz to było silniejsze ) Próbowałam już domowych sposobów przy pierwszej ciąży sex,olejek rucynowy,liście malin i nic...ja tego bolu nie zniose. Pomóżcie..doradzcie..co ja mam zrobić. Wiem,ze dziecko musi dojrzeć do wyjścia...Ale ja tego nie wytrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Ja nie miałam ktg wogole. W pierwszej ciąży to 1 kwietnia trafiłam do szpitala i wtedy mi zrobili i 2 kwietnia rano też mi zrobili to był 39 tydzień a teraz nie miałam jeszcze ani razu ale lekarz też nie mówił że trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To pewnie mój lekarz woli dmuchać na zimne i stąd te moje ktg. Serio myślałam, że pod koniec ciąży to standard. Ja przynajmniej czuję się pewniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera94
Mnie pani ginekolog każe od 35 tygodnia przychodzić na ktg co tydzień. Jutro właśnie idę pierwszy raz ale już 36 tydzień, bo urlop miała :) i jak chce to w szkole rodzenia też mogę robić, raz w tygodniu darmowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu... Masz juz 39 tydzień. Dziecko donoszone i juz nie rozwinie sie bardziej niz jest teraz. Każdy normalny lekarz zleciłby ci teraz cesarkę ze względu na twoje kolana skoro dzidzi juz donoszone. Ja tez juz mam skierowanie na cc gdy tylko 39 tydzień zaskoczy a nie mam żadnych problemów ze zdrowiem jak Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Że niby chore kolana są wskazaniem do cc? Chyba Cię p.... Jak już to mogą spróbować wywołać poród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masaya To mi dałaś do myślenia. Ja właśnie jutro mam mieć KTG... też myślałam, że to jakiś standard i trzeba robić. Nikt mnie nie kierował, po prostu sama sie zapisalam telefonicznie..hmm to ciekawe co mi powiedzą... w dodatku mam na 7:30 rano i musze dojechac kawałek... jak będą cos wymyślać to sie tylko wkurze ehh.... dam znać jak to było u mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Essence13- zależy pewnie jakie podejście mają do tego ktg w szpitalu. W pierwszej ciąży na ktg i do porodu jeździłam do innego szpitala i tam nikt się nie dziwił, że się zglosilam. A jeszcze jak jeden wynik był nieprawidłowy, to sami kazali mi się zgłosić po paru godzinach na ponowne ktg. Zasypiam ostatnio jak dziecko. A wczoraj, cały dzień chciało mi się spać. W ciąży ciśnienie zawsze mam w granicach 135/85, a wczoraj 115/59. Przesilenie wiosenne jak nic. Gość 20:51- może udaj się na konsultacje do innego ginekologa albo przynieś mu jakieś zaświadczenie od ortopedy. Ile się da, to leż i nie przeciążaj kolan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Essence13
Masaya Ja juz po KTG... nikt sie nie dziwil i nie zadawali glupich pytan. Zalozyli karte, pozniej mialam zrobione KTG a po nim lekarz omowil je ze mną w gabinecie. Kazali przyjsc za tydzien na KTG i tak co tydzien do porodu... wiec to za tydzien moze byc moim ostatnim :) okaże się. Z tym spaniem to ja mam to samo... na poczatku ciazy nie mialam sennosci a teraz to masakra moglabym spac na stojąco... nawet lekarz zapytal: Co Pani taka zmęczona? Bo na twarzy wygladam jak mega zmęczona ... teraz czekam do poloznej srodowiskowej bo kazala sie pokazac prZy okazji jak bede w szpitalu bo ma tutaj gabinet... ja bym juz najchetniej pojechala do domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tak z innej beczki... Wychodzi wam może teraz dużo więcej wydzieliny niz wczesniej? Mi strasznie duzo białej nie zabarwionej (nie licząc tamtych kawałków czopa) . Nawet na jednej wkladce dnia nie pochodze bo mokra. Dwie to minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
U mnie ze spaniem podobnie w pierwszym trymestrze spalam na stojąco potem był spokój a teraz znowu śpię w dzien to z godzinę muszę się zdrzemnac budzę się ok 18 corka do kąpieli kolacja i spać ale się poloze si przewalam do 12 dziś to miałam sny :-) najpierw mi się śniło że rodze, potem ze mi ktoś z wózka synka porwał normalnie cyrki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×