Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Teacherka9

Staraczki styczeń 2018

Polecane posty

Gość Agaa91
Witam, my z mężem również się staramy :) czekam właśnie na okres a raczej jego brak. Mam nadzieję na styczeń 2018. Jestem już styczniowka 2016 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"nie" Dziękuje :) Dam znać na pewno jaki wynik testu. Cieżko jest o tym nie myslec i nie planowac tymbardziej ze 18tu lat juz nie mam i wiem ze jest pozno na pierwsze baby :) Mam nadzieje ze @ sie nie pojawi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewelcia nie zajdziesz dopóki nie przestaniesz o tym myśleć. Są takie kobiety które wybiorą termin i mają, jeśli się starasz rok to już troszeczkę. Odpuść sobie. Nie licz dni, owulacji. Mówię z własnego doświadczenia. Ja się pogodziłam z tym, że nie wszyscy mają dzieci i zaczęłam normalnie żyć. Żadnych witamin, testowania itd. Zero. Zorientowałam się w 6 tygodniu że chyba jestem w ciazy. Bez luzu psychicznego się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość La Musica
Ten czas do wykonania testu zawsze strasznie się dłuży. A trudno o tym nie myśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można nie myśleć . Uwierzcie. Tylko przestańcie się nakręcać. Wystarczy się czymś zajac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Należy  odpuścić
Staraliśmy kilka miesięcy i dopiero jak postanowiłam odpuścićna 3 m-ce bo zaplanowaliśmy wycieczkę zagraniczną na wrzesień i nie chciałam jechać z dużym brzuchem tylko z mniejszym to zaszłam w tym samym cyklu. Teraz jestem w 7 tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba się pogodzić z różnymi ewentualnosciami. I też się nie nakręcać że jak przestane myśleć to się uda od razu. Nie, zero blokady psychicznej, zajęcie się czymś innym Jeśli czrkavie na owulację a potem na termin i testowanie to najgorsze co robicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie zdaję sprawę że mogę nie zajsc bo planuję pełny stosunek tylko w 9 dniu cyklu a potem już nie. Jeśli plemniki nie przetrwają do owulacji to nie znajdę .. mam nadzieję jednak że przetrwają bo mam cykle 24 dniowe.I że to będzie córcia.. Tak zrobiłam 4 lata temu i udało się. Mam córeczkę trzyletnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie racje, zgadzam się w 100% Najwidoczniej jestem inna :) staram się nie myśleć, ale ten miesiąc trosze inny jest bo pierwszy raz brałam CLO i Pregnyl dostałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uprawiac seks tylko dla rozpłodu,bleee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. U mnie 18 cykl zakończony niepowodzeniem.. w tym miesiącu mam mieć badanie Hsg. Mam słabe przeczucia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Badanie nasienia męża zrobiłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teacherka9
Hej dziewczyny :) Zoma biorę kwas foliowy już od kilku miesięcy, ginówka mówiła mi, że dobrze jest go już brać kiedy planujemy ciążę :) La musica trzymam mocno kciuki i daj znać koniecznie czy się udało :) brak objawów o niczym nie świadczy, czasem dziewczyny mają wszystkie możliwe objawy a w ciąży nie są ;) Ewelcia nie martw się, ja mam 28 lat i jak na pierwsze dziecko to ponoć też już późno, ale ja się tym nie przejmuję, każdy organizm jest inny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
28 lat i późno na pierwsze? Dziewczyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zoma
28 lat to akurat dobry wiek na pierwsze dziecko, coraz częściej kobiety rodzą swoje pierwsze dziecko po trzydziestce.. Ja też brałam kwas foliowy ale przeczytałam w necie że połowa kobiet nie przyswaja kwasu foliowego i polecają zamiast tego witaminy Femibion które zawierają rozpuszczony kwas foliowy który całkowicie się wchłania .Nie wiem czy czytałaś na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polskie Towarzystwo Ginekologiczne ostrzega, że nawet co druga kobieta może mieć problem z przyswajaniem dostępnego w aptekach kwasu foliowego.Odpowiedzialna jest za to mutacja w genie MTHFR, która upośledza jego przetwarzanie do formy aktywnej. Mutacja ta może skutkować zwiększonym ryzykiem wystąpienia wad cewy nerwowej oraz Zespołu Downa u dziecka. Jak możemy temu przeciwdziałać? Organizm osób z mutacją genu MTHFR (dotyczy to nawet 50% kobiet) nie jest w stanie właściwie przyswoić zwykłego kwasu foliowego (witaminy B9). Dlatego Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca, aby przyszłe mamy stosowały preparaty z metafoliną (przetworzoną formą kwasu foliowego). W Polsce dostępny jest jedynie Femibion,który zawiera metafolinę. Kobiety planujące ciąże mogą też wykonać test genetyczny, aby upewnić się, że mogą bezpiecznie przyjmować preparaty z kwasem foliowym. Zwykły kwas foliowy a metafolina Metafolina jest folianem, który występuje naturalnie w żywności. Jest bardzo dobrze przyswajana również przez osoby z mutacją w genie MTHFR. Z kolei popularny kwas foliowy dostępny w aptekach, aby był przydatny dla naszego organizmu i organizmu rozwijającego się w łonie matki dziecka, musi zostać przetworzony przez nas do formy aktywnej. W 50% przypadków nie jest to do końca możliwe. W organizmie powstaje więc niedobór aktywnej formy kwasu foliowego, a nieprzetworzona witamina jest magazynowana i staje się toksyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teacherka9
Nigdy o tym nie słyszałam, dobrze, że piszesz. Na początku maja będę mieć wizytę u ginki to się jej zapytam. No wiecie dziewczyny dla mnie 28 lat to idealnie, dlatego napisałam "ponoć" Wiadomo, że czasy się zmieniły aczkolwiek dużo osób np. w pracy pyta mnie ciągle kiedy będę mieć pierwsze dziecko...wkurza mnie to ;) chociaz wg biologii to najlepszy czas już minąl hehe ;) ponoć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zoma nieprawda że tylko femibion. Jest wiele preparatów z metafolina a co do mutacji to trzeba zrobić badanie genetyczne bo taka mutacja wymaga również przyjmowania zastrzykow z heparyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm..... znaleźć sobie zajęcie :) pracuje ciężko :) i kupiliśmy psa, który nie daje pospać. Był malusi, ale szybko urósł i teraz mamy 25cio kilowego pupila :D a to jeszcze nie koniec! Jeśli chodzi o kwas foliowy to ja biorę "Folik" od bardzo dawna, dobrze się po nim czuje. Miałam kiedyś jeden z droższych, ale "odbijał" mi się. Teacherka 28 lat idealny czas na baby :) Kobitki oby się nam udało zobaczyć wymarzone dwie kreseczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:10,seks ogólnie uprawia sie dla przyjemnosci,dla namietnosci,z miłosci,z potrzeby bliskosci,z żądzy (nimfo),z prózności,dla prokreacjiale zeby z powodu marzeń ? OK,realizuj te marzenia,twoje zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pies dobrze działa na te sprawy. U nas było siedem lat starań. Pogodzilismy sie. Kupiliśmy psa. Po niecalym roku, już bez badań i nawet bez zaznaczania kiedy okres kiedy owulacja- udało się. Testowalam w 45 dniu, tak bardzo zapomniałam o tym "marzeniu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tam poranek mija?Czekam na okres,powinnam dzisiaj dostać a potem będziemy się starać. Najlepsze jest to że my z mężem nie planowaliśmy mieć więcej dzieci i wszystko oddałam-łóżeczko, wózek, ubranka a kilka tygodni temu podczas rozmowy postanowiliśmy że zdecydujemy się jeszcze na jedno dziecko. Będziemy się starać na początku maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Doberek :D wstałam, wchodzę do łazienki, patrze w lustro i co widzę? ogromnego prychola na czole :( Czyli już domyślam się jaki będzie wynik mojego testu. Pokazują się objawy @ Dzielnie odczekam parę dni i zrobię teścik. Zoma ile masz pociech? Powodzenia w starankach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewela,ja mam 4 dzieci...W tym bliźniaki. Pierwszy syn urodzony sn, potem bliźniaki cesarka chłopcy, córka cesarka. Teraz planujemy piąte dziecko .Jestem po dwóch cesarkach i to byłaby moja trzecia CC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesołą gromadkę masz :) Ja posiedziałam na forach i doczytałam, że po pregnylu często są ciążę mnogie. Miałaś też podany Pregnyl? Czy genetycznie macie bliźniaki w rodzinie? Ucieszyłabym się z bliźniaków :) miałabym już z głowy drugą ciążę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie brałam żadnych leków ,jedynie kwas foliowy przez 3 miesiące przed zajściem w ciążę,dopiero później przeczytałam że przyjmowanie kwasu foliowego przez dłuższy czas może skutkować podwójną owulacją. Mojej babci siostra miała bliźniaki, ale to było 45 lat temu , chłopcy urodzili się w szóstym miesiącu ciąży i zmarli zaraz po urodzeniu. Ja od 29 tygodnia ciąży leżałam w szpitalu na patologii ciąży,urodziłam pod koniec 36 tygodnia gdy odstawili mi leki i powiedzieli że już czas, bo ciąże mnogie rozwiązuje się wcześniej . Jeden synek ważył 2.650, drugi 2.690, w tej chwili mają skończone 8 lat, zdrowi jak ryby, wysportowani :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zoma a tak z ciekawości ty pracujesz zawodowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×