Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość może przyszła mamusia

mamusie na luty 2018

Polecane posty

Gość gość
Kasia,mój maluch zjada 60-100 ml. Ale czasami jest tak że co 15 minut pije po 30 ml Zoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zoma ja po cc jestem ale plamienia skonczyly mi sie dosyc szybko okolo 5 tyg juz nic takiego sie nie dzialo. Dziewczyny a bylyscie juz na kontroli u ginekologa? Jesli tak to w ktorym tygodniu po ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fressia
Ja bylam na wizycie kontrolnej w 6 tyg po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaB25
Zoma. W takim razie naszykuje porcie po 100 ml. Jak wyjmiesz mleko z lodówki i podgrzejesz, a dziecko nie wypije wszystkiego to resztę wylewasz czy podajesz później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jeszcze nie byłam na kontroli u ginekologa. Kasia,jak synek wypije np.30 ml.to nie wylewam reszty bo wiem że za parę minut będzie chciał ponownie.Ale jak wypije np.70 ml.to resztę wylewam. Zoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podgrzewam swoje mleko w butelce w garnuszku z gorącą wodą lub trzymam buteleczkę na grzejniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
Zoma, ja krwawilam 2-3 tygodnie A potem to już plamienia bardziej do około 6 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny - spacer, a temperatura 18 stopni na plus- jak ubrać? Mam kombinezon ,,misia,, I kurtkę przejściowa, ale co na nogi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na nogi legginsy i półbuty .Mojemu synkowi nadal ropieją oczka ,przemywałam solą fizjologiczną, rumiankiem, masowałam pod oczami tak jak kazała mi położna ale nic nie pomogło: (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaB25
Zoma . Mojemu synkowi ropieje jedno oczko i tez nic nie pomaga. Krople z antybiotykiem pomogły ale po 2 tygodniach znów to samo. Teraz jeszcze jakaś wysypka mu się zrobiła i mamy przełożone szczepienie za dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar Tuśka
Ja też próbowałam, jak smakuje moje mleko, ale szczerze mówiąc, to mi nie smakowało. Co do kontroli u ginekologa, to ja poszłam po 6 tygodniach. Po cesarce krwawiłam/plamiłam ponad 6 tygodni, nawet w 8 tygodniu było trochę plamek. Dopiero od 9 tygodnia jest lepiej i takie brązowe i żółte na wkładce. Moja pani doktor powiedziała, że to może się ciągnąć do 12 tygodni po cesarce. Po naturalnym szybciej. Ja dziś idę z małym do ortopedy. Ma ubranego bodziaka z długim rękawem, skarpetki i cienkie spodenki bawełniane, takie jak bodziak. Na to dostanie czapeczkę cienką i pajaca nieco większego, żeby się zmieścił. Myślę, że wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivinsand
Zoma - spróbuj oczka przemyć Twoim mlekiem. U nas pomogło, fakt, że to były początki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja planuję dziś na spacer założyć body z długim rękawem, spodenki bawełniane, polar, czapeczkę. Ma być u nas 20 stopni w południe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaB25
Szimena. 3 dzień używam pampers baby dry i uważam, że są bardzo dobre ale jednak te Premium lepsze. W Premium powłoka jest milutka i lepiej wciąga wilgoć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olivinsand jak długo przemywałas oczka swoim mlekiem zanim przestały ropieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agiii27
Dziewczyny a ja mam do Was takie pytanie. Głównie karmię piersią ale w ciągu dnia zdarza się, że mały ssie piersi, jest nadal głodny i wypija dodatkowo np.30ml mleka modyfikowanego. No i słyszałam, że jak dziecko jest na piersi to nie trzeba podawać mu innych płynów ale jak pije mm to dobrze jest podawać dziecku do popicia wodę czy jakieś herbatki. Czy nawet jeśli moje dziecko w sumie mało pije tego mm to powinnam podawać mu coś do picia? Pytam bo też teraz cieplej, dużo spacerujemy i jeśli będzie coraz cieplej to może takiemu dziecku będzie bardziej się chciało pić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agii27,ja karmię swoim mlekiem,ale w nocy 2 razy robię małemu butle mm po 90 ml.bo jestem zmęczona,śpiąca i nie mam siły odciągać mleka ani przystawiać synka do piersi.I nie podaję herbatki.Twoje maleństwo wypija mało mm to moim zdaniem nie trzeba herbatki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
Agii, przy tak małej ilości mm nie musisz dawac wody. Podobno teraz te mm są takie że w ogole nie trzeba, chyba że latem. Ja trochę dopajam bo ja głównie krmię mm ale moja Mała nie chce pić wody!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A u nas nagle od kilku dni dziecko zaczelo ulewac... i to prawie po kazdym karmieniu nie wazne czy po piersi czy po mm chce odbic dziecko a tu mała fala mleka... Mialyscie ten "problem" i czy sa jakies na to sposoby czy tak po prostu musi byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam sie zdarzylo pewnie maluszki jedza wiecej mysle ze trzeba ostrozniej brac do odbicia, nie za szybko, nie naciskac na brzuszek - tak staram sie robic i jest lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar Tuśka
Dziewczyny, ja głównie używam pieluszek Dada. Czasami ktoś przyniesie dla małego jakieś inne. I powiem szczerze, że nie widzę wielkich różnic. Dominik na wszystkie reaguje podobnie, raczej się nie odparza, nic bokami się nie wylewa. Pamiętam, że przy córce było inaczej, niektóre pieluchy były bardzo słabej jakości. Teraz zauważam poprawę i pieluszki, które kiedyś nie zachwycały, dziś nie odbiegają wykonaniem od tych dobrych od zawsze. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy waszym maluszkom w miejscu szczepienia na gruźlicę zrobił się pęcherzyk wypełniony surowicą ?bo mój synek ma tylko lekkie zgrubienie, nie ma pęcherzyka.Przeczytałam w necie że oznacza to iż szczepionka została podana nie prawidłowo i nie przyjęła się,bo po 3-4 tygodniach w miejscu szczepienia powinien się pojawić pęcherzyk wypełniony płynem który później pęka Mój syn nie ma takiego pęcherzyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kilka dni temu pisałam że nadal mam plamienia jak się okazuje był to początek okresu, teraz obficie krwawię już trzeci dzień. Jestem zaskoczona że tak szybko bo minęło dopiero 6 tygodni od cesarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
Zoma mojej malutkiej po 5 tygodniach zrobił się w tym miejscu duży "pryszcz ". Po dwóch dniach po kąpieli mała starła go sobie ocierając się o ręcznik. Została mała dziurka, która na następny dzień pokryła się strupkiem.Po strupku zostanie pewnie piękna blizna:) a długo nic się z tym miejscem po szczepieniu nie działo, też było tylko lekko czerwone zgrubienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
Moja miała tak samo jak pisała Kamea. Też starła podczas kąpieli. Dziewczyny jeszcze raz odnośnie brzucha po ciąży. Większość w was pisała że została wam oponka. Rozumiem że to oznacza że brzuch już wam się wchłonął Tak? I zostało trochę skóry i tluszczyku? Pytam bo u mnie odwrotnie. Wchłanianie brzucha jakby się zatrzymało :( Został taki jak w 3-4 miesiącu ciąży. I nie jest to tłuszcz ani skóra... Martwię się że tak już zostanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alaa,ja po bliźniakach miałam brzuch przez rok.Spokojnie,spadnie Ci.Ja mam taki jak przed ciążą,czyli średni.Szczupła jestem ale brzuszek trochę widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
Zoma, oby.. bo ja jestem szczupła i śmiesznie wyglądam z tym brzuchem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agiii27
Moj mały jakos nie potrafi ładnie pić z butelki, dużo mleka wyplywa mu z buzki gdzies bokiem, ciągle muszę go wycierac bo caly jest w mleku. Nie wiem, tak jakby nie nadazal połykac a to dziwne bo jeszcze kilka tyg temu pil lepiej a smoczek z tą samą dziurka jest. Z piersi za to pije o wiele lepiej, moze jest tak przyzwyczajony do piersi ze po prostu picie z butli mu jakos nie idzie? Jak myślicie, któras tak miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×