Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość może przyszła mamusia

mamusie na luty 2018

Polecane posty

Gość Mar Tuśka
fressia, super, to bardzo cieszy! Kto następny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivinsand
fressia - bardzo się cieszę z dobryc wieści u Ciebie... kamea81 - masz już wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
Fressia, gratulacje :) Kamea, Zoma - wypytajcie o te kłucia ;) A ja dzisiaj obudziłam się z bólem gardła dla odmiany. Płukałam gardło szałwią i bardzo pomogło. Kupiłam na wszelki wypadek tamtum verde ale jeszcze nie użyłam. Podobno można to w ciąży, brałyście może? Jak tam się czujecie? Która następna teraz na połówkowe? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
Dziś rano zadzwoniła pani z przychodni, gdzie robiłam amniopunkcję, jestem jutro umówiona na odbiór wyniku i usg na 10.50. Wyniku niestety ona nie zna, dowiem się dopiero jutro :( Chyba umrę do tego czasu... Fressia gratulacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka001
Kamea bedzie dobrze! Musi byc! A ja po polowkowym, Maluch wazy 477g i ma 14 cm, znowu przesunal sie termin, juz na 4.02. Ciagle sie kreci, ciezko bylo zmierzyc. Mam sliczne zdjecie buzki :) Byla ze mna corka, cos tam komentuje ze dzidzi wyglada jak kosmita, Mlody nie zostal dluzny i wypial jej jezyk. :D Chyba jedynie tak mogl dac upust swojemu niezadowoleniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka001
Cos chyba pokrecilam z ta dlugoscia:x Nie wazne, grunt ze zdrowy i duzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaB25
Ja mam połówkowe w najbliższy czwartek . Bobas rusza się za każdym razem gdy tylko usiądę , wiec mam nadzieje , ze wszystko u niego dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zoma
Kasia, a ja mam badania połówkowe w przyszły piątek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
Kasia, Zoma - czekamy na wasze relacje :) Kamea, napisz jak tylko będziesz znać wyniki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
Właśnie wyjeżdżamy... bardzo proszę o dobre myśli i trzymanie kciuków! Jestem strzępkiem nerwów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivinsand
kamea - kciuki zaciśnięte... Majka - super, że wszytsko ok. Kasia, Zoma - dajcie znać jak po badaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka001
Trzymamy i czekamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zoma
Kamea i jak wyszedł wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
Już jestem po. I jeszcze bardziej zdenerwowana niż przed... Kariotyp wyszedł żeński, czyli będzie Maja :) ale jest niestety nieprawidłowy... Tzn nie ma żadnej z najczęstszych wad genetycznych, ale w większości badanych metafaz występuj***ardzo niewielkich rozmiarów marker chromosomowy, który jest jakby dodatkiem, nie wiadomo skąd i dlaczego, i jakie będzie powodował skutki w przyszłości, albo czy w ogóle będzie coś powodował, czy będzie w ogóle istotny... Dlatego zdecydowaliśmy się z mężem na dodatkowe badanie tych wyhodowanych komórek, żeby to sprawdzić. Wtedy, o ile taki przypadek jak mój był kiedyś u kogoś zdiagnozowany, będziemy wiedzieć, co może kiedyś powodować ten "dodatek". Niestety badanie jest nierefundowane i kosztuje 1800zł. Miałam jeszcze zrobione usg połówkowe, które wyszło wzorowo. Wszystkie narządy, mózg, kręgosłup prawidłowe, oczy, podniebienie, wargi, paluszki wszystko idealnie, malutka pięknie otwierała buzię i piła wody płodowe :) lekarz też był zdziwiony, że usg pięknie, a kariotyp nieprawidłowy... Mała waży 320g, jest śliczna :) Dziękuję za trzymanie kciukasów, proszę o jeszcze bo wyniki drugiego badania będą w przyszłym tygodniu w piątek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
Kamea, w takim razie trzymam kciuki za kolejne badanie :) ale myslę, że najwazniejsze jest to, że nie ma tych najpowazniejszych wad. Bo z tego co piszesz nawet nie wiadomo czy ten "dodatek" w ogole coś zmieni :) Usg wzorcowe to też bardzo ważne! Będzie dobrze i już się tak nie denerwuj kochana! {kwiat]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kamea nie czytałam wątku od początku z tad moje pytanie do Ciebie. Dlaczego wogole zdecydowałaś się na amnio? Choroby w rodzinie, wiek? Nie jestem mama na luty ale planuje być dlatego pytam. Pozdrawiam i życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
No właśnie nie wiadomo czy ten dodatek coś będzie powodował. I może być tak, że się nigdy nie dowiemy, jeżeli nie było jeszcze takiego przypadku... A może jest tak, że mam go też ja, albo mąż, i może nasze dzieci też go mają? I niczym się to nie objawia? Heh, nawet genetyk powiedziała, że to bardzo rzadkie, ale miała już takie osoby że o swoim "dodatku" dowiadywały się przypadkiem, a byli zupełnie zdrowi, i miała też takich pacjentów, którzy od małego źle się rozwijali i dopiero po badaniu kariotypu okazywało się że też to mają... Oby nam się udało i nie było to nic poważnego... Swoją drogą ciekawe ile jest takich ludzi, którzy nie wiedzą, że mają jakiś" dodatek" do chromosomu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
Mam 36 lat i z marszu zostałam skierowana na prenatalne. Tam w usg wsteczna fala alfa, reszta parametrów ok za to wynik z krwi do kitu i decyzja o amniopunkcji. A reszta już jak powyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka001
Kamea bedzie dobrze! Poczytaj o schorzeniu "supersamicy" moze doda Ci otuchy, bo blad w genotypie nie zawsze ma katastrofalne skutki. Tylko to mi przyszlo do glowy. Trzymamy kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMycha
Kamea bedzie dobrze:) Nikt nie wie co bedzie jak bedzie sie dIeziecko rozwijac czy w ogole to bedzie mialo znaczenie. Genetyka sie rozwija jest wiele niezdbadanych zaburzeń co nie znaczy ze będą one skutkowaly problemami zdrowotnymi. Ja slyszalam i o przypadkach kiedy diagnozowali na prenatalnych zespol Downa sugerowali aborcje a rodzily sie zdrowe dzieci. Glowa do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivinsand
kamea - ja wierzę, że będzie wszystko dobrze. Najważniejsze, że nie wykryto żadnej powaznej wady...A dodatek trzeba być dobrej myśli...Przeesyłam pozytywne fluidy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
Dzięki dziewczyny. Staram się myśleć pozytywnie, ale czasem ogarnia mnie czarna rozpacz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamea, nasze trzymanie kciuków chyba się do czegoś przydało, przynajmniej odrobinę :) Wiem, że jeszcze długa droga zanim dowiecie się jakiś konkretów, jeśli w ogóle jakieś konkrety da się ustalić. Jednak wydaje mi się, że to prawidłowe usg daje sporą nadzieję. Do tej pory te "dodatki" nie mają większego wpływu, bo córeczka ładnie się rozwija, oby tak już było zawsze. Czekamy na kolejne wyniki i nadal trzymamy kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivinsand
kamea - kiedy się spodziewacie otrzymać wyniki tego dodatkowego badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimma
Kamea będzie dobrze :) najważniejsze ,ze usg idealne ! Nie zadręczaj sie, będzie ok. 3 mam kciuki za nast badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
Olivinsand - wynik ma być w przyszły piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macie czarno na białym skutki puznego maciezynstwa, nie bez powodu pow 35 lat sa plenatarne, niech to będzie dla Was przestroga. Oczywiście dla Ciebie kamea dużo powodzenia i wytwalosci życzę ci aby wszystko się jak najlepiej ułożyło i nie miało tragicznych skutków. Wszystkiego dobrego życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×