Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość może przyszła mamusia

mamusie na luty 2018

Polecane posty

Gość gośćAlaa
Kamea, wspaniałe wieści! W końcu masz pewność :) bardzo się cieszę 🌻 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
hahahaha, wiesz co Kamea, zainspirowałaś mnie tym pukaniem do brzuszka i tak z ciekawości popukałam teraz przed chwilą i mała zaczęła kopac i się wiercić :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamea, super wiadomości!!! Cieszę się razem z Tobą. Nareszcie możesz odetchnąć. Co do ruchów, to podobnie jak u was, mały kopie najbardziej wieczorem i w nocy. Uaktywnia się jeszcze jak mu jest niewygodnie, np. jak go trochę zgniotę, bo muszę się schylić do butów lub coś podnieść z podłogi. Wtedy się buntuje i daje znać o sobie. Córka była spokojniejsza, ale też miałam wtedy dietę cukrzycową, chodziłam ciągle głodna, a mała była nieco niedożywiona, to nie miała siły tak kopać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zoma
Mój dzidziuś też jest najbardziej aktywny w nocy podczas odpoczynku ,bo jak sie chodzi to dziecko odczuwa kołysanie i zasypia. Jutro jadę na połówkowe,to 20+6 tc. Myślę że wreszcie poznam płeć ! Ostatnie USG miałam wykonywane w 12 tygodniu na prenatalnych,doktor wtedy powiedziała że na tym etapie nie rozpoznać płci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
Zoma u mnie dziś 20t7d :) Na pewno się dowiesz jutro jakiego masz lokatora w brzuszku :D trzymam kciuki żeby wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zoma
Jestem już po badaniach prenatalnych wszystko jest w porządku dzidziuś zdrowy badanie trwało godzinę dowiedziałam się że noszę pod sercem chłopczyka Byłam zaskoczona bo celowaliśmy w dziewczynkę :D współżycie było 3 dni przed owulacją .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
Zoma gratulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
Zoma, gratulacje! :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivinsand
kamea - jjjeee ale super, możesz cieszyć się w końcu ciążą...Bardzo cieszę się, że wszystko w porządku. Zoma, gratulacje. Pamiętam, że bardzo liczyłaś na dziewczynkę... fressia - ja najczęściej czuję ruchy wtedy, gdy siedzę, czesto w pracy i przed snem. W nocy śpie jak zabita, wstaję bardzo wcześnie, bo zaczynam pracę o 7:00. Jak chodzę i się ruszam to rzadko czuję maleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamea super ;) wszystkie wierzylysmy,ze będzie ok ;) Zoma gratulacje ,tez liczyłam na dziewczynkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zooma, super wiadomości, gratulacje! Ja też celowałam w dziewczynkę, a wyszedł chłopak :) Jedziemy na tym samym wózku :) Ja dziś trochę zmachana jestem, bo w moim mieście dziś jest dzień cen hurtowych na artykuły dla maluchów. Odważyłam się na pierwsze zakupy, doszłam do wniosku, że skoro usg wyszło ok, to trzeba zacząć kompletować wyprawkę. Mamy sporo rzeczy po córce, ale niestety większość jest różowa :) Poza tym chciałam coś już kupić maluchowi. Zmęczona, ale zadowolona wróciłam do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka001
Gdybym miala ubranka po dziewczynce, nie przejmowalabym sie tym ze chlopak bedzie w rozowym! Kupilabym tylko kilka sztuk na wyjscie! Z reszta bodajze do 8 mc dziecko nie ma swiadomosci ze jest oddzielnym stworzeniem i utorsamia sie z mama! Moj maluch kopie niemal caly czas, chyba wlasnie domaga sie tego bujania:x Rusza sie tak intensywnie ze caly brzuch mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
Zauważyłam dziś na bieliźnie lekko zabarwiony na różowo śluz.. Nie jest to plamienie typowe, jakby tylko odcien sluzu różowy. Co to może być? Na papierze juz był normalnego białego koloru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fressia
Ala, ciężko cokolwiek powiedzieć. Jeśli nie było stosunku to bym odpoczywała dziś bardziej na w razie czego, ale czy bym od razu leciała do gina - nie wiem. Pewnie najlepiej zadzwonić do niego. W ciąży żadnych krwawień nie można lekceważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
Tak własnie zrobiłam - pojechałam do gina. I dobrze bo jestem już spokojna. Wszystko jest ok, szyjka tez (o to się najbardziej bałam). Najprawdopodobniej śluz o odcieniu różowawym wynika z pęknięcia jakiegos naczynka na skutek rozrostu macicy. Ale zawsze trzeba to sprawdzić! Cały czas boli mnie kość ogonowa i lekarz powiedział, że to normalne ale jednak trochę wczesnie mnie to zaczęło boleć ;) Nie ukrywa, że może być gorzej. No i przepisał mi żelazo, bo ta hemoglobina mi mocno spadła. Mam brać jakiś Tardyferon i wit B12. A za miesiąc w 29tc znowu szczególowe usg z pomiarami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, nabiegamy się do tych lekarzy, nabiegamy :) Ledwo było usg genetyczne, już robiłyśmy połówkowe, do tego krzywa cukrowa, a już niedługo kolejne usg około 30 tygodnia :) Ale najważniejsze, żeby te nasze maluchy były zdrowe. Ja dzięki tym wizytom jestem zdecydowanie spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
Ja też biorę tardyferon :) często lekarze przepisują go profilaktycznie kobietom w ciąży od II trymestru. Dobrze go toleruję, jednak trochę nie podobają mi się skutki uboczne brania żelaza, w postaci czarnego stolca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamea, czarny jak czarny, dla mnie kolor nie ma znaczenia. Gorzej, że tak ciężko sobie z nim poradzić ;) Ja biorę sorbifer. Efekt ten sam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
MarTuśka - no to u mnie zupełnie odwrotna sytuacja ;) ale myślę, że to od tego stresu tak mi się pozmieniało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMycha
Ja byłam dziś na badaniach prenatalnych. Wszystko wyglada ok oprócz ogniska hyperechogenicznego. Dostałam skierowanie na echo serca plodu z komentarzem "jak Pani chce to moze Pani zrobic ale nie widzę konieczności". W poniedziałek musze sie zapytać o to lekarza prowadzacego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
Hmm, co to znaczy "jak pani chce"? Rozumiem, ze to kompletnie nic poważnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar Tuśka
Mycha, dziwne podejście lekarza. Albo jest potrzeba, bo coś go zaniepokoiło, albo wszystko jest ok i nie ma potrzeby robić tych badań. Szkoda, że tego nie wyjaśnił od razu. Nie ma to jak zdenerwować kobietę w ciąży. Teraz domyślaj się, o co mu chodziło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMycha
Zadnych innych anomalii oprócz tego ogniska nie stwierdziła. Zapytam prowadzącego w poniedziałek czy mam echo robić czy nie. Podejście tej lekarki też mnie zdziwiło... bo żeby jeszcze stwierdziła że to raczej nic poważnego ale zróbmy dla pewności. Będę wiedzieć w poniedziałek. Ważne że poza tym jest wszystko w porzadku. A wg pomiarow z usg termin na 4 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
Mycha, moja znajoma miała podobnie w ciąży - w serduszku synka było mała biała plamka, lekarz stwierdził, że to prawdopodobnie jakieś zwapnienie powstałe po przebytej przez mamę infekcji we wczesnej ciąży. Oczywiście było echo serca i kontrole do końca ciąży. Synek urodził się zdrowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar Tuśka
Dziewczyny, coś tu u nas cicho ostatnio. Czyżbyście miały tak absorbujący weekend, że żadna nie ma czasu skrobnąć paru słów? Odzywajcie się, co u Was? Czy nasza tabelka jest aktualna? Może trzeba ją odkopać w czeluściach kafe i uzupełnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zoma
U mnie nic nowego, czekam do wizyty 31.X. Wtedy dostanę skierowanie na krzywą cukrową.Czuję się dobrze,ale mam problemy ze snem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
Zoma ja też... Jak już w końcu usnę-najczęściej koło 2-3,to rano budzę się z bólem biodra, jednego albo drugiego, zależy na której stronie leżę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimma
Ja już po połówkowym :) wszystko ok. Czuje sie świetnie jak na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaB25
Po nocy również mnie bolą biodra. Mam jeszcze dziwny problem bo często boli mnie pępek . 16 listopada mam wizytę wiec zapytam czy to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×