Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

blueberries2808

Ciąża,planowanie,testowanie,temperatura,objawy,dyskusja :)

Polecane posty

Gość mami3
No i po nadziei...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzis
Mami no jeszcze nic straconego skoro to 10 dc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzis
10 dni po @,nie dc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mami3
ja mam dzis 24dc i termin @ i niedawno włanie przyszła@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mami3 nowy cykl nowe możliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość topciaqq27
Mami przykro mi, wiem co czujesz :( starsznie człowiek czuje się przybity jak kolejny miesiąc nic z tego.. u mnie dzisiaj 14 dzień cyklu wczoraj mocna kreska na teście owulacyjnym, już myslałam że mi nie wyjdzie bo zawsze myślałam że owu mam koło 10 dnia a to wychodzi teraz że koło 15-16 dnia. No nic trzeba działać i czekać a może się kiedyś uda w swoim czasie :) byle się nie nakręcać. Powiem wam dziewczyny z własnego doświadczenia że z facetem lepiej nie rozmawiać o staraniach, o testach i naszych wątpliwościach, oni tego nie lubią i to bardzo :) mój mi tego nie powiedział ale widze po nim że nie kręci go taki temat, facet to facet i nigdy nas nie zrozumie pod tym względem, tylko powie daj na luz a się uda :) ale my to znamy. Aż za dobrze :) Mami nowy cykl i nowa szansa, im dłużej wyczekany bobasek tym większa radość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość topciaqq27
A co do kreski to widze cień cienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mami przykro mi bardzo ... myślałaś o tym, żeby ten cykl monitorować dokładnie u gin? Wiem, ze to może troszkę kosztować pieniędzy i czaau, ale moze warto? Niektórzy ginekolodzy za krótka wizytę biorą ok 30 zł. Nie trzeba później chodzić cały czas prywatnie do tej samej osoby; wystarczy, ze będzie badał wielkość pęcherzyka i powie nam koedy dokładnie mamy owu i czy w ogóle :) i być może przepisze jakiś lek (np luteinę, która pomaga się zagnieździć) na receptę... potem można już ciąże prowadzić u swojego stałego lekarza (np państwowo). Dziewczyny a teraz z innej beczki. Mam prenatalne i zastanawiam się, czy wykupić nagranie z tego usg... Ok 30 zł kosztuje płytka i tak myśle, czy kupować czy może czekać na kolejne, bo na tym pierwszym będzie mało widać tak czy siak i czy to nie szkoda pieniędzy :) czy może dziecko chętnie zobaczy w przyszłości taka płytkę z 1.USG:) sama nie wiem... Ale ostatnio jest trochę tych wydatków a dopiero się zaczną i sama próbuje siebie hamować, bo teraz jest tyle możliwości związanymi z dziećmi a wszystko kosztuje ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mery877
Topcia, to tak jak u mnie ;) mój m poinformował mnie żebym mu mówiła w którym tygodniu ma być bardziej aktywny w sypialni niż zwykle ;) i jemu taka wiedza w zupełności wystarczy ;) lifeisgood, przyznam szczerze że nie znam się aż tak na rozwoju maluszka i czy będzie teraz na USG coś widać. Ale ja na pamiątkę zrobiłabym sobie takie USG trójwymiarowe bliżej końca ciąży :) gdzie widać już maluszka całego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tak patrze, co piszecie, to jakbym widziala mojego m;p tez nie chcial wchodzic w zadne wieksze szczegoly, kurcze zazdroscilam mojej kolezance,ktorej maz naprawde sie w to angazowal:):) no coz,tacy juz sa mezczyzni, takie tez role podzielone w spoleczenstwie:) a co do tego USG to sama nie wiem...Teraz sprawdzilam i kosztuje 20 zl i nie wiem co robic,moze zaplace i bede miala po problemie, choc wiadomo,ze nie bede na kazdym kroku wydawac pieniedzy, bo ten przemysl nastawiony na zysk z tego,co zwiazanego z dziecmi, jest baaaardzo drogi i na kazdym kroku cos wciskaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mery877
Lifeisgood, 20zl to jednak nie majątek a pamiątka na całe życie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mery877
Ja bym sobie wytłumaczyła to tak: jestem w ciąży, wszystko kosztuje ale przez te kilkanaście najbliższych miesięcy (ciąża a później karmienie) nie będę piła wina które bardzo lubię a to już ogromna oszczędność he he he ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzis
Merry dokładnie,ja też mam takie podejście, odchodzą inne przyjemności, dochodzą nowe,raz się żyje dziewczyny,amoze to ostatnie już dziecko...kiedyś to badanie było dużo droższe,więc zaszaleć przyszła mamo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzis
Dopiero dziś paczka przyszła z testami owulacyjnymi może na następny cykl się przydadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mami3
Dziewczyny no u mnie niestety @ na całego wiec wiadomo. jesli chodzi o monitoring to wczesniej robiłam. 2 lata monitorowałam każdy cykl i wszystko zawsze idealnie i zgadzałosie zawsze z moimi objawami dni płodnych itp.takze to mi za wiele nie pomoze. umawiam sie do lekarza bo mysle ze u mnie teraz najwiekszy problem to zbyt krótka faza lutealna. za krotkie cykle na utrzymanie ciązy i pewnie trzeba bedzie zastosowac leki z pogesteronem. w poprzednim i tym cyklu pojawily sie cienie drugiej kreski. czyli wyglada na to ze ciążabyła ale sie nie utrzymała :( byłam zrobic bete. wyniki koło południa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgataRS90
Cześć dziewczyny! Czy któraś testuje na dniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlutealna
ja mam Termin @ 10., ale znajac zycie bede testowac wczesniej :-) chociaz tak wlasciewie to moze sie powstrzymam, bo cos mi sie w cyklu poprzestawialo i chyba przegapilam owulacje :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, u mnie 4 cykl starań.Przez 3 testowałam jak dzika ten cykl odpuszczam i idziemy na żywioł :D Od 7dc przytulanko codziennie no kiedyś trafić musimy. Mam już roczne dziecko teraz chcemy drugie. W pierwszej ciąży 3 cykl i były dwie kreski na tescie ciążowym. Teraz jest trudniej fakt od miesiąca już nie karmię pier, więc kto wie. Trzymam kciuki za wszystkie staraczki i szczęśliwe ciężaróweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamciaktorachcedzidzie
No i zrobiłam test wczoraj. I niestety jedna kreska :( muszę zrobić termin do lekarza. Może mam jakąś torbiel lub coś... Już czekam na kolejną miesiączkę. Bo tak jak piszecie będę miała kolejna szansę na ciążę :) ale wiecie co starałam się nie wpadać w paranoje. Chciałam zająć głowę czymś innym. Żeby w ogóle o tym nie myśleć. Ale jak mam nie myśleć jak tyle czasu okresu dostać nie mogę, a nie jest to ciąża... Ehhh.... a co do lekarza to termin będę miała pewnie gdzieś za jakies 3 tygodnie dopiero... Ja się zaczekam na amen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lifeisgood, powiedz proszę coś więcej na temat badań prenatalnych. Robisz usg czy coś więcej, z krwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamciaktorachcedzidzie
I jeszcze pytanie do mamusiek które były w kilku ciążach. Powiedzcie mi jakie mialyscie objawy przy każdej następnej ciąży?? Chodzi mi o to czy objawy były takie same jak przy pierwszej czy każda ciąża inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzis
Zapisałam się do innego ginekologa na NFZ,bo skoro taki na NFZ może dać mi też skierowanie na krew i nie będę musiała płacić to wolałabym tak niż prawie 300 zł oddać za to co mogę mieć za darmo.wizyta w poniedziałek,akurat mam wolne,oby tylko @ za wcześnie się nie pojawiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chce pozbawiać Cię nadziei, ale mi się wydaje ze tam jest po prostu wgłębienie, w razie gdyby miała być druga kreska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czemu ja nie chciałam dzieci a jestem w ciąży :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znowu nie wyswietla tematow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKaSObieMaMamaMa
Czesc kobietki. Mamcia wiesz ja objawow z pierwszej ciazy malo co pamietam alr raczej bylo bezobjawowo czyli podobnie jak w drugiej ciazy. Teraz z kolei wydaje mi sie ze czujr sie ciutke inaczej niz w tych dwoch poprzednich. Zmiany sa subtelne ale zauwazalne przeze mnie . Np : w 1 i 2 ciazy od początku litrami pilam sok pomaranczowy i ogolnie odrzucilo mnie od slodyczy. Teraz np sok pomaranczowy moglby dla mnie nie istnieć za to pije ogromne ilosci multiwitaminy. Slodycze rowniez przegryzam co jakis czas. W tamtych ciazach od razu zaczely rosnac mi piersi i byc nabrzmiale teraz sa takie same jak byly przed ciaza i tylko troche pobolewaja. Nie narzekam tez na jakas ogromna sennosc. Owszem oczy mi sie kleja ale na stojaco nie zasypiam a tak bylo w pierwszej ciazy. Ale to tez moze kwestia ze z wiekiem czlowiek jest bardziej wytrzymaly a i praca na nocne zmiany tez troche mnie zaprawila z tym spaniem;-) Lifeisgood ja mam z kolei pytanie do Ciebie bo wiem ze bierzesz luteine. Czy odczuwasz z tego powodu jakies swędzenie badz pieczenie pochwy ? Bo w ulotce niby czytaam ze to moga byc jedne z dzialan niepozadanych. U mnie co jakis czas pojawia sie takie swedzenie pieczenie. Nie mam natomiast jakiejs zmienionej wydzieliny. Ogolnie mam jej malo i zapachu nje ma zadnego. Raz na jakis czas widze tylko troche zoltych sladow na wkladce ale mowia ze wydzielina po uplynieniu i w zetknieciu z materiałem badz papierem moze zmieniac kolor na zoltawy. Nie wiem dlatego czy sie martwic i kupować cos w aptece ? Czy wstrzymac do wizyty 18 pazdziernika i powiedzieć o tym gin ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKaSObieMaMamaMa
Mami powinnas byla od razu zrobic progesteron. Moze daloby sie podgonic jakos luteina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×