Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasiur88

Mamusie listopad 2017 cz.2 ;)

Polecane posty

Gość przyszla_mama2017
Wczoraj 100g, dzis nie powiedziały. Jutro o 6 rano sie dowiem. A ze spadkiem wagi wypisuja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
To ze jest spadek wagi w 2czy 3dobie to z tego co sie orientuje jest normalne :) u nas waga w szpitalu spadla z 3450 na 3070 z tym ze tak duzy spadek byl spowodowany zoltaczka...ale poszlismy do domu normalnie :) dziewczyny powiem wam ze moj maly odkad przybral z tego 2970 na te 3600wczoraj to widze ze mu sie papelki zrobily ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Waga dziecka moze spasc do 10%, nazywaja to fizjologiczny spadek wagi. U nas spadla wiecej i zostalysmy w szpitalu troche dluzej. Mialam za malo pokarmu, malutka byla glodna, niespokojna,placzaca,caly czas chciala byc blisko mnie. W koncu jak dostala butle to zupelnie inne dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczynki ja jestem dopiero w 23 tyg ciazy... Dopadla mnie grzybica :-( czy ktoras z Was tez to spotkalo? Uciazliwi swedzenie, pieczenie a nawet bol. Lekarz zapisal mi masc i czopki ale juz wkladam 3 ciazy i strasznie piecze, uczucie niemal wypalania cipki - choć to trwa kilka sekund. Czy to normalne?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
A jesli chodzi o karmienie w nocy to mala budzi sie tak co 2,5-3 godziny. Czasami nawet do 4 godzin ale to juz naprawde rzadko sie zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
A jesli chodzi o karmienie w nocy to mala budzi sie tak co 2,5-3 godziny. Czasami nawet do 4 godzin ale to juz naprawde rzadko sie zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mamo, jak waga spada do 10% to nic się dzieje. Spokojnie, ani się obejrzysz wróci do urodzeniowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
gość wczoraj właśnie Ci idpisalam w wątku który założyłaś:-) Przyszła mamo taki spadek jest ok. Mój też zaliczył w szpitalu:-) dopiero 10 dni po porodzie miał wagę urodzeniową:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Basiu to Twoj maluch szybko odzyskal wage :) u nas dopiero w 26dobie... Adas cos sie poprzestawial niechce spac od 8.30 obudzony :/ najgorsze ze na 14.15 mamy bioderka i juz czuje ze ledwo zasnie a bede musiala go budzic zeby przebrac i nakarmic :( bo mimo ze lekarz od 14.15 bedzie to trzeba byc szybciej prawie godz i swoje w kolejce odczekac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscfffBasia
Kasia to u Was nie puszczają niemowląt bez kolejki? U nas jest tak że raz wchodzi rodzic z dzieckiem do 3rż i raz osoba z kolejki i tak na przemian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscfffBasia
Była u nas położna i mały przybrał 160g w 6dni:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Basiu u nas dr przyjmuje tylko dzieciaczki jak jest termin bioderek ale ludzi masa...jak bylam z starszym synem to 3godz czekalam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Nasza Maja tez jakas mniej spokojna...na szczescie znowu robi normalna kupke, nie twarda. Mimo to noc byla dla mnie ciezka, poprzednia tak samo. Na szczescie teraz tata ma dwa dni wolnego i pomoze mi przy malej :) My tez dostalysmy skierowanie na bioderki. Polozna mowila, ze najlepiej zrobic je miedzy 6 a 8 tż. Mala ma 2,5 tygodnia, ale jestem ciekawa jaki jest czas oczekiwania. USG jest platne, tak? Ile u Was kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscfffBasia
O rany. To jakas masakra z takim maluszkiem tyle czekać. Trzymam kciuki żeby jednak nie było dużej kolejki. A jak Ty się czujesz Kasiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Ja dobrze :) latam smigam po cc ani sladu blizna ledwo widoczna ;) u nas bioderka sa na nfz a z terminami roznie ja umawialam termin 9.11 a ze sie akurat zwolnilo na dzisiaj to idziemy :) ahh i u nas idzie sie na bioderka 2razy oprocz usg w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki za zlekcewazenie :-(!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
Hej. My w domku juz. Ledwo zyje po cc. Boli rana strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
gość dziś chodzi o tą grzybicę? Jeśli tak to po clotrimazolum pieczenie też czułam, ja brałam na wieczór clotrimazolum a pod koniec ciąży rano zakładałam probiotyk lactovaginal i doustnie provag i było dużo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje za odpowiedz poprostu martwie sie czy to jest normalny objaw :-( boje sie ze to bedzie powracac... i czy mamy na to wplyw. Slyszalam ze powinno B sie jesc duzo zurawiny, wody z ogorkow, kiszona kapuste i kefiry. Za to cukier to idealny pokarm dla infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Czy Wasze dzieciaczki sa bardziej aktywne o okreslonych porach dnia lub nocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Karolina u nas to wyglada tak ze jak maly sie obudzi w dzien glodny i nie zasnie to lezy do nastepnego karmienia i albo pozniej padnie od razu albo tak do godzinki :) a w nocy popije i spi dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DomDel
U nas było tak, że e dzień podsypiał, albo leżał między kamieniami, w nocy ładnie spał, tyle co przebieranie i karmienie. Teraz mu się odmieniło, śpi przez dzień do 15, potem bardziej czuwa, bo tylko odejdę to włącza się alarm :-( i prześpi się od 18 tak do 1,5h maksymalnie, a koło 22 po karmieniu już leży i obserwuje, czasem przyśnie na chwilę i tak do rana... Mam nadzieję, że spowrotem mu się przestawi na normalny rytm. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
U nas podobnie. Mala ma taki etap w ciagu doby kiedy lezy i obserwuje, czasami jest tak po 20:00, czasami po 3:00 w nocy do 6:00 nawet. A dzis o 11:00 obudzila sie na karmienie i tak juz 2h obserwuje. Mam nadzieje, ze limit wyczerpala i juz reszta dnia i nocy uplynie spokojnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscxy
DomDel polecam masc pieluszkowa, jak poprosisz lekarza to wypisze wam receptę, jest ręcznie robiona w aptece na zamówienie. Czeka się kilka dni od zamowienia. Są apteki które robią ja bez recept ale zazwyczaj trzeba podać im proporcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
My smarujemy kremem z firmy Momme. Jak narazie nic sie nie dzieje, sprawdza sie bardzo dobrze. W zapasie mam jeszcze Sudocrem, a w szpitalu dostalysmy dwa kartoniki z probkami kremow do pielegnacji dziecka, byla tam probka Bepanthenu i tez jest ok. A moze to przez chusteczki nawilzane tak sie dzieje? Kiedy bylismy na wizycie patronazowej, pani doktor powiedziala zeby nie uzywac chusteczek nawilzanych, bo to chemia i komercjonizm firm. Wystarczy podobno jednorazowym namoczonym recznikiem przetrzec pupe, wysuszyc i nasmarowac. A chusteczek uzywac awaryjnie kiedy jest sie poza domem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna30
Ja wycieram pupę chusteczkami hipp, a potem jeszcze wacikiem namoczonym w wodzie przegotowanej ;) jeśli pupa ma normalny kolor to nie używam żadnej maści, a jeśli ma lekkie zaczerwienienie to, albo bepanthem, albo krem z weledy dla dzieci do pupy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Mój jest lekko odparzony:-( u nas jest problem że jak zrobi kupkę w nocy to nie płaczę tylko śpi. Używam sudocremu, na noc nakładam bardzo grubo jak radziła położna. Ile kupek robią wasze maluszki? U nas praktycznie non stop:-) przebieram go średnio co godzinę przez dzień a w nocy przed i po każdym karmieniu a i tak pupka się odparzyła:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Basiu karmisz piersia? U nas niestety mala ma zaparcie. Niestety przez mm. Daje jej piers, nie najada sie :( zeby pomoc jej zrobic kupke to daje jej na zmiane wode i herbate koperkowa. Jak sadzicie, czy NAN moze byc "zbyt bogate" dla niej? Wczesniej pila Bebiko i bylo dobrze, normalne kupki, nie twarde. Potem zmienilismy na NAN wlasnie i zaczely sie zaparcia. Sprobujemy jeszcze Bebilon, jesli po tym dalej bedzie miala problemy z kupka to wracamy do Bebiko. Mimo, ze polozna polecala NAN i Bebilon. Ehhh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×