Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasiur88

Mamusie listopad 2017 cz.2 ;)

Polecane posty

Kasiur, to sporo zjada Twoj synek. Moj do tej pory oproznial jedna piers co 1,5h. Wiec te 120 ml MM w dawkach po 30 ml ktore daje rade zjesc Jasiek to tak naprawde niewiele... A je mi rzadziej, za to spi wiecej i spokojniej. Nie wiem czy to ta mieszanka, czy po prostu brzuszek lepiej. W nocy obudzilam sie z guzami na lewej piersi... Bo Mały je co 3h z kazdej po trochu zebym nie zwariowala z przepelnienia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
Patrze każda ma jakieś problemy. Takie uroki macierzyństwa chyba. Co do sapki to nie pomogę bo nie wiem :( Ja malego przystawiłam do piersi possał, a jak chciałam przełożyć do drugiej to znowu ryk, nie było mowy zeby wział pierś i na butli sie skonczyło. Musiałam odciagnac laktatorem wyszlo mi 110 ml. Bedzie miał jak sie obudzi. Już nie wiem co mam robic? Jak robić zeby dał sie przystawić do piersi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochane , te ktore karmia piersia ile podajecie ml ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
Chodzi o mm? Ja podaje 100 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Ja jeśli odciagam to tak wychodzi 120 ml i mały to zje i oczywiście za godzinę jest "darcie o żarcie" :-) ale rzadko podaje odciągnięte więc tak naprawdę nie wiem ile zjada, przez dzień przystawianie go do obu piersi co 1,5-2 godziny i karmienie trwa 20-30 minut. W nocy je raz i na szczęście bardzo szybko bo ok 10 minut:-) zabawne jest to że ****ardzo aktywnie w nocy i szybko opróżnia obie piersi a gdy już skończy, spojrzy na mnie i momentalnie przewróci oczkami i usypia nietomny:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Oj nie zrozumiałam że chodzi o mm, to przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam zle sprecyzowalam pytanie , chodzino mi o mm a napisalam jakby o piers moj ciagle budzi sie co 2-3 h w nocy podaje tak 100 ml-110 :( czy nie za czesto soe bydzi ? Co sadzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
A ile ma? Może mu mało:-) ja co prawda teraz karmię wyłącznie piersią ale starsze dzieci karmiłam mm. I przy synku to te tabelki na pudełku gdzie były rozpisane porcje mm zgodnie z wiekiem na nic się zdały:-) mój Filipek już w szpitalu wciągał 90 ml mm:-) poprostu potrzebował więcej, mleko kupowaliśmy hurtowo a mały nigdy nie miał nadwagi i ani razu nie miał kolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Dzieczyny u mnie tez marnie z mlekiem w piersiach. Podaje malej obie piersi, ona pod koniec juz wkurzona, nie chce nawet ssac bo juz wypila to co bylo i tyle. Dorabiam mm i wypija ok. 70 ml i zadowolona. Piersia bym nie wykarmila jej :( Moja malutka tez sie budzi w nocy co 2-3h, wypije raz wiecej raz mniej (max. 120 ml, 11 grudnia bedzie miala rowno miesiac), czasami tylko 30ml, ale moim zdaniem, mimo ze mowia ze jesli ma tyle dni to powinna wypijac tyle i tyle to ja sie tym nie sugeruje. Ona byla malutka przy urodzeniu,2790g, a jest zestawiana z maluszkami o kilogram ciezszymi i wiecej. Przybiera na wadze i to jest najwazniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
Moj tak jak mowiłam wypija ok 100 ml. Choc czassmi i 80 i 60 różnie. Jak podaIam swoje mleko, to zawsze musze dorobić butle, bo za mało. Mój je jak sie obudzi. Czasami co 2 godziny , czasami co 3,5. Tylko ze u mnie to kawał chłopa bo ma już 5 kg. Wiec potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Chłop jak dąb:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
Hej dziewczyny, moj tez je roznie 100-110 wybudza sie co 2,5-3 h urodzil sie z waga 2550 obecnoe ma jiz prawoe 5 kg dzisiaj ma rowne dwa miesiace :) jutro przed nami kolekne szczepoenoe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, po mm co ile wasze dzieci robia kupe? My meczymy sie juz dobe, a mieszanki zjadł niewiele... U nas w czwartek bylo 4770 w skonczone 6 tygodni :) Wolalabym karmic tylko piersia, jesli ten nutramigen sie nie przyjmie to bede probowac znow sama piers. Ale widze poprawe, dzis spal jak nigdy- od połnocy do 3, zjadl z piersi, o 6.30 zjadł 20 ml mieszanki i zasnął, o 9 piers i o 11.30 50 ml mieszanki i piers, dla mnie to duzy sukces po tych bezsennych nocach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
Dziewczyny szczepicie maleństwa szczepionkami na NFZ czy tymi 6w1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
1003 moj robi codziennie albo co 2dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
1003 moj rowniez codziennie lub co drugi dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
Przyszla mamo my mamy refundowane 5 w 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscfffBasia
Dziewczyny mój co prawda na piersi ale kupa jest mninimum 12 razy na dobę. Fakt że często pieluszkat jest tylko pobrudzona ale mimo wszystko zaczynam się martwić. Mój mały jest odparzony . We wtorek pediatra kazała smarować clotrmazolum i dupa! Jeszcze się pogorszylo. Mąż zamówił w aptece tormentalum,, tą bezpieczną. Mam nadzieję że pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu, moj na samej piersi tez robil po kazdym jedzeniu, odparzyl mi sie raz ale wtedy zrezygnowalam z mokrych chusteczek na rzecz platkow kosmetycznych z sama woda i smarowalam grubo sudocremem i pieluszka zmieniana tak czesto jak sie dalo zeby nie lezal w mokrej i pomoglo, juz wrocilismy do linomagu :) Dzieki dziewczyny za odpowiedz, wreszcie udało sie z tą kupą, widac ze przy karmieniu mieszanym to problem bo z jednej strony butla zapiera a z drugiej po karmieniu piersia powinno pojsc gładko. A kupa byla taka ze trzy osoby go myły :) a ile radosci i smiechu przy tym :) Dolaczam do dziewczyn ktore maja niejadkow- moj zarłok dzis spi, musze budzic go na jedzenie, a to sie nie zdarzało, nie pomoglo wyjscie na spacer- przespal ubieranie, samo wyjscie i rozbieranie w domu. Chyba taki dzien po prostu :) Oby zła passa nas opuscila i dalej bylo juz spokojniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu i co do tych kupek, jesli nie ma sluzu, czyli kupa nie ciagnie sie jak katar i gluty z nosa, nie jest wodą, ma żoltawy kolor bez zielonego to podobno taka ilosc 10-12 to norma. I mielismy dokladnie tak samo :) Jesli brzuch nie boli, nie jest twardy, nie ma duzo gazow to tylko sie cieszyc ze jelitka dobrze pracuja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Gość 1003 dziękuję:-) Aluś robi czasem zielona kupkę ale tu widzę związek z tym co jadłam, mimo że nie istnieją dieta karmiącej to myślę że jednak różnie z tym bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Karmienie piersią jest dla mnie czymś nowym, przy starszych się nie udało a teraz niby wszystko idzie pięknie ale ja się dopiero uczę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa mamuska
Basiu, na odparzenia polecam jak najwięcej wietrzyć pupę maluszka, zrezygnować z chusteczek jednorazowych na rzecz wacików z wodą, bepanthen jest też bardzo dobry. W rossmannie widziałam też pieluchy z bambusa, mają bardzo dobrą opinię, bo jednak pampersy i inne jednorazówki są perfumowane i mogą odparzać. Dziecko karmione piersią może robić kupkę co kilka dni a może nawet do 15 dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Wrześniowa mamo dziękuję:-) co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
U nas mala jest glownie na mm. Od czasu do czasu dajemy herbatke koperkowa i wode przegotowana, zeby pomoc kupce gladko wyjsc. Raz na jakis czas zdarza sie, ze jest twarda ale glownie taka jak powinna byc :) mala na mm robi codziennie kupke. My chyba zdecydujemy sie na szczepionki 5w1 lub 6w1. Polozna mowila, ze po tych refundowanych dzieci czesciej maja goraczke. Nie wiem na ile w tym jest prawdy, ale te platne to tez jest mniej kluc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bucikowa
Jak dziewczyny wyrabiacie z nieprzespanymi nocami? Ja po prostu chodzę jak zombie....mam dosyć, kolki się skończyły po niemieckich kroplach, ale jak się w nocy obudzi to ssie cyca godzinę, jak odstawiam bo przysypia to marudzi kolejną godzinę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Ja jak juz wspomnialam bede szczepic 5w1 :) a co do nieprzespanych nocy to mialam taka w z 3/4 a teraz juz spokoj maly wypije co ma wypic i spi dzisiejsza noc byla boska obudzil sie po polnocy wypil zasna i obudzil sie przed 6 ;) takze mama wyspana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa mamuska
Basiu, mój bobas już skończył trzy miesiące, co raz rzadziej śpi w dzień, jest sporo aktywny. Udaję mi się karmić go cały czas piersią, z czego jestem bardzo zadowolona, bo zależało mi bardzo na karmieniu piersią. Bucikowa - ja tak miałam, chodziłam jak zombi, pomogło spanie z dzieckiem, ona je ja przysypiam i w miarę funkcjonuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też spię z dzieckiem, po środku czuje sie chyba najbezpieczniej, ani jednej nocy nie spał w łozeczku, pierwszy tydzien w domu spał w gondoli przy naszym łozku, a raz został przypadkowo gdy ja mialam goraczke a tata nie odłozył go po karmieniu i spi tak nadal. Chociaz nie mialam ani jednej nocy przespanej i to chyba taki typ, ktory jeszcze dlugo na to nie pozwoli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscfffBasia
Wrześniowa mamo, gratuluję udanego karmienia! Mój mały na szczęście ładnie śpi w łóżeczku póki co. Dziewczyny, Alusiowi wieczorem puścił się jednak kaatar, właśnie zadzwoniłam Go zarejestrować zwłaszcza że pokasłuję a w rejestracji pigułka oburzona że ja chce z katarkiem do lekarza biec! Ale przecież to trzy i pół tygodniowy noworodek! To z wielkim fochem go zarejestrowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×