Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasiur88

Mamusie listopad 2017 cz.2 ;)

Polecane posty

Gość gość
Espumisan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Może to dziwne ale u nas na kolki pomogło to czego ciągle słuchałam w ciąży czyli Bee Gees:-) jak mu puszcze to się uspokaja a po chwili robi wielkie, zdziwione oczy i usteczka układa w literkę O i jest przy tym przeuroczy:-) Być może to nie kolka ale objawy by się zgadzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Nie potrafie pomoc odnosnie kolek, u nas poki co jest z tym spokoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Dziewczyny siedze jak na szpilkach wyniki posiewu albo dzisiaj albo jutro...ciagle wchodze na stronke labo i sprawdzam czy sa :/ tak chcialabym wiedziec na czym z malym stoimy a tak taka niepewnosc :( z tego wszystkiego pomylam wszystkie okna w domu ogarnelam kuchnie lazienke...wyczyscilam caly dom na swieta chociaz tyle dobrego z tego wszystkiego :) pozostalo wstawic choinke i cieszyc sie nadchodzacymi swietami chociaz jakos nie potrafie sie nimi cieszyc...przynajmniej na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja pytałam Marta z grudniowe, kółka zaczyna się od 18 i trwa do 5rana.Dzieki kobietki. Trzymajcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffBasia
Kasiu, daj znać jak będziesz wiedzieć. Trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy któraś z was już wróciła do palenia? Bo mnie korci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Nie pale, ale wrocilam do slodyczy niestety ;p to jest moje uzaleznienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
17:55 ja wrocilam :( nerwy zrobily swoje pierwszego zapalilam zanim poszlismy na oddzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia ja rozumiem nerwy i bardzo mi przykro ale pamiętaj żeby zapalić sobie zaraz po karmieniu piersią a nigdy przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
19:44tak tak ;) pale dopiero jak maly popije z cyca :) na szczęście wypalam tylko 3-4 papierosy na dzien...wynikow jeszcze nie ma...mateczko kochana juz nie pamiętam kiedy sie tak denerwowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Kasiu, jutro napewno będą te wyniki, nie denerwuj się bo przez noc nic to nie da. Razem z Alusiem trzymamy kciuki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, jak mi sie marzy papieros. I piwo z sokiem malinowym i pozniej 24h snu :) mozna sobie pomarzyc... Wiem, ze jesli pozwolilabym sobie na jednego to juz by poleciało dalej, wiec poki karmie nie zapale, ale pewnie po odstawieniu wroce do nałogu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Powtorka z rozrywki. Kolejny raz 4h mala nie spi. A jutro (w zasadzie to dzis) na usg bioderek na 9:30. Czyli ja wstaje o 7:30 zeby ogarnac siebie i mala. A do tego nocne karmienia jeszcze. Ehh a noc wczesniej elegancko spala, zara po karmieniu szla spac. Kwestia 30 minut wlacznie z odbiciem sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Zaraz*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Ja też nie wróciłam do palenia. Pewnie gdybym miała taką sytuację jak Kasia to bym też zaczęła z powrotem. Czasem mam smak ale nie pale, mam też ochotę na radlera ale się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Karolina, to kwestia czasu. Dzieci raz śpią ładnie w nocy a raz grymaszą, to minie. Bądź spokojna to myślę że nastrój udzieli się Twojej córeczce. Wszystko się ułoży:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama2017
Moj tez raz ladnie zasypia od razu, a czasami przez dwie godziny nie chce. Tak samo w dzień roznie spi. Musimy to przetrzymac. Z kazdym dniem nasze maluszki sa coraz starsze ;) Karolina daj znac jak po bioderkach. A Ty Kasia napisz jak wynik wyszedł. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi na kolki pomagaly rurki Windi kolki to zalegajace gazy a male dziecko nie potrafi sie samo do konca wypierdziec. Matko jak moje dziecko wylo a jak uzylam rurki to baki jak tornado dziecko usmiechniete koniec problemow. Delicol jest na nietolerancje laktozy wiec nie podawalabym tak pochopnie u mnie poza rurkami sprawdzal sie esputicon. Espumisan ma kilkukrotnie nizsze stezenei substancji aktywnych wiec soe nie oplaca. Aha w kryzysie laktacyjnym nie podawajcie mm to latwa droga do utraty pokarmu trzeba przystawiac i przystawiac po 2-3 dniach wroci do normy. Rozumiem Wasz bol, przeszlam wszystko a teraz mam 6msc babla co spi do 11 :P Bedzie lepiej zobaczycie, dla mnie przelomowy byl ten magiczny 3msc bo skonczyly sie problemy z brzuszkiem a i dziecko bardziej ogarnialo. Na przeziebienia mozna kupic kropelki Cebion to witamina C dla maluszkow mozna tez zapobiegawczo na zwiekszenie odp9rnosci. A i spr9bojcie z suszarka + bujaniem w bujaczku moje dziecko wtedy odplywalo. :) na odparzenia sudocrem linomag i moj hit - masc tranowa. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
My tez juz po bioderkach-wszystko dobrze :) Mala w nocy zasnela o 1:30 i obudzila sie o 6:00 :) spala ze mna w lozku. Ja sie przebudzilam o 4:00, z przyzwyczajenia ze co 2h sie budzi. Zaskoczylo mnie to, ze narzeczony w nocy po powrocie z pracy spal na dywanie, bo jak powiedzial, nie chcial nas budzic zebysmy sie przesunely i zrobily mu miejsce. To bylo slodkie ;) A jeszcze co do tego, ze mala nie spala, to pod koniec zrozumialam ze ona uspokajala sie kiedy trzymalam ja pionowo przy piersi, czyli jej klatka do mojej klatki, jej brzuszek do mojego. Zapomnialam o tej pozycji, chyba ze zmeczenia juz. Dziewczyny czy dajecie swoim maluszkom smoczek? Ja wczoraj jej dalam, tak 5 minut possala. Dzis tez zanim zasnela wlasnie po to zeby sie wyciszyla (wczesniej zmienialismy pieluche, czego mala nie lubi i placze przy tym) i zasnela. Tak jak wczoraj, possala 5 minut, wyplula i zasnela. Wiem, ze ogolnie specjalisci nie polecaja podawanie smoczka noworodkom, jestem ciekawa jak jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama2017
Ja na razie nie podaje smoczka. Choc w wyprawce jest w razie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My korzystamy ze smoczka, niestety, bo sama nie kupowalam, korzystam z tego ktory dostałam. Dawno bylabym w szpitalu na głowe, bez smoka a z tymi kolkami :) Niedojrzalosc ukladu pokarmowego to brak lub ograniczone wytwarzanie enzymow trawiennych z ktorych glownym jest laktaza- wiec to prawda ze Delicol jest na nietolerancje laktozy i powiazane z tym bole. Podaje zgodnie z zaleceniami lekarzy i skoro widze poprawe to stosuje. A my po kontroli lekarskiej, rezygnujemy z Nutramigenu, bo Jaśko ma nadal zaparcia i skoro i tak wymiotował tym co zjadl, to bez sensu. Czekamy na opinie gastrologa co do dalszego postepowania, glownie ze wzgledu na mozliwe obciazenia ukladu pokarmowego w prezencie po mnie. Dostalismy skierowanie do neurologa bo osluchowo jest ok, ale niestety nierowno oddycha, łapie bezdechy i mamy sie skonsultowac. Mam nadzieje, ze to nic powaznego... Nadal zwlekamy ze szczepieniem ale juz wiem ze bedziemy miec refundowane 5w1 ze wzgledu na problemy brzuszkowe i obciazenie rodzinne jesli chodzi o problemy gastrologiczne. A wizyte na NFZ udalo mi sie umowic na czerwiec, smiech na sali ;) Czyli gastrolog musi byc prywatnie. Na buzi mamy skaze białkowa, wyszla kilka dni temu, prawdopodobnie- jesli nie to bedziemy szukac przyczyny uczulenia. Dzis mamy 7 tygodni i 2 dni, w tydzien z 4770g na 5150g, a jeszcze tak niedawno panikowalam slyszac od 3 lekarzy o hipotrofii :) Nie wierze, ze z pieluszek 1 juz jestesmy na 3, a zostaly mi dwie najwieksze paczki 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Gość 1003 super przybrał. Napewno będzie dobrze, wiesz bezdechy fizjologiczne dzieci tak małe mają nawet do 20sekund. Ja smoczek podałam w pierwszej dobie, i nic to nie zaburzyło jeśli chodzi o ssanie piersi. Wychodzę z założenia że lepiej by dziecko uczyło się od samego początku ssania i piersi i smoczka. Oczywiście to moje osobiste zdanie i zdanie pewnej położnej. Zresztą smoczek (my mówimy na niego nynuś) podobno chroni przed SIDS więc nie jest taki zły. No może gdyby nie to że trzebaa go często podawać jak Aluś usina ale jak już usunie to śpi:-) j Jakie włoski mają wasze dzieci? Bo moje starsze od urodzenia miały białe jak len włoski po tatusiu a tu niespodzianka bo Aluś ma czarne jak ja i póki co nie jaśnieją:-) tzn nie ma to większego znaczenia ale tak mi miło że choć jedno wda się w matkę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
Hej dziewczyny :) Mój synek nie spi prawie wcale z dzień hmm może zdarzy się godzinka.. i wyglada to tak ze usypiam go i po 1 minucie wybudza sie i płacze, zasnie na dłuższy czas po około 4-5 usypianiach. Jeśli chodzi o noc to budzi się co 2 h na jedzenie... jest wyłącznie ma mleku mm ENFAMIL.. zastanawiam się nad zmianą na bebilon.. bo troszeczke niepokoi mnie to ze tak czesto je i mało spi.. na wadze przybiera dobrze.. co to moze byc :(? Synek wdał się w 100 % w tatusia ale włoski ma po mnie ciemne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
Ja nigdy nie paliłam ale lubiłam sobie podrinkować i często mam ochotę się napic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Mnie ciagnelo latem na zimne jablkowe Somersby :) Oboje mamy brazowe wlosy, wiec Maja po nas odziedziczyla kolor ;) A jak wasze wozki? Jestescie zadowolone z nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Wynikow nadal brak...Adas ma wlosy jasniutkie jak aniolek ;) smoczek mamy ale maly go raczej nie toleruje wezmie na chwile i wypluwa woli cyca pociumkac :D a co do wozkow to ja nawet swojego jeszcze nie rozlozylam bo albo pogoda nie taka albo bylismy w szpitalu albo maly mial katar...ale wszystko nadrobimy jak sie troszke to wszystko uspokoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Kasia cycuś to jest cycuś:-) nie ma w ogóle o czym dyskutować:-) U nas wózek jest ok, jest wysoki więc mam nadzieję że spaliny samochodów nie docierają tak bardzo podczas spaceru. Szykujecie się na święta? U nas chyba będą dania kupione bo naprawdę nie mam kiedy lepić uszek i pierogów zresztą mi nie poprostu nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×