Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasiur88

Mamusie listopad 2017 cz.2 ;)

Polecane posty

Gość gośćfffbasia
Witaj Sylwia, cieszę się że do nas dołączyłaś! Szkoda że nie wcześniej bo teraz będziesz musiała nam wszystko opowiedzieć, jak znosiłaś ciążę? Poród? Jak się czujesz? Gratuluję wspaniałych córeczek!!! Oczywiście najlepsze życzenia kochana, witaj wśród nas :-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Sylwia80
Ciąża była ok.bolało tak jak każda z nas. Tak jak niektóre z Was miałam dodatni wynik.gbs.niestety odeszły mi wody i konieczny był antybiotyk. Miałam cesarskie cięcie .niestety Łucja najprawdopodobniej załapała paciorkowca. W 5 tygodniu na jej główce pojawiły się krostki. Dostała maść i szybko przeszło .Łucja urodziła się 53 długa i 3320. W ubiegły piątek wazyla 4240. Niestety muszę dokarmiac bebilonem. Mam stanowczo za mało.ogólnie jest fajnie. Łucja z nami zaczyna nawiązywać co raz to dłuższy kontakt wzrokowy i pierwszy. Uśmiech tez już jest za nami. Jesteśmy bez kolki. Ale do spania w dZień.jest okropna. Śpi jak ptak na gałęzi .ma kilka drzemek po 15 minut. Dziewczyny życzę Wesołych Świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DomDel
Wesołych Świąt:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama2017
My do wigilii zasiedlismy jak mały zasnał. Po Wigilii jak się obudził długo zasnać nie mógł. To i do cyca chciał i nie chciał, i spał 5 minut a zaraz oczy jak 5 złotych. Dlugo marudził, ale zasnał. Mikołaj nawet u niego był ;) dostał ubranko eleganckie ala garniturowe, ksiązeczkę do łózeczka (cos jak ochraniacz na szczebelki z roznymi ksztaltami, materiałami i w dodatku szeleszczace) tym najbardziej zainteresowany , ksiazeczki do czytania i grzechotki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
O to bogaty mikolaj u twojego synka ;) Mala tez byla grzeczna ;p mikolaj przyniosl ubranka :) a na kolacji wigilijnej elegancko spala 3h, tak ze na spokojnie zjedlismy, ogarnelismy i dopiero kiedy odpoczywalismy to zaczela sie wybudzac, co trwalo 30 minut w ciagu ktorych sie przeciagala, stekala, przysypiala, bo babcia trzymala na rekach i mala nie mogla sie zdecydowac czy obudzic sie na jedzenie czy spac dalej w tak dobrych rekach ;) a w nocy powiedzmy ze w miare sie wyspalam, bo dzis dyzur mial tata ;) kiedy obudzilam go bo mala sie obudzila na jedzenia (po 2h snu, a maz tak mocno spi ze nie slyszy kiedy ona placze), to powiedzial tylko: "juz"? Hihi ;) rano powiedzial do mnie ze takie spanie po 2-3h to zadne spanie, moze teraz choc troche zrozumial co ja przezywam od 6 tygodni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Choc juz niemal po swietach- dołaczam sie do zyczen! Niech dzieciaczki Nam sie zdrowo chowają, bysmy mogly cieszyc sie urokami macierzystwa :) Wigilia minęła nam w lekkim krzyku, za to Boze Narodzenie u rodzicow Mały pięknie przespał :) Az serce sie raduje, bo bardzo bałam sie tej wizyty w duzym gronie rodzinnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha- zapomniałam- skonczylismy w swieta rowno dwa miesiace, a prawdopodobnie zaczynają sie juz ząbki. Mały ślini sie na potęgę, wypluwa smok i gryzie rączkę a w dziąsełkach widac zarys gornych jedynek znacznie wyrazniej niz wczesniej. Wszystko by sie zgadzało, bo Tata miał juz pierwsze zęby w wieku 3 miesiecy, tak wiec trzymajcie kciuki, by to jakos przezyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tym ze zabki to sie zgodze ale napewno nie gorne...a z tymi piastkami to moze dziecko jest glodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
A dlaczego nie górne? Mojej Gabusi pierwsze wyszły górne dwójki:-) wyglądała jak wampirek:-) poważnie:-) Gość 1003 Filipkowi też się tak zaczynało w okolicach drugiego miesiąca ale pierwszy ząbek wyszedł równo jak miał 4 miesiące ale może u was będzie trochę szybciej:-) oby w miarę bez dolegliwości się wyżynały czegoś wam życzę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
1003 mojemu starszakowi zabek sie przebil jak mial 3msc a jak mial 4 to juz bylo ich 4 ;) dziewczyny zycze nam wszystkim zeby zabki szly tak jak u mojego Kuby poza slina zero objawow placzu czy goraczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziecki ktore przybralo 3kg w 2 miesiace nie jest raczej głodne, ale dziekuje za troske ;) Mowie o gornych bo te latwiej bylo zobaczyc. Chyba nie ma reguły ktore wychodza jako pierwsze. Dzieki dziewczyny, mam nadzieje ze szybko pojdzie jesli to okaze sie przyczyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Hej kochane, Alusiowi spuchło oczko:-( mam nadzieję że to nic złego, jest leciutko zaropiałe. Narazie obserwuje. Aluś waży 4950:-) dziś skończy równo 6 tygodni:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Dziewczyny dostalam najlepszy prezent jaki moglam sobie wymarzyc :) bylam odebrac wypis ze szpitala dopiero dzisiaj bo czekali na wynik posiewu...uklad moczowy wyjalowiony zero bakterii :) za 4tyg kontrolny posiew a za 5usg brzuszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Sylwia80
gośćfffbasia koniecznie musisz to obserwować bo lepiej za wczasu podać leki. Z tego co pamiętam to Ty też miałaś dodatni gbs. Ale trzymam kciuki żeby było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fenyloetyloaminka
Hej dziewczyny, mam nadzieje, że święta minęły dobrze :) kasiur88, gratuluję :) Do dziewczyn które mają już dzieci. Jak dziecko ma ząbki to nie zaczyna gryźć sutkow? :( Mój mały jest taki łakomy, że na pewno mnie pogryzie. W miesiący przybrał 1,4 kg. 1003, mamy podobnie. Łakome i płaczliwe dzieci... Ja teraz musze wyprostować to co tatuś zrobił w święta. Oduczyć ciągłego noszenia... i przyzwyczaić do łóżeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Fenyloetyloaminka oj tak u nas podobnie musimy wrocic na wlasciwe tory ze spaniem ;) mala dzis od 10:00 nie przespala dluzej niz 30 minut. Wszystko przez to, ze jak tylko odlozylam ja do lozeczka to po kilkunastu minutach sie budzila. Jedyny plus tego to taki, ze w nocy powinna ladnie spac, mam nadzieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenyloetyloaminka- i do tego chyba jako nieliczne mamy traumy poporodowe. Ehh, ale za to jakie silne babki z nas beda jak to wszystko przezyjemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Dziewczyny chora jestem:-( gorączkuje do 39 stopni a mąż nie może teraz wziąć urlopu. Jeszcze dzieci nie dopisują, masakra. Mąż będzie miał warte nocną:-) będzie mi go tylko podawać do karmienia. Najgorzej że nie mam nawet jak wyjść do lekarza ale jak jutro nic się nie zmieni to w piątek jakoś muszę się wybrać. Obym tylko nie zaraziła Alusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Dziewczyny tak z innej beczki, nie o dzieciach. Czy kochalyscie sie juz ze swoimi mezami? Mam tu szczegolnie na mysle mamy po porodzie naturalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Ojej Basiu :( kuruj sie kochana podobno dzieci na piersi rzadko lapia przeziebienia od mamy ;) oby sie sprawdziło :) co do sexu to wczoraj byl nasz "pierwszy raz" Adas w czwartek skonczy 8tyg a ja juz mam chyba pierwsza miesiaczke za soba o ile mozna to tak nazwac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
No i jak bylo? Bolalo? My dzis probowalismy, ale mnie zaczynalo bolec kiedy wchodzil i zrezygnowalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Wiesz ja po cc wiec nic mnie nie bolalo ale tyle poszczenia(+-3msc) ze cale zblizenie bylo inne :) chociaz pamietam ze po 1porodzie mimo ze zakończył sie cc mnie troche bolalo za pierwszym razem ale po ktorejs probie juz bylo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie znów kryzys, mało je, tzn. krótko ssie piersi i potem się drze, czasem zasypia. Nie raz mamy 15 karmień w ciągu dnia, w nocy za to śpi ładnie i tylko dwa razy je. Już nie wiem co mam myśleć. Wszędzie piszą, że powinien jeść z jednej piersi conajmniej 10 minut. A tu tylko 6. Wczoraj podałam mm, bo już nie dałam rady, a piersi były puste. Zjadł tylko 50ml. I dziś mam wtrzuty sumienia, że poszłam na łatwiznę:-( w piątek jedziemy go zważyć czy przybrał od ostatniego razu:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Dom Del mój Aluś je w tempie expresowym. Nie pamiętam kiedy karmienie trwało dłużej niż 10 minut z obu piersi. Też się martwiłam ale mały przybiera na wadze więc nie ma co się przejmować:-) powiedz czy podajesz smoczek? Mój ma więc nie wisi na piersi, mając troje małych dzieci nie mogłabym sobie na to pozwolić więc dostał smoka w pierwszej dobie. Nauczył się i ssać pierś i smoka:-) Ktoś pytał o sex. U nas było w święta dwa razy, nic nie bolało i o dziwo nie mam wiadra:-) ale miałam niezły stres:-) Dzwoniłam do mojej przychodni i jak się w końcu dodzwoniłam to nie ma już bloczków, jutro pewnie będzie to samo, do mojej rodzinnej się dostać to graniczy z cudem:o a jechać w ciemno to ryzykowne bo u nas już od 5 rano pod przychodnią stoi tabun staruszków. Myślę czy nie podjechać całkiem wieczorem to opieki nocnej i świątecznej w szpitalu. Chyba muszą przyjąć każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Dom Del, jak masz dokładną wagę łazienkową to możesz zwarzyć najpierw siebie a potem siebie z dzieckiem na rękach, mi tak kazała położna bo mówiła że odchylenia nie powinny być duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
*Zważyć. (Ale ze mnie tuman:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
DomDel, u mnie tez zjada czasem w 6 minut i starcza na 2h, roznie bywa, ale jesli nic mu nie dolega to zjada szybko, raczej wisi na cycku jak marudzi. Ja tez karmie z 15 razy na dobe:) U mnie idzie 10 tydzien i na seks sie nie odwazyłam... Mam wrazenie ciaglej infekcji, chociaz lekarz mowił ze jest ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczyny, ja jestem przewrażliwiona chyba za bardzo, mam czasem wrażenie, że nie umiem być dobrą mamą, nie wiem czego moje dziecko potrzebuje kiedy płacze:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
Czesc dziewczyny. Dawno sie nie odzywalam,ale przy trojce dzieci brakuje mi na to czasu. Moj Tymek dostal zapalenia pluc i od wczoraj lezymy w szpitalu. ;( Ma teraz 7,5 tygodnia i przybrał dopiero kg. Wazy teraz 3800g. Juz będzie raczej drobnym dzieckiem. Niestety juz nie karmie. Jest na mm i pije tylko 60ml co 2,5-3h. Lekarka mowi ze to za malo ale wiecej nie wypije nawet na sile. Jest jeszcze bardzo maly. Ubrania na 56cm sa dopiero teraz akurat. Ale przybiera to najwazniejsze. Co do miesiaczki to ja dostalam bardzo szybko bo rowno miesiac po porodzie. Swoj pierwszy raz tez juz mialam po porodzie. Za pierwszym podejsciem trochę bolalo, teraz jest juz ok. Powidzcie mi czy stosujecie jakas antykoncepcje? Mi polozna polecala spirale ale nie wiem czy zastodowac akurat te rozwiazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Karolina zdrowka dla Tymusia :) jak bylam z malym w szpitalu to sie naogladalam maluszkow kilkutygodniowych z zapaleniem pluc pod tlenem strasznie to wygladalo :/ co do antykoncepcji to narazie mamy stosunek przerywany ale chce zalozyc spirale tylko najpierw musze sie do gina wybrac bo jeszcze nie bylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×