Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasiur88

Mamusie listopad 2017 cz.2 ;)

Polecane posty

Gość mama2017
U mnie dziś była połozna i wazyla małego. Waga pokazała 5250 g. Ogladala rane po cc, to ladnie sie goi. Dlugo u Was występowało krwawienie po cc? Bylyscie juz na wizytach kontrolnych u ginekologa po porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie Jaśko mial włoski jak sie urodzil na całej głowce, a teraz wszystkie z gory sie wytarly i wyglada jak łysiejacy staruszek :) wloski ciemne. Co do wozka to wyglad na plus, bo kupowalam kolor w ciemno przez internet, stabilny i solidny, ale cholernie ciezki... Basiu, ale u nas te bezdechy pojawiaja sie od niedawna i sa czeste, np. trzy plytkie szybie oddechy, bezdech i łapie powietrze jakby sie topił i od nowa. Budzi sie czasem co kilka minut przez to. Czesto zdarzaja sie przy jedzeniu i przy tym silnym wdechu krztusi sie i wystrzela mu mleko nosem. A pozniej odciagam mu z noska serek wiejski... Zapomnialam Wam powiedziec co u nas sie sprawdza- lampki choikowe. Mam je zawieszone przy karniszu, jesli w pokoju jest ciemno i je zapale to wpatruje sie po kilka minut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Tak swiatelka zaczely byc interesujace rowniez dla Majki :) cokolwiek miga, np. tv :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Dziewczyny czy to moze byc kolka? Mala od wczoraj niespokojna, teraz spina brzuszek, jakby na kupke (ktora robi normslnie), puszcza baczki, poplakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie kolka to zadzieranie sie w głos, bąki, pręzenie sie, czerwona buzia z wysiłku, macha szybko raczkami i nozkami. No i nie sposob go utulic, wybudza sie co chwile. Nie wiem czy to pocieszajace, ale tak wyglada wiekszosc mojej doby :) Wlasnie Jasio zasnal po 2h tulenia, chociaz nie plakal, byl raczej spokojny, ale ma takie nerwy od tego ciagnacego sie bolu, ze nie umie zasnac... Ile tygodni ma Twoja coreczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie kolka to zadzieranie sie w głos, bąki, pręzenie sie, czerwona buzia z wysiłku, macha szybko raczkami i nozkami. No i nie sposob go utulic, wybudza sie co chwile. Nie wiem czy to pocieszajace, ale tak wyglada wiekszosc mojej doby :) Wlasnie Jasio zasnal po 2h tulenia, chociaz nie plakal, byl raczej spokojny, ale ma takie nerwy od tego ciagnacego sie bolu, ze nie umie zasnac... Ile tygodni ma Twoja coreczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krostki na twarzy to bardzo czesto tradzik niemowlecy ktory sam zniknie. Tylko kilka % dzieci ma alergie tak naprawde i to glownie wtedy jak jedno z rodzicow jest alergikiem. Na kolki polecam specjalny masaz jest na youtube. Robcie tez dzieciom nozkami rowerek dociskajcie do brzuszka delikatnie. To przesunie zalegajace gazy. Male dzieci czesto chcac puscic baczka zamiast rozluznic miesnie zwieraczy zaciskaja je stad placz i zdenerwowanie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Ma 5 tygodni. Teraz mysle, ze albo jest to spowodowane tym, ze za szybko pije z butli (chociaz staram robic jej krotkie przerwy na odpoczynek kiedy widze, ze pije tak chciwie) albo niestety bierze ja przeziebienie. Slysze, ze w nosku ma wydzieline, kicha i wychodza glutki. Stosuje wode morska zeby oczyscic nosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu ja jestem alergikiem z powaznymi problemami gastrologicznymi, pozwolilam sobie na czekolade mleczna ktorej normalnie nie jadam i podejrzewam ze stad efekt na twarzy. Do tego tradzik chyba nie tworzy slniacej poswiaty na twarzy? Oczywiscie nie zycze i sobie i synkowi tego, ale skaza jest tu bardzo prawdopodobna. Masaze robie, ale pomaga tylko trzymanie na reku na brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Karolina ja obstawiam to ze chciwie pije moze zmien pozycje na pol lezaca mniej powietrza sie nalyka przy chciwym piciu :) u nas pomoglo ;) moj aniolek zasnal przed 21 obudzil sie po 3 wypil z cyca +120ml mm i spi dalej a matka cierpi na bezsennosc i od 4lukruje pierniczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli to przeziebienie to rzeczysoscie moze byc bardziej marudna. Mam nadzieje ze szybko ida sie Wam je zwalczyc, bo to nic przyjemnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Karolina, mojemu już katar przechodzi. Bardzo ciężko mu się jadło. Na nosek pięknie pomogły ampułki isonasin septo, specjalne dla bobasów, to sól fizjologiczną z dodatkiem jakichś pierwiastków. Jak furczy to spokojnie możesz maść majerankową. Powiem szczerze że jestem zachwycona jak szybko katar przechodzi. Bo to nam pediatra przepisała te rzeczy plus nasivin ale nasivin postanowiłam użyć jedynki w ostateczności. Te ampułki i maść doktorka kazała mieć zawsze pod ręką. Gość 1003 moja Gabi miała trądzik niemowlęcy jak miała 4 tyg chyba z miesiąc to trwało. Nie pamiętam czy szkliła jej cera ale o było gdy ją chrzciłam to później zobaczę na zdjęciach:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarka mowila ze tradzik jest podobny, ale skaza jest taka lśniąca jak posmarowana czyms tłustym. Zobaczymy :) Karolina, jak noc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Malutka dziwnie pokasluje, do tego ma zapchany nosek. Chyba wybierzemy sie w poniedzialek do lekarza :( a juz myslalam, ze udalo mi sie jej nie zarazic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
W nocy mala zasnela po 3:00, obudzila sie na karmienie o 6:30, teraz o 9:30. Najbardziej przeszkadza jej zapchany nosek. Musze klasc ja wyzej zeby splywalo, pryskam woda morska zeby odetkac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Mam wyniki sa jeszcze gorsze :( jestem zalamana ta klebsiella poziom 10^7 a jeszcze wyszlo ze enterokokow niema za to jest E coli tez 10^7 czekam az maz zadzwoni powoli sie spakuje i pojedziemy na szpital...chyba nic innego mi nie pozostalo :( dziewczyny mam dosc juz mi sie niechce plakac tylko wyc... mam wrazenie ze to moja wina ze chcialam to ciecie w tym 38tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna30
Oj Kasiu to napewno nie Twoja wina... bądź dzielna! Napewno w szpitalu szybko wygonią te bakterie z Twojego maluszka! :* jesteśmy z Tobą ;* lada dzień będzie wszystko dobrze i będziecie cieszyć się z Waszych pierwszych świąt razem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Lucynko oby dzwonilam do ordynatora z innego szpitala do ktorego jade...powiedzial ze powinnam na swieta wrocic do domu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama2017
Kasia co Ty opowiadasz. Tutaj nie ma Twojej winy. Nawet tak nie mysl. Kochana staraj sie nie denerwowac, bo i maleństwo tez bedzie nerwowe. Jak musisz sie wypłakać, to zrob to kiedy spi ;) Jedz do szpitala i pomyśl ze robisz to dla swojego dzieciatka. Bedzie dobrze, tylko musisz byc dzielna dla niego. W szpitalu pomogą malutkiemu. Sciskam Kochana :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Kasiu, opowiadasz bzdury. To nie jest twoja wina, ani odrobina kochana. Tak sie stalo i juz. My w poniedzialek idziemy do lekarza. Mala pokaszluje, mam wrazenie ze coraz mocniej. Jesli jutro bedzie zle, to pojedziemy do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Kasia kochana, nie obwiniaj się, jesteś świetną mamą, to może przecież przytrafić się każdemu maluchowi. Nie masz sobie nic do zarzucenia. Pisz jak będziesz mogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Chyba weszlysmy w faze kolek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna30
Karolina podobno w drugim miesiącu jest kulminacja, a kończą się w trzecim ;) żyje tym dniem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Dziewczyny pierwsza dawka antybiotyku za nami teraz pompa podaje kroplowke...Adas przy przyjeciu mial lekka temperature popil i teraz sobie spi :) antybiotyk ma dostawac 3razy dziennie...aaa i nasze wczasy maja trwac niby 7 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Dziewczyny, używacie papierosów, wczoraj kupiłam w Biedronce pampers nr 2 opakowanie 100pieluszek za 34 zł. Niezła promocja może komuś się ta informacja przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Ja kupowalam Pampersy w Biedronce, rozmiar 2 i 76 sztuk, nie pamietam w jakiej cenie byly. Teraz uzywam Happy, ale jakies takie przymale chociaz odpowiedni rozmiar. Chcialam jeszcze sprobowac Dady z Biedry. Ktoras z Was je miala? Nie odparzaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna30
Kasiu czyli akurat spędzicie święta w domu! ;* cudownie ;* oby wszystko poszło dobrze ;* i maluszek był zdrowy! Ja używam pampersów i właśnie mama mi mówiła, że są w promocji ;) dla mojej Misi są ok, nie zauważyłam, żeby odparzały czy uczulały, więc zostaje przy nich ;) w szpitalu też takie były i takich używałyśmy od początku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy tez widzicie kolosalna roznice przy tych premium care i baby-dry? Te pierwsze zmieniam co 2-3h i sa ciezkie, a te drugie moglabym spokojnie i co 6 ale nie mam serca tyle trzymac dziecka w jednej pieluszce, nawet tak chłonnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna30
1003 Dokładnie... dla mnie baby dry są lepsze, jak zmieniam pieluche, to przy nich nie jest wilgotna od środka... Dziewczyny Misia ma siny pępuszek... :/ niedziela... nie wiem co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
W jakim sensie siny? Sam pepek siny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×