Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czerwiec 2018

Polecane posty

Gość gość
12.29 silna ciąza nie przetrwa wszystkiego a taka matka jest głupia i nieodpowiedzialna że naraza dziecko po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale głupota że silna ciąza przetrwa wszystko - niestety nie przetrwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
potem to się odbije na dziecku a mamuśka happy ze ciaza przetrwała- totalna bzdura pisać ze silna ciaza przetrwa wszystko- co ma palić ,pić ,brac narkotyki, forsować się w pracy i mówić sobie moja ciaza jest silna wiec przetrwa wszystko-NIE MA TAKIEGO CZEGOŚ SILNA CIAZA PRZETRWA WSZYSTKO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny zmieńmy temat- czy już wam mdłości przeszły a jeśli tak to w którym tygodniu ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Gosc z 12:50 nawet nie wchodze w dyskusje z prowokatorami. Wiadomo ze nie chodzi tu o picie czy palenie. Nowiulka nie mialam zamiaru Cie urazic, odniosłam sie jednak troche do Twojej rady wzgledem niegosc by zostac w domu przy nastepnej ciazy. Moze nie mialas nic zlego na mysli ale troche nietaktownie mi to zabrzmialo. Ja czuje sie dobrze poza mdlosciami. Jestem w 10 tyg. Mam nadzieje ze niedlugo odpuszcza, choc w pierwszej ciazy trzymaly mnie do 16 tyg i pod koniec znow wrocily tak, ze wymiotowalam jeszcze na porodowce. 30.11 mam pierwsze spotkanie z polozna. Pobierze krew, zrobi wywiad i umowimy sie na pierwsze oficjalne usg, ktore chyba wlasnie jest polaczone z badaniami prenatalnymi o ile dobrze pamietam z 1 ciazy. Chcialabym w tej ciazy znac plec dziecka bo w poprzedniej na zadnym usg nie dalo sie ustalic i mielismy niespodzianke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwelinaEwelina
Mi juz w 11 przychodzily. Troll a co ty sie nie odzywasz? :p Ja sie chyba swojej wizyty nie doczekam.. ciagle ktos roni a ja pozniej spac nie moge czy z moja dzidzia jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowiulka
Ewelina ja mam to samo. Można powiedzieć, że już nie czuję, że jestem w ciąży. Piersi już dawno nie bolą, mdłości przeszły (rano tylko sporadycznie mnie ciągnie na wymioty jak popatrze nie na to jedzienie co trzeba), brzuszka ciążowego jeszcze nie ma. Nie żebym tęskniła za mdłościami, ale wiedziałam, że to były objawy ciąży. Nie mogę się doczekać poniedziałku i usg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwelinaEwelina
Ja tez nie czuje wlasnie czasami nawet zapominam haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość iwonka
u mnie 9tc a mdłości nadal dokuczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny ktoś ma prenatalne po niedzieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda90w
witam Was wszystkie kobietki :) czytam forum od poczatku ale pisze dopiero teraz, jestem obecnie w 12 tc. To moja druga ciąża, pierwsza niestety obumarła w 8 tc. Teraz oczywiście jest strach że znowu mnie to spotka. Prenatalne mam 1.12 oby było wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowiulka
magda90w witamy serdecznie na forum:) Dziewczyny jak o jest z nabiałem, do tej pory żyłam w przekonaniu, że nie wskazane jest w ciąży jedzenie sera pleśniowego ponieważ jest wytwarzany z mleka niepasteryzowanego. Jakież było moje zdziwienie, gdy czytając skład serów pleśniowych zobaczyłam, że robione są z mleka pasteryzowanego... No i zaczęłam przyglądać się innym składom, na wielu serach, czy twarożkach, fecie w składzie jest napisane "mleko", na innych "mleko pasteryzowane", czy tych produktów, które mają w składzie "mleko" nie powinno się w ciąży spożywać bo są z mleka niepasteryzowanego? Ma któraś wiedzę w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość iwonka
witamy cię magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marikaa88
Ja mam prenatalane 4 grudnia i testy papa. Jutro zwykła wizyta bo zwolnienie się kończy to i zwykle usg będzie. Mdłości powoli odpuszczają , tzn w tym tygodniu wymiotowałam tylko przez 2 dni , wiec poprawa duża. Strasznie sucha skore mam , zmieniłam krem i o wiele lepiej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Nowiulka... Wydaje mi się, ale pewności nie mam, że jeśli jest napisane mleko to chodzi o pasteryzowane, bo gdyby było odwrotnie to musi być informacja. Ja kocham seryy pleśniowe, a wiem, że nie można więc zapytałam gibekologa i też zrobiłam wielkie oczy gdy powiedział, że spokojnie można jeść, bo TRUDNO w Polsce kupić taki z niepasteryzowanego mleka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serio z tymi serami? Ja wszędzie trafiam na zakaz: surowego mięsa, surowych ryb i właśnie sera pleśniowego. Ubolewam mad całą trójką :( aż potwierdzę u mojego lekarza ten ser ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowiulka
Ja dziś mam wizytę, też zapytam o te mleko niepasteryzowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daj znać Nowiulka, może odejdzie mi jedna rzecz z listy "na po ciąży" :D Dziewczyny zaczęłam upragniony 2 trymestr, dzisiaj na wadze kolejne 300 g mniej, ale mdłości nie ma i piersi jakos mniej bolą od paru dni. Energii jakby trochę więcej ostatnio, tylko te nerwy o tego czlowieka małego psują mi nastawienie. A moja mama mówi, że tak już zostaje na zawsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość iwonka
dziewczyny czy wy robicie badanie na cytomegalie igG i igM ? mój gin mi to lecił ostatnio i dziś wyniki odebrałam okazaje się że to przechodziłam bo mam wysokie przeciwciała podobno to od małych dzieci można się zarazić ,cytomegalia jest bardzo grożna w pierwszym trymestrze ciąży,ale w drugim i trzecim też- ja będę powtarzać to badanie tez w 24tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam robiona w 1 ciąży i teraz też. Ostatnio ktoś mi pokazał taka kartkę z fundacji gdzie mozna oddac 1% podatku. I byl chlopiec ponad roczny z cytomegalia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowiulka
A więc, jestem po usg. Dzisiaj mój gin jakoś mało wylewny był, tzn. w ogóle nie jest wylewny ale dzisiaj wyjątkowo:( ale nic, dzidziuś ma 6,1cm (11 tydź. 4 dzień wg miesiączki, 12 tydź. 4 dzień wg usg). Posłuchałam też serduszka:) Usg nie trwało długo, w śr mam usg prenatalne, jutro papa z krwi. Co do produktów mlecznych, powiedział tylko, żeby nie jeść pleśniowych serów, zapytałam o fetę, powiedział, że też nie... Co do mleka, mówił, że jak jest napisane tylko "mleko" na składzie to jest ok. Jakoś nie zaspokoiły moich obaw te jego odpowiedzi... Jestem wkurzona tą dzisiejszą wizytą:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda90w
Ja ostatnio robiłam badania z krwi na CMV, różyczkę i toksoplazmoze jeszcze na kiłę, hiv, hcv i hbs sporo tego ale najważniejsze że wszystko wyszło dobrze. Ogólnie czuję się już jakbym nie była w ciazy i strach przed usg jest ogromny ale jeszcze 4 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka0311
Cześć dziewczyny. Jestem po wizycie u diabetologa. Dostałam glukometr. Mam mierzyć cztery razy dziennie. Dieta. Za tydzień kontrola .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Nowiulka ja w pierwszej ciąży z bliźniakami miałam właśnie podobnego lekarza. Każda wizyta równała się mój zawód. Zero konkretnej odpowiedzi na pytania, zero rozmowy, wszystko musiałam z Niego wyciągać i miałam nawet wrażenie, że czym więcej chce wiedzieć tym On bardziej się denerwuje. Zmieniłam ginekologa w połowie ciąży, mimo strachu i mimo ciąży bliźniaczej :) Było ok. Teraz mam ginekologa, któremu buzia się nie zamyka. Wręcz ja już wychodzę, a On jeszcze gada i gada. Teraz gdy mam porównanie WIEM JAKIE TO DLA MNIE WAŻNE jak lekarz jest taki rozmowny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyferka123
To może Klotka Ty mi napiszesz ile tygodni trwa pierwszy trymestr ? :D Bo ostatnio jak pytałam, to nie dostałam odpowiedzi :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowiulka
Lissa chodzę do niego mimo tego gburstwa bo wiem, że jest super specjslistą i jakby miało być coś nie tak to nie przeoczy. Pierwszą ciążę go zniosłam to może teraz dam też radę:) cyferka szukam witamin na 2gi trymestr i patrząc na opakowania prenatalu jedne są do 12go tyg, a następne od 13go, więc chyba tak są liczone trymestry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowiulka
Może któraś miała w pierwszej ciąży opryszczke na ustach? Mi wyskoczyła wczoraj (to nie pierwsza opryszczka w moim życiu), zmartwilam się, w necie różne opinie. Mój gin mnie nie pocieszyl, powiedział, że może być niebezpieczna dla płodu, ale teraz jak już wywalilo na ustach to pozamiatane, bo smarować maścia powinnam jak zaczęłam czuć, że wyskakuje:( no i znowu się denerwuję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niwiulka uważaj tylko żeby nie przenieść na intymne miejsca. Smaruj tormentiolem- zawsze można go było stosować w ciąży. Od niedawna niby nie bo kwas borowinowy ble ble ble. Możesz i to najszybciej wysuszy ci opryszczkę. Co do jedzenia co można czego nie można: surowe mięso nie można niby dlatego ze łatwo się zarazić np toksoplazmoza ale jak bijecie mięso na kotlety to tez wam może z surowego chlapnąć toksoplazmoza. Najniebezpieczniejsze jest mięso z dziczyzny. Ale wiadomo po co kusić los. Co do mlecznych tez bez przesady. Słyszałam dużo różnych ciekawych rzeczy dlaczego nie. Albo są to bujdy albo musialybyscie jeść te sery pleśniowe nie wiem z jakich źródeł żeby był strach. Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyferka, lekarz mi powiedział że 12 tygodni trwa pierwszy ;) Nowiulka moja lekarka jest gadatliwa, wizytę mam w sobotę to i dopytam o sery ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×