Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czerwiec 2018

Polecane posty

Gość gość
Lisssa Twój wynik mówi, że prawdopodobieństwo urodzenia chorego dziecka oscyluje w granicach 0,14% czyli nawet nie pół procenta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy takich wynikach prawdopodobieństwo urodzenia chorego dziecka oscyluje w granicach 0,14% przecież to nawet nie 0,2 JEDNEGO PROCENTA. Luz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Byłam właśnie u takiej fajnej Pani ginekolog. Wymusiłam wizytę :D powiedziała, żeby kompletnie się nie stresować, bo Pappa to tylko statystyka. Skoro usg wyszło super to mam zero powodów do zmartwień i tego będę się trzymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Trollu mimo wszystko poproszę o opinię jeśli już to przeczytasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fox84
Hej, witam świeżuteńko. Zaczynam teraz 12 tydzień. Nie było mnie na żadnym forum ale coraz częściej chcę kogoś o coś zapytać. A znajomi nie zawsze są dobrymi doradcami. Mam troszkę piertra bo poprzednią ciążę poroniłam po 12 tygodniu. Mam nadzieję, że będzie miło tu gościć. Trzymam kciuki za Was wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrusek_czerwiec
Lissa mi lekarz mówił, że najważniejsze jest USG prenatalne. U mnie wyszło bardzo dobrze, powiedział, że nie ma podstaw, żeby robić dalszą diagnostykę (np test Pappa). Ufam mu i nie robię. On jest bardzo dobrym specjalistą, chodzę do niego z polecenia. Mam 28 lat. Powiedział, że po 30 i po 35 roku na wynikach w teście Pappa ryzyko prawdopodobieństwa wystąpienia chorób genetycznych u dziecka wzrasta wielokrotnie ze względu na wiek matki, czyli powiedział to samo co Twój lekarz- że to statystyka. Będzie dobrze, musi :) Witaj Fox :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka0311
Czesc dziewczyny . ostatnio tylko Was czytałam . u mnie w miare okej . testu Pappa nie robiłam bo iść wyszło w porządku a nie należę do grupy ryzyka . Wczoraj miałam wizyte u diabetologa i wiecie co ? Wyglada na fałszywy alarm. Dalej mam sie mierzyc ale pozwolił mi wszystko jeść tylko ostroznie. Jak bede sie gorzej czuła albo coś zjem naprawde juz takiego ciężkiego to wtedy pomiar bo szkoda paluszków skoro takie dobre cukry mam. A na mastepna wizytę ( za miesiąc :) ) jakies pomiary musze mu pokazać . Pozdrawiam Was ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwelinaEwelina
W piatek mam wizyte to sie odezwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klotka
Witaj Fox ;) Cieszę się Lenka, że wszystko ok :) Ja zrobiłam Pappa, ale to tylko dlatego, że mam je za darmo. Po USG mój lekarz powiedział, że nie ma się czym martwić, bo wyszło wzorowo, a nie jestem w grupie ryzyka. Także czekam na wyniki, ale jakoś na spokojnie. Skonsultowałam moje wyniki tarczycy (robiłam je w 12+5d) z innym lekarzem i zgłupiałam. Faktycznie mam delikatnie za wysokie wyniki, ale nie na tyle, żeby pakować się w leki. No i co teraz mam zrobić? Hormon tyreotropowy - TSH TSH (s) 4,320 mU/l Ciąża: 0,33 - 4,59 (I trymestr) 0,35 - 4,10 (II trymestr) 0,21 - 3,15 (III trymestr) Trójjodotyronina wolna - fT3 fT3 5,47 pmol/l Ciąża: 3,78 - 5,97 (I trymestr) 3,21 - 5,45 (II trymestr) 3,09 - 5,03 (III trymestr) Tyroksyna wolna - fT4 fT4 19,75 pmol/l Ciąża: 12,10 - 19,60 (I trymestr) 9,63 - 17,00 (II trymestr) 8,39 - 15,60 (III trymestr)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marikaa88
Cześć dziewczyny Ostatnio się pochwalilam ,że dobrze się czuje , po czym dwa dni spędziłam nad miską, więc chyba objawy mnie nie odpuszcza. Wczoraj byłam na prenatalnych , według us ciąża starsza 8 dni niż według ostat.miesiaczki . Testy Pappa robiłam i też mi lekarka powiedziała , że wiek zmienia ich wynik.Najprawdopodobniej będzie dziewczynka, bardzo się cieszę bo mam już Synusia Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1989
Witam, A jak wasza waga? U mnie 14 tydzień i jak na razie -0,5kg. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fox84
Ja 12 tydzień i niby nic nie przytyłam. Cieszy mnie to bo przez tarczycę i leki na padaczkę i tak już nabrałam sporo. Oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Dzięki dziewczyny :) Ja już dawno przytyłam 2kg i na razie tylko te 2na plus. Nic więcej, ale ogólnie jestem strasznym chudzielcem :( od zawsze i pewnie na zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość majówka
Marika lekarz na usg stwierdził, że dziewczynka? Czy np. po wysokiej becie w teście pappa? Podobno tam wysoka beta wskazuje właśnie na dziewczynkę. Mi na tej podstawie lekarz podać wstępnie płeć. Trollu jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Majówka mi właśnie lekarz coś takiego powiedział, że "wysoka beta może świadczyć o płci", ale nie mówił jakiej płci. Ciekawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość iwonka
u mnie już 11tc, waga 1kg na plusie ale mdłości nadal dokuczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość iwonka
lissaa a ty masz bliźniaki dwie dziewczynki? ile mają lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałam tylko zauważyć fakt, ze wasz troll już się nie udziela. Czyli słusznie jakiś gość kilka bądź kilkanaście stron temu wam to zapowiedział. Że wejdziecie w II trymestr i bach! Troll już się przestanie udzielać i wymadrzac ;)) ten gość jak widać miał rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowiulka
Klotka a skąd taka norma dla I trymestru 4,59?? Mi lekarze powtarzali (a nie u jednego z tym tematem byłam, że w ciąży max to 2,5). Jak zaszlam w ciążę (euthyrox brałam już wcześniej z tsh 3,29 właśnie pod kątem tego, że chciałam zajść w ciążę, lekarze kazali obniżyć) poszłam jednego dnia do dwóch endokrynologow po konsultacje, pierwszy powiedział, zebym nie zwiększala dawki (tsh już 1,5) drugi kazał zwiększyć. nie wiedziałam co zrobić, wyposrodkowalam i zwiekszylam w połowie. Na wizycie kontrolnej u tej drugiej endo powiedziałam o opini tej pierwszej. Podsumowała w ten sposób, że nie boimy się w ciąży niskiego tsh tylko wysokiego i nawet, gdyby euthyrox zapisany był "na wyrost" to jest on w 100procentach bezpieczny i napewno nie zaszkodzi. Nie jest łatwo zbadać jak wysokie tsh w ciąży ma wpływ na rozwój dziecka po urodzeniu, np. intelektualny (z mega wysokim tsh może być problem z zajściem w ciążę lub gdy uda się zajść to jest ryzyko poronienia, ale to pewnie już skrajnie wysokie musi być te tsh). Dlatego co lekarz to różne opinie w tym temacie. Pewnie sama będziesz musiała podjąć decyzję, czy zaczniesz brać leki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie mam pojęcia skąd. Dlatego jestem zdziwiona i postanowiłam skonsultować to z innym lekarzem. Zdecydowałam się brać - podobno miesiąc i powinnam mieć w normie wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
gość iwonka - nie, nie. Mam dwóch synów :) mają po 8lat, prawie po 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Dlatego tak się zastanawiam czy ta beta może świadczyć o dziewczynce :) ale wiadomo, że najważniejsze jest zdrowe dziecko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego wszystkie robicie prenatalne? To teraz taki obowiązek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrusek_czerwiec
Ja jestem w 15 tygodniu i schudlam 4 kg. Wazylam 62 kg waze 58. Apetyt od poczatku mam bardzo dobry ani razu nie mialam mdlosci ani wymiotow. Zrezygnowalam z silowni gdzie chodzilam 6 razy w tyg i mysle ze spadek wagi jest spowodowany spadkiem nasy miesniowej. Czuje sie bardzo dobrze. Kolezanka tez miala tak jak ja w 6 miesiacu przybrala dopiero na wadze i pojawil sie widoczny brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość iwonka
lissaaa o to pewnie marzysz o dziewczynce jak masz dwóch chłopaków oby ci się spełniło i była dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Cześć dziewczyny, witam również te, które dołączyły ostatnio. Dostałam skierowanie na pierwsze badanie krwi i nie mogę dojść :/ badanie ma być na czczo (bo m.in. glukoza) a ja bez zjedzenia czegoś rano mam takie mdłości, że nie jestem w stanie funkcjonować. Mam czas do piątku i licze na cud, bo w czwartek zaczynam 12 tc i oby było już lepiej. W czwartek wieczorem mam też usg. Juz nie mogę się doczekać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marikaa88
Dziewczyny ja schudłam narazie 4 kg. Majoweczko nie znam się na tym i nie mam porównania do bety z testów Papa innych dziewczyn. Jeśli to pomoże w „naszym dochodzeniu „ prawdopodobieństwa płci to moja beta wynosi 19,5 IU/I co odpowiada 0,403 MoM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marika to Twój wynik bety z testu pappa tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marikaa88
Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fox84
Dziewczyny z Euthyroxem to raczej same nie szalejcie. Ja też brałam przed ciążą. W poprzedniej ciąży miałam za wysokie TSH co mogło być jedną z przyczyn poronienia. Teraz kontroluję i jest ok. Biorę tak samo jak przed ciążą- 2 tabsy dziennie + jodid i wit. D. Nic na własną rękę. Euthyrox niby nie ma strasznych skutkó ubocznych ale może powodować tycie i rozleniwia tarczycę. To jednak hormon!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×