Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czerwiec 2018

Polecane posty

Gość Nellshell
Nie bada polozna. W pierwszej ciazy nigdy nie mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Next

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marikaa88
Dziękuje Luska i Cytrusku. Drugi dzień bez wymiotów , czyżby przechodziło ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość iwonka
u mnie prawie 11tc a brzuszka wcale nie widać, w pierwszej ciąży było widać dopiero około 5 miesiąca ,dziewczyny wy rozglądacie się już za kupnem spodni ciążowych z panelem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość iwonka
u mnie mdłości jeszcze mocne ,ale zaczęłam trochę więcej jeść ale od kawy dalej mnie odrzuca ledwo pół filiżanki wypije a mam niskie ciśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrusek_czerwiec
Ja jestem w 14 tygodniu, brzucha nie widać ogólnie. Czasem jak mam wzdęcia, to jest trochę powiększony. Spodnie ciążowe będę miała od koleżanki, która kupuje je w szperaczku. Po co nowe, skoro są na kilka miesięcy. Te pierwsze, które miała nosiła max 2 miesiące, są już za małe i musiała kupić kolejne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Ja mam na szczescie spodnie ciążowe z poprzedniej ciazy. Nowych nie kupuje. Bluzek tez nie. Na lato jakieś luźniejsze t-shirty. Mam też letnia sukienke ciążową. I starczy. Ale ja nie pracuje, więc na plac zabaw z małym to moge nawet w legginsach latać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna010102
Ja już w spodniach z panelem chodzę. Kupiłam 2 pary w black friday w hm bo były tańsze :-). Dziś zaczęłam 15 tydzień i brzuszek spory. Ale podobno przy każdej kolejnej ciąży coraz szybciej się powiększa. Po poprzednich ciazach nie mam bo tej nie planowałam i wszystkie ciążowe rzeczy i większość dla dziecka oddalam do Caritasu :-) więc pewnie ktoś inny w nich chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrusek_czerwiec
W ogole dziewczyny to mamy najlepszy czas na ciaze w aspekcie por roku. Kiedy bedziemy juz w zaawansowanej ciazy nie dosiegna nas upaly co jest bardzo niekomfortowe. I na spacery bedzie mozna chodzic z przyjemnoscia ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćluśka
Ja dzisiaj miałam nieplanowane usg :) Byłam u swojej lekarki bo infekcja i okazało się, że nie moge mieć 9 usg bo ma dyżur a potem byłoby juz późno więc zrobili mi dzisiaj. Wszystko dobrze tylko dzidziuś duży ;) O tydzień większy niż to wynika z pierwszego usg i okresu. Ale fajnie, że mam już to za sobą i wiem, że wszystko dobrze. Teraz wizyta 23 grudnia a potem usg po nowym roku żeby podejrzec płeć bo dzisiaj na dwoj***abka wróżyła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klotka
Ja dzisiaj byłam na wizycie i na zwykłym usg moja lekarka chłopca wypatrzyła ;) No i podobno jormony tarczycowe mam za wysoko, dostałam leki :( Sery plesniowe podobno można, byle nie z mleka niepasteryzowanego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrusek_czerwiec
Klotka powiedz w jaki sposób lekarka stwierdziła, że masz za wysokie hormony tarczycowe? Jakie to badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowiulka
Klotka jakie miałaś tsh, że dostałaś leki? Pewnie euthyrox albo letrox, jaką dawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
euthyrox. 50 g raz dziennie. Duża dawka, a badania mam w normie, tylko w górnych granicach. Podam jak wrócę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lipcówka
pytanie do trolla- jeżeli w pierwszym trymestrze ciaży np. od początku szyjka macicy jest miękka i nie zamknieta to na tym etapie ciaży lekarz może coś zrobić czy dopiero w 2 ,3 trymestrze można założyć krążek lub szef na szyjkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Trollu! Pytanie do Ciebie, lub do Was dziewczyny jeśli coś o tym wiecie? Jestem po prenatalnych. Usg wyszło BARDZO DOBRZE. Lekarz mówił, że wzorowo! Długość CRL 67,0mm Przyziernosc karku 1,10mm Kość nosowa - obecna Płyn owodniowy w normie itp. To 13t0d Natomiast lekarz potem już dodał, że test pappa wyszedł troszkę gorzej i tak jak usg dawało szansę na urodzenie dziecka z trisomia 21 w granicy 1:2565 tak już test z krwi 1:709 Niby ok, ok, ale teraz się trochę martwię. Lekarz odrazu znalazł rozwiązanie: zaproponował badanie nieinwazyjne. Koszt w euro, wychodzi to około 2,500zł i dodał, że zaleca, bo ogólnie przyjmuje się, że w przypadku wyniku poniżej 1:1000 są ogólne zalecenia aby robić dalsze badania. Nie ukrywam, że wolałabym nie wydawać tak ogromnej kwoty jeśli na prawdę nie ma takiej potrzeby. Czy to, że usg wyszło świetnie niczego nie oznacza? Wolne b-hCG 226,00 lU/l odpowiada 4,585MoM PAPP-A 3,560IU/l odpowiada 1,076 MoM Tu lekarz też stwierdził, że to może świadczyć o płci, ale nie mówił jakiej. Nie wiem już co mam myśleć? Ryzyko podstawowe jest 1:540 a nasze skorygowane 1:709 Czy wiek mógł również zanizyc tą statystykę? Jestem po 30stce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Kompletnie nie pamiętam jakie wyniki wyszły mi w ciąży z bliźniakami, nigdzie nie mogę tego znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lissa a jakie badanie nieinwazyjne ci zaproponował i ile dokładnie masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wartości przy podejrzeniu trisomii 21 czyli zespł downa ;b-hcg przekracza 2.52 Mom a wartość pappa-a jest poniżej o,5 Mom natomiast dla pozostałych dwóch trisomii b-hcg i pappa-a jest pniżej 0,33 MoM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
B-HCG przy trisomi 21 - przekracza 2,52 Mom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Mówił, że to szybko, bo tylko pobranie mojej krwi. Czyli chyba test nifty? Mam prawie 32lata. Na prawdę powinnam się przejmować? I o co chodziło, że ta beta może wskazywać na płeć, bo w przypadku jednej z płci jest właśnie zawyżona? Ja już oczywiście czytam wszędzie i co tylko mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2,52 ? skoro tu wynik jest 4,585

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość majówka
Moim zdaniem jest ok i nie ma się kompletnie czym martwić :) znam przypadki 1:56 i 1-74 a dzieci zdrowe. U Ciebie jest 1-709 nie panikuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Lisa a mozesz zrobic amnio bez płacenia takiej kosmicznej sumy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowiulka
Lissa nie odpowiem Ci na Twoje pytania, ale napiszę co powiedział mi mój lekarz. Do tej pory czytając na temat testu nifty byłam przekonana, że wynik daje odpowiedź na pytanie czy płód ma wady genetyczne (oczywiście nie wszystkie tylko te najczęstsze wady), ale lekarz wyprowadził mnie z błędu mówiąc, że to tak samo jak papa+usg prenatalne określenie RYZYKA wystąpienia wady, tyle, że z większą dokładnością. Jedyną metodą potwierdzającą, czy płód ma wady czy nie są badania inwazyjne - amniopunkcja (nawet jak zamiast amnio jest robiona biobsja kosmówki i wyjdzie, że coś nie tak z dzidzia to ostatecznie i tak jest robiona amnio).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nowiulka ma racje pappa i nifty lub harmony to to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowiulka
Wydaje mi się (choć nie stwierdzam tego na podstawie wyników bo się nie znam), że jeśli lekarz uwazałby, że są wskazania do dalszej diagnostyki to zaleciłby od razu amnio. Tak stracisz kasę na nifty, będziesz czekać w niepewnośc***ewnie ok 10dni na wynik i fakt, że jeśli wyjdzie, że RYZYKO wady jest niewielkie to może Cię to uspokoić, ale jeśli będzie wysokie to i tak amnio tylko to rozstrzygnie (czyli kolejne ileś tam dni nerwów w oczekiwaniu na wynik).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Czytam właśnie o tym lekarzu i wychodzi na to, że On bardzo często proponuję właśnie to drogie badanie. Przekopałam internet i podobno wynik, którym powinnyśmy się przejmować to niższy niż 1:300 więc już się nie nakręcam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×