Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czerwiec 2018

Polecane posty

Gość gośćola
Hej wszystkim, czytam was co jakiś czas i dopiero dzisiaj zdecydowałam się napisać. Mam 24 lata, jutro pierwsze usg a termin na 25.06. Właściwie to czuję się dobrze, czasem zawroty głowy i jestem bardzo kapryśna co do jedzenia. Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś pisala tez tu jakaś mama z listopada, nie wiecie urodziła już? Tzn urodzić to raczej tak ale czy pisała jak tam u niej. Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marika jak dziecko się urodzi to będziesz miała w książeczce liczenie z om tzn tydzień ciąży w którym się urodzi i w razie wcześniactwa tez liczą z om chyba ze rozbieżność ogromna koło miesiąca to wtedy z usg Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda90w
Witam ja po usg prenatalnym i po tescie pappa wszystko wyszlo dobrze oprócz łożyska bo jest nisko, lekarz mowi ze wraz z wzrostem macicy powinno sie uniesc ale mimo to mam lekkie obawy, obecnie 14 tc. Czuje sie dobrze ale czesto mam okropne bole glowy i nie wiem co jest przyczyna, wczesniej tak nie mialam, wczoraj to juz prawie plakalam z tego powodu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marikaa88
Dziękuje Cytrusku i Trollu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magda co do łożyska to zupełnie normalne na tym etapie w ogóle i tym nie myśl. Ból głowy jest najczęstszą przyczyną krotkotrwalych skoków ciśnienia, r adzilabym mierzyć co godzinę pisać wyniki oraz robić dodatkowe pomiary w trakcie bólu głowy. Charakterystyczny ból dla nadcisnienia to ból z tyłu jak potylica biegnący aż do czoła ale najbardziej intensywny na potylicy. Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda90w
Bol glowy mam wlasnie z tylu ale zauwazylam ze boli mnie tez szyja wiec moze to od kregow szyjnych, wczoraj mialam spokoj ale jesli sie powtorzy to bede mierzyc cisnienie i zobacze co sie okaze. Jesli chodzi o łozysko to ginekolog mowil zebym sie nie przemeczala, nie dzwigala i wspolzyla. Na szczescie siedze w domu na l4 wiec mysle z bedzie wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Julia
Dziewczyny a czy ktoś z was "podglada" maluszka częściej nic co miesiąc podczas wizyty? 4 tyg. To bardzo długo. ... martwię się czy serduszko bije czy wszystko dobrze..... szczególnie jak zaczynam się lepiej czuc (jak nie mdli na przyklad)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
julia w którym tygodniu ciąży teraz jesteś i na kiedy masz termin porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Julia
Jutro kończę 12 tydzien. Termin mam wg moich wyliczeń 29.06, a wg.lekarza 3.07.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marikaa88
Dzięki ;) Trollu pytanie do Ciebie , byłam dziś u lekarza , tym razem internisty bo flgardlo mnie tak boli ze śliny przełknąć nie mogę. lekarka powiedziała że nie widzi tam ropy tylko bardzo czerwone gardło i dała mi amotaks. Czy ten antybiotyk na tym etapie ciąży jest bezpieczny czy może spróbować jeszcze wyleczyć się domowymi sposobami? Fakt faktem że w sobotę mam własny ślub i nie chciałabym żeby wtedy mnie rozłożyło na Maksa ale nie chce szkodzić dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Czesc. Ja tez mam pytanie do Trolla jesli mozna, lub do reszty dziewczyn jesli macie wiedze na ten temat. Od kiedy w ciazy nalezy stosowac zastrzyki z heparyny (mialam zakrzepice kilka lat temu). Jestem obecnie w 12 tc i wydaje mi sie (ale pewnosci nie mam), ze w poprzedniej juz na tym etapie mialam zastrzyki. Polozna na spotkaniu kilka tyg temu powiedziala, ze mam czekac na list z data wizyty u lekarza i tyle. Zaczynam sie martwic, i zastanawiam sie czy nie zadzwonic jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marika amotax możesz spokojnie. Co do heparyny: przy wrodzonej trombofili trzeba szybko praktycznie zaraz jak się dowiesz bo zazwyczaj plud umiera w okolicach 9 tyg jak kształtuje się łożysko bo dochodzi do mikro zawałów zakrzepów itp natomiast jeśli jesteś po zakrzepicy to zazwyczaj bliżej połowy ciąży chociaż to jest temat tak skomplikowany ze dopiero po analizie nadań i wywiedzie lekarz ustala od kiedy podawać heparynę jak ci napisałam tak ogólnie. Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marikaa88
Dzięki Trollu , poczekam do jutra , jak się nie polepszy to wezmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Dzieki Troll. W takim razie podejdę przy okazji we wtorek do położnej przypomniec się, bo będę miała wtedy powtórkę badań prenatalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Julia
Dziewczyny, powiedzcie, czy Jodit (na recepte)jest w czyms lepszy od jodu zawartego w Pregnie czy Prenatalu?Biorę wlasnie Pregne w której zawartość jodu 200jed. Tak jak w Jodicie. Dlaczego lekarze przepisuja Jodit nagminnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość iwonka
ja biore prenatal uno i jest tak jod natomiast gin więcej żadnych witamin mi nie przepisuje a od 13tc będę brała prenatal duo, julia już jesteś po prenatalnych ? jesteśmy w podobnym terminie ja mam też termin końcówka czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość iwonka
julia masz już dzieci w jakim wieku? miałaś porody naturalne czy cc? u mnie będzie druga cesarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Julia
Mam prenatalne 20.12. A Ty Iwono?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Julia
Mam córeczkę 2lata i 4m.Miałam CC. Teraz nie wiem jak będzie. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość iwonka
ja mam też w następnym tygodniu ,julia jak u ciebie z mdłościami? u mnie jeszcze dokuczają mocno najbardziej rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość iwonka
julia to pewnie masz jeszcze wózek łóżeczko i całą wyprawkę ja niestety wszystko oddałam a teraz będę musiała wszystko od nowa kompletować ale to jest miłe i przyjemne wiec nawet bardzo się cieszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Julia
Mdlosci od wczoraj mniejsze ale po większości potraw mam fatalny posmak w buzi,a szczególnie po słodkim, nawet po owocach. Wyprawkę jeszcze mam. Tylko wydaje mi się ze teraz będzie chlopczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość iwonka
a mnie od kawy odrzuca, mięsa i warzyw ,do 12tc miałam mdłości cały dzień a teraz tylko rano , a ja nie mam przeczuć co do płci w pierwszej ciąży miałam przeczucie że będzie córka i się sprawdziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość iwonka
julia jakie leki bierzesz w 1 trymestrze? ja biore prenatal uno i luteinę bo miałam niski progesteron ale może mi już ją odstawi wkrótce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Julia
Ja biorę eutyrox i duphaston.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowiulka
Co do jodu, w pierwszym trymestrze brałam kwas foliowy i jodid właśnie (no i euthyrox), lekarz powiedział, że jak zacznę brać zestaw witamin to jodid odstawić, żeby dawek nie dublować. Teaz od 12tyg biorę Prenatal duo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marika 88
Iwonka dlaczego będziesz mieć drugą cesarke jeśli można zapytać? Wskazania medyczne czy po prostu tak chcesz? Ja po pierwszym porodzie trwającym osiem naście godzin który skończył się cc nie chce próbować naturalnie rodzić. Możecie mi to z linczować ale to nie dla mnie dziękuję. Myślę że może jakoś mi się uda Załatwić cc, a jeśli nie to już byłam w prywatnej przyszpitalnej klinice i tutaj nie ma problemu tylko trochę to kosztuje, co wolałbym przeznaczyć na dziecko no ale jak nie będzie wyboru to trudno, zapłacę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Marika...... Zapytam, bo zawsze byłam ciekawa. Po takim (mimo wszystko) naturalnym porodzie, który jednak kończy się cesarką pokarm jest odrazu? Czy organizm zachowuje się jak po cesarce i wszystko trwa dłużej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×