Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czerwiec 2018

Polecane posty

Gość gość
No właśnie mi też bardzo brakuje :( śledzie jadłam jak miałam fazę teraz nie rusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Makreli, łososia NiE WOLNO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A tak miałam ochotę... ale słuchajcie przed ciążą jadlysmy, ja dość często nic nam nie było to dlaczego teraz ma się coś wydarzyć? Ja zaczynam kombinować by go po prostu włożyć do piekarnika? Albo na patelnie? Juz nie będzie surowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łososia powinno się unikać w ciąży ze względu na sposób jego hodowli. Najczęściej jest on hodowany w zbiornikach, karmi się go padliną, mączkami zbożowymi, antybiotykami. Takie ryby są prozapalne, uczulające, są bogatym źródłem kwasów omega 6, których duża ilość jest szkodliwa dla organizmu, oraz zawierają mało kwasów omega-3. Z powodu dużej zawartości rtęci w ciąży odradza się spożywanie takich ryb, jak: rekin, miecznik, makrela królewska, tuńczyk, węgorz amerykański (żółty, srebrzysty), płytecznik. Z powodu zaś sposobu hodowli odradza się jedzenia łososia, tilapii, pangi. Dodatkowo w ciąży nie powinno się jeść surowych ryb. Jest to dopuszczalne tylko w wyjątkowych sytuacjach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez przesady - surowych i wędzonych na zimno ryb nie powinnyśmy jeść i to jest jasne. Ale nie zamierzam (i lekarz też nie odradza, a wręcz zaleca jedzenie ryb) odmawiać sobie łososia, wędzonej makreli czy tuńczyka. Nie jem ich tak często, żeby ilość rtęci, czy pokarmu mogła mi, czy dziecku zaszkodzić. Prawda jest taka, ze więcej syfu kobiety jedzą w wędlinach, chlebach, a nie wspomnę już o słodyczach czy przekąskach. Nie popadajmy w paranoję. Ostatnio się dowiedziałam, że nie powinnam jeść wątróbki, a ostatnio lekarz zalecał bo jest bogata w żelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marikaa88
Hej dziewczyny. Wy się zastanawiacie jakie Rybki jeść, a ja dalej nic poza suchymi bułkami nie mogę. Fakt faktem dwa dni było lepiej, ale dziś mam z nawiązką mdłości i wymioty. Jutro zaczyna się czternasty tydzień to dalej końca nie widać. Planując ślub byłam pewna że do grudnia mi przejdzie, a teraz się zastanawiam co to będzie w tą sobotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Marika wspolczuje, na pewno stresuje Cie ta sytuacja. Ja wczoraj czulam sie na tyle dobrze, ze ugotowalam obiad i posprzatalam cale mieszkanie, a dzis juz tylko leze, bo tak mi zle, wiec bardzo to u mnie zmienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marika to jak Ty się ogólnievteraz odżywiasz? Podaj co jesz w dany dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrusek_czerwiec
Ja dziewczyny normalnie się odżywiam, jestem wegetarianką, jem zdrowo, gotuje codziennie i sprzątam. Jedyne co, to okien nie myłam na święta ani nie zawieszałam firanek, ponoć nie wolno, wolę nie ryzykować. Cieszę się, że mam tak dobre samopoczucie. Przed ciążą byłam bardzo aktywna sportowo i myślę, że w tym jest duża zasługa (też o tym czytałam). Dzisiaj byłam pierwszy raz w ciąży na basenie- rewelacja!!! a później byłam z mężem w grocie solnej- polecam Wam serdecznie, jest to wskazane dla kobiet ciężarnych. Można się super odprężyć, było bardzo miło, aż tak, że zasnęliśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marikaa88
Dobre pytanie , co ja jem .... dziś wmusilam W siebie cała bułkę z masłem na 4 raty i ziemniaki z sur. Z jabłka i marchwi. To takie najbardziej neutralne i jakoś weszło. Wymiotowałam przynajmniej 15 razy dziś , wzięłam czopek Torecan i po nim tylko raz , przed chwila. Na takie najgorsze dni , jak dziś mam tez hydroxyzyne , doczekam godzinę od ostatnich wymiotów i wezmę , bo już mam dość. Popłakałam die z 5 razy dziś , z tej bezsilności , niemocy , nie mam dziś siły wstać i ukochał syna przed spaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Marika strasznie Ci współczuję. Wierzę, że zbliża się koniec Twojej męki i teraz będzie już tylko lepiej. Trzymam kciuki. Nie płacz kochana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowiulka
Jejku Marika, nie zazdroszczę:( Pewnie probowalas juz wszystkiego, więc to co mi przynosiło lekką ulgę, Tobie pewnie nie pomoże zbytnio... Herbata miętowa i woda gazowana do picia. A z jedzenia może chociaż ryż rozgotowany z jabłkiem, sama nie wiem co Ci poradzić, a bardzo bym chciała:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowiulka
ja co prawda nie wymiotowalam, same mdłości, ale i tak cały czas po jedzeniu mam takie dziwne uczucie w żołądku, może nie ból, ale takie jakby wszystko co jem mi szkodzilo. Ma tak któraś z Was? Nigdy nie miałam żadnych alergii pokarmowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Nowiulka ja tak mam! Co prawda nie zawsze, ale często. Nudności już jakiś czas temu minęły, ale teraz znów wieczorami dopada mnie straszna zgaga. Jak nie urok to......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny ☺ Mam 22 lata i jestem w 11 tygodniu ciąży☺ Moja pierwsza ciąża więc się obawiam wszystkiego co jeszcze przyjdzie jak narazie mdłości zmieszane ze zgagą mnie trzymają i nie mogę spać w nocy a w dzień bym tylko spała... Mam termin na 29 czerwca tesciu zadowolony bo on urodził się 27 czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam dziewczyny, trochę mnie nie było- wyjazd za granice roboty full ograniczony dostęp do neta. Przeczytałam tylko stronę 60 bo za dużo mi się cofać, widzę ze piszecie o jedzeniu. Jak tam prenatalnie? Chyba już wszystkie po? Trochę się stęskniłam za Wami Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to faktycznie Ty Trollu, to chyba należą Ci się przeprosiny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trollu to przewiń sobie w tył, bo były i pytania do Ciebie i pisanie o Tobie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to sobie trochę poczytałam, w zasadzie na mój temat to nic nowego bo to ze zniknę po 12 tyg było to ze nie mam wiedzy tez było generalnie nic nowego. Prematarne papa a płeć to jest dziewczyny tak samo jak z tym co wam już kiedyś pisałam z rozpoznawaniem płci na podstawie beta hcg. Wyższa na dziewczynkę lub bliźniaki a mega wysoka zasniad tu chodzi o to samo metoda niby jest dużo ludzi w nią wierzy ale puki co nie jest formalna. Ja osobiście uważam ze może być dużo w tym prawdy. Pytanie co do wyników papa ze usg ładne a papa coś koło 1:900 wynik nadal prawidłowy masz racje wiek ci to popsuł w sensie ze diametralnie podnoszą programy możliwość trisomi po 30 a po 35 to już w ogóle Te dwa pytania znalazłam jak było coś jeszcze to napiszcie jeszcze raz najwyżej. Ogólnie widzę ze u wszystkich badania dobre. Chyba nikt nie odpadł? Dalej grupa razem? Dziewczyny teraz to powinno być już dobrze z samym dzieckiem mogą pojawić się problemy z łożyskiem No ale tego się nie przewidzi ale myśle ze lekarz będzie was informował I tak to ja Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogólnie mogę tu zaglądać teraz rzadziej bo do świat mam trochę roboty ale na prawdę te wasze spekulacje są śmieszne. Nie wiem dziewczyny czy wy nie macie o czym pisać? Przecież gdyby nie rozkminy na mój temat to wątek miałby o 20 stron mniej. Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Dziękuję Trollu za odp :) U mnie właśnie ta bardzo wysoka wolna beta. Zobaczymy jak będzie z tą płcią Witam nowe dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lisa a robiłaś ta zwykła betę na początku? Jak tak to napisz może to nam tez cos powie. Bo w papa bada się i alfą i beta hcg troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowiulka
Cześć troll, fajnie, że jesteś. Ciężko powiedzieć, czy grupa w całości, wiele dziewczyn pisze jako "gość", więc nie wiadomo ile nas tu jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwelinaEwelina
Ja nadal jestem ;) czekam na wyniki krwi w piatek lub w poniedziałek powinny byc :) zobaczymy co bedzie. Plci nie znam wizyta w styczniu moze wtedy sie dowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny mama czerwcowa się nie odzywa chyba odpadła- troll wiesz cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka0311
Czesc. Ja tez jestem :) dziś równo 14+0 . wizyta za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość iwonka
ja tez jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Nie robiłam bety na początku w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marikaa88
I ja tez jestem. Dziś lepiej. Nie wymiotowałam. Słaba jestem jak cholera , ale zbiorę się chociaż pranie zrobić tzn. do pralki zapkowac z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marikaa88
Dziewczyny a jak mam liczyć który to tydzień ? Według usg termin na 12 czerwca , według Om na 21 czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×