Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ja nie zgadzam sie z rezydentami, pielegniarkami, lekarzami

Polecane posty

Gość gość
Czy na tym forum jest tu jakiś lekarz i może szczerze powiedzieć, że zaczyna leczyć pacjenta po dokładnej analizie jego krwi? Badanie szczegółowe składu krwi, moczu i kału? Badanie na bakterie, pasożyty i wirusy? Składu krwi i obecności w niej witamin i składników mineralnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli jest tu taki niech poda kontakt , zgłaszam się w pierwszej kolejności do takiego i dużo płacę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:04 Pytanie brzmi, czy na forum jest urzednik NFZ/inny odpowiedzialny osobnik, który pozwala lekarzowi wydać 100-200zł na wstępne badanie pacjenta z katarem czy biegunką. Myślisz, ze lekarze sobie sami chcą prace utrudniać? Że w ich interesie jest robić mniej badań niż to potrzebne bo lubią sobie rozwiązywać zagadki? Myślisz, ze by nie woleli gdyby pacjent przychodził z pakietem badań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:07 Do mojego rodzinnego możesz iść, w Szczecinie. Bardzo rzetelny gościu, jak sobie będziesz opłacał przed każdą wizytą wszystkie badania co wymieniłeś to będzie zachwycony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo mój nawet mnie nie raczy zbadać , diagnozę stawia z rozmowy, otwiera jedną szufladę gdzie ma książkę, a drugą z lekami jakie ma do wpisania na receptę. Zazwyczaj są to leki bardzo drogi. Taka jest prawda o lekarzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Widzieliście biednego lekarza przymierajacego głodem? Mają po 3 etaty w tym samym czasie,i jedynie co to sugeruje wizytę w jego prywatnym gabinecie, tam leczy xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx a dlaczego biorą po 3 etaty, jak myślisz? pewnie dlatego, że nie zarabiają wystarczająco godziwie na jednym etacie, za tak ciężką pracą jaką wykonują. Coraz częsciej się słyszy o smierci lekarza na dyżurze, z przepracowania, bo nie zarabiają dobrze na jednym etacie. Zamiast biadolić idź na ministra zdrowia, zmień system, zrób tak żeby wszystkim było dobrze, bo na razie mielisz ozorem na kafe, co ty byś nie zmieniła, do tego żalisz się jak ty mało zarabiasz, a lekarz tak dużo. Idz zmień swoje zycie na lepsze, a potem pouczaj innych co mają pozmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba by woleli, żeby wszyscy przychodzili do nich zdrowi a tylko odbili wizytę w karcie bo mają płacone od szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozwalić ten system. Zamiast płacić skladki na NFZ a potem płacić u prywaciarza chce płacić ubezpieczenie zdrowotne w jakiejś firmie ubezpieczeniowej, by zbadać dziecku bioderka muszę iść do pediatry dostać skierowanie do specjalisty umówić się na termin odstać w kolejce. Rozwiązało by to problem babek u lekarza, jak idzie z tym samym trzeci raz w tygodniu to za dwa razy płaci sama. Każdy lekarz może sobie otworzyć gabinet i ludzie tam pójdą jeśli będzie źle leczył będzie bezrobotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podniesie się larum że biedni będą wykupować najtańsze pakiety i umierać bo ich nie stać, teraz jak nie dadzą w łapę też na operację czekają 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mława mieszkańców 35000. Klub seniora pogodny uśmiech, a pod Mława dla ludzi na wsiach np klub seniora kwiat jesieni w Szreńsku (wieś). Na takie miasteczko to ile ty byś chciała takich klubów jak i ten pustkami świeci, bo po co lepiej iść do lekarza i pokłócić się z ludźmi rozrywka murowana. Nie znasz co niektórych emerytów i nie masz z nimi zażyłości. Są porządni starsi ludzie ale bardzo dużo jest tych dziwaków właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dlaczego biorą po 3 etaty, jak myślisz? xx Bo bogatemu to zawsze mało. Im więcej zarabiają tym jeszcze więcej chcą dorobić. Biedni nie kradną dużych kwot najwyżej bułkę z supermarketu, tylko jak się słyszy Ci najbogatsi kradną wszystko co się da. A i jeszcze jest taka różnica , że biednego za wszystko się karze a bogatemu wszystko uchodzi bez kary. A wiesz dlaczego? Bo stać go na łapówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oprócz klubu seniora jest wolontariat gdzie stowarzyszenie szyję pluszaki charytatywnie "helpiki" dostają tam gorący posiłek i mają czasem organizowane spendy. Również w Mławie. Na 35000 mieszkańców to co ty byś chciala. To jest bardzo dużo. Są również prywatne zajęcia ale już płatne np zajęcia na basenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Niestety, u prywaciarzy są mini NFZy. Poczytaj sobie opinie np. o luxmed czy medicover. Tam też nieraz ciężko wydębić droższe badanie, mimo, ze przysługuje komuś w ramach opłacanego pakietu. Nie da się traktować służby zdrowia jako zarobku, to zawsze będzie wydatek. Ale nie ma w tym nic złego, zdrowy naród to zdrowi pracownicy, mniej l4 itd. Tylko ciołki u góry wolą sami napychac kieszenie niż zrobić reformę taką by nfz był efektywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
09:58 Masz racje w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odkąd wprowadzili reformę służby zdrowia nikt nie jest zdrowy. Dawniej wszystkie badania, operacje były robione bez oczekiwania, dziś trzeba czekać latami. Chory też system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:25 Jak to czytam myśle, że ewolucja to cię nawet palcem nie tknęła. Złaź drzewa i przestan bajki opowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wyobraź sobie gdyby wszystko robili na cito. Hipochondrycy że szpitali nie wychodziliby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nom, a naprawdę chorzy ludzie umieraliby. O to właśnie chodzi, że człowiek powinien mieć jakieś limity, bo co niektórzy przesadzają. Emeryci byłiby o 50% zdrowsi. Kolejki automatycznie zredukowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
biora po 3 etaty bo ciagle im mało, mam szwagra lekarza i doskonale wiem ile zarabiaja i jak wyglada lekarski swiat, obecny strajk jest śmieszny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rezydenci w pozetach biorą i 150zł za godzinę, bieda aż piszczy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas również małe miasteczko i dziennie przyjmuje około 13 lekarzy rodzinnych gdzie dostać się do lekarza graniczy z cudem, bo emeryci od 5 rano stoją pod przychodniami ale oni nie muszą do pracy, nie mają na głowie dzieci, całego domu. Dla dzieci przyjmuje 2 lekarzy na całe miasto gdzie niestety w takim okresie również ciężko się dostać i gdy tylko zadzwonić proszę iść prywatnie. Ja nie korzystam z NFZ bo muszę utrzymywać lekarzy dla emerytów. Dodatkowo leczę się razem z mężem i dziećmi prywatnie. Wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i dlatego emeryci powinni dopłacać do podatków za takie częste wizyty, badania i tworzenie kolejek. Powinien być jakiś limit. U nas również jest 4 razy mniej godzin pracy lekarzy pediatrów niż rodzinnych z czego korzystają tylko emeryci. A dostać się do laboratorium to cud. Wszędzie trzeba chodzić prywatnie, bo EMERYCI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Studenci medycyny powinni na wejściu podpisywać oświadczenia, że zdają sobie sprawę, ile wynoszą zarobki po tych studiach i nie będą zdziwieni strajkować, ze im mało ;). Wiedzą doskonale, ze po studiach zarobią xxx, to niech idą na inne, lub do zawodówki itp., proste. A tak to potem żal, że ksiązka tyle i tyle kosztowała itd. Bo kasjer ma 1500, a oni tylko 2500, czy 3500 + dyżury i wkrótce prywatne gabinety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda jest taka ze mało kto kupuje książki oryginalne. Albo korzystają z biblioteki albo z ksero albo pdf a i tak większość ze skryptów bo tylko one potrzebne są do zaliczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzą w jakich domach mieszkają lekarze, jakimi furami jeżdżą no to ja też idę na medycynę a tu żonka, jak to, to po studiach nie dadzą mi prywatnego gabinetu? W serialach co innego pokazują! Strajkuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś jasne, i ty na wejściu na studia historyczne, tez powinnaś podpisać oświadczenie, że zgadzasz się, by po nich zarabiać psi grosz :) nie biadoliłabyś potem na forum jak ty mało zarabiasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarze zapieprzysz na 3 etatach bo mało im płacą? No ok ja mogę powiedzieć że pracuje na półtorej etatu 16 godz dziennie, i naprawdę z tego 15 pracuje. Lekarz ma 3 etaty w godzinach 8 -18 w 3 miejscach jednocześnie gdzie fizycznie go nie ma. W każdym miejscu jest po 2-3 godz + dojazdy, pacjentów obrabia taśmowo byle szybciej bo za chwilę musi być gdzie indziej. Też bym chciał mieć płacone za 24 godz gdzie tak naprawdę pracuje 8 i to na odp*****l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież idąc na medycynę wiedzieli co robią, wiedzieli jakie są zarobki. Idąc na mechanika nie patrzę ile zarabia serwis Mercedesa tylko ile zarobi pan Kaziu w garażu bo od tego będę zaczynał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak żyję nie widziałam biednego lekarza czy mundurowego: policjanta, wojskowego. Ostatnie na co mogą narzekać to kasa a znałam wielu, od razu widać, że żyje im się super, na bardzo dobrym poziomie finansowym. Tyle mam do powiedzenia nt tych grup zawodowych :D zarabiają wystarczająco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś to czego nie poszłaś na lekarza?! Taki cud miód, a jakoś żadna z ujadających w tym temacie nie poszła, tylko wybrała goowniany kierunek studiów i teraz ból doopy, jak oni mają bombastycznie! Zakasaj rękawy i zapierniczaj byś miała lepiej, zamiast patrzeć na innych. Cała służba zdrowia kuleje, nie ma środków w NFZ na wiele operacji, bo są dziwne limity, a te się tylko ten pensji u/s/r/a/ł/y :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×