Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość K

Grzech Fatmagül 7

Polecane posty

Strona ..... Barnaby, Ty wcześniej pisałaś, że lepiej w tej scenie diabła zobaczyć niż tą ... , a mi diabeł się pojawił w rymowance ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strona ... GF Dziś sceny na terapii wyciskały łzy, a przynajmniej mi. Fatmagul i Kerim mieli możliwość usłyszeć odpowiedzi na pytania, których być może obawiali się zadać. Fatmagul obawia się dotyku, a on wstydzi się patrzeć na nią, gdy mówią o tamtej nocy. Suknia ślubna nie jest tym, czym powinna byś dla młodej dziewczyny. Fatmagul jest bardziej pewna siebie w ich związku, a Kerim ma dużo obaw. Kerim mógł usłyszeć, co Fatmagul myśli o Mustafie i to powinien sobie zapamiętać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRA, :) Oczywiście czekamy na "innego/odmienionego" Engina :) Kasiu nie obrazisz się, posłuchałam już piosenki dla Ciebie :) A w jego ciemnych oczach, to można się zatracić ;) A gdy ma mokre włosy, to nawet przewrócić z wrażenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GF Niestety, ale będzie o tej ..! Kerim w restauracji powiedział Fatmagul, że jej zdjęcia znajdą się w prasie, gdy opowie swoją historię ... Sukaddes powiedziała "... że nikt nie czyta wiadomości z trzecich stron gazet, a tam są prawdzie dramaty! " .... Co chciała przez to powiedzieć ? Czy uważa, że historia Fatmagul jest taka zwyczajna, że nikogo to nie będzie obchodziło? Czy zasugerowała, że nie powinna obawiać się sławy i rozpoznawania na ulicy, bo nikt nie zwróci na jej historię uwagi? Ale już chyba znam odpowiedź! :O Może wy rozumiecie to inaczej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMira
pani KO, pięknie opisałaś tą niesamowicie wzruszającą scenę: cyt.:"Kerim był poruszony i powiedział- Ja zaczekam. Niech tylko uda Ci się dokonać tego cudu.......i Twój komentarz:( Czyż nie pieknie razem płakali? Ja też płakałam.......) Obserwując tę postać w serialu tzn. Kerima granego niesamowicie sugestywnie przez Engina zastanawiam się ilu mężczyzn w życiu realnym zgodziłoby się na taki układ i byliby tak cierpliwi i taktowni jak On, chyba niewielu. A może się mylę? Jak myślicie? Może jestem za surowa dla płci odmiennej? Mira

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mira, dziękuję :) Też uważam, że nie wielu, bardzo niewielu mężczyzn byłoby skłonnych na taki układ i poczekać. Przecież nikt nie wie, jak długo to może potrwać. Ale czas to jedno, on musi minąć i nie ważne ile go upłynie ta niepewność, lęk, jak będą wyglądały intymne relacje w takim związku, mogą być zniechęcające dla mężczyzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gf Fatmagul na terapii powiedziała, że chce dotknąć, ale coś każe jej się wycofać. W pokoju Kerima bez skrępowania, dotknęła jego czoła sprawdzając czy ma gorączkę. To była troska o jego zdrowie i takie gesty jej nie krępują. Ale czułe trzymanie za rękę, to już inny rodzaj dotyku, to jeszcze jest dla niej trudne. W restauracji, wtedy gdy upiekła tort biorąc go za rękę, przełamała się dla Kerima. Na terapii Fatmagul powiedziała " ... Ze względu na Ciebie chcę się z tego wyzwolić" a wcześniej mówiła o tym że nie może go dotknąć, a ślub, suknia ślubna i wesele straciło dla niej znaczenie. Czyli chce dla Kerima zmienić to co ją nadal blokuje, a nie dla siebie? Dla siebie na pewno też powinna chcieć być wolna od tego. A może to takie tłumaczenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GF Sprawa z dziennikarką była rozstrzygana na rodzinnym forum. Deniz też zabierała głos, ale pomijam to. Bardzo podobało mi się w scenariuszu tych scen, że Kerim jako część historii Fatmagul nie wysuwał argumentów, że on nie chce by inni o tym wiedzieli. Pewnie nawet o tym nie myślał i było to dla niego oczywiste, że to jest wyłącznie jej decyzja, a on się na wszystko zgodzi. Od samego początku myślał o Fatmagul, jak ona sobie poradzi z tym, że inni poznają jej tragedię, jak zniesie zdjęcia w gazetach, zaczepianie, być może niewygodne pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasia
KO:) Wspaniałe , pełne emocji , wzruszające streszczenie...Dziękuję! > KO dziś Dla mnie to jest jeden z (wielu :) ) najpiękniejszych odcinków . Te wyznania u pani psycholog i rozmowa między nimi dwojgiem była bolesna i trudna ale jednocześnie niezwykle piękna i wzruszająca. Łzy dławiły mnie w gardle... KO ,cyt.: ,,Kerim mógł usłyszeć, co Fatmagul myśli o Mustafie i to powinien sobie zapamiętać''. Bardzo dobrze to ujęłaś , KO. To były naprawdę ważne , znaczące słowa. > Kerim przed budynkiem sądu patrzył na ojca , który wyglądał jakby był dumny z Fatmagül.Z jej odwagi i pewności siebie.A w oczach Kerima widziałam wtedy coś w rodzaju wdzięczności(?), że jego ojciec jest tam z nimi i ich wspiera.Nie było już w nich nienawiści. ...Przełykałam łzy gdy tłumy wspierające Fatmagül , skandowały jej imię i towarzyszyły jej gdy taka podbudowana i pełna wiary szła do budynku sądu. >KO :) cyt.,, Ale co to? Dotyk anioła?! To Fatmagul dłonią dotknęła jego ciepłego czoła! I jak ma wyrazić wdzięczność za to szczęście, Które znów dotknęło go bezszelestnie?! Czy wystarczy pocałunek w jej dłoń? Wystarczy! Za wcześnie jeszcze na usta czy skroń".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GF Mustafa stracił ojca i nagle oprzytomniał, że teraz chce być ojcem dla swojego dziecka! Nawet Hacer nie uwierzyła w te brednie! Jeszcze niedawno groził jej, że nie mogą mieć dzieci, bo to ich ograniczy, a przecież mieli uciekać. Teraz też chciałby uciec, ale wiadomo nie może, smycz Yasaranów jest za mocna. A gdyby Hacer wróciła do niego i nadarzyłaby się okazja do ucieczki, to co wtedy z dzieckiem???? Łajza pozostanie Łajzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasia
GRA:)-..♡♡ DZIĘKUJĘ !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia54
Dzień dobry :). Wspaniały, bardzo emocjonujący odcinek i takie Twoje streszczenie KO. Piękne dzięki :). Cyt. „Fatmagul chodzi za Kerimem krok w krok! Uśmiechając się, spotykają swój zakochany wzrok Ale co to? Dotyk anioła?! To Fatmagul dłonią dotknęła jego ciepłego czoła! I jak ma wyrazić wdzięczność za to szczęście, Które znów dotknęło go bezszelestnie?! Czy wystarczy pocałunek w jej dłoń? Wystarczy! Za wcześnie jeszcze na usta czy skroń…” KO :). To jest CUDOWNE! Kasiu, a my jesteśmy bardzo zgodne wybierając te same perełki ze streszczenia KO :D. Fatmagul pokazała wszystkim niezły temperament. Ma rację, nie jest już tą bezradną, wystraszoną dziewczyną, którą manipulowali Munir i Mukaddes. Najlepszy był Kerim, powściągający jej zapędy wobec Erdogana. Rozsądny, umiarkowany, jakby nie ten sam człowiek, który poprzedniego dnia chciał go zatłuc. Rozkleiłam się przy scenie u psychoterapeutki, gdy kolejny raz przekonałam się jak wielkie spustoszenie w psychice Fatmagul uczyniła tamta tragiczna noc. Fragment, gdy mówi o dwóch Kerimach, prosi go o cierpliwość, bo ona chce z nim być i mieć z nim dzieci a on zapewnia, że poczeka jak długo trzeba będzie, chwyta za gardło. Istotne jest co Fatmagul powiedziała o Mustafie. Gdyby jej nie porzucił, to ona żyłaby jako jego zhańbiona żona, której on łaskawie wybaczył jej grzech! Na szczęście Fatmagul ma już świadomość, że jej wybaczać nie ma czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRA, jeszcze raz, a może kila razy spojrzałam na zwiastun od Ciebie i pierwsze co mówi w nim Fatmagul, że chce by mieli dzieci. A Keim zapewnia ją, że zaczeka. Można się wzruszać bez końca. Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wśród skandujących kobiet przy budynku sądu mignęła mi reżyserka serialu Hilal Saral. Stała obok psychoterapeutki Nezihe i trzymała w ręku czarną tablicę z napisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasia
Ja też , Barnaby:) dziś Nic tak nie psuje romantycznej chwili jak widok tej... :O Zresztą każdej ! chwili. Ona nawet nie musi się odzywać.Wystarczy , że jest ! P.S. ...a ja to wcześniej jakieś dobry wieczór napisałam? Jasne,że nie! Już się poprawiam:) Dobry wieczór:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu, dziękuję :) Kasiu, dziękuję :) Dziś emocji nie zabrakło. Do samego końca łzy mogły płynąć i płynąć. Fatmagul dziś pokonała wszystkich, nawet Kerim miał trudności z utrzymaniem jej :) A komplement Munira, co prawda Fatmagul go nie słyszała, ale Erdogan usłyszał, że Fatmagul jest najniebezpieczniejsza!!! :D :D I to powiedział podstępny, chytry, manipulator Munir Łysol !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KO tak pięknie rymuje i nawet nocy do tego nie potrzebuje! Dzisiejsze streszczenie to był nokaut, czyli Knock-Out, czyli KO! ;-) W ślad za przedmowczyniami potwierdzam - KO Mistrz! Przepięknie!!!!! M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michale :D Dziękuję i kłaniam się :) Ty jesteś Mistrzem w rozwijaniu skrótów! Wczorajszy o KPA , był super! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj, bez przesady z tymi skrótami! Takie rozwijanie skrótu KPA jest nieco ryzykowne, tym bardziej wobec ewentualnych fanów tego serialu. Ale widzę jak się "męczycie” z tą produkcją i dlatego tak sobie żartuję... ;-) Ale dzisiejsze rozwinięcie skrótu KO to sama prawda! Wymiatasz Düygü, wymiatasz! ;-) M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M. ;) Jak dotąd nikt nie dopominał się od Ciebie rewanżu na pistolety za skróty, wiec chyba jest dobrze :D A pośmiać się i to z KPA to czemu nie, choć tyle tego wesołego co ze skrótów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GF Fatmagul mówiła do Kerima o Fahrettine, twój ojciec, bo tak jest krócej. Raczej chce go oswoić w takim określeniem Fahrettina. Być może chce mu to też ułatwić, sama tak o nim mówiąc. Deniz swobodnie mówi - ojciec. Kerim zawsze reaguje ze zdziwieniem, bardzo dawno nie używał tych słów. Teraz też jest bratem. Deniz w kuchni tak go nazwała, ale już się nie złościł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziś na Dobranoc przygotowałam W pierwszym klipie fragmenty z GF i piosenka grecka (?) : "https://youtu.be/AqK2-TSHQcU W drugim klipie także fragmenty z GF i dawno u nas nie goszcząca piosenka hinduska. Śpiewają Arijit Singh i Shashaa Tirupati : "https://youtu.be/Q3u13OEOBjE W trzecim klipie początki wspólnego życia Kerima i Fatmagul a do tego piosenka turecka "Musisz przekonać " : "https://youtu.be/d7gflnUWKpI I na koniec piosenka Tarkana " Gitme " ( Iść ) z 1994 roku, którą śpiewa z Umit Sayin i do tego piękne zdjęcia Engina z GF: "https://youtu.be/bzB5M64JEr8 Tyle na dziś udało mi się przygotować. Trochę gorzej z wykonawcami i tytułami. Miłych snów z Enginem. Dobranoc GRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla zainteresowanych : Tekst ostatniej piosenki z Dobranocki. Piosenka Tarkana " Gitme " czyli "Iść " z 1994 roku "https://youtu.be/bzB5M64JEr8 Udało mi się tym razem znaleźć tłumaczenie tekstu tej piosenki : Ilekroć pojawisz się Gwiazda spada we mnie Wtedy ciebie widzę Krople deszczu padają na moje dłonie Jeśli odejdziesz nie wzejdzie moje słońce Zbledną moje oczy w wielkim wzburzeniu Jeśli ci powiem nie idź, moja droga Czy zostaniesz ze mną? Jeśli ci powiem zostań, moja droga Czy mnie znów pokochasz? Nie idź, ah, nie idź Niekończące się noce Żyłbym bez wiosny Jeśli zostanę bez ciebie Umrę bez kłamstwa Nie idź, nie odchodź, dobrze? Twoje kręcone włosy Zmoczyły się gdy ich dotykałem Ilekroć przyjdziesz/pojawisz się w moim umyśle Zatrzymuję czas. GRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki GRA. Najbardziej podobała mi się ta grecka piosenka a filmiki wszystkie. Dobranoc :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani KO
GF „Winni zawsze ponoszą karę!” Tak dziś Mukaddes zabłysła przed wyłączoną kamerą, ale przed prawdziwą reporterką. Swoją rację wykrzyczała. Bardzo dobrze, że ma świadomość istnienia tych słów. Powinna jeszcze je zrozumieć i zapamiętać. Rahmi szybko kazał jej być cicho, pewnie dlatego, żeby już ich nie ośmieszała. A może dlatego by sama siebie nie ośmieszała?! ;) Kto ją zna pewnie pomyślał - I kto to mówi?! Ta, co handlowała godnością Fatmagul, teraz krzyczy i domaga się kary dla winnych. Brawo, na to wszyscy czekamy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To był bardzo ładny dzień, ciekawy i ważny odcinek oraz fantastyczne streszczenie! Dobranoc! KO - DOBRANOC!!! ;-) ;-) M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GF Ciekawa, a za razem trochę zabawna scena miedzy Fatmagul i Kerimem. Fatmagul pyta Kerima o rzeczy do prania. Do tej pory sam się tym zajmował, albo Meryem, widzieliśmy w Goksu jak szedł z ubraniami do prania. A teraz tym chce zająć się Fatmagul. To oczywiste, że nie są typowym małżeństwem, ale zabawnie to wyglądało, jak Kerim w pośpiechu chował ubrania przed Fatmagul. Jak chłopak, który się wstydzi bałaganu przed niespodziewaną wizytą swojej dziewczyny :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRA, piękna Dobranocka, dziękuję :) Dwie pierwsze podkradnę ;) :) Za tłumaczenie ostatniej, również dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strona.... GF W willi. Po terapi wszyscy oglądają wieczorem wiadomości w TV. W salonie były trzy grupy. Na łóżku bliżej telewizora sama Mukaddes. Na następnym łóżku Meryem, Kadir i Rahmi. Obok okna przy stole Fatmagul i Kerim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×