Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mam 40 lat , urodziłam dziecko i się załamałm.

Polecane posty

Gość gość
średnia wieku 36 mieszkasz na Masie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po 40 to zzaczynają się choroby i trzeba dbać o siebie żeby wnuki mieć siłę niańczyc a nie niemowlakiem się zajmować. wnuka można po ciężkim dniu oddać dzieciom i odpocząć ....a swojego gdzie oddasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciesz się krócej bo będziesz miała na karku :-÷....jakiws 10 -20 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są inne państwa niż Polska i Nigeria :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo 40 jest dla kobiety jak 50 dla mężczyzny . odbija palma . to hormony powodują u niektórych chcice na dziecko. rok wczesniej kategorycznie nie , a tu wpadki z przyzwoleniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o obudziły się ba nagle trzeba zdążyć jeszcze dziecko urodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle ze te co rodza po 35 rz z wyboru to tak naprawde podswiadomie nie chca dziecka, ale np pozno poznany maz chce, presja otoczenia, jakis strach ze cos umknie w zyciu.Jak ktos naprawde chce dziecka to bedzie je mial wczesnie, chocby z luznego zwiazku lub jakiejs przygody nastawionej na ciaze.ludzie maja zwyczaj odsuwac to czego nie lubia a musza zrobic i dzialac szybko jak czegos pragna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powinni na tą chcice zrobić nagonkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się zdecydowałam bo bałam się że stracę pracę Ą straciłam męża i syna wyprowadzili się jak mały miał rok. i dduuppaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2018.05.22 40 -noworodek _ ujdzie 50 -komunijne dziecko _ porazka gość 2018.05.22 60 - msturzysta _ tragedia xx tak, wiem ze Polska to zadupie Europy i ze swoimi opiniami dalej tkwi w Sredniowieczu.. ale zeby sie tym chwalic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj dokładnie nie zdajecie sobie sprawy co takie dziecko pozniej przechodzi w szkole... moj maz urodzony jako 3 dziecko (wpadka w 39r.z.) na komuni wszyscy mysleli ze to babcia a nie matka... wywiadówki to samo... gdy inne dzieci jezdzily na wakacje z rodzicami on w domu albo na dzialce bo rodzice na rencie/emeryturze schorowani... xx Czyli Polska nic mentalnie nie posunela sie do przodu przez te 30 lat ? Dalej 40 latki to staruszki stojace nad grobem ? Nalezy sie wstydzic ! Ja mimo mlodej mamy ( 23 lata ) nie jezdzilam z nia na wakacje.. jezdzilam na obozy i kolonie, przebywalam w srodowisku rowiesnikow a moja mam pracowala. Krotki wypad gdzies razem i owszem ale wakacje to nie bylo siedzenie z rodzicami. A moja mam jest niepelnosprawna.. i jakos nie siedzialam z nia na dzialce. To problem twoich tescow byl , ze kisili syna pod spodnica na swojej dzialeczce, a nie problem dojrzalych rodzicow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale twoje mama miała 23 lata a nie 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ale twoje mama miała 23 lata a nie 40 xx jaki to ma zwiazek ? Skoro 40 letni rodzice tylko dzialeczka z dzieckiem, to dlaczego 23 letnia rodzicielka tez tylko dzialeczka z dzieckiem ? To nie wiek, to mentalnosc.. Moja mama przynajmniej nie ksiila mnie na tej dzialeczce, wakacje spedzalam od lat 7 jak pisalam - na koloniach i obozach. Jak juz ze mna gdzies jechala , to tez dzialeczka. Mimo mlodego wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety drogie Panie, ostatnio był artykuł i wypowiadał się lekarz, ze najlepszym czasem na urodzenie pierwszego dziecka jest wiek uwaga 34 lata, dlatego, ze do tego czasu organizm kobiety cały czas dojrzewa i w wieku 20 kilku lat nie wszystko jeszcze gra tak jak powinno także ciao młode mamusie, szczycące się, zę w wieku 20 lat ona była sprytniutka a w wieku 30 lat już o lasce owszem sprytniutka tak, ale dojrzała? nie zresztą ja po 30 stce mam więcej sprytu i jestem wysportowana bardziej niż 10 lat temu, bo sportu ja wtedy nie widziałam na oczy, tylko imprezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Juz sie tego czytac nie da , jakie bzdury piszecie, chyba nie czytaja co inni pisza ..ja juz pisalam rano 7.01 i 7.41 .Ta mentalnosc poczekajcie jak wy bedziecie po 40 i z wam beda wmawiac ze jestescie starymi babami nie nadajacy sie do niczego ..a po 50 to juz trumnę wybierac...zalosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Głupie pisanie ze ten wiek po 20 albo 30tce to najlepszy okres ..kobieta kobiecie nie rowna.Ja jestem przykladem fizycznie--2 dzieci urodzone po 20tce przelezalam w szpitalu zagrozone ciaze.Teraz 3 dzidzia mam 40lat nieswiadoma ciazy dzwigalam pilam tab.przeciwbolowe.Ciaze przechodzilam dobrze badania ok.Wszystko robilam w domu dlugie spacery basen i wszystko oki takze nie ma reguły .Mlodzi byliśmy czlowiek chuhal dmuchal na poczatku maz nie kapal bo sie bal bo mama albo tesciowa pomoze .Teraz sam zapowiedzial ze bedzie kapal i to i tamto z dzidzia robic ...Pozatym mamy juz doswiadczenie inaczej czlowiek podchodzi do wychowywania.A co bedzie za iles lat nikt z nas nie wie co bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale 50 lat i 10 letnie dzieci to też coś nie tak . 50 lat samodzielny nastolatek . A Ty z mężem na wycieczce, kolacji we dwoje, rekreacyjnie rowerek. A nie Zoo i Mac Donald

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oglądałam dziś program TVN 24 wypowiadał się dziennikarz że statystycznie odkąd pojawiło się 500 plus coraz więcej starszych kobiet decyduje się na dziecko,zadawał pytania czy to jest spowodowane efektem 500 plus bo Kobietom nie opłaca się pracować tylko wolą siedzieć w domu bo wtedy dostają 500 plus najczęściej na wszystkie dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem w czym problem wybrac sie na kolacje we dwoje. Starsze dzieci zastanawialiśmy dziadkom i szlismy na imprezę czy do znajomych,10 latek to juz prawie samodzielny no chyba ze taka kaleke wychowujesz .Dzieci w wieku szlolnym jezdza na obozy tak sie uczy samodzielność. Mlodszy syn duzo z nami jezdzil ale byl przyzwyczajony do ludzi obyty byl... lubial spedzac czas z znami i naszymi znajomymi nie nudzil byl grzeczny.Ale teraz niektorzy mlodzi rodzice maja rozpuszczone dzieci i wyjscie jest meka rozkapryszone ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie ze sie znajda takie na 500 nie wkladaj wszystkich do jednego worka. ..ale akurat tvn to zrodlo prowakacja bo nie lubi Pisu i wszystko co oni dasza Polakom to krytykuja.To 500 pomoze nie jednej rodzinie .Pare lat temu jak PO rzadzilo to wtedy trzeba bylo sie zapytac dlaczego spada ilosc dzieci bo niskie zarobki od panstwa to nic nie dostales tylko same podwyzki i wysokie bezrobicie to sie ludzie ciezko zastanawiali czy decydować sie na dziecko.A patologia i tak tam zawsze bylo duzo dzieci do Mopsu szlu i zyli z grosze i takie te kobity nie pracowały. TERAZ bezrobocie zerowe wynagrodzenie podniesli panstwo daje 500 zl dodatek do ksiazek szkolnych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
współczuję założycielce. sama byłam w podobnej sytuacji . przecenilam swoje możliwości . stres, niewyspanie, dużo więcej obowiązków i pracy, problemy ze starszą córka , następnie z mężem bardzo odbiły się na moim zdrowiu .pozbieranie zajęło mi kilka lat , ale do swojej kondycji nie wróciłam . mąż jest po zawale na rencie i on ogarnia syna z rana i do szkoły i szkole . Nie chodzę na wywiadówki bo źle się czuje jak na mnie patrzą. w jego klasie na 23 uczniów 17 jest jedynakami. A ja się kiedyś zdecydowałam na drugie żeby pierwsze nie było samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może zadbaj o siebie to nie będą się na ciebie dziwnie patrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
08.07 lekko sie zapędzilaś ,akurak nastolatek przy 50 letnie matce to nic dziwnego. Tu problem jest inny -50 latka i dziecko idące dopiero do szkoły...,gdy bedzie nastolatkiem ona 60 a mąż pod 70.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TERAZ bezrobocie zerowe wynagrodzenie podniesli panstwo daje 500 zl dodatek do ksiazek szkolnych ... x Gdzie zerowe bezrobocie, jak kupa kobiet mających dzieci, pozwalniała się z roboty? Bo po się męczyć, jak na bezrobotnym wychodzi lepiej? Wynagrodzenie rośnie co roku, tylko szkoda, że ustawowo tylko najniższa krajowa. Podnieśli tradycyjnie najniższą krajową, a wszystkim doj/eba/li wyższe składki zus i zdrowotne. Już nie mówię o ubezpieczeniach, inflacji jak żarcie drożeje itd. I tą swoją podwyżkę najniższej krajowej sobie w doopę wsadź. Taka prawda. I coraz więcej ludzi zaczyna zarabiać najniższą krajową, bo pracodawcy nie podwyższają pensji pracownikom, którzy mają 200-300 zł więcej od najniższej krajowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15.03 ma rację .niektóre bezrefleksyjnie powtarzają propagandę PiS ,owszem 500plus to sukces i pozytyw ale reszta nie jest taka różowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są plusy i minusy macierzyństwa. Zarówno w młodym wieku jak i w starszym. W zależności od wieku są one inne. I to jest wybór kobiety. Po co gadacie że nie powinna że jak to że patologia że egoistka?? Chce może działa. I bardzo dobrze. Jeśli ma takie pragnienie niech je zaspokoi. Argumenty że może umrzeć jak dziecko będzie małe w ogóle są bezsensu. W tych czasach dzieci rodzą się z rakiem. Kobiety umierają w wieku 20 lat... Roznie to się życie układa. Trzeba bardziej zadbać o to w razie czego z kim dziecko zostanie jak nam się coś stanie. I to nie ważne ile lat mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:28 nie zrozumiałaś powyższej wypowiedzi, dziennikarz TVN24 nie krytykował 500 plus ,wręcz przeciwnie -program spełnia swoją rolę ponieważ coraz więcej starszych kobiet które już mają dzieci decydują się na kolejne dzieci właśnie ze względu na 500 Plus..i o to chodzi w tym programie. Ktoś tu napisał że w klasie syna jest 23 dzieci z czego 17 jest jedynakami- nie wierzę w to, u mojego syna w klasie jest 22 dzieci i tylko jedno dziecko jest jedynakiem bo matka ma go za panny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze napisane kogo co obchodzi w jakim wieku. Ja jak powyzej pisalam bede miec 3 dziecko w wieku 40 lat ..ale mam ułożone zycie na meza moge zawsze liczyc mam fajne ulozone dzieci ...nagle im nie odwali i posypie mi sie rodzina bo maluszek nowy w rodzinie .Wlasnie z pozytywnym nastawieniem wszyscy oczekujemy .. .Majac doswiadczenie swiadomi jestesmy z mezem co nas moze czekac ...Rodzenstwo duzo znajomych mam wkolo na ktorych tez moge liczyc ...nic tylko modlić sie o zdrowie ..jak sie to mowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak to polacy normalka narzekanie maja we krwi.Wam to nigdy nie dogodzi. Jak ci praca nie pasuje to zmieniam teraz jest tyle pracy nie to co za parę lat temu... I te 500 czy 300 zl ... tez zle!!! ze dadza ?? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie modlić się o zdrowie, bo po 40 często szwankuje.... A można było te sprawy załatwić do 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×