Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Linux Pan

Nie da się przesyłać plików między iPhonem i smartfonem Android

Polecane posty

iOS dał ciała. Bluetooth działa tylko pomiędzy urządzeniami Apple. Co prawda mogę podłączyć moją starą słuchawkę Bluetooth (Nokia BH-104) podczas dłuższej jazdy samochodem, udostępniać muzykę z iPhone na zewnętrzny głośnik czy korzystać ze Smart Watcha firmy trzeciej, ale niestety nie da się przesyłać plików między iPhone’m i smartfonem działającym na Androidzie lub Windows Phone. Tragedia. No niestety, po raz kolejny okazuje się, że komercyjne zamknięte systemy, nie dość, że płatne, to jeszcze dają doopy w najmniej spodziewanym momencie. Wniosek? Brać tylko otwarte oprogramowanie na którym bez problemu wszystko można zrobić - czyli LINUX :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam stara nokie bexz internetu ale za to bateria ttzyma tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie wina "zamkniętych systemów" a po prostu fanaberia Apple. Wymyślili sobie, że iOS będzie kompatybilny tylko z iOSem i doopa. Np Windows też jest systemem zamkniętym a zarąbiście dogaduje się Androidem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ gość dziś To nie wina "zamkniętych systemów" a po prostu fanaberia Apple. Wymyślili sobie, że iOS będzie kompatybilny tylko z iOSem i doopa. x Ale w takim razie po co płacić ciężkie pieniądze za fanaberię, która w dodatku wykłada się na tak banalnej rzeczy jak proste przesłanie pliku. Czy nie lepiej od razu wybrać otwartoźródłowy Linux Android, który nie dość, że darmowy, to radzi sobie ze wszystkim? Dla mnie Apple jest mocno przereklamowane. Używają go biznesmeni, którzy uważają, że iPhon podniesie ich prestiż. Nie, iPhon tylko podniesie cenę, którą będą musieli zapłacić za niezbyt doskonały system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby było śmieszniej istnieje wcale nie mała grupka posiadaczy iPhonów, którzy wkurzeni ograniczeniami iOS-a postanowili zainstalować na swoich Apple-telefonach... Linuksa. To nie żart. Najłatwiej mają użytkownicy Ubuntu oraz ci wszyscy, którzy korzystają z Gnoma (Gnome Files) lub menedżera Thunar i mają zainstalowany pakiet gvfs-afc (lub o podobnej nazwie) odpowiedzialny za obsługę wirtualnych fielsystemów appla. Pakiet ten jest częścią ekosystemu Gnoma. Wystarczy teraz podłączyć telefon przez USB do Ubuntu i na ekranie iPhone pojawi się pytanie czy chcemy zaufać podłączonemu komputerowi. Potwierdzamy i powinniśmy zobaczyć w menedżerze plików dwa zamontowane urządzenia: jedno o nazwie iPhone zawierające zdjęcia oraz drugie urządzenie zawierające nasze wirtualne katalogi o nazwie: Dokumenty na urządzeniu (i tu nazwa naszego urządzenia). Proste jak budowa cepa. Nie chce mi się już opisywać całej dalszej instalacji. Wspomnę jedynie, że iPhone z Linuksem działa szybciej, lepiej i jest wolny od typowych ograniczeń iOSa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×