Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak żyć za 1813 zł?

Polecane posty

Gość gość
One non stop trzymają na kolanach. Odpisują tylko jak dziecko jest w toalecie. Lub jak je ale wtedy robią literówki bo jedna ręka karmią 6letniego bobaska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:47 czytam temat od początku uważnie i nigdzie autorka nie pisała, że bawi się przy niej autami. To już jest twoja nadinterpretacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam Internet w telefonie, więc mogę pisać, a jednocześnie robić wiele innych rzeczy. Nie siedzę tu non stop, chyba że kilka wpisów na dzień to jest non stop. Możesz sobie pisać że to prowo, szczerze mam to w nosie i nie robi to na mnie wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego syn nie ma renty po ojcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież autorka już długo była zamknięta w sobie a sama napisała Że pisanie turaj dużo jej pomogło to niech pisze nawet cały dzień. Chcielibyście żeby popadła w depresje i zro ila krzywdę sobie lub dziecku ? A tak czytając co niektórych tutaj to może się nawet uśmiechnie bo pomyśli jacy ludzie są głupi. Niektóre tutaj to ponadprzeciętnie głupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syn nie ma renty bo jej mąż nie był zgłoszony w ZUS. Następna mądra po testach kompetencji z gimnazjum co czytać ze zrozumieniem nie potrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez mam internet w telefonie i komuś mogłoby się wydawać ze cały dzień siedzę na Kafe a po prostu pisze w wolnej chwili. Jak czekam aż podłoga wyschnie, makaron się ugotuje itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko napisz co prawnik ten drugi powiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie wyszłam. Stwierdził że bzdura jest ze urząd będzie mnie o cokolwiek ścigał, że tamten albo niedouczony albo po prostu nie słuchał co mówiłam. Ale co do udowodnienia stwierdził że może nie być tak łatwo Ze w takich sprawach firmy twierdza ze być może ktoś użył pieczątki bez wiedzy właściciela i podrobil podpis. I różnie bywa z udowodnieniem, dobrze że mam to zaświadczenie o zdolności bo wtedy będzie można w dokumentach w gabinecie potwierdzić da te wystawienia zaświadczenia i dobrze że mam to potwierdzenie z wu. Ale z uwagi na długi czas jaki minął może być problem, bo ciężko uwierzyć że 8 lat pracował nie wiedząc że pracuje bez zgłoszenia...ze powinien przynajmniej coś podejrzewać. Plusem może być to, że pita rozliczala ta znajoma i go składała, a dopiero adwokat mi zwrócił uwagę że PIT 37 powinien być podpisany a my nigdy nie podpisywalismy-więc kto to robił? Tutaj może grafolog wykaże że to żona szefa podpisywala więc będzie dowód ze coś nas z nią łączyło. Adwokat przygotuje też zgłoszenie do ZUSu żeby zrobili im kontrolę i zwróci sie do UC czy znają personalia pracownika który ich przywozil na kontrolę. Ma tam kogoś znajomego i poprosił o zdjęcie męża to pojedzie i zapyta. Mówi że łatwo nie będzie ale widzi duże szansę, również na odzyskanie pieniędzy za szpital. No i kazał mi założyć sprawę o stwierdzenie nabycia spadku i przepisać mieszkanie na mnie i na dziecko, żeby już wszystkie rachunki przychodziły na mnie i żeby wszystko było wyprostowane. Na sprawę w cywilnym i tak poczekam ze 4 miesiace. W sądzie pracy powinno być koło 2 do pierwszej sprawy ale od razu zaznaczył że na jednej się nie skończy. Dziekije wam kobietki, bo tak bym się dalej ociagala z ruszeniem. Mecenas wziął upoważnienie, pójdzie do usc i pobierze akty potrzebne do założenia spraw. Na razie wziął 500zl zadatku, w piątek mam się z nim spotkać i zapłacić na razie 3000zl. Za sprawę o nabycie spadku weźmie 355zl, tyle co za wypisanie i złożenie dokumentów i w tym opłaci 55zl sprawę. Za sprawę w wydziale pracy może wyjść sporo ale jeśli wygramy to tamta strona płaci za wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość662689660
Mam pytanie Sytuacja wygląda następująco Okres mam co 26-29 dni, dnia ok 17 (licząc od pierwszego dnia poprzedniego okresu) doszło do niechcianego zbliżenia w wyniku którego (głupio to zabrzmi) w mojej pochwie na chwilę znalazł się członek bez żadnego zabezpieczenia. Istnieje ryzyko, że znajdował się na nim preejakulat. Zaraz na drugi dzień aż do dzisiaj (minęły 5 dni) odczuwam kłucie w jajnikach. Czy istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Jeszcze za wcześnie na wykonanie testu... Wiem, że nie na temat, ale szukam tematów, gdzie najczęściej się ludzie wypowiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3000? Dlaczego tak dużo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo to poważna i trudna sprawa. No ale jeśli wygramy odzyskam ponad 50tys, a on będzie też wnosil wtedy o zadośćuczynienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie tylko 50tys. Renta dla synka większa chyba będzie, jeśli udowodnicie oszustwo pracodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Syn nie ma renty bo jej mąż nie był zgłoszony w ZUS. Następna mądra po testach kompetencji z gimnazjum co czytać ze zrozumieniem nie potrafi x Wpis autorki "Przeglądam jego dokumenty i znalazłam na razie zaświadczenie..... No i komplety dokumentów od poprzednich pracodawców. Świadectwa pracy, stare pity, nawet rachunek za pierścionek zareczynowy sprzed 12 lat X weź się sama naucz czytać ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takim wypadku oszust pracodawca jest zobowiązany do wypłacania renty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie. Przecież wcześniej on gdzieś pracował więc renta młodemu się należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli wygramy to oni będą musieli zapłacić zaległe zusy i dziecko dostanie rentę po ojcu. Na chwilę obecną renta dziecku się nie należy bo ojciec miał ukończone 30 lat i powinien mieć 5 lat składowych w ciągu ostatnich 10 lat. A on mial w ciągu 10 lat tylko 2 lata składkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:53 Ty się naucz czytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znam sie ,ale czy prawnik nie powinien wziac tych 3ooo tysiecy po wygranej sprawie ,a nie przed ?Oby Cię nie wyjulał .Musisz byc uwazna i nie mozna tak bezgranicznie wszystkim ufać (nie mam na mysli tu prawnika bo skąd mozesz wiedziec czy jest on uczciwy czy nie ).Czy masz wolół siebie dobrych przyjaciół ,czy znajomych ,ktorzy Cię wspierają ? Jesteś dobrą dziewczyną (mogę tak powiedzieć :-) ).Mowię tak ,poniewaz do tej pory nie "pojechałaś"po osobach ktore tu Cie krytykują ,a niektore wypowiedzi 'swiętego" by ruszyły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 20:16 Prawnik nie ruszy palcem bez kasy. Żaden niestety. Jedynie te formy co pozyskują odszkodowania biorą % z wygranej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję gościu z 20:16 :) Staram się nie zwracać uwagi na tych życzliwych inaczej. Podczytuje kafe od wielu lat i w ostatnim czasie kiedy mało jest już czarnych (później niebieskich) zalogowanych użytkowników i większość pisze anonimowo to było tu bardzo mało merytorycznych wypowiedzi. A Wy tutaj Dalyscie mi takiego pozytywnego kopa i power do działania, żeby wziąć sie za nieuregulowane papiery. Odkąd tu napisałam czuję jakby jakiś ogromny ciężar spadł mi z ramion. Wstaję rano i już nie myślę że chcę znowu zasnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak ,oni mają się dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta z 20 :16 ,to ja :-) ,ta jak ktoś pisał empatyczna i ta ktora mowila, że jest starsza o całe lata świetlne i ta ,ktora Cie bardzo zdalnie wspiera i przytula ,synka tez :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No sale chyba autorka nie daje tych pieniędzy prawnikowi tak o bez żadnego potwierdzenia. Jak to 3000 jest za reprezentowanie autorki w sądzie przez cały czas i wygranie sprawy to jest Ok ale jak coś jeszcze będzie musiała płacić to drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:46 to jesteśmy dwie bo ja tez ciagle myśle o autorce i jej synku ciagle wchodzę na temat i staram się odpisywać i to ja ciagle się wkurzam na mega marudzące i mieszające osoby tutaj i te które piszą ze to prowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję Wam bardzo za wsparcie. Adwokat wydał mi potwierdzenie przyjęcia pieniążków. Także nic nie jest na buzię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:46 :-),pewnie to my ,te same kobietki ,ktore tak bardzo wczułysmy sie w sytuację autorki ,pozdrawiam Cie :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:50 :-),pewnie to my ,te same kobietki ,ktore tak bardzo wczułysmy sie w sytuację autorki ,pozdrawiam Cie :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do prawnika dlaczego tak drogo, to ja się może odezwę. Znajoma zapłaciła ostatnio 4 tys za rozwód. jakieś 5 lat temu inna za rozwód zapłaciła 2500zł. Autorko odnośnie podpisu na PIT-37, jeśli idzie w formie elektronicznej, to potrzebna jest tylko jakaś informacja z poprzedniego pitu, aleee zobacz: "Żeby rozliczenie roczne przez internet zostało złożone skutecznie, bez podpisu elektronicznego, podatnik musi wpisać w programie do wypełniania rocznych deklaracji podatkowych online, poprawną kwotę przychodu z ubiegłorocznego zeznania podatkowego. " Ale jest drugie ale. Ona nigdy nie dała wam do podpisu rozliczonego pitu, więc jest duża szansa, że na pierwszym rozliczanym przez nią picie za rok 2010 jest jej podrobiony podpis. A to zestawienie składek zusu, podatku, to pewnie pasek z wypłaty. A nawet cała rumułka i jest pewnie z pierwszego miesiąca pracy i wcale nie musi mieć odzwierciedlenia w zusie. Problem w tym, że pracodawca nie musi wydawać pasków z wypłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×