Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 552211

Praca Rossmann cz 12

Polecane posty

Gość Ccc
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Ludzie w centrali pracują   na zasadzie  ścisłego wykonywania poleceń, zero własnej  twórczej inwencji bo tak bezpieczniej. Są tego pierwsze efekty -  położona  promocja za którą "płacą" sklepy swoimi nerwami tj. tłumaczeniem, przyjmowaniem krytyki, uwag a czasem obelg.

Jestem bardzo zaskoczona ze właśnie pracownicy tak bardzo krytykują problemy z promocja. Przecież coś takiego jak awaria zdarza się wszędzie i każdemu.. ostatnio superpharm tez podczas promocji miała awarie i rabat nie naliczał się online..a Wy jako pracownicy zachowujecie się strasznie, aż wstyd czytać takie komentarze.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Do wyżej, to nie czytaj,problem z głowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xyz
1 godzinę temu, Gość Ccc napisał:

Jestem bardzo zaskoczona ze właśnie pracownicy tak bardzo krytykują problemy z promocja. Przecież coś takiego jak awaria zdarza się wszędzie i każdemu.. ostatnio superpharm tez podczas promocji miała awarie i rabat nie naliczał się online..a Wy jako pracownicy zachowujecie się strasznie, aż wstyd czytać takie komentarze.. 

Tylko, że Ci którzy programują promocje by ona działała nam na sklepach dostają za to gruby hajs... A nadal i co akcje są problemy. I to nie jest sieć kilku sklepików tylko ponad 1000 w których my pracownicy sklepów obrywamy za czyjąś niekompetencję. Mogę ponosić skutki moich złych decyzji, ale nie innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjj
1 godzinę temu, Gość Xyz napisał:

Tylko, że Ci którzy programują promocje by ona działała nam na sklepach dostają za to gruby hajs... A nadal i co akcje są problemy. I to nie jest sieć kilku sklepików tylko ponad 1000 w których my pracownicy sklepów obrywamy za czyjąś niekompetencję. Mogę ponosić skutki moich złych decyzji, ale nie innych.

a w jaki sposób poniosłaś skutki? zabrano Tobie premie, wypłatę, dostałaś nagane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xyz
10 minut temu, Gość jjj napisał:

a w jaki sposób poniosłaś skutki? zabrano Tobie premie, wypłatę, dostałaś nagane?

Wysłuchiwałam żali i jojczenia klientów. Po powrocie do domu cały dzień miałam zrypany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
58 minut temu, Gość jjj napisał:

a w jaki sposób poniosłaś skutki? zabrano Tobie premie, wypłatę, dostałaś nagane?

Jeszcze raz, bo może dziś masz problemy z koncentracją. To my świecimy oczami przed klientem, przepraszamy za nieudolność organizacyjną centrali, która w odczuciu klienta "obiecuje i nie wywiązuje się",  znosimy niewybredna krytykę firmy jak i nas samych personalnie. Może w tej sytuacji będziemy podawać twój numer telefonu jako osoby do kontaktów w tej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

widzę, że kafeteria to takie kółko wzajemnej adoracji.. pożalmy się jaka ta praca jest straszna a i tak do niej chodźmy. rozumiem, że coś może się komuś nie spodobać, ale nie wiem czy wiecie, takie żale na forum nic nie dadzą 🙂 pozdrawiam sfrustrowane dziewczyny pracujące w rossmannie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 minut temu, Gość Gość napisał:

widzę, że kafeteria to takie kółko wzajemnej adoracji.. pożalmy się jaka ta praca jest straszna a i tak do niej chodźmy. rozumiem, że coś może się komuś nie spodobać, ale nie wiem czy wiecie, takie żale na forum nic nie dadzą 🙂 pozdrawiam sfrustrowane dziewczyny pracujące w rossmannie 🙂

No nie do końca. Fala ucieczek pracowników do innych firm jest zatrważająca i znana centrali. Nie ma kto pracować na sklepach. Tendencja w Rossmannie  jest taka by każdy z nas dobrowolnie zrezygnował z życia rodzinnego i był do dyspozycji 24 godziny na dobę, szczególnie przed świętami, a i po świętach takoż samo. Nadchodzą terminy urlopów, zaplanowano grafiki ich wykorzystywania. Kto będzie pracował na sklepach, a może Rossmann będzie zmieniał prawo pracy pod siebie? Czy będą  bezprawne aluzje KR by podejść do urlopów krytycznie i na własny wniosek z nich rezygnować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
18 minut temu, Gość gość napisał:

No nie do końca. Fala ucieczek pracowników do innych firm jest zatrważająca i znana centrali. Nie ma kto pracować na sklepach. Tendencja w Rossmannie  jest taka by każdy z nas dobrowolnie zrezygnował z życia rodzinnego i był do dyspozycji 24 godziny na dobę, szczególnie przed świętami, a i po świętach takoż samo. Nadchodzą terminy urlopów, zaplanowano grafiki ich wykorzystywania. Kto będzie pracował na sklepach, a może Rossmann będzie zmieniał prawo pracy pod siebie? Czy będą  bezprawne aluzje KR by podejść do urlopów krytycznie i na własny wniosek z nich rezygnować?

Zgadzam się, dużo osób się zwalnia, ale też sporo się zatrudnia. Niestety praca w handlu charakteryzuje się tym, że w okresie okołoświątecznym zawsze ruch jest o wiele większy, takie uroki pracy.. Z urlopami to nie tak łatwo zrezygnować, firma i tak ma obowiązek udzielić urlopu, a ciężko byłoby gdyby większość teraz odmówić, bo nie będzie kiedy go 'wydać'. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jdjdjd

Co z niewykorzystanym urlopem jeśli złożę wypowiedzenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ccc
31 minut temu, Gość Jdjdjd napisał:

Co z niewykorzystanym urlopem jeśli złożę wypowiedzenie 

Dostaniesz za niego proporcjonalnie Wynagrodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gos

GośCiu 

 

Dnia 3.04.2019 o 21:48, Gość Szczęśliwa napisał:

Ja również postanowiłam zmienić pracę i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa. Mam cały etat, więc pensja jest stała i większa niż w Rossmannie, a praca lżejsza fizycznie i psychicznie. Wychodząc z pracy nie czekam na telefon. Mam normalne przerwy, grafik stały, zmieniany sporadycznie przy nagłych sytuacjach, ale zawsze z pytaniem o akceptację. 

A gdzie podjęłas pracę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dagdag

Słyszeliście już o takim temacie, że niby nie można przedłużać weekendu odbiorem?  Dodam, że w instrukcji nie ma o tym słowa. Jest tylko że nie można przedłużyć urlopu. Jak to u Was jest?  Będę wdzięczna za odpowiedź 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Oczywiście zgodzę się, że dużo zależy od atmosfery i załogi ale niestety, to nie wynagradza tego, co się w obecnej chwili na sklepach dzieje. Kiedy zespół jest przemęczony i osoby nie widzą pozytywnych efektów, tylko mają wrażenie wykonywania syzyfowej pracy i ciągłego "dokręcania śruby" przez górę, do tego ciągłe nowe pomysły i projekty firmy, których nie można skrytykować, to nawet w najlepszym zespole coś pęka. Ile człowiek może wytrzymać? Kiedyś to było nie do pomyślenia, firma była dobra, myśląca o swoich pracownikach i klientach z przyzwoitą płacą. Ja po wielu latach pracy mówię pas. Myślałam tak wiele tu osób, że świat poza Ross nie istnieje, na szczęście to nie prawda. Życzę wszystkim pracującym dużo cierpliwości i wytrwałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To prawda, że dużo ludzi odchodzi z tej firmy i są to pracownicy z długim stażem. Może zatrudnia się też sporo nowych osób, tylko ciekawe ile dadzą radę popracować. Nie raz w ostatnim czasie słyszałam o sytuacji, że po 1 dniu dziewczyny rezygnowały, ciekawe dlaczego tak się dzieje? Brawo dla firmy, która straciła szacunek dla pracownika, robiąc z niego niewolnika. A co do promocji, ktoś naprawdę jest zdziwiony, że nie zadziałała? Przecież to w tej firmie na porządku dziennym, że podczas większych akcji promo nie wchodzi, a Ty człowieku świeć oczami, tłumacz się i przepraszaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Firma już nie ma zasad którymi do tej pory się szczyciła, nie ma już dbałości o pracownika jest tylko kij bez marchewki. Pozbyto się inteligentnych ludzi w zarządzie a w ich miejsce powołano zastraszonych, miernych ale wiernych wykonawców poleceń. Zero kreatywności która została stłamszona. Ten smród schodzi więc na dół i nie ma, co się dziwić. Lepiej nie będzie mentalności nie zmienisz tak jak tego, że  nowy właściciel większościowy traktuje nas jak chińczyków.
Pytanie tylko jak długo ta napięta struna wytrzyma, jak długo sklepy dadzą radę pracować w bardzo ograniczonych składach i ciągłym stresie, jak długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WszedzieByleNieTu
9 godzin temu, Gość Dagdag napisał:

Słyszeliście już o takim temacie, że niby nie można przedłużać weekendu odbiorem?  Dodam, że w instrukcji nie ma o tym słowa. Jest tylko że nie można przedłużyć urlopu. Jak to u Was jest?  Będę wdzięczna za odpowiedź 

W instrukcji tworzenie pep jest napisane, że nie można kumulować dni wolnych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Do wyżej, a kto kontroluje?? Nikt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zofia
Dnia 12.04.2019 o 11:14, Gość Kler napisał:
53 minuty temu, Gość Gość napisał:

Do wyżej, a kto kontroluje?? Nikt.

 

Akurat u nas kierownik regionalny bardzo tego przestrzega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A nie mówił KR żeby się wstrzymywać z urlopami bo jak urlopy pójdą zgodnie z planem to nie będzie miał kto pracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

A nie mówił KR żeby się wstrzymywać z urlopami bo jak urlopy pójdą zgodnie z planem to nie będzie miał kto pracować?

Nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfg

dziewczyny kiedy dostane wynagrodzenie jesli podpisalam wypowiedzenie za porozumieniem stron? 10 maja? ekwiwalent za urlop rowniez bedzie z wyplata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxx

Jak tam u was gorączka przedświątecznych zakupów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dzisiejszy dzień przeżyłam, ale jutro mogę nie zapanować nad emocjami jak ktoś zapyta się czy pomadka, tusz i lakier to trzy różne produkty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cvbm
7 godzin temu, Gość Gość napisał:

Dzisiejszy dzień przeżyłam, ale jutro mogę nie zapanować nad emocjami jak ktoś zapyta się czy pomadka, tusz i lakier to trzy różne produkty!!!

A co sie dziwisz skoro rządy tuska miały za zadanie wyprodukować masowo głupków zdolnych zbierać niemieckie szparagi. Dla nich podczas słynnego odstrzału dzików lochy miały w sobie małe dziki, które należało chronić, a równocześnie dla nich kobieta podczas ciąży ma w sobie nieludzki płód, który spokojnie można zabić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 17.04.2019 o 11:10, Gość Gosc3456 napisał:

Wszystkie skargi odbijaja sie na kierownikach sklepow. Centrala odpowiedzialnosci nie ponosi zadnej,poniewaz to KS jest zobowiazany ustalic przerwy Pracownikom.  A to, ze KS sam z przerw nie korzysta, to juz inna kwestia. Dziewczyny! Glowa do gory , kiedys beda lepsze czasy 🙂

 

To ustalajcie przerwy bo przysługują am z kodeksu pracy 15 minut NIEPRZERWANEJ  przerwy N I E P R Z E R W A N E J   D Z W O N K I E M    N A    K A S Ę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 18.04.2019 o 09:18, Gość Ccc napisał:

Jestem bardzo zaskoczona ze właśnie pracownicy tak bardzo krytykują problemy z promocja. Przecież coś takiego jak awaria zdarza się wszędzie i każdemu.. ostatnio superpharm tez podczas promocji miała awarie i rabat nie naliczał się online..a Wy jako pracownicy zachowujecie się strasznie, aż wstyd czytać takie komentarze.. 

Nie wstyd czytać takie komentarze bo taka jest prawda!ktoś tylko nazwał rzeczy po imieniu!bo to MY pracownicy naciągamy się z roszczeniowymi klientami mającymi pretensje DO NAS nie do firmy tylko DO NAS !!,mądrzejsi mają wyj****e i kulturalnie ze stoickim spokojem odpowiadają że to nie od nas zależy a Ci jeszcze bardziej nerwowi(Ci ktorym zależy i myślą że zbawią świat dla rossmana)się stresują😋tylko po co?jeb**to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 18.04.2019 o 12:15, Gość jjj napisał:

a w jaki sposób poniosłaś skutki? zabrano Tobie premie, wypłatę, dostałaś nagane?

Foch klientów pretensje obelgi caly jad wylany na Nas pracownikach, mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 18.04.2019 o 22:41, Gość Gość napisał:

Oczywiście zgodzę się, że dużo zależy od atmosfery i załogi ale niestety, to nie wynagradza tego, co się w obecnej chwili na sklepach dzieje. Kiedy zespół jest przemęczony i osoby nie widzą pozytywnych efektów, tylko mają wrażenie wykonywania syzyfowej pracy i ciągłego "dokręcania śruby" przez górę, do tego ciągłe nowe pomysły i projekty firmy, których nie można skrytykować, to nawet w najlepszym zespole coś pęka. Ile człowiek może wytrzymać? Kiedyś to było nie do pomyślenia, firma była dobra, myśląca o swoich pracownikach i klientach z przyzwoitą płacą. Ja po wielu latach pracy mówię pas. Myślałam tak wiele tu osób, że świat poza Ross nie istnieje, na szczęście to nie prawda. Życzę wszystkim pracującym dużo cierpliwości i wytrwałości.

Gratulacje😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xcv
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

To ustalajcie przerwy bo przysługują am z kodeksu pracy 15 minut NIEPRZERWANEJ  przerwy N I E P R Z E R W A N E J   D Z W O N K I E M    N A    K A S Ę!!!!

No weź ustal kiedy w większości sklepów dwie osoby na sklepie. Zamkniesz kasę i powiesz ide na przerwę? Tylko patrzeć kiedy PIP sie za to weźmie, wystarczy żeby grafiki sprawdził i z ludźmi porozmawiał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×