Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Lasunia

Kto stara się o dziecko - reaktywacja

Polecane posty

U mnie 9 dc, ale jakoś nie cieszę się z tych cykli, bo coś mi organizm wariuje. Raz cykl 36 dni, a raz 19 dni. Więc jestem teraz na etapie badań. Zrobiłam TSH, a jutro idę na prolaktynę. Więc zobaczymy 😉 najlepsze jest to, że przed staraniami cykle zawsze 32 dniowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mój mąż suplementował ze mną witaminę D3, gdzieś wyczytałam, że zwiększa płodność. A jeśli nawet nie (chociaz nam się udało) to w okresie zimowym warto brać 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wit D jest zalecana w okresie zimowym. Mojej coreczce daje od października i wogole nie choruje.  

Miłej niedzieli życzę 🤗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dziwczyny 😉 u mnie na razie tylko skurcze okresowe.. 

 

A co do witamin to tak samo standard czyli witamina D, C magnez cynk 😉czyli podstawy ktorych i tak nam brakuje. Dużo kawy pijemy wiec ja biorę magnez kawa 😉 oczywiście kwas foliowy. 😉 pare cykli temu bralam fembilon 0 dla starających sie. 😉 musze w nowym cyklu też kupic.. 😉 wszystko co potrzeba tam jest 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gusiak to duze wahania masz.. bo to spora roznoca jak raz 32 raz 19 😉 ja to mam tak +/- 3 dni maksymalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No duża różnica temu od razu z ginekologiem staramy się znaleźć przyczynę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Hej dziewczyny, long time no see! Mam nadzieję, że którejś się udało w czasie mojej nieobecności!

U mnie potwierdzona diagnoza, jajnik jak z podręcznika o policystycznych jajnikach. Pocieszające jest to, że poziom horomonów mam w miarę ok, niska prolaktyna, dobry estradiol, DHEA, rezerwa jajnikowa też. Dzisiaj mam 17 dc i czekam na tel od mojej pani doktor, że mogę przyjechać na usg, miałam robione w środę, jest jakiś pęcherzyk no i dzisiaj patrzymy co z nim dalej.

Ech, szkoda że tak, będzie seks po usg i tona leków żeby w ogole wywołać owulację, której raczej nie mam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ola najważniejsze, ze jestes juz pod stala opieka gonekologa i wiadomo w czym problem.. 😉 trzyma kciuki! 😉

Tak jak myslalam dostalam okres, bolesny jak cholera.. Dawno takiego nie mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina 82

Madzikk przykro mi.. ja miałam przeczucie ze ci się uda w tym miesiącu, ale pewnie to będzie w przyszłym:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama
5 godzin temu, Gość Ola napisał:

Hej dziewczyny, long time no see! Mam nadzieję, że którejś się udało w czasie mojej nieobecności!

U mnie potwierdzona diagnoza, jajnik jak z podręcznika o policystycznych jajnikach. Pocieszające jest to, że poziom horomonów mam w miarę ok, niska prolaktyna, dobry estradiol, DHEA, rezerwa jajnikowa też. Dzisiaj mam 17 dc i czekam na tel od mojej pani doktor, że mogę przyjechać na usg, miałam robione w środę, jest jakiś pęcherzyk no i dzisiaj patrzymy co z nim dalej.

Ech, szkoda że tak, będzie seks po usg i tona leków żeby w ogole wywołać owulację, której raczej nie mam. 

Nie mów hop kochana , moja koleżanka z tym zespołem jest właśnie w 7 tygodniu ciazy :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tez miala nadzieję bo żadnych objawów itp ale coz 😉 ah czekam juz na koniec okresu i dzialam z testami owu i witaminami 😉 kiedys sie uda. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina82

Który to już cykl u was(ale licząc tylko takie gdzie jakieś szanse były) ?

U mnie teraz niby 9, były dwa cykle z mniejszymi szansami, ale jednak 3 dni przed owu to jakieś tam szanse są. Ostatnio wyluzowałam trochę, tzn myśle sobie ze jesteśmy niezłą dwu osobową ekipą, więc nawet jakby tak miało zostać to i tak nie będzie źle. Ale zastanawiam się czy w ogóle nam się uda. Na początku myślałam ze to będzie tak od razu bezproblemowo, potem że do szóstego cyklu powinno zaskoczyć, 12 cykli starań to mi się jakiś kosmos wydawał a teraz już coraz bliżej to 12 i kosmos przeskoczył na ponad 18 cykli.. ciekawe czy tez dojadę do 18....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama byla pewna ze w pierwszym cyklu sie uda 😉 pojechaliśmy na wakacje luzik, cieplo, zero stresu bylam pewna ze jak wrocimy to juz we trojke.. I od tamtego czasu szanse zawsze byly.. A tu 8-9 cykl.. I w każdym byla szansa 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Ja odstawiłam tabletki w lipcu, jeszcze parę miesięcy (dwa?) trochę się zabezpieczaliśmy bo nie mogliśmy się tak do końca zdecydować 😉 Tak naprawdę nikt by mnie nie zaczął diagnozować, ale od lipca miałam okres raz taki sam z siebie, a dwa razy wywołany. Może to moja kiepska dieta (mam bardzo niskie bmi), może za dużo stresu, może za dużo imprez, nie wiem. 

Dzisiaj na usg pęcherzyk urósł do 1,3 mm z 9 zmierzonych w środę, we wtorek o 7,30 mierzymy znowu, yaaay! Szkoda tylko, że mąż w delegacji 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie szósty albo siódmy cykl starań w ogóle, pogubiłam się bo od września do listopada miałam dwa dlugaśne cykle: 42 i 38 dni. Podejrzewam, że stało się tak ze względu na zmienioną dawkę Eurhyroxu, co skończyło się skokiem TSH. Ostatnie 3-4 cykle już po 28 dni. Wydaje mi się, że owulacyjne, ale jeszcze tego nie sprawdzałam. Gina planuję w marcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli kazda z nas juz jakis czas starań ma za sobą. 🙂 ja sie ciagle zastanawiam jak to jest, ze niektóre dziewczyny od tak zachodzą w ciążę.. Mialy mega farta, albo pecha bo większości to nie planowane ciążę 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marelia

To ja chyba mogę powiedziec, że mialam takiego farta lub jak kto woli pecha 🙂 W pierwszą ciąze zaszłam po jednym stosunku w czasie którego stwierdziliśmy, że "robimy dziecko". 
W drugą to do tej pory się z mężem smiejemy że nie wiemy jak to się stało. Były 2 zbliżenia kazde bez wytrysku wewnątrz, tyle tylko że mąż nie umył sie pomiędzy, więc jak?
A jak będzie terax zobaczymy. Na razie w tym cyklu 3 dni starań i czekamy Okres za 9 ani, ale domyslam się źe przez tą tarczyce tak super nie będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ci zazdroszczę ile zaoszczędzonych nerwow 😉

Moje zycie zawsze jest jakies takie skomplikowane 😉 zawsze cos ale przynajmniej nie jest nudo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O-n-a

My mogliśmy sie starać na poczatku cyklu. Jakies 7 dni przed owulacja czyli z dzidzi chyba nici w tym cyklu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama

Ja mam 9 dni do okresu i cycki mnie po bokach bola tak bardzo ze w samochodzie na światłach zdejmowałam stanik 😂

juz wiem ze okres będzie bo mam taka Saharę ze to głowa mała 

:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj a liczylam, ze choc jednej sie uda...

Ach pozytywnie myśleć musimy:) jak nei teraz to za miesiąc a jak nie to kiedyś tam 🙂 dzis siedze i planuje wakacje. Jade do galerii na zakupy poprawić sobie humor z okazji okresu 😂mam nadzieje, ze nie spotkam jakiejś znajomej i nie bedzie żadnych nowych nowinek ciazowych bo to potrafi dobić! 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam wczoraj na chrzinach w rodzinie męża, więc możecie sobie wyobrazić mój wspaniały nastrój 😉

Co ciekawe dziecko z mega wpadki, spotykali się zaledwie kilka tygodni... I gdzie ta sprawiedliwość?

No cóż, na kazdą z nas przyjdzie pora 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oh domyslam sie, przerażają mnie takie imprezy gdzie pelno dzieci czy nawet kobiet w ciąży.. Ale co zrobie.

Czekam na przesylke bo zamowilam testy owu 😉 juz moglabym je miec w domu 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny. Jestem już po dwóch poronoeniach. W tym miesiącu zaczynamy starania. Dołączam do was. To jest trochę dolujace bo wszędzie widzę kobiety w ciazy albo dowiaduje się, że kolejna znajoma w ciazy 😔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bezsil witaj! Ja jestem po jednym..jak mogę zapytać w ktorym tyg? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak jest. Jak my się staramy i staramy to dookoła nagle pełno znajomych w ciąży. To dołuje, a trzeba udawać radość z ich szczęścia 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza można powiedzieć że była pozamaciczna. Druga w 7 tyg 😞 zaczaczęło się od plamien. Teraz mam zapisany duphaston mam to brać od 16dc. Jak będzie ciaza mam kontynuować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Guusiak napisał:

No niestety tak jest. Jak my się staramy i staramy to dookoła nagle pełno znajomych w ciąży. To dołuje, a trzeba udawać radość z ich szczęścia 🙂

Tak, trzeba udawać szczęście. Tym bardziej że moja przyjaciółka niedawno urodziła. Powinnam cieszyć się z jej szczęścia. No ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma się co dziwić, jak nam się uda to też będziemy skakać ze szczęścia 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Bezsil napisał:

Pierwsza można powiedzieć że była pozamaciczna. Druga w 7 tyg 😞 zaczaczęło się od plamien. Teraz mam zapisany duphaston mam to brać od 16dc. Jak będzie ciaza mam kontynuować 

Przykro mi ;( ale wierzę, ze sie uda. Znasz przyczynę? Czy poprostu tak jak ja "czasem sie tak zdaza"

 

25 minut temu, Guusiak napisał:

nie ma się co dziwić, jak nam się uda to też będziemy skakać ze szczęścia 🙂

oj tak 😉 na samą myśl, ze przyjdzie taki dzień to az mi uśmiech sie pojawia 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×