Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Autorka

Biblia, ludzie proszę czytajcie

Polecane posty

Gość Biblistka

13.

Śledczy w 2015 roku przesłu...ą księdza Andrzeja – brata Adama. W zeznaniach uwagę zwracają słowa: "kiedy się to działo, byłem na Podzamczu" (wtedy znajdował się tam budynek seminarium).

Z opinii psychologicznej na temat zeznań duchownego wynika, że nie można ich uznać za wiarygodne. "Motywacją do składania takich zeznań może być chęć obrony siebie, swojego brata i celowe nieujawnianie wszystkich posiadanych informacji na temat zaginionego" – czytamy.

Dziś duchowny jest wikarym w jednej z krakowskich parafii. Przyjmuje nas ciepło, ale od razu zaznacza, że nie może zbyt wiele pomóc. – Ja wtedy byłem w seminarium, nie znałem go, nigdy nie widziałem człowieka – wyjaśnia. – Pewnie dlatego brat wam o mnie nie wspomniał – dodaje.

Dopytujemy więc o sytuację, która miała miejsce dwa lata po zaginięciu Roberta, podczas wakacyjnego wyjazdu członków duszpasterstwa do Grzechyni. Jedna ze studentek wspomniała, że ksiądz Andrzej opisał zaginionego słowami: "to ten, który został zabity w parku w Mistrzejowicach".

– Skąd ja mam wiedzieć, co się działo w parku, skoro różne plotki chodziły, także o sekcie i narządach.

– Kto roznosił te plotki? – dopytujemy.

– Tak naprawdę zabiliśmy go, owinęliśmy w dywan i przewieźliśmy autem… tramwajem, bo Adaś nawet nie miał wtedy auta – krzyczy duchowny, wstaje z krzesła, nerwowo chodzi po pokoju.

Zwracamy uwagę, że kilku świadków pamięta samochód jego brata, czerwonego fiata.

– To było 22 lata temu, można pomylić rok – odpiera.

– Wszyscy się mylą?

– Tak, wszyscy. Już powiedziałem: zabiliśmy, owinęliśmy w dywan i przewieźliśmy. Oskarżacie nas, mam tego dość!

– Nikogo nie oskarżamy. Czemu ksiądz wypowiada takie słowa?

– Żartowałem.

Gdy wychodzimy z plebanii, ksiądz rzuca jeszcze w amoku: – Jeśli użyjecie mojego nazwiska, podam was do sądu. Napiszcie, że ksiądz ma to w dupie, że jestem chamem – słyszymy. Zamykając drzwi, określa nas mianem "gestapo".

– Ksiądz Andrzej miał w zwyczaju zbyt emocjonalne reakcje – wyjaśnia ksiądz Stanisław, duchowny, który również bywał ponad 20 lat temu w Mistrzejowicach. To znajomy braci, pochodzący z tego samego powiatu. Dziś jest wikarym w Krakowie, uwielbianym przez licealistów katechetą. Podczas rozmowy pyta, czy w ogóle musimy o tym pisać. Odpowiada ogólnikami, często próbuje zmieniać temat. Potwierdza, że Adam jeździł czerwonym fiatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biblistka

14.

Cała trójka duchownych została poddana badaniom wariografem. W dokumentach czytamy, że księża próbowali zafałszować wyniki.

W przypadku księdza Adama "istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest bezpośrednio uwikłany w sprawę zaginięcia studenta Roberta Wójtowicza". O śmierci studenta miał wiedzieć, zanim zgłoszono jego zaginięcie i nakłaniać także inne osoby do podawania fałszywych informacji rodzinie.

Opis wyniku Andrzeja wskazuje, że duchowny "zamieszany jest w zbrodnię, jednak na etapie tuszowania, a nie jej dokonywania". Jest wskazywany jako anonimowy rozmówca, który zadzwonił z wiadomością o obecności Roberta w samochodzie sekty. Mógł też widzieć Roberta w dniu zaginięcia. Tuż przed badaniem wariografem dzwonił do policjantów z pytaniem, czy test na wykrywaczu kłamstw jest konieczny.

Ksiądz Stanisław był pytany, czy wie, w jakim miejscu dokonano zabójstwa. Przy trzech z jedenastu wskazanych lokalizacji "zarejestrowano niezwykle silne zmiany (…) ciśnienia i tętna krwi": "Na plebanii w pokoju Adama, na osiedlu Złotego Wieku w Krakowie (tuż obok plebanii), w parku Mistrzejowickim (ok. 200 m od plebanii) i w jeszcze jednym miejscu przez niego skrywanym".

Po teście spytano, czy przy jakimś pytaniu odczuwał silne emocje. Zaprzeczył i stwierdził: "Pokój księdza jest mi znany, tak samo jak świetlica Maksymilianum, ale nic się tam takiego nie stało".

Z testu wynika, że duchowny ma ukrywać wiedzę, która może pomóc w schwytaniu mordercy. Istnieje też prawdopodobieństwo tuszowania dowodów.

Badania wariografem pozwalają na odtworzenie – z dużym prawdopodobieństwem – ostatnich chwil życia Roberta. W wynikach czytamy, że każdy z wymienionych wyżej duchownych mocno reagował na pytania: "Czy wiesz, kto dokonał zabójstwa", "Czy Robert został zamordowany w pokoju księdza"; "Czy został uduszony"; "Czy zwłoki zostały owinięte w koc lub dywan"; "Czy ciało zostało wywiezione w samochodzie marki Fiat 125p". (Taki samochód miał według relacji świadków ksiądz Adam).

Jeden z księży, który w połowie lat 90. służył w Mistrzejowicach, zeznał, że niedługo po zniknięciu Roberta w pokoju księdza Adama odbył się remont, m.in. malowanie ścian. Zwykle mieszkania były odnawiane w momencie przenoszenia kapłanów. Adam zmienia parafię dopiero trzy lata później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biblistka

15.

Śledczy zwracają uwagę, że do morderstwa mogło dojść na tle seksualnym. Gdy podczas badań wariografem księża są pytani o motywy zbrodni, nerwowo reagują przy pytaniach o: homoseksualizm, zazdrość o mężczyznę, bycie świadkiem kompromitującego zachowania.

Po zakończonych testach na wykrywaczu kłamstw, księża nie zgłosili żadnych zastrzeżeń do przeprowadzonych badań.

Analiza biegłego psychologa sporządzona dla prokuratury: "Niewykluczone także, że w toku nawiązywanych znajomości, w tym dość zażyłej relacji z księdzem Adamem oraz (…) z innymi przedstawicielami nurtów religijnych, mógł być w posiadaniu wiedzy, która stanowiła zagrożenie dla zainteresowanych, a to mogło z kolei spowodować konieczność pozbycia się niewygodnego świadka, którym był Robert Wójtowicz".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biblistka

16.

Sprawa dotycząca zaginięcia Roberta Wójtowicza jest obecnie badana przez Prokuraturę Krajową. W aktach sprawy są wytypowane miejsca, gdzie może znajdować się ciało studenta.

Zbrodnia zabójstwa przedawnia się po 30 latach. W sprawie Wójtowicza nastąpi to w 2025 roku.

17.

Lech Wójtowicz nie tak sobie wyobrażał starość. Jest samotny. Jego uporczywe dążenie do prawdy zburzyło resztki domowego spokoju. Rodzina rozpadła się. Wójtowicz stracił nadzieję, że kiedyś się zjednoczy. Wciąż jednak wierzy, że przed śmiercią zapali jeszcze świeczkę na grobie syna.

– Robert zawsze powtarzał, że nie oczekuje niczego od świata, bo to on ma coś temu światu dać. Ktoś przerwał mu ten plan. Został przez niego pogrzebany i nie było przy tym nikogo. W swoich ostatnich chwilach był sam na sam z mordercą – mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Pod Twoją obronę
uciekamy się,
święta Boża Rodzicielko,

naszymi prośbami
racz nie gardzić
w potrzebach
naszych,

ale od wszelakich
złych przygód
racz nas zawsze wybawiać,
Panno chwalebna
i błogosławiona.

O Pani nasza,
Orędowniczko nasza,
Pośredniczko nasza,
Pocieszycielko nasza.

Z Synem swoim nas pojednaj,
Synowi swojemu nas polecaj,
swojemu Synowi nas oddawaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu. Jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków.
Amen.

O mój Jezu,
przebacz nam nasze grzechy,
zachowaj nas od ognia piekielnego,
zaprowadź wszystkie dusze do nieba
i dopomóż szczególnie tym,
którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu. Jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków.
Amen.

O mój Jezu,
przebacz nam nasze grzechy,
zachowaj nas od ognia piekielnego,
zaprowadź wszystkie dusze do nieba
i dopomóż szczególnie tym,
którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu. Jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków.
Amen.

O mój Jezu,
przebacz nam nasze grzechy,
zachowaj nas od ognia piekielnego,
zaprowadź wszystkie dusze do nieba
i dopomóż szczególnie tym,
którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu. Jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków.
Amen.

O mój Jezu,
przebacz nam nasze grzechy,
zachowaj nas od ognia piekielnego,
zaprowadź wszystkie dusze do nieba
i dopomóż szczególnie tym,
którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu. Jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków.
Amen.

O mój Jezu,
przebacz nam nasze grzechy,
zachowaj nas od ognia piekielnego,
zaprowadź wszystkie dusze do nieba
i dopomóż szczególnie tym,
którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wierzę w Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, i w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego, który się począł z Ducha Świętego, narodził się z Maryi Panny, umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion.
Zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał. Wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga Ojca wszechmogącego.
Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych.
Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny.
Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wierzę w Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, i w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego, który się począł z Ducha Świętego, narodził się z Maryi Panny, umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion.
Zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał. Wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga Ojca wszechmogącego.
Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych.
Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny.
Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wierzę w Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, i w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego, który się począł z Ducha Świętego, narodził się z Maryi Panny, umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion.
Zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał. Wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga Ojca wszechmogącego.
Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych.
Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny.
Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Słowa Ewangelii według świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie. W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę».
Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?»
Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie».

Oto słowo Pańskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wierzę w Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, i w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego, który się począł z Ducha Świętego, narodził się z Maryi Panny, umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion.
Zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał. Wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga Ojca wszechmogącego.
Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych.
Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny.
Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Litania Loretańska
do Najświętszej Maryi Panny


 

Kyrie, elejson.Chryste, elejson. Kyrie, elejson.

Chryste, usłysz nas.Chryste, wysłuchaj nas.

 

Ojcze z nieba, Boże,zmiłuj się nad nami.

Synu, Odkupicielu świata, Boże,zmiłuj się nad nami.

Duchu Święty, Boże,zmiłuj się nad nami.

Święta Trójco, Jedyny Boże,zmiłuj się nad nami.

 

Święta Maryjo,módl się za nami.

Święta Boża Rodzicielko,módl się za nami.

Święta Panno nad pannami,módl się za nami.

Matko Chrystusowa,módl się za nami.

Matko Kościoła,módl się za nami.

Matko łaski Bożej,módl się za nami.

Matko Miłosierdzia,módl się za nami.

Matko nieskalana,módl się za nami.

Matko najczystsza,módl się za nami.

Matko dziewicza,módl się za nami.

Matko nienaruszona,módl się za nami.

Matko najmilsza,módl się za nami.

Matko przedziwna,módl się za nami.

Matko dobrej rady,módl się za nami.

Matko Stworzyciela,módl się za nami.

Matko Zbawiciela,módl się za nami.

Panno roztropna,módl się za nami.

Panno czcigodna,módl się za nami.

Panno wsławiona,módl się za nami.

Panno można,módl się za nami.

Panno łaskawa,módl się za nami.

Panno wierna,módl się za nami.

Zwierciadło sprawiedliwości,módl się za nami.

Stolico mądrości,módl się za nami.

Przyczyno naszej radości,módl się za nami.

Przybytku Ducha Świętego,módl się za nami.

Przybytku chwalebny,módl się za nami.

Przybytku sławny pobożności,módl się za nami.

Różo duchowna,módl się za nami.

Wieżo Dawidowa,módl się za nami.

Wieżo z kości słoniowej,módl się za nami.

Domie złoty,módl się za nami.

Arko przymierza,módl się za nami.

Bramo niebieska,módl się za nami.

Gwiazdo zaranna,módl się za nami.

Uzdrowienie chorych,módl się za nami.

Ucieczko grzesznych,módl się za nami.

Pocieszycielko strapionych,módl się za nami.

Wspomożenie wiernych,módl się za nami.

Królowo Aniołów,módl się za nami.

Królowo Patriarchów,módl się za nami.

Królowo Proroków,módl się za nami.

Królowo Apostołów,módl się za nami.

Królowo Męczenników,módl się za nami.

Królowo Wyznawców,módl się za nami.

Królowo Dziewic,módl się za nami.

Królowo wszystkich Świętych,módl się za nami.

Królowo bez zmazy pierworodnej poczęta,módl się za nami.

Królowo wniebowzięta,módl się za nami.

Królowo różańca świętego,módl się za nami.

Królowo rodzin,módl się za nami.

Królowo pokoju,módl się za nami.

Królowo Polski,módl się za nami.

 

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,przepuść nam, Panie.

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,wysłuchaj nas, Panie.

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,zmiłuj się nad nami.

 

K. Módl się za nami, Święta Boża Rodzicielko.

W. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.
 

Módlmy się. Panie, nasz Boże, daj nam, sługom swoim, cieszyć się trwałym zdrowiem duszy i ciała, † i za wstawiennictwem Najświętszej Maryi, zawsze Dziewicy, * uwolnij nas od doczesnych utrapień i obdarz wieczną radością. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 

Antyfona
 

Pod Twoją obronę uciekamy się, Święta Boża Rodzicielko, naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych, ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać, Panno chwalebna i błogosławiona. O Pani nasza, Orędowniczko nasza, Pośredniczko nasza, Pocieszycielko nasza. Z Synem swoim nas pojednaj, Synowi swojemu nas polecaj, swojemu Synowi nas oddawaj.

 

Modlitwa św. Bernarda
 

Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa, Ciebie o przyczynę prosi. Tą ufnością ożywiony, do Ciebie, o Panno nad pannami i Matko, biegnę, do Ciebie przychodzę, przed Tobą jako grzesznik płaczący staję. O Matko Słowa, racz nie gardzić słowami moimi, ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj. W. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Maryjo Królowo Polski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorka

Błogosławię cię biedny człowieku, niech Bóg cię prowadzi, niech zdejmie z ciebie to opętanie w Imieniu Jezusa Chrystusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Niewiasto autorko nie obrażaj Boga bo Bóg wywyższył Maryję Matkę Bożą bez grzechu pierworodnego i dał nam modlitwę na różańcu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Rzucić protestantowi zdrowaśką to piana z ust im leci jak diabłu.

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

 

Otwórz oczy autorko... czyż nie myślisz że odchodząc od Kościoła Chrystusa będziesz cierpiała w czyśćcu najgłębszym za to żeś odrzuciłam najświętsze Sakramenty jakim jest pokuta oraz przyjęcie Pana Jezusa do serca?

Jest tyle świętych Ojciec Pio, Święta Faustyna, Święta Hiacynta, Franciszek i Łucja.

Nawróć się kobieto i niech Ci Pan otworzy oczy bo zboczyłaś na złą drogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Autorko i martyno w jakim celu zwodzisz ludzi ? Droga do zbawienia przez Kościół Chrystusa zwany Kościół Katolicki...Pierwszym Papieżem był ŚW PIOTR!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×