Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
plastka-77

In vitro z komórką dawczyni cz. 3

Polecane posty

48 minut temu, Joanna.kucmierz napisał:

Witam

no hej. Toś się rozpisała 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy ja już pisałam ze w poniedziałek podgląd? :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, anett96 napisał:

a czy ja już pisałam ze w poniedziałek podgląd? :):)

Nie 😁

To daj proszę znać ile masz... 

Ktoś pytał co bierzemy przed... Ja biorę potas, żelazo, magnez, olej z wiesiolka, kwasy omega3, foliany. 

Cynku i selenu nie, bo zwiększa komórki Nk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, plastka-77 napisał:

Nie 😁

To daj proszę znać ile masz... 

Ktoś pytał co bierzemy przed... Ja biorę potas, żelazo, magnez, olej z wiesiolka, kwasy omega3, foliany. 

Cynku i selenu nie, bo zwiększa komórki Nk. 

Dam znaka.

OOO czyli orzechów brazylijskich nie jeść ? Bo one maja duzo selenu. Moje komorki NK - 29 % 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, anett96 napisał:

Dam znaka.

OOO czyli orzechów brazylijskich nie jeść ? Bo one maja duzo selenu. Moje komorki NK - 29 % 😞

Chyba naturalna suplementacja chyba nie szkodzi, tyko ze sztuczna trzeba uważać.

Bierzesz intralipd na te NK? Czy masz steryd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już po konsultacji wyników. Okno implantacyjne jest standardowo, a zapalenie endometrium wyszło w drugiej biopsji i podobno tak się często zdarza że po pierwszej biopsji wykazuje stan zapalny ale to nie ma się czym przejmować. Co do komórek nk to norma 10-80, powiedział że w praktyce wynik poniżej 30jest za niski, a ja mam 24 i 17 więc to za mało. Dalsze działanie to histeroskopia że scratchingiem i transfer. Stresuje się histeroskopia bo nigdy nie miałam narkozy 😔 scratching ma podobno pobudzić komórki NK do produkcji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, plastka-77 napisał:

Chyba naturalna suplementacja chyba nie szkodzi, tyko ze sztuczna trzeba uważać.

Bierzesz intralipd na te NK? Czy masz steryd?

mam steryd. intralipid miałam ale jak 3 razy nie pomógł to Paśnik mi go kazał odstawic. teraz encorton i accofil kazał. no i to na włąsna reke bede brala bo gin mi tego zabronil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bounty90 napisał:

Ja już po konsultacji wyników. Okno implantacyjne jest standardowo, a zapalenie endometrium wyszło w drugiej biopsji i podobno tak się często zdarza że po pierwszej biopsji wykazuje stan zapalny ale to nie ma się czym przejmować. Co do komórek nk to norma 10-80, powiedział że w praktyce wynik poniżej 30jest za niski, a ja mam 24 i 17 więc to za mało. Dalsze działanie to histeroskopia że scratchingiem i transfer. Stresuje się histeroskopia bo nigdy nie miałam narkozy 😔 scratching ma podobno pobudzić komórki NK do produkcji 

Ja miałam narkozę 10 razy. To jest super i nie żartuję. Odpływasz nawet nie wiesz kiedy. Ja to bardzo lubię 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze wyników, taka jestem zła bo mialy być po 15:00 zawsze jak robiłam w diagnostyce to tak było, robiłam morfologie, progesteron i bete. Nawet Pani do mnie zadzwoniła czy na coś choruje bo leukocyty powyżej 40 tyś(accofil), progesteron 16 ( z 11) więc szału nie ma.

Poza tym ja tez uwielbiam to uczucie zaraz po narkozie, najpierw jest strach wiadomo ale poźniej odprężenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą czy brać kolejną dawkę accofilu skoro leukocyty 48 tyś? Doc. nie odpisuje🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bounty90 napisał:

Ja już po konsultacji wyników. Okno implantacyjne jest standardowo, a zapalenie endometrium wyszło w drugiej biopsji i podobno tak się często zdarza że po pierwszej biopsji wykazuje stan zapalny ale to nie ma się czym przejmować. Co do komórek nk to norma 10-80, powiedział że w praktyce wynik poniżej 30jest za niski, a ja mam 24 i 17 więc to za mało. Dalsze działanie to histeroskopia że scratchingiem i transfer. Stresuje się histeroskopia bo nigdy nie miałam narkozy 😔 scratching ma podobno pobudzić komórki NK do produkcji 

O kurcze a ja myslalam ze komorki NK za wysokie. Ale moze dlatego ze to w macicy a ja mialam badane z krwi, moze  to inaczej sie patrzy. A wiesz ze histero bedziesz miec e narkozie? Ja mialam tylko glupiego jasia a nie pelna narkoze. Ale pelnej narkozy tez nie ma co sie bac, mialam kiedys przy laparoskopii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, anett96 napisał:

mam steryd. intralipid miałam ale jak 3 razy nie pomógł to Paśnik mi go kazał odstawic. teraz encorton i accofil kazał. no i to na włąsna reke bede brala bo gin mi tego zabronil

A jak masz rozpisany steryd? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny,

jestem jedną z pierwszych dziewczyn, które zaczynały swoją przygodę z KD w pierwszej części tego forum.

Moja historia zaczyna się tutaj- https://f.kafeteria.pl/temat-5797992-in-vitro-z-komorka-dawczyni/?page=27

Mam już córkę z KD, a po weekendzie urodzi się nasz syn. Moja walka zaczęła się w 2013 roku i w końcu się skończy :)

Chciałam Wam tylko napisać abyście nie traciły wiary, bo to się naprawdę udaje. Większość dziewczyn z forum z 2013 ma dzisiaj dzieci, niektóre walczą o kolejne. Wiem, że jest ciężko ale nie poddawajcie, a ja trzymam za Was mocno kciuki!!

 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny,

jestem jedną z pierwszych dziewczyn, które zaczynały swoją przygodę z KD w pierwszej części tego forum.

Moja historia zaczyna się tutaj- https://f.kafeteria.pl/temat-5797992-in-vitro-z-komorka-dawczyni/?page=27

Mam już córkę z KD, a po weekendzie urodzi się nasz syn. Moja walka zaczęła się w 2013 roku i w końcu się skończy :)

Chciałam Wam tylko napisać abyście nie traciły wiary, bo to się naprawdę udaje. Większość dziewczyn z forum z 2013 ma dzisiaj dzieci, niektóre walczą o kolejne. Wiem, że jest ciężko ale nie poddawajcie, a ja trzymam za Was mocno kciuki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gość kar napisał:

Swoją drogą czy brać kolejną dawkę accofilu skoro leukocyty 48 tyś? Doc. nie odpisuje🤔

Kar ja jak miałam powyżej 40tys to kazał robić jeden dzień więcej przerwy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2020 o 12:42, Nadzieja76 napisał:

Moni- kochana, to już ostatnie dni z brzuszkiem, ktory jest mega duży😄 . Na ostatniej wizycie lekarka na moj widok zażartowała czy szukamy drugiego😂😂😂a przytylam 15kg. Cc, prawdopodobnie w tą niedzielę 😍

Twój Antoś to już 3 miesięczny bobas😍. Jest grzeczny czy daje Ci popalić?

Kochana będę myślała o was w niedziele. Jak już będziesz czuła się na siłach, to napisz jak wszystko poszło i jak synek się miewa 😍 No i ty oczywiście tez. 
Antos skończył we wtorek 3 miesiące. Duży chłopak ok 7kg. We wtorek mamy ważenie. Nawet niektórych ciuszków nie zdążyłam pozakładać, bo tak szybko rośnie. Daje czasem popalić i w nocy pobudka co 3 godziny, ale to nic. Ja już się chyba przyzwyczaiłam. Jest przepięknie 😍

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, anett96 napisał:

a gdzie podchodzisz do AZ?

W Stanach, robilam KD w Polsce. Nie udalo sie. Mialam juz dac sobie spokoj ale wiecie jak jest...  🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Krokus napisał:

Ja miałam narkozę 10 razy. To jest super i nie żartuję. Odpływasz nawet nie wiesz kiedy. Ja to bardzo lubię 🙂

Mnie to przeraża najbardziej 😔mam m nadzieję że szybko znajdą termin bo mówił że na NFZ nawet do trzech miesięcy się czeka 😔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Mkk napisał:

W Stanach, robilam KD w Polsce. Nie udalo sie. Mialam juz dac sobie spokoj ale wiecie jak jest...  🙂

Jak długo będziesz czekać? Jaki jest tego koszt?

Czy ubezpieczenia coś pokrywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, AnkaP83 napisał:

Witajcie dziewczyny,

jestem jedną z pierwszych dziewczyn, które zaczynały swoją przygodę z KD w pierwszej części tego forum.

Moja historia zaczyna się tutaj- https://f.kafeteria.pl/temat-5797992-in-vitro-z-komorka-dawczyni/?page=27

Mam już córkę z KD, a po weekendzie urodzi się nasz syn. Moja walka zaczęła się w 2013 roku i w końcu się skończy :)

Chciałam Wam tylko napisać abyście nie traciły wiary, bo to się naprawdę udaje. Większość dziewczyn z forum z 2013 ma dzisiaj dzieci, niektóre walczą o kolejne. Wiem, że jest ciężko ale nie poddawajcie, a ja trzymam za Was mocno kciuki!!

Hej fajnie ze napisalas. Takie posty dają nam nadzieje. W ktorej klinice mialas transfery zakonczone sukcesem? jakies podpowiedzi/rady dla staraczek? No i oczywiście  gratulacje,  bedziesz miec parke, super 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Moni napisał:

Kar ja jak miałam powyżej 40tys to kazał robić jeden dzień więcej przerwy 

Moni a brałaś codziennie czy co trzy dni? Ja mam codziennie1/3 ampułki wczoraj nie zrobilam zastrzyku ale niewiem czy dziś robić ponieważ nadal nie odpisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Gość kar napisał:

Moni a brałaś codziennie czy co trzy dni? Ja mam codziennie1/3 ampułki wczoraj nie zrobilam zastrzyku ale niewiem czy dziś robić ponieważ nadal nie odpisuje.

Brałam co trzy dni. 
Jak bym była na twoim miejscu to wzięłabym dzisiaj jeśli bierzesz tylko 1/3 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Lokiii napisał:

Jak długo będziesz czekać? Jaki jest tego koszt?

Czy ubezpieczenia coś pokrywa?

Tego jeszcze nie wiem. Mam pierwsze spotkanie w nastepnym tygodniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Moni napisał:

Brałam co trzy dni. 
Jak bym była na twoim miejscu to wzięłabym dzisiaj jeśli bierzesz tylko 1/3 

Dziewczyny piszecie o accofilu? Jeśli tak to proszę Moni napis do kiedy bralas? I czy bralas też encorton jeśli tak to tez do kiedy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Alo77 napisał:

Dziewczyny piszecie o accofilu? Jeśli tak to proszę Moni napis do kiedy bralas? I czy bralas też encorton jeśli tak to tez do kiedy? 

Ja brałam encorton do 13 tygodnia i zaczęłam schodzić co 4 dni mniej , dzieliłam tabletkę na 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Moni napisał:

Kochana będę myślała o was w niedziele. Jak już będziesz czuła się na siłach, to napisz jak wszystko poszło i jak synek się miewa 😍 No i ty oczywiście tez. 
Antos skończył we wtorek 3 miesiące. Duży chłopak ok 7kg. We wtorek mamy ważenie. Nawet niektórych ciuszków nie zdążyłam pozakładać, bo tak szybko rośnie. Daje czasem popalić i w nocy pobudka co 3 godziny, ale to nic. Ja już się chyba przyzwyczaiłam. Jest przepięknie 😍

Moni, ja jeszcze w domu. Czekam na sms-a od doktorki, kiedy mam stawić się na oddział. Oczywiście, wszystko przez wirusa jest pogmatwane, przyjęcia do planowanego cc są teraz wyznaczane na daną godzinę. Oszaleć idzie🤯

Antoś, to faktycznie duzy chlopak, ale najważniejsze, ze zdrowy😍  Moja córka po 3 miesiacu zaczęła przesypiać cale nocki, wiec jest szansa, że u Antosia sen też sie unormuje. Co do ubranek, też to przerabiałam, i teraz nie kupowalam synkowi za dużo ciuszków. Pozdrawiam 😘

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Alo77 napisał:

Dziewczyny piszecie o accofilu? Jeśli tak to proszę Moni napis do kiedy bralas? I czy bralas też encorton jeśli tak to tez do kiedy? 

Brałam do 7 tygodnia plus kilka dni. Trochę się przedłużyło ze względu wlasnie na wysoki poziom leukocytów. Encorton brałam w sumie do 18 tygodnia. Z 10 schodzilam stopniowo od 12 tygodnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Moni napisał:

Brałam do 7 tygodnia plus kilka dni. Trochę się przedłużyło ze względu wlasnie na wysoki poziom leukocytów. Encorton brałam w sumie do 18 tygodnia. Z 10 schodzilam stopniowo od 12 tygodnia 

Nie wiesz od czego to zależy że jed w mają odstawic w 9 tc a inne np12tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, meggmartin napisał:

Ja brałam encorton do 13 tygodnia i zaczęłam schodzić co 4 dni mniej , dzieliłam tabletkę na 4

A jak dawkę miałaś? I doc kazał brac do 13tc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Alo77 napisał:

Nie wiesz od czego to zależy że jed w mają odstawic w 9 tc a inne np12tc.

Naprawde nie wiem. To moja gin tak zaleciła. Docent kazał mi w ogóle brać 5mg a moja gin zmieniła na 10mg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×