Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
plastka-77

In vitro z komórką dawczyni cz. 3

Polecane posty

6 godzin temu, Krokus napisał:

Dziewczyny, troche mnie tu nie było. Robiłam reset psychiczny. Gratuluję nowo zaciążonym.

Pytanie do Marysi - czy możesz podać nazwę swojej kliniki w Hiszpanii? Zastanawiam się nad zmianą.

Miałaś już transfer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Mola90 napisał:

Marysiu a jaki jest koszt procedury w Hiszpani? Ja wlasnie z niepowodzeniem zakonczylam swoja druga procedure w Unice... zastanawiam sie co dalej

No niestety jest dość drogo...bodajże za 2 blastocysty 9700 euro, za 3 blastocysty 10700, plus można sobie wziąć za dodatkowe 2 tys pakiet tzw Family planning który gwarantuje 5 łącznie blastocyst - jak komuś zależy na rodzeństwie. To są ilości gwarantowane, jest gwarancja nawet jeśli parametry nasienia nie są w normie. U nas tak było i embriolog powiedziała, ze gwarancji nie dają tylko w przypadkach, kiedy parametry są tak złe, ze kwalifikują się do dawstwa nasienia. Wiec powiem tak, nam w Hiszpanii za te 5 zarodków wyszło tyle kasy co za dwie procedury w unice (z których tez wyszło 5 zarodków zreszta). Dużo więcej pieniędzy ale tez dużo więcej się dostaje, i póki co tfu tfu u mnie skutecznie 🤞🤞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i dla wszystkich Dziewczyn, które rozważają klinike w Alicante - wejdźcie sobie na ich stronę ivf-spain.com, bo oni co miesiąc robią darmowe konsultacje przez internet, także można z nimi omówić wstępnie swój przypadek i się zorientować czy to komuś w ogóle pasuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeezu, myslalam ze unica jest droga ale ci to juz przesadzili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mola90 napisał:

Jeezu, myslalam ze unica jest droga ale ci to juz przesadzili

Ceny maja „zachodnie” 😕 zreszta są nastawieni z tego co widzę na pacjentow z Niemiec, Beneluxu, UK i Australii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.03.2021 o 07:57, Sywi napisał:

Maja serdecznie gratuluję!! Piękna beta😍 ja 10dpt miałam 294😊 Teraz najważniejsze przyrosty, trzynan kciuki✊✊

Mola przykro mi😞 Pozbieraj się kochana i walcz dalej, w końcu się uda🍀

Wiosenka, Marysia co u Was?

Sywi, u mnie póki co chyba Ok, ale tez ostatnie Usg miałam w ubiegły poniedziałek wiec nie wiem co tam się teraz wyprawia 🤷‍♀️😉

a jak u Ciebie? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mola90 napisał:

Believer jak ty sie czujesz? Kiedy testujesz?

Świruje troche, doszukuje sie objawów choc za wczesnie na nie. W poniedziałek juz prawie  sie zlamalam i poszlam po test ale sie powstrzymalam. Bete zrobie w czwartek albo najprawdopodobniej w piatek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, believer napisał:

Świruje troche, doszukuje sie objawów choc za wczesnie na nie. W poniedziałek juz prawie  sie zlamalam i poszlam po test ale sie powstrzymalam. Bete zrobie w czwartek albo najprawdopodobniej w piatek. 

Z calego serca zycze zeby ci sie udalo i mocno trzymam kciuki! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, lukrecja_86 napisał:

Miałaś już transfer?

Nie. Długa historia, ale z powodu błędnej diagnozy ze strony mojej klinki dwa miesiące z rzędu odwołano mi transfer. Bez powodu jak się okazało po wykonaniu dodatkowych badań. Spowodowało to masę nerwów i dodatkowych kosztów. Dlatego zastanawiam się nad zmianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Marysia 88 napisał:

 

Krokus - moja klinika nazywa się IVF Spain - oddział główny jest w Alicante i jest zdecydowanie najlepszy, niestety mojej doktor polskojęzycznej nie ma teraz w klinice 😞 ale z tego co wiem to wszyscy pracują wg tych samych standardów, transfer robił mi kto inny i jak widać się udał 

Dzięki za info. Dowiem się więcej na ich temat. W polskich klinikach też lekarze chwalą Hiszpanię. Jak z doborem słowiańskich dawczyń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Krokus napisał:

Dzięki za info. Dowiem się więcej na ich temat. W polskich klinikach też lekarze chwalą Hiszpanię. Jak z doborem słowiańskich dawczyń?

Nie było problemu, tam jest dużo emigracji słowiańskiej, ja miałam po kilku tygodniach dawczynie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Alina31 napisał:

Dziewczyny a czemu prograf a nie encorton ? Ja mam encorton. 
 

I kolejne pytanie - czy którejś z dziewczyn przy kir AA i bez takiej mądrej kliniki która bada dawczynie się udało się zajść w ciąże ? Marysiu Ty pewnie bardziej kojarzysz. 

Ja też miałam sam encorton od Paśnika. Nie brałam prografu.

Mola a robiłaś badania infekcyjne? Ostatnio widziałam wpis dziewczyny, której udało się dopiero po kuracji antybiotykami na helicobacter, co niby też nie jest związane. A kiedyś tutaj na forum była dyskusja o przesuniętym oknie implantacyjnym. Może w tym kierunku iść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Marysia 88 napisał:

Sywi, u mnie póki co chyba Ok, ale tez ostatnie Usg miałam w ubiegły poniedziałek wiec nie wiem co tam się teraz wyprawia 🤷‍♀️😉

a jak u Ciebie? 

U mnie też okej, ale te wizyty co miesiąc trochę dobijają😉 teraz kolejne usg nan 25.03 więc heszcze chwilę muszę wytrzymać😊 

A mała póki co ma dyskotekę w brzuchu😉

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mola, Ty rowniez masz kir AA ? Jakie plany u Ciebie teraz ? Zostajecie w Unice? Powiem Wam, ze koszta mnie przerażają, chyba się zdecyduje na ten eurofertil bo cenowo to wychodzi najlepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Maja12 napisał:

Ja też miałam sam encorton od Paśnika. Nie brałam prografu.

Mola a robiłaś badania infekcyjne? Ostatnio widziałam wpis dziewczyny, której udało się dopiero po kuracji antybiotykami na helicobacter, co niby też nie jest związane. A kiedyś tutaj na forum była dyskusja o przesuniętym oknie implantacyjnym. Może w tym kierunku iść?

Sprawdze to napewno, bo ostatnie infekcyjne mialam robione w polowie 2018 r. Na ten moment przebadamy tez mojego meza pod katem kariotypu i hla-c, ja zbadam allo-mr i zobaczymy. Zaczne sie diagnozowac chyba na wlasna reke.

 

1 godzinę temu, Alina31 napisał:

Mola, Ty rowniez masz kir AA ? Jakie plany u Ciebie teraz ? Zostajecie w Unice? Powiem Wam, ze koszta mnie przerażają, chyba się zdecyduje na ten eurofertil bo cenowo to wychodzi najlepiej...

Taaak, niestety kir AA. Zobaczymy jak wyjda badania ale chcialabym tam zostac bo dzieki gwarancje kolejna procedure mamy za polowe ceny, takze jest to atrakcyjna oferta. Gdyby nie to, mysle ze szukalabym czegos innego

Edytowano przez Mola90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Sywi napisał:

U mnie też okej, ale te wizyty co miesiąc trochę dobijają😉 teraz kolejne usg nan 25.03 więc heszcze chwilę muszę wytrzymać😊 

A mała póki co ma dyskotekę w brzuchu😉

Który tydzień u Ciebie kochana? Ja przez święta będę siedzieć jak na szpilkach, bo we wtorek po świętach mam USG.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ma to związek ale mi tez się udało tuż po wyleczeniu jakiejś tam bakteri. I tez to niby nie miało mieć wpływu a ja doczytałam ze ta bakteria powoduje  bezpłodność. Jak znajdę badanie i nazwę tej bakterii to wam napisze. 
 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Maja 12 jeszcze raz gratulacje😀

Mola 90 kibicuje Ci z całego serca😀niestety często jest że kliniki i podejście wymuszają, żeby sprawy wziąć w swoje ręce. Ja najwiecej dowiedziałam się właśnie z tego Forum, na co zwrócić uwagę. 

 Musiałam sama oswoić się z wynikami weryfikacji, miałam już biochemiczną wcześniej i brak efektów. Teraz pozostaje czekać na dalszy rozwój sytuacji, usg za 10-14 dni, beta na 10 dpt 72,5, wzrost od 3dpt wg kalkulatora 108 proc. Ale wiem, że daleka droga jeszcze. Więc staram się na spokojnie, bez ekscytacji😀przesadnej. Tym bardziej, że w tym roku stuknie mi 44 lata. Chciałam tylko podzielić się, ze od dnia transferu dostałam zastrzyki tevagrastim po1/5 ampułki dziennie /cała 0,5 ml ma/. Ponoć wspierają zagnieżdżenie zarodka i pozytywnie na endometrium. Biorę cały czas teraz też. Po 1 weryfikacji Lutinus 3x1 i progesteron besins 3x1.Po 2 weryfikacji 3x2 Lutinus, progesteron besins 4x1. Estrofem 3x1 cały czas. Z progesteronem szału u mnie nie ma, na 2 weryfikacji 15,30 a teraz ok 30 ale x 2 leki. Wg lekarza niby ok, zobaczymy jak dalej. 
Kończąc swój przydługi wywód dziękuję Wam za wskazówki, jak i porady invictowe Wiosence i Bounty 90 😀
 

Edytowano przez Ellass
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Ellass napisał:

Cześć,

Maja 12 jeszcze raz gratulacje😀

Mola 90 kibicuje Ci z całego serca😀niestety często jest że kliniki i podejście wymuszają, żeby sprawy wziąć w swoje ręce. Ja najwiecej dowiedziałam się właśnie z tego Forum, na co zwrócić uwagę. 

 Musiałam sama oswoić się z wynikami weryfikacji, miałam już biochemiczną wcześniej i brak efektów. Teraz pozostaje czekać na dalszy rozwój sytuacji, usg za 10-14 dni, beta na 10 dpt 72,5, wzrost od 3dpt wg kalkulatora 108 proc. Ale wiem, że daleka droga jeszcze. Więc staram się na spokojnie, bez ekscytacji😀przesadnej. Tym bardziej, że w tym roku stuknie mi 44 lata. Chciałam tylko podzielić się, ze od dnia transferu dostałam zastrzyki tevagrastim po1/5 ampułki dziennie /cała 0,5 ml ma/. Ponoć wspierają zagnieżdżenie zarodka i pozytywnie na endometrium. Biorę cały czas teraz też. Po 1 weryfikacji Lutinus 3x1 i progesteron besins 3x1.Po 2 weryfikacji 3x2 Lutinus, progesteron besins 4x1. Estrofem 3x1 cały czas. Z progesteronem szału u mnie nie ma, na 2 weryfikacji 15,30 a teraz ok 30 ale x 2 leki. Wg lekarza niby ok, zobaczymy jak dalej. 
Kończąc swój przydługi wywód dziękuję Wam za wskazówki, jak i porady invictowe Wiosence i Bounty 90 😀
 

Trzymam niezmiennie kciukasy! Będziesz jeszcze badać do USG betę czy uzbrajasz się w cierpliwość 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Bounty90 napisał:

Trzymam niezmiennie kciukasy! Będziesz jeszcze badać do USG betę czy uzbrajasz się w cierpliwość 😁

Dzięki😀już miałam nerwy teraz, w międzyczasie też poleciałam, zanim 72,5 chociaż liczyłam na więcej 😀lekarz tylko stwierdził, że nie widzi powodu do niepokoju. Polecał nie robić a zabronić nie może - cytuje. Pewnie zrobię, ale kiedy to nie wiem jeszcze 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Ellass napisał:

Dzięki😀już miałam nerwy teraz, w międzyczasie też poleciałam, zanim 72,5 chociaż liczyłam na więcej 😀lekarz tylko stwierdził, że nie widzi powodu do niepokoju. Polecał nie robić a zabronić nie może - cytuje. Pewnie zrobię, ale kiedy to nie wiem jeszcze 😉

Ja miałam w 10dpt 50cos chyba albo prawie 50, nie pamiętam już. Będzie git, odpoczywaj jak najwięcej k staraj się omijać stres, chociaż wiem, że to ciężko zrobić. Czekam na USG 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bounty ja dzisiaj już zaczęłam 25 tydzień😱 Ten czas tak zasuwa że szok😉 a Ty jak daleko już jesteś?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Mola90 napisał:

Believer testowalas juz?

Nie, czekam do jutra na wyrok. Planuje co bede pic 🍹

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, believer napisał:

Nie, czekam do jutra na wyrok. Planuje co bede pic 🍹

Trzymam kciuki 🍀🤞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, believer napisał:

Nie, czekam do jutra na wyrok. Planuje co bede pic 🍹

Oby Ci los zagral na nosku i napijesz sie co najwyzej herbaty 🙂 trzymam kciuki z calych sil i myslami jestem z Toba bo wiem jaki to trudny czas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, believer napisał:

Nie, czekam do jutra na wyrok. Planuje co bede pic 🍹

I ja trzymam kciuki, im więcej tym lepiej ☘️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2021 o 21:56, Mola90 napisał:

Sprawdze to napewno, bo ostatnie infekcyjne mialam robione w polowie 2018 r. Na ten moment przebadamy tez mojego meza pod katem kariotypu i hla-c, ja zbadam allo-mr i zobaczymy. Zaczne sie diagnozowac chyba na wlasna reke.

 

Taaak, niestety kir AA. Zobaczymy jak wyjda badania ale chcialabym tam zostac bo dzieki gwarancje kolejna procedure mamy za polowe ceny, takze jest to atrakcyjna oferta. Gdyby nie to, mysle ze szukalabym czegos innego

Mola miałaś szczepienia ? Ile razy stosowałaś już accofil ? Tez się zastanawiam nad hla-c partnera, ale o ile nie zdecyduje się na Hiszpanie to nie wiem co miało by to wnieść ... a Ty czemu chcesz zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.03.2021 o 19:14, Marysia 88 napisał:

Tak, zobaczymy tylko co będzie jak go odstawię bo mam go do 12 tyg

To gratuluje😊 będzie dobrze! Musi byc😚  a moge wiedziec jaki byl koszt tego prografu? Wiem ze wszystkie leki sa mega drogie ale czego się nie robi dla tego upragnionego♥️ chcialabym się tylko przygotowac😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gosc Mała napisał:

To gratuluje😊 będzie dobrze! Musi byc😚  a moge wiedziec jaki byl koszt tego prografu? Wiem ze wszystkie leki sa mega drogie ale czego się nie robi dla tego upragnionego♥️ chcialabym się tylko przygotowac😉

Kurcze nie zwróciłam uwagi, ale będę kupowac w przyszłym tyg to postaram się pamiętać, żeby sprawdzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×