Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
plastka-77

In vitro z komórką dawczyni cz. 3

Polecane posty

5 godzin temu, Bounty90 napisał:

Kd bylo w invikcie, warszawa przygotowania do teansferu, histeroskopia i badania na nk, Wrocław dawczyni, zapladnianie komórek i transfery.

Wiesz co ja w swoim zyciu mialam dwie miesiączki naturalne w wieku 15 lat. Bralam potem trisequens ale wykończył moj organizm i zrezygnowalam. To nie byly mieisaczki a plamienia tabletkowe. Ja puchne na tabletkach, tyje w oczach. Caly zeszły rok mialam miesiączki przyjmując dopochwowo najpierw estrofem a od 10 dnia luteine w małej dawce dopochwowo 10 dni, moglam regulować sobie długość cyklu plus minus 3 dni. Teraz planuje zrobic badania na poziom lh i fsh bo czytalam ze w ciąży i podczas karmienia spada prawie do zera co u mnie zawsze jest bardzo wysoko. Takze jesli tak jest to spodziewam sie naturalnej pierwszej miesiączki za pare miesiecy, a potem jeśli miesiączek nie będzie to bede stosowac tsn sam system az do momentu uzyskania drugiej ciąży. Potem moge juz nie miesiaczkowac 

Dziewczyny tak jak pisalam wczesniej zrobilam w sobote badanie progesteronu to byl 1dc  i wynik 1,6ng/ml.Od dzis jest 3dc i powtorzylam badanie i wynik 0,19ng/ml.skąd moze byc taka róznica w wynikach.Estrofem mam od dzis ale łyknelam dopiero po pobraniu krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Ada23 napisał:

Dziewczyny tak jak pisalam wczesniej zrobilam w sobote badanie progesteronu to byl 1dc  i wynik 1,6ng/ml.Od dzis jest 3dc i powtorzylam badanie i wynik 0,19ng/ml.skąd moze byc taka róznica w wynikach.Estrofem mam od dzis ale łyknelam dopiero po pobraniu krwi.

Jeszcze jedno pytanie do Was jak wyglądała u was miesiaczka po odstawieniu lekow.Moja miesiaczka po nieudanym transferze po odstawieniu progesteronu i Estrofemu trwa tylko 2-dni.Dodam,ze zawsze moja miesiaczka trwala 5dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jaśmin_i_bez napisał:

Czyli jak odstawiłaś trisequens to nie brałaś już potem żadnej innej hormonalnej terapii zastępczej tylko krem dopochwowy z estrogenem i luteinę? Nie dostałaś osteoporozy ani żadnych innych przypadłości kobiet po menopauzie, nie pogorszyła Ci się skóra, włosy, itp? 

Nie używałam kremu z estrogenami tylko estrofem, tabletki małe. Od 20 rż nie brałam nic,w zeszłym roku te tabletki dopochwowe żeby przed transferami macice przygotować.

Nie, nie brałam. Wiesz co nie msm przypadłości, napady gorąca i inne miałam podczas brania trisequens. Przytyłam, nabawiłam się cukrzycy, miałam problemy z krzepliwością krwi i inne wszystkie działania niepożądane z ulotki chyba a brałam to trzy lata. Ja na tabletkach utylam 20 kg w trzy miesiące. Lekarz mi mówił nawet w klinice, ze narazie muszę miesiączkować żeby miec macicę e dobrym stanie, jak już będę mieć dziecko mogę odpuścić sobie jeśli chce bo widać że ja źle reaguje na estrogeny, bardzo puchne po nich. 

 

 

Edytowano przez Bounty90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Bounty90 napisał:

Nie używałam kremu z estrogenami tylko estrofem, tabletki małe. Od 20 rż nie brałam nic,w zeszłym roku te tabletki dopochwowe żeby przed transferami macice przygotować.

Nie, nie brałam. Wiesz co nie msm przypadłości, napady gorąca i inne miałam podczas brania trisequens. Przytyłam, nabawiłam się cukrzycy, miałam problemy z krzepliwością krwi i inne wszystkie działania niepożądane z ulotki chyba a brałam to trzy lata. Ja na tabletkach utylam 20 kg w trzy miesiące. Lekarz mi mówił nawet w klinice, ze narazie muszę miesiączkować żeby miec macicę e dobrym stanie, jak już będę mieć dziecko mogę odpuścić sobie jeśli chce bo widać że ja źle reaguje na estrogeny, bardzo puchne po nich. 

 

 

Dziewczyny,ktore miałyście nieudany transfer na cyklu sztucznym.Jak wyglądala wasza miesiączka?,czy byla krótsza?Pytam ponieważ chce po nieudanym transferze w maju od razu podejść do kolejnego,tylko gdy odstawiłam Estrofem i progesteron to miesiączka trwała dwa dni i skąpa.Gdzie zawsze mialam 5dni.Może lepiej odczekać cykl zeby wrócilo do normy.?Myslalam ze po odstawieniu leków bedzie obfita a tu odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny czym kierowalyście się przy wyborze dawczyni? I jak długo czekałyście na propozycję w invimedzie?

Jesteśmy u nich po wizycie i mają się kontaktować jak dopasują dawczynię. Przyznaję, że nie myślałam, że będzie mnie to aż tak stresować, ale wizyta była wczoraj a ja dziś już siedze i patrzę na telefon🙈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Ada23 napisał:

Dziewczyny tak jak pisalam wczesniej zrobilam w sobote badanie progesteronu to byl 1dc  i wynik 1,6ng/ml.Od dzis jest 3dc i powtorzylam badanie i wynik 0,19ng/ml.skąd moze byc taka róznica w wynikach.Estrofem mam od dzis ale łyknelam dopiero po pobraniu krwi.

To chyba normalne. Dostajesz@jak progesteron spada, ale nie musi on spssc do 0 w momencie rozpoczęcia krwawienia. Dlatego też badania hormonalne robi się okolo 3dc a nie w pierwszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, nie wiem co mam myśleć. Pisałam 6 dni temu ze w usg doktor widzi pusty pęcherzyk ciążowy, to był 6tc i 5 dni. Nastawił mnie ze raczej nic z tego ale kazał brać dalej leki i zrobić bete następnego dnia i potem po kolejnych 3. Beta rośnie marnie, najpierw urosła z 14tys na 18 a po 3 dniach na 19.5 

upewniło mnie to ze to koniec. Dziś miałam usg tak żeby potwierdzić puste jajo a doktor mi mówi ze widzi pęcherzyk zoltkowy 5 mm i tarcze zarodka 3,5mm, serca nie widzi ale mówi ze to dlatego ze jeszcze zarodek malutki a u mnie bardzo słabo ogolnie widać. 

Nie wiem co myśleć. Miał ktoś podobnie z sukcesem? 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Ada23 napisał:

Dziewczyny,ktore miałyście nieudany transfer na cyklu sztucznym.Jak wyglądala wasza miesiączka?,czy byla krótsza?Pytam ponieważ chce po nieudanym transferze w maju od razu podejść do kolejnego,tylko gdy odstawiłam Estrofem i progesteron to miesiączka trwała dwa dni i skąpa.Gdzie zawsze mialam 5dni.Może lepiej odczekać cykl zeby wrócilo do normy.?Myslalam ze po odstawieniu leków bedzie obfita a tu odwrotnie

Ja tez miałam krócej bo to jednak nie jest typowy okres a krwawienie z odstawienia, tak mi tłumaczył lekarz. Powiedział ze nie muszę nic czekać bo i tak od 2 dnia cyklu brałam Estrofem wiec mówił ze to będzie przecież cykL sztuczny i moje hormony nie maja znaczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PolaMela napisał:

Ja tez miałam krócej bo to jednak nie jest typowy okres a krwawienie z odstawienia, tak mi tłumaczył lekarz. Powiedział ze nie muszę nic czekać bo i tak od 2 dnia cyklu brałam Estrofem wiec mówił ze to będzie przecież cykL sztuczny i moje hormony nie maja znaczenia. 

1 godzinę temu, PolaMela napisał:

Ja tez miałam krócej bo to jednak nie jest typowy okres a krwawienie z odstawienia, tak mi tłumaczył lekarz. Powiedział ze nie muszę nic czekać bo i tak od 2 dnia cyklu brałam Estrofem wiec mówił ze to będzie przecież cykL sztuczny i moje hormony nie maja znaczenia. 

PolaMela czy dobrze zrozumialam,ze po nieudanym transferze zaraz jak wystąpiło krwawienie z odstawienia leków to od wtedy od 2dc zaczełas Estrofem i kolejny transfer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ada23 napisał:

 

Dokładnie, od 2 dnia Estrofem. Potem w  6 dniu ocena grubości endometrium, za kolejne 3 dni zaczęłam Cyclogest. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, PolaMela napisał:

Dziewczyny, nie wiem co mam myśleć. Pisałam 6 dni temu ze w usg doktor widzi pusty pęcherzyk ciążowy, to był 6tc i 5 dni. Nastawił mnie ze raczej nic z tego ale kazał brać dalej leki i zrobić bete następnego dnia i potem po kolejnych 3. Beta rośnie marnie, najpierw urosła z 14tys na 18 a po 3 dniach na 19.5 

upewniło mnie to ze to koniec. Dziś miałam usg tak żeby potwierdzić puste jajo a doktor mi mówi ze widzi pęcherzyk zoltkowy 5 mm i tarcze zarodka 3,5mm, serca nie widzi ale mówi ze to dlatego ze jeszcze zarodek malutki a u mnie bardzo słabo ogolnie widać. 

Nie wiem co myśleć. Miał ktoś podobnie z sukcesem? 

Może jest jeszcze nadzieja? Co doktor mówi? Trzeba w to wierzyć i 3mać kciuki do końca. Powodzenia! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ada23, tak jest po estrofemie. Ja normalnie miesiączkowałam, 2 dni obficie, dwa mniej. Odkąd zaczęliśmy procedury in vitro na szcztucznym cyklu, okresy skróciły się i stały mniej obfite. Ale nie wpływało to ba grubość endometrium. 

PolaMela, trzymamy kciuki 👍👍👍

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, edisonka89 napisał:

Dziewczyny czym kierowalyście się przy wyborze dawczyni? I jak długo czekałyście na propozycję w invimedzie?

Jesteśmy u nich po wizycie i mają się kontaktować jak dopasują dawczynię. Przyznaję, że nie myślałam, że będzie mnie to aż tak stresować, ale wizyta była wczoraj a ja dziś już siedze i patrzę na telefon🙈

Ja czekałam około tygodnia na pierwszą propozycję. Nie ma co się stresować, dobierają na podstawie tego, co zaznaczyłaś w formularzu 🙂

17 godzin temu, PolaMela napisał:

Dziewczyny, nie wiem co mam myśleć. Pisałam 6 dni temu ze w usg doktor widzi pusty pęcherzyk ciążowy, to był 6tc i 5 dni. Nastawił mnie ze raczej nic z tego ale kazał brać dalej leki i zrobić bete następnego dnia i potem po kolejnych 3. Beta rośnie marnie, najpierw urosła z 14tys na 18 a po 3 dniach na 19.5 

upewniło mnie to ze to koniec. Dziś miałam usg tak żeby potwierdzić puste jajo a doktor mi mówi ze widzi pęcherzyk zoltkowy 5 mm i tarcze zarodka 3,5mm, serca nie widzi ale mówi ze to dlatego ze jeszcze zarodek malutki a u mnie bardzo słabo ogolnie widać. 

Nie wiem co myśleć. Miał ktoś podobnie z sukcesem? 

Trudno wyrokować, skoro pojawił się zarodek to może lada dzień będzie widać serduszko. Mocno trzymam kciuki, żeby tak było!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2021 o 10:19, Zofia789 napisał:

Oswajam się  tak ogólnie z myślą, że będziemy musieli podstąpić taki zabieg, a o wyjeździe zagranicę w ogóle nie myślałam

Rozumiem…. Jakbyście się jednak zdecydowali, to mogę polecić jeszcze jedną klinikę w Czechach ( widzę, że dziewczyny już niektóre  kliniki w Czechach polecały) To jest  Europeivf w Pradze- podejście i wyniki na bardzo dobrym poziomie. Będę trzymała za Was kciuki! 

Edytowano przez benabozena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do dziewczyn, które są już w ciąży lub urodziły: kiedy czułyście pierwsze ruchy? U mnie prawie 18 tydzień, 17 i 5 dni i nic nie czuję, brzuch mały i zaczynam się niepokoić. Wizytę mam dopiero za półtora tygodnia 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osob w trakcie procedury, kiedy i jak często się mierzy endometrium ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Izzy napisał:

Mam pytanie do dziewczyn, które są już w ciąży lub urodziły: kiedy czułyście pierwsze ruchy? U mnie prawie 18 tydzień, 17 i 5 dni i nic nie czuję, brzuch mały i zaczynam się niepokoić. Wizytę mam dopiero za półtora tygodnia 😞

Czytam, ze w pierwszej ciąży najwcześniej w 20 tygodniu, a niekiedy i w 22. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mierzyłam zazwyczaj raz, między 10 a 12 dc chyba, że pojawiał się pęcherzyk, to wtedy był problem i trzeba było codziennie, bądź odwoływać transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anka Skakanksa, w którym tygodniu jesteś? Czujesz już ruchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ritka85, oczywiście w przypadku cyklu sztucznego, bo przy naturalnym zaczyna się kontrolować dużo wcześniej i częściej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Izzy napisał:

Anka Skakanksa, w którym tygodniu jesteś? Czujesz już ruchy?

W siedemnastym i nie czuję absolutnie nic 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anka Skakanka, to idziemy w miarę równo z terminem 🙂 Ja już bym chciała coś poczuć,  może czułabym się spokojniejsza:-) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Izzy napisał:

Anka Skakanka, to idziemy w miarę równo z terminem 🙂 Ja już bym chciała coś poczuć,  może czułabym się spokojniejsza:-) 

Dziewczyny,które miałyscie udany transfer z komórką dawczyni ,czy miałyście zlecone przyjmowanie Encorton?Czy którejś udało się zajść w ciążę bez sterydu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Izzy napisał:

Mam pytanie do dziewczyn, które są już w ciąży lub urodziły: kiedy czułyście pierwsze ruchy? U mnie prawie 18 tydzień, 17 i 5 dni i nic nie czuję, brzuch mały i zaczynam się niepokoić. Wizytę mam dopiero za półtora tygodnia 😞

Ja jestem w 21 tc i nie wiem do konca czy sa to " ruchy" najczesciej czuje "cos" wieczorem jak leze. Ale to od 19tc jakos dopiero , czytalam ze przy 1 ciazy trudno rozpoznac ruchy ktore sa jak "trzepotanie motyli" 😉 nie martw sie,wiem ze to trudne bo tez jutro mam wizyte ging. I tez sie nakrecam czy aby wszystko w porządku . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, PolaMela napisał:

Dziewczyny, nie wiem co mam myśleć. Pisałam 6 dni temu ze w usg doktor widzi pusty pęcherzyk ciążowy, to był 6tc i 5 dni. Nastawił mnie ze raczej nic z tego ale kazał brać dalej leki i zrobić bete następnego dnia i potem po kolejnych 3. Beta rośnie marnie, najpierw urosła z 14tys na 18 a po 3 dniach na 19.5 

upewniło mnie to ze to koniec. Dziś miałam usg tak żeby potwierdzić puste jajo a doktor mi mówi ze widzi pęcherzyk zoltkowy 5 mm i tarcze zarodka 3,5mm, serca nie widzi ale mówi ze to dlatego ze jeszcze zarodek malutki a u mnie bardzo słabo ogolnie widać. 

Nie wiem co myśleć. Miał ktoś podobnie z sukcesem? 

gratuluje ale sie ciesze , w 2 cz. miala taka dziewczyna nie pamietam jak jej bylo ale wszystko bylo wporzadku . a pozatym beta po 6tys. przyrasta slabjej . Czuje ze wszystko bedzie dobrze. trzyma kciuki 😍🤩🍀takich wiadomosci nam trzeba

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ada23 napisał:

Dziewczyny,które miałyscie udany transfer z komórką dawczyni ,czy miałyście zlecone przyjmowanie Encorton?Czy którejś udało się zajść w ciążę bez sterydu?

Ja nie brałam sterydów i oba transfery udane; 

z tego co śledzę na forum to większość ma transfery bez dodatkowych leków, a jeśli już to najczęściej acard i relanium; oczywiście nie liczę hormonów 

ale każda z nas ma różne przyczyny niepłodności i lekarze na pewno wiedza co robią 

Edytowano przez Anka Skakanka
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Anka Skakanka napisał:

Ja nie brałam sterydów i oba transfery udane; 

z tego co śledzę na forum to większość ma transfery bez dodatkowych leków, a jeśli już to najczęściej acard i relanium; oczywiście nie liczę hormonów 

ale każda z nas ma różne przyczyny niepłodności i lekarze na pewno wiedza co robią 

Anka Skakanka a u Ciebie tez in vitro z komórką dawczyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ada23 napisał:

Anka Skakanka a u Ciebie tez in vitro z komórką dawczyni?

Biorstwo zarodka 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Izzy napisał:

Mam pytanie do dziewczyn, które są już w ciąży lub urodziły: kiedy czułyście pierwsze ruchy? U mnie prawie 18 tydzień, 17 i 5 dni i nic nie czuję, brzuch mały i zaczynam się niepokoić. Wizytę mam dopiero za półtora tygodnia 😞

Ja czulam po 19 tyg dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×