Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

3 godziny temu, Angelin napisał:

Dzięki 😉 tak, 2+1, lekarz zaproponował kolejna stymulacje żeby właśnie nie zmarnować 2giego podejścia gdyby np ta 1 się jednak nie zapłodniła. Ciekawe kiedy będziemy mogli zacząć kolejna stymulacje..  póki co czekam na okres...Ale nawet nie wiem kiedy się go spodziewać 🙄

Od 2 do 7 dni po odstawieniu progesteronu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Aja napisał:

Na wzrost endometrium to każda z nas brała na cyklu sztucznym, ale czarna mamba ma to brać przed stymulacją a nie do transferu, stąd ta konsternacja

Dokładnie. Przed stymulacją między 3 a 7 dniem przed wystąpieniem miesiączki...czyli pod koniec cyklu poprzedzający ten ze stymulacją... dzisiaj do nich dzwoniłam bo mija 6 dzień od pierwszej tabletki a na okres jeszcze się nie zanosi. Mam przyjść w czwartek z samego rana na usg i do wizyty przynajmniej kontynuować estrofem. Na miejscu dopytam lekarza o co chodzi bo po francusku nic na ten temat nie znalazłam. Na jednym polskim forum jedna dziewczyna miała podobną procedurę za 3 razem jak dwie pierwsze stymulacje nie dały efektów. Tym razem będę miała wizytę u lekarza który ma polsko brzmiące nazwisko. Może zapytam skąd takie różnice między Polską a Szwajcarią i po co ten estrofem. Dodam, że w tym miesiącu miałam 2 razy badane hormony i akurat estradiol byl w normie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Aja napisał:

Na wzrost endometrium to każda z nas brała na cyklu sztucznym, ale czarna mamba ma to brać przed stymulacją a nie do transferu, stąd ta konsternacja

Dokładnie. Przed stymulacją między 3 a 7 dniem przed wystąpieniem miesiączki...czyli pod koniec cyklu poprzedzający ten ze stymulacją... dzisiaj do nich dzwoniłam bo mija 6 dzień od pierwszej tabletki a na okres jeszcze się nie zanosi. Mam przyjść w czwartek z samego rana na usg i do wizyty przynajmniej kontynuować estrofem. Na miejscu dopytam lekarza o co chodzi bo po francusku nic na ten temat nie znalazłam. Na jednym polskim forum jedna dziewczyna miała podobną procedurę za 3 razem jak dwie pierwsze stymulacje nie dały efektów. Tym razem będę miała wizytę u lekarza który ma polsko brzmiące nazwisko. Może zapytam skąd takie różnice między Polską a Szwajcarią i po co ten estrofem. Dodam, że w tym miesiącu miałam 2 razy badane hormony i akurat estradiol byl w normie...

Te dni, w których ma być brany estrofem nazywany jest na ich wykresie "synchronizacją"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Angelin napisał:

Wygląda to tak, że przy tej stymulacji płaci się za punkcje (1000zl +mrożenieok 500zl) druga opcja jest taka że teraz się nie płaci (bo wlicza to w program), ale przy tej drugiej stymulacji już będzie trzeba zapłacić za punkcje,czyli przysługuje jedna A jak będzie więcej to się dopłaca. Niestety w tym wszystkim muszę pamiętać,że refundacja do leków jest tylko do 3 stymulacji..  więc teraz będzie ostatnia 😪 ale wizyty wliczając w program więc zawsze coś do przodu 😉 prowadzi mnie Dr Mercik i to była jego sugestia, ale nie wiem czy przy kolejnej stymulacji zostanę u niego bo słaby efekt A on nie chce dac wyższej dawki...

A jaka masz aktualnie dawkę? Miałaś robione badanie lh i fsh?  Bo mnie w klinice  nikt nie zlecał ale zrobiłam  sama i pokazałam go mojej gin i ona na podstawie wyniku zmienila mi lek. Chciała mi dac główną dawkę gonalu bo mam 29 lat czyli względnie młoda jestem ale po stosunku lh do fsh (lub na odwrót) dała mi jednak menopur 300 i gonalu już  wcale. I dało to efekt bo stymulacja idzie szybko i w czwartek już punkcja 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Iryza napisał:

Świeży. Poprzednie 2 nieudane  transfery bez Acofilu i zarodki mrożone. W poniedziałek punkcja, w sobotę transfer Twixów 🌱🌱🥑🥑 

Kurczę dałaś mi kolejna nadzieję bo idę podobnie jak Ty.. Dwa transfery nie udane a teraz szykuje się na punkcje w czwartek i jak będzie ok moje endometrium to mam mieć transfer we wtorek 😊 bardzo się bałam świeżego transferu ale może jednak nie taki diabeł straszny i mnie też się uda bo też będę miała accofil 🥰  

Iryzko jak w poniedziałek miałaś punkcję to kiedy podali Ci wlew? We wtorek?? Kurde aż jestem podekscytowana tymi myślami co to będzie.  Nawet pestkę awokado włożyłam do wody z nadzieją na wykiełkowanie 😁😁😁🍀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, P@ulina napisał:

A jaka masz aktualnie dawkę? Miałaś robione badanie lh i fsh?  Bo mnie w klinice  nikt nie zlecał ale zrobiłam  sama i pokazałam go mojej gin i ona na podstawie wyniku zmienila mi lek. Chciała mi dac główną dawkę gonalu bo mam 29 lat czyli względnie młoda jestem ale po stosunku lh do fsh (lub na odwrót) dała mi jednak menopur 300 i gonalu już  wcale. I dało to efekt bo stymulacja idzie szybko i w czwartek już punkcja 🙂 

O Dzięki,  może jest to jakiś pomysł .. te badania robiłam na samym początku jak szliśmy do kliniki we wrześniu..  może faktycznie powtórzę,ale nie wiem czy wynik będzie miarodajny przy braniu antykoncepcyjnych?

A ogólnie miała raz 300 gonalu, później dołożono 75 menopuru,  teraz miałam 150gonal+150menopur i na koniec znowu dodatkowe +75menopuru i wydaje mi się że może być tak jak piszesz bo zawsze po tej dodatkowej dawce menopuru była poprawa 😉

Aja  dzięki,  ale ja nawet nie zaczęłam brać progesteronu bo już na punkcji było powiedziane, że transferu nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, P@ulina napisał:

Kurczę dałaś mi kolejna nadzieję bo idę podobnie jak Ty.. Dwa transfery nie udane a teraz szykuje się na punkcje w czwartek i jak będzie ok moje endometrium to mam mieć transfer we wtorek 😊 bardzo się bałam świeżego transferu ale może jednak nie taki diabeł straszny i mnie też się uda bo też będę miała accofil 🥰  

Iryzko jak w poniedziałek miałaś punkcję to kiedy podali Ci wlew? We wtorek?? Kurde aż jestem podekscytowana tymi myślami co to będzie.  Nawet pestkę awokado włożyłam do wody z nadzieją na wykiełkowanie 😁😁😁🍀

Na pewno już teraz się uda!✊✊✊ Ty ten wlew robisz bez badania immunologii tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Angelin napisał:

O Dzięki,  może jest to jakiś pomysł .. te badania robiłam na samym początku jak szliśmy do kliniki we wrześniu..  może faktycznie powtórzę,ale nie wiem czy wynik będzie miarodajny przy braniu antykoncepcyjnych?

A ogólnie miała raz 300 gonalu, później dołożono 75 menopuru,  teraz miałam 150gonal+150menopur i na koniec znowu dodatkowe +75menopuru i wydaje mi się że może być tak jak piszesz bo zawsze po tej dodatkowej dawce menopuru była poprawa 😉

Aja  dzięki,  ale ja nawet nie zaczęłam brać progesteronu bo już na punkcji było powiedziane, że transferu nie będzie...

A to dziwne. Ja 2 razy miałam miałam tranfer odroczony i było wiadomo to już przy punkcji a i tak ok tygodnia kazano mi brać progesteron. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Aja napisał:

A to dziwne. Ja 2 razy miałam miałam tranfer odroczony i było wiadomo to już przy punkcji a i tak ok tygodnia kazano mi brać progesteron. 

To mnie zaskoczyłaś... dostałam tylko antybiotyk..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Angelin napisał:

To mnie zaskoczyłaś... dostałam tylko antybiotyk..

Antybiotyk też. Ale nic się nie stresuj. Jest tyle różnych procedur. Że nie ma się co przejmować że ktoś mial inaczej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok znalazłam na angielskich stronach o co chodzi z tym estrofemem w cyklu poprzedzającym. Chodzi o protokół EPP czyli jak dobrze pamiętam estrogen priming protocol. Podobno daje lepszą odpowiedź na stymulację (lepsze jakościowo komórki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, czarnamamba777 napisał:

Ok znalazłam na angielskich stronach o co chodzi z tym estrofemem w cyklu poprzedzającym. Chodzi o protokół EPP czyli jak dobrze pamiętam estrogen priming protocol. Podobno daje lepszą odpowiedź na stymulację (lepsze jakościowo komórki).

No i super. Oby dało to efekt. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim dziewczynką, które mają pięknie rosnące bety gratuluję i ściskam kciuki. Za wszystkie pozostałe modlę się aby Wam się jak najszybciej udało!!! 

Ja dzisiaj byłam na kontrolnym USG i kryzys został zażegnany. Serduszko bije, mały człowiek nawet się ruszał i ma już 2,5cm. Progesteron mam brać dalej aż do następnej wizyty i wtedy sprawdzenie we krwi. Jutro wracam do pracy. 

  • Like 13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Beta napisał:

Wszystkim dziewczynką, które mają pięknie rosnące bety gratuluję i ściskam kciuki. Za wszystkie pozostałe modlę się aby Wam się jak najszybciej udało!!! 

Ja dzisiaj byłam na kontrolnym USG i kryzys został zażegnany. Serduszko bije, mały człowiek nawet się ruszał i ma już 2,5cm. Progesteron mam brać dalej aż do następnej wizyty i wtedy sprawdzenie we krwi. Jutro wracam do pracy. 

Ale super wiadomość 🙂 Bardzo Ci gratuluję 🙂 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Beta napisał:

Wszystkim dziewczynką, które mają pięknie rosnące bety gratuluję i ściskam kciuki. Za wszystkie pozostałe modlę się aby Wam się jak najszybciej udało!!! 

Ja dzisiaj byłam na kontrolnym USG i kryzys został zażegnany. Serduszko bije, mały człowiek nawet się ruszał i ma już 2,5cm. Progesteron mam brać dalej aż do następnej wizyty i wtedy sprawdzenie we krwi. Jutro wracam do pracy. 

Tak się cieszę. 😘 Dużo zdrowia i szczęścia. Aż do rozwiązania. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, P@ulina napisał:

Kurczę dałaś mi kolejna nadzieję bo idę podobnie jak Ty.. Dwa transfery nie udane a teraz szykuje się na punkcje w czwartek i jak będzie ok moje endometrium to mam mieć transfer we wtorek 😊 bardzo się bałam świeżego transferu ale może jednak nie taki diabeł straszny i mnie też się uda bo też będę miała accofil 🥰  

Iryzko jak w poniedziałek miałaś punkcję to kiedy podali Ci wlew? We wtorek?? Kurde aż jestem podekscytowana tymi myślami co to będzie.  Nawet pestkę awokado włożyłam do wody z nadzieją na wykiełkowanie 😁😁😁🍀

Paulinko ja nie miałam wlewu, tylko zastrzyki. W sobotę transfer, od niedzieli po 1/3 ampulkostrzykawki acofilu. Tak jak pisałam wcześniej. Trzymam za Ciebie bardzo mocno kciuki.  Awokado to ja mam zawsze na parapecie, wcześniej we wszystkich szklankach, ale już są w ogródku. Świeżych mam aktualnie 3 pestki, tak symbolicznie za Was tu wszystkie dziewczyny. Stoją w pokoju obok śpiących Twixów, więc super pozytywna energia jest🌱🌱

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Beta napisał:

Wszystkim dziewczynką, które mają pięknie rosnące bety gratuluję i ściskam kciuki. Za wszystkie pozostałe modlę się aby Wam się jak najszybciej udało!!! 

Ja dzisiaj byłam na kontrolnym USG i kryzys został zażegnany. Serduszko bije, mały człowiek nawet się ruszał i ma już 2,5cm. Progesteron mam brać dalej aż do następnej wizyty i wtedy sprawdzenie we krwi. Jutro wracam do pracy. 

Beta wspaniała wiadomość! Kawał człowieka już z niego 🙂 który masz tydzień kochana? 
 

🍀🍀🍀

Edytowano przez malagosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Marzena090488 napisał:

Hej dziewczyny opierdzielcie mnie nie wiem co mnie podkusiło wiem że to głupie i śmieszne co zrobilam jestem 5 dzień po transferze i zrobiłam test i oczywiście negatywny... wiem że to za wcześnie ale nie wiem co mnie podkusiło i głowa mi mówi że raczej to nie jest wiarygodny wynik ale jakoś mi tak źle i się zdołowałam pozdrawiam 

Mnie wyszedl cień cienia w 7dpt, oczywiście po transferze 5 dniowej blastocysty.

Edytowano przez Madziallena31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, malagosia napisał:

Beta wspaniała wiadomość! Kawał człowieka już z niego 🙂 który masz tydzień kochana? 
 

🍀🍀🍀

Dziękuję za dobre słowa dziewczyny, dziś kończymy 9 tydzień 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beta to są super wieści🤣🤣oby więcej takich. No no 2.5cm małego człowieka wygląda mi to na chłopaka... albo dziewczynkę hihi. Cudnie, po prostu C U D N I E🌱😊🌱

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Beta napisał:

Dziękuję za dobre słowa dziewczyny, dziś kończymy 9 tydzień 

Ja w czwartek usg żeby zobaczyć pęcherzyk 🙏🏼 I mam nadzieje w dobrym miejscu 🙂 tylko u mnie to dopiero 5 tydzień 🙂 

Edytowano przez malagosia
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, malagosia napisał:

Ja w czwartek usg żeby zobaczyć pęcherzyk 🙏🏼 I mam nadzieje w dobrym miejscu 🙂 tylko u mnie to dopiero 5 tydzień 🙂 

Będzie dobrze, tak już chyba nam zostanie, martwimy się zawsze o coś... 

Dziewczyny powiedzcie mi coś o badaniach prenatalnych. Czy warto je robić? W którym tygodniu najlepiej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Beta napisał:

Wszystkim dziewczynką, które mają pięknie rosnące bety gratuluję i ściskam kciuki. Za wszystkie pozostałe modlę się aby Wam się jak najszybciej udało!!! 

Ja dzisiaj byłam na kontrolnym USG i kryzys został zażegnany. Serduszko bije, mały człowiek nawet się ruszał i ma już 2,5cm. Progesteron mam brać dalej aż do następnej wizyty i wtedy sprawdzenie we krwi. Jutro wracam do pracy. 

Beta, gratuluję. 

Ja dopiero 20.06 idę na wizytę serduszkowa. 

Oczywiście martwię się czy wszystko ok, bo nie mam żadnych obiawow. 

Kiedy masz kolejna wizytę? Bierzesz jakieś leki oprócz luteiny? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, malagosia napisał:

Ja w czwartek usg żeby zobaczyć pęcherzyk 🙏🏼 I mam nadzieje w dobrym miejscu 🙂 tylko u mnie to dopiero 5 tydzień 🙂 

Trzymam kciuki. 

Ja już po pe herzyku czekam na serduszko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Angelin napisał:

To mnie zaskoczyłaś... dostałam tylko antybiotyk..

Ja tez dostałam progesteron na 11 dni  i antybiotyk na 5 dni. Lekarz mowil ze po odstawieniu progesteronu ok 2-3 dni i powinnen pojawic sie okres, po okresie w 14-20 dniu cyklu mam sie zglosic na badania ale pewnie Twoj lekarz wie co robi i byc moze maja inna procedure w tej klinice. Nie ma sie co nakrecac! Ja juz osiagnelam max nakrecania sie wczoraj zgubionym rzekomo zarodkiem 🤷‍♀️ Nie martw sie glowa do gory sciskam ❤️

Edytowano przez Milach
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Alo77 napisał:

Beta, gratuluję. 

Ja dopiero 20.06 idę na wizytę serduszkowa. 

Oczywiście martwię się czy wszystko ok, bo nie mam żadnych obiawow. 

Kiedy masz kolejna wizytę? Bierzesz jakieś leki oprócz luteiny? 

Następna wizyta za 2 tygodnie, biorę jeszcze magnez 3x 1 kapsułkę i witaminy ciążowe, no i oczywiście na tarczycę tabletki. Też nie miałam bardzo długo żadnych objawów, teraz też mam ich niewiele i czuję się bardzo dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Beta napisał:

Wszystkim dziewczynką, które mają pięknie rosnące bety gratuluję i ściskam kciuki. Za wszystkie pozostałe modlę się aby Wam się jak najszybciej udało!!! 

Ja dzisiaj byłam na kontrolnym USG i kryzys został zażegnany. Serduszko bije, mały człowiek nawet się ruszał i ma już 2,5cm. Progesteron mam brać dalej aż do następnej wizyty i wtedy sprawdzenie we krwi. Jutro wracam do pracy. 

Bardzo się cieszę:-*

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Beta napisał:

Następna wizyta za 2 tygodnie, biorę jeszcze magnez 3x 1 kapsułkę i witaminy ciążowe, no i oczywiście na tarczycę tabletki. Też nie miałam bardzo długo żadnych objawów, teraz też mam ich niewiele i czuję się bardzo dobrze. 

A jakie witaminy bierzesz? Chodzisz do giną w klinice? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beta wspaniale:) trzymam kciuki by juz gladko szlo do samego konca ciazy:)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Beta napisał:

Wszystkim dziewczynką, które mają pięknie rosnące bety gratuluję i ściskam kciuki. Za wszystkie pozostałe modlę się aby Wam się jak najszybciej udało!!! 

Ja dzisiaj byłam na kontrolnym USG i kryzys został zażegnany. Serduszko bije, mały człowiek nawet się ruszał i ma już 2,5cm. Progesteron mam brać dalej aż do następnej wizyty i wtedy sprawdzenie we krwi. Jutro wracam do pracy. 

Super! Gratuluje i trzymam kciuki, żeby reszta ciąży przebiegła spokojnie ☺️☺️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×