Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

1 godzinę temu, Gosciowka napisał:

Słyszałam że te medela są dobre. Ale ceny jak dla mnie to są z kosmosu jak na coś co nie wiadomo czy się użyję bo różnie może być. Teoretycznie dzięki laktatorowi można rozkręcić laktację, ale właśnie tylko te elektryczne, a co jeśli pokarmu nie będzie? Albo będzie taki nawał że się nie przyda? Bo tak czy siak jakiś by się przydał żebym mogła wyjść bez dziecka z domu, ale myślę że wtedy to i ręczny pewnie by dał radę. Od początku ciąży myślę nad tym laktatorem i dalej nie jestem przekonana 

Jak się nie przyda to spróbuję odsprzedać. Oby się przydał 😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kiki91 napisał:

Ja nie kupuję laktatora bo wątpię czy będę miała pokarm. W pierwszej ciąży nie mialam prawie wogole pokarmu juz w szpitalu musialam karmic syna mlekiem modyfikowanym. Mógł ssac pierś godzinę a i tak byl glodny. 

No i właśnie dlatego się zastanawiam czy jest sens kupować. Był moment że stwierdziłam że kupię jakiś najzwyklejszy ręczny, ale z kolei te elektryczne są lepsze. Chyba się wstrzymam i ew jak się okaże że będzie potrzebny to poproszę męża żeby kupił mi w aptece i doniósł i tyle. Szkoda mi chyba kasy na coś co nie wiadomo czy się przyda. 

A poduszki do karmienia? Kupujecie? Macie? Bo też byłam przekonana że będę kupować ale wydaje mi się że chyba też sobie odpuszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gosciowka napisał:

No i właśnie dlatego się zastanawiam czy jest sens kupować. Był moment że stwierdziłam że kupię jakiś najzwyklejszy ręczny, ale z kolei te elektryczne są lepsze. Chyba się wstrzymam i ew jak się okaże że będzie potrzebny to poproszę męża żeby kupił mi w aptece i doniósł i tyle. Szkoda mi chyba kasy na coś co nie wiadomo czy się przyda. 

A poduszki do karmienia? Kupujecie? Macie? Bo też byłam przekonana że będę kupować ale wydaje mi się że chyba też sobie odpuszcze

Też nie kupuję poduszki, wydaje mi sie zbędna. Dziecko w rożku i wtedy karmilam dla mnie tak bylo wygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kiki91 napisał:

Też nie kupuję poduszki, wydaje mi sie zbędna. Dziecko w rożku i wtedy karmilam dla mnie tak bylo wygodnie

Ja myślałam że to będzie na zasadzie że już nie trzeba dziecka trzymać bo wtedy wiadomo odchodzi ten ciężar i ręka nie odpada, ale widzę że i tak trzeba dziecko trzymać i tak, więc jeśli chodzi tylko o to żeby nie czuło maminego ciepła i dało się odłożyć to równie dobrze można wziąć z kocykiem/rożkiem/zwykła poduszka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Milkyway38 napisał:

Z tego co wiem to cesarkę robi się chyba jakoś wczesniej 38 tydzień chyba🤔

jesli masz ciąże z problemami lub jak sobie prywatnie opłacisz😉Chociaz ostatnio oglądam vlogi porodowe i dużo dxieci rodzi się naturalnie które waza 4 kg🙄😬😳takze wszystko przed toba

a wolałabyś cesarkę czy naturalnie??

Ten 28.10 to termin porodu z karty ciąży, a termin cesarki nie jest jeszcze wyznaczony. Do cesarki są wskazania ginekologiczne i pozaginekologiczne. U mnie najważniejsze są te okulistyczne. Trzeba ginekologowi przynieść opinię specjalisty okulisty w sprawie sposobu rozwiązania i ginekolog podejmuje decyzję w oparciu o swoje i specjalisty zdanie. Cesarskie cięcie to jednak operacja, a ja już 2 operację mam za sobą i wybudzanie po ostatniej bardzo źle wspominam. Tyle że ja nie decyduję, tylko lekarz, a on już zdecydował... Mam świetnego lekarza, więc mogę w pełni zdać się na jego zdanie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Kiki91 napisał:

Też nie kupuję poduszki, wydaje mi sie zbędna. Dziecko w rożku i wtedy karmilam dla mnie tak bylo wygodnie

Ja już mam problem z głowy: w spadku po siostrze mam ręczny i elektryczny (taki szpitalny, stacjonarny). Podobno ten jest the best tzn. delikatny, cichy i szybki. Z ręcznego siostra korzystała tylko w podróży, bo oni często gdzieś jeździli. Laktator jest podobno niezbędny, żeby móc wyjść choćby do fryzjera czy lekarza. Wspomaga też laktację. Ja bardzo chcę karmić, więc wyruszę jakoś to mleko... 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gosciowka napisał:

No i właśnie dlatego się zastanawiam czy jest sens kupować. Był moment że stwierdziłam że kupię jakiś najzwyklejszy ręczny, ale z kolei te elektryczne są lepsze. Chyba się wstrzymam i ew jak się okaże że będzie potrzebny to poproszę męża żeby kupił mi w aptece i doniósł i tyle. Szkoda mi chyba kasy na coś co nie wiadomo czy się przyda. 

A poduszki do karmienia? Kupujecie? Macie? Bo też byłam przekonana że będę kupować ale wydaje mi się że chyba też sobie odpuszcze

Ja kupiłam🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A termometr jaki kupujecie? Ja kupiłam bezdotykowy- właśnie zamierzam zwrócić. Mierzy ciągle inaczej. Porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Kim napisał:

A termometr jaki kupujecie? Ja kupiłam bezdotykowy- właśnie zamierzam zwrócić. Mierzy ciągle inaczej. Porażka

A duże różnice są? Miałam tak kiedyś z tym pod pache elektrycznym. Dramat jakiś. Teraz kupiłam bezdotykowy z microlife, fajny bo mierzy i z ciała i z mieszkania temp. Póki co jestem zadowolona, specjalnie sprawdziłam czy też nie robi takich cyrków jak mówisz i zmierzyłam że 4 razy pod rząd i wychodziło mi 36,6-36,8 więc myślę że taka różnica maloznaczaca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Magdaszek napisał:

Ten 28.10 to termin porodu z karty ciąży, a termin cesarki nie jest jeszcze wyznaczony. Do cesarki są wskazania ginekologiczne i pozaginekologiczne. U mnie najważniejsze są te okulistyczne. Trzeba ginekologowi przynieść opinię specjalisty okulisty w sprawie sposobu rozwiązania i ginekolog podejmuje decyzję w oparciu o swoje i specjalisty zdanie. Cesarskie cięcie to jednak operacja, a ja już 2 operację mam za sobą i wybudzanie po ostatniej bardzo źle wspominam. Tyle że ja nie decyduję, tylko lekarz, a on już zdecydował... Mam świetnego lekarza, więc mogę w pełni zdać się na jego zdanie. 

 

Ja tez po dwóch operacjach pierwsza to cesarka w 2014r  druga to usuwanie woreczka żółciowego pelnego kamieni w 2017roku. Po operacji na kamienie laparoskopowo ( robią 4 dziury na brzuchu) duzo gorzej sie czulam i dluzej dochodzilam do siebie niz po cesarce. Pytalam lekarza teraz jak mam rodzic powiedzial ze raczej cesarka. Zapomnialam mu dodac ze ta blizna nad pepkiem po kamieniach boli czasami czuje takie rozciaganie sie skóry, zwlaszcza w ostatnich tygodniach jak brzuch coraz większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Kim napisał:

A termometr jaki kupujecie? Ja kupiłam bezdotykowy- właśnie zamierzam zwrócić. Mierzy ciągle inaczej. Porażka

Te bezdotykowe takie są że zwykle te dwie kreski roznicy sa. Ja mam juz 6 lat termometr rossmax bezdotykowy, kupilam dla synka i do tej pory dziala 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a ile mniej wiecej macie sztuk ubranek w rozmiarze 56 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kiki91 napisał:

Dziewczyny a ile mniej wiecej macie sztuk ubranek w rozmiarze 56 ?

Ja mam na pewno dużo za dużo. Ale nie jestem w stanie stwierdzić ile dokładnie bo dostałam te ciuchy od rodziny i część nie ma oznaczenia więc też tak na oko segregowałam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gosciowka napisał:

A duże różnice są? Miałam tak kiedyś z tym pod pache elektrycznym. Dramat jakiś. Teraz kupiłam bezdotykowy z microlife, fajny bo mierzy i z ciała i z mieszkania temp. Póki co jestem zadowolona, specjalnie sprawdziłam czy też nie robi takich cyrków jak mówisz i zmierzyłam że 4 razy pod rząd i wychodziło mi 36,6-36,8 więc myślę że taka różnica maloznaczaca. 

Dla mnie różnice byly znaczące. W ciągu kilku minut z 36,2 na 37,1 ! 37 to już stan podgoràczkowy. Takich cyrkow nie chcę mieć z dzieckiem. Zwróciłam. Kupię jakiś zwykły. Tamten byl b drogi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kim napisał:

Dla mnie różnice byly znaczące. W ciągu kilku minut z 36,2 na 37,1 ! 37 to już stan podgoràczkowy. Takich cyrkow nie chcę mieć z dzieckiem. Zwróciłam. Kupię jakiś zwykły. Tamten byl b drogi. 

A no to spora różnica. To lepiej zwrócić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł „ szal” do noszenia dziecka. Nie mogę się doczekać kiedy go użyję. Na pewno nieprędko🙂 ale pomarzyć dobra rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kosmetyki dla bobaska jakie kupujecie? Ja jeszcze nic nie mam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kiki91 napisał:

Te bezdotykowe takie są że zwykle te dwie kreski roznicy sa. Ja mam juz 6 lat termometr rossmax bezdotykowy, kupilam dla synka i do tej pory dziala 

To fajnie masz. Ja tak się wkurzyłam, że już nie chcę testować bezdotykowego. Nie mam ani czasu ani nerwów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kiki91 napisał:

Dziewczyny a ile mniej wiecej macie sztuk ubranek w rozmiarze 56 ?

Ja mam chyba kilka tylko. Mam różne rozmiary. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Gosciowka napisał:

No i właśnie dlatego się zastanawiam czy jest sens kupować. Był moment że stwierdziłam że kupię jakiś najzwyklejszy ręczny, ale z kolei te elektryczne są lepsze. Chyba się wstrzymam i ew jak się okaże że będzie potrzebny to poproszę męża żeby kupił mi w aptece i doniósł i tyle. Szkoda mi chyba kasy na coś co nie wiadomo czy się przyda. 

A poduszki do karmienia? Kupujecie? Macie? Bo też byłam przekonana że będę kupować ale wydaje mi się że chyba też sobie odpuszcze

Ja kupiłam poduszkę bo koleżanki bardzo chwaliły, że jest wygodnie a i dzieckojest blisko, przecież można ułożyć swoją rękę na poduszce żeby nie trzymać jej w powietrzu a na niej dziecko 🙂

43 minuty temu, Kim napisał:

A kosmetyki dla bobaska jakie kupujecie? Ja jeszcze nic nie mam. 

Kupiłam linie z ziaji dla dzieci od 1 dnia życia. 

2 godziny temu, Kiki91 napisał:

Dziewczyny a ile mniej wiecej macie sztuk ubranek w rozmiarze 56 ?

Mało mam tych 56 może z 5 sztuk raczej nastawilam się na 62 tym bardziej że z badań wychodzi ze mała ma długie kości udowe. Niska nie będzie bo i ja i mąż jesteśmy wysocy 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. To zerknę na Ziaję. Mi służy z Ziaji krem przeciw rozstępom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Gosciowka napisał:

A poduszki do karmienia? Kupujecie? Macie? Bo też byłam przekonana że będę kupować ale wydaje mi się że chyba też sobie odpuszcze

Poduszke Juz sobie kupilam na początku 5 miesiąca ciąży, bo mi było nie wygodnie spać. Jestem mega zadowolona, moj maz mi nawet zabiera W nocy bo mówi ze taka wygodna😂 ( 170 cm w kształcie litery C ) przy karmieniu mysle ze napewno się przyda bo dziecko leży wyżej, nie trzeba trzymać Kurczowo i plecy nie są tak obciążone ( karmiłam wczesniej bez poduszki i przypominam sobie ze plecy mnie bolały i rece😊😬) Zreszta bardzo fajne są pozycje Trzymania dzidziusia pokazane z poduszka do karmienia Na you tube👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kiki91 napisał:

Ja tez po dwóch operacjach pierwsza to cesarka w 2014r  druga to usuwanie woreczka żółciowego pelnego kamieni w 2017roku. Po operacji na kamienie laparoskopowo ( robią 4 dziury na brzuchu) duzo gorzej sie czulam i dluzej dochodzilam do siebie niz po cesarce. Pytalam lekarza teraz jak mam rodzic powiedzial ze raczej cesarka. Zapomnialam mu dodac ze ta blizna nad pepkiem po kamieniach boli czasami czuje takie rozciaganie sie skóry, zwlaszcza w ostatnich tygodniach jak brzuch coraz większy

Nie wiem, czy nie ma jakiejś cezury czasowej od operacji, bo mój ginekolog dopytywał dokładnie o czas operacji. Ta ostatnia była 13 m-cy temu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kim napisał:

Ja mam chyba kilka tylko. Mam różne rozmiary. 

Ja mam zestawy na 5 dni, bo podobno one są krótko przydatne. Ale w spadku po rodzinie mam też 2 komplety 44 - to jest mikroskala. Wyprałam i wyprasowałam dla zabawy 😄 Sporo mam 62, 68, trochę 74, a od 80 coraz więcej 😁 Nie przeszkadzało mi to bynajmniej ostatnio kupić serii ciuszków z Disney'a że słonikiem Dumbo (Tesco wyprzedaż różne rozmiary) 😄😄😄😄😄 ale słodkie są. Dla dziewczynki też super jakby ktoś chciał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kim napisał:

Ok. To zerknę na Ziaję. Mi służy z Ziaji krem przeciw rozstępom. 

Ja mam Perfekta Mama + ( fioletowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Magdaszek napisał:

Ja mam zestawy na 5 dni, bo podobno one są krótko przydatne. Ale w spadku po rodzinie mam też 2 komplety 44 - to jest mikroskala. Wyprałam i wyprasowałam dla zabawy 😄 Sporo mam 62, 68, trochę 74, a od 80 coraz więcej 😁 Nie przeszkadzało mi to bynajmniej ostatnio kupić serii ciuszków z Disney'a że słonikiem Dumbo (Tesco wyprzedaż różne rozmiary) 😄😄😄😄😄 ale słodkie są. Dla dziewczynki też super jakby ktoś chciał. 

Ja ma ciuszki tylko w rozmiarze 50-56-62

reszte będę dokupywać jak mała już się urodzi😊czyli od roz. 68 ( pare rzeczy już Tez mam ale tu ciezko z rozm Trafić do pory roku🤔)zależy tez jaka się urodzi duża.. w każdym razie pare sztuk kupiłam na róż. 50 w razie w😅 😂🤗

nie chciałam Tez przesadzać z ilością ciuszkow, maz i tak mówi ze dużo mamy już ....zreszta wszystko kompletowalam sama, nie mam Niestety w rodzinie malutkich dzieci🤷‍♀️I nic w spadku nie dostałam, ale sprawiło mi to dużo radości samo kompletowanie wyprawki😊

pamietam córka się urodziła miała 58 cm i o dziwo nosiła rozm. 56 przez jakieś 2 tygodnie jeszcze... takze mam nadzieje ze Malutka większa się nie urodzi od siostry - chyba😳😅😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Milkyway38 napisał:

Ja ma ciuszki tylko w rozmiarze 50-56-62

reszte będę dokupywać jak mała już się urodzi😊czyli od roz. 68 ( pare rzeczy już Tez mam ale tu ciezko z rozm Trafić do pory roku🤔)zależy tez jaka się urodzi duża.. w każdym razie pare sztuk kupiłam na róż. 50 w razie w😅😂🤗

nie chciałam Tez przesadzać z ilością ciuszkow, maz i tak mówi ze dużo mamy już ....zreszta wszystko kompletowalam sama, nie mam Niestety w rodzinie malutkich dzieci🤷‍♀️I nic w spadku nie dostałam, ale sprawiło mi to dużo radości samo kompletowanie wyprawki😊

pamietam córka się urodziła miała 58 cm i o dziwo nosiła rozm. 56 przez jakieś 2 tygodnie jeszcze... takze mam nadzieje ze Malutka większa się nie urodzi od siostry - chyba😳😅😉

Hej właśnie się tak dzisiaj zastanawiałam co u ciebie? Jak tam po ostatniej wizycie u lekarza? Dzieje się coś? Wybrałaś już imię? 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Magdaszek napisał:

Ja mam zestawy na 5 dni, bo podobno one są krótko przydatne. Ale w spadku po rodzinie mam też 2 komplety 44 - to jest mikroskala. Wyprałam i wyprasowałam dla zabawy 😄 Sporo mam 62, 68, trochę 74, a od 80 coraz więcej 😁 Nie przeszkadzało mi to bynajmniej ostatnio kupić serii ciuszków z Disney'a że słonikiem Dumbo (Tesco wyprzedaż różne rozmiary) 😄😄😄😄😄 ale słodkie są. Dla dziewczynki też super jakby ktoś chciał. 

W pierwszej ciąży tez nie kupowalam duzo rozm 56 bo kazdy mowil ze sie nie oplaca a syn byl maly 3100 ale tylko 52cm i nawet niektore 56 byly za duze. Mam z 6 sztuk na razie i jeszcze dokupie ze dwie bo porównując wage z usg z poprzedniej ciąży podobna ma teraz córka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Anika87 napisał:

Hej właśnie się tak dzisiaj zastanawiałam co u ciebie? Jak tam po ostatniej wizycie u lekarza? Dzieje się coś? Wybrałaś już imię? 😊

Hej, u mnie wporzadku😊

odliczam już dni- jeszcze tylko 2 tygodnie, ale te ostatnie tygodnie dłużą mi się strasznie🙄ciezko mi już cokolwiek robić, brzuszek ciazy🤰🏻malutka tydzień temu Na wizycie ważyła ok 2800 takze jeszcze trochę do porodu nabierze😅co rano mam problem w co się ubrać, jedynie w ...enkach wyglądam ok😂

Co do imienia to jeszcze nie jest na 100% ustalone😒🤷‍♀️Chyba w szpitalu się dopiero zdecyduje...maz zostawia mi wolna reke😁 A ty jak się czujesz ??? I jak u ciebie z imieniem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Milkyway38 napisał:

Ja ma ciuszki tylko w rozmiarze 50-56-62

reszte będę dokupywać jak mała już się urodzi😊czyli od roz. 68 ( pare rzeczy już Tez mam ale tu ciezko z rozm Trafić do pory roku🤔)zależy tez jaka się urodzi duża.. w każdym razie pare sztuk kupiłam na róż. 50 w razie w😅😂🤗

nie chciałam Tez przesadzać z ilością ciuszkow, maz i tak mówi ze dużo mamy już ....zreszta wszystko kompletowalam sama, nie mam Niestety w rodzinie malutkich dzieci🤷‍♀️I nic w spadku nie dostałam, ale sprawiło mi to dużo radości samo kompletowanie wyprawki😊

pamietam córka się urodziła miała 58 cm i o dziwo nosiła rozm. 56 przez jakieś 2 tygodnie jeszcze... takze mam nadzieje ze Malutka większa się nie urodzi od siostry - chyba😳😅😉

Zwykle drugie dziecko jest większe od poprzedniego 😉😉😉 Gdzieś tak czytałam 😁 Moja jedną siostra (8 i 5 lat dzieci) przez przeprowadzki "zachomikowała" co nieco i teraz mam jak znalazł, bo coś zostało na strychu u rodziców, coś się zaplątało w jej nowym domu. A ja teraz mam 😄 Zresztą mam też siostrzeńca i siostrzenicę (22 i 20 lat) to mam komu zostawić zgromadzone dobra 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×