Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Len jest na peczki.  Lena jest na 6-stym miejscu wiec wyprzedza jeszcze Marie na 8-mym miejscu popularnosci.  Naprawde nie mozna siegnac po troche ciekawsze imiona?  

Heh, można, na przykład Wrocisława albo jakieś inne staropolskie imię 😄

Najbardziej oklepane imiona 2019:

1.   Zuzanna

2.   Julia

3.   Zofia

4.   Maja

5.   Hanna

6.   Lena

7.   Alicja

8.   Maria

9.   Oliwia

10. Amelia

Najbardziej oklepane imiona 2018:

1.   Zuzanna

2.   Julia

3.   Maja

4.   Zofia

5.   Hanna

6.   Lena

7.   Alicja

8.   Maria

9.   Amelia

10. Oliwia

Najbardziej oklepane imiona 2017:

1.   Julia

2.   Zuzanna

3.   Zofia

4.   Lena

5.   Maja

6.   Hanna

7.   Amelia

8.   Alicja

9.   Maria

10. Aleksandra

1 minutę temu, Cinek148uh napisał:

Heh, można, na przykład Wrocisława albo jakieś inne staropolskie imię 😄

Wyobraz sobie, ze sa tysiace imiona, ktore sa lub byly nadawane w Polsce.  Obecnie jest okolo 10 000 tysiecy imion nadanych conajmniej dwa razy, a pojedynczych nadan nie licza.  Czyli oprocz Wrocislawy i Lenki funkcjonuje w Polsce jeszcze ponad 9 000 tysiecy imion zenskich, ale tobie pewnie trudno wyliczyc nawet sto wiec nie dziwie sie przykladu.

Jest wiele orginalnych i pieknych staropolskich imion wiec czemu nie.  Imiona zapozyczone nie koncza sie jednak na Lence, Mari, Zuzi, czy Mai.  Zamiast Maria to Daria.  Zamiast Lena to pelne imie Helena.  Zamiast Mai jest Gaja czy Kaja.  

No ja podałem przykład pokazujący istnienie wielu imion, które są bardzo różne od tych popularnych. Osobiście tylko nie nadawałbym córce imienia zapożyczonego bardzo różnego od standardowych polskich imion, bo to rodzi potem duże problemy organizacyjne.

2 minuty temu, Cinek148uh napisał:

No ja podałem przykład pokazujący istnienie wielu imion, które są bardzo różne od tych popularnych. Osobiście tylko nie nadawałbym córce imienia zapożyczonego bardzo różnego od standardowych polskich imion, bo to rodzi potem duże problemy organizacyjne.

Wiesz oprocz tych bardzo rzadkich jest jeszcze kilkaset imion pomiedzy dwoma koncami.  Zauwazyles?

Tak, Pokazując końce pokazujemy po prostu szerokość całego zakresu, która jest ogromna.

Przyklady imion z pomiedzy 50-100 miejsca najpopularniejszych imiona:

Joanna

Aurelia

Izabela

Eliza

Rozalia

Urszula

Lidia

Olga

Gaja

Zoja

Daria

Jagna

Apolonia

Wanda

Diana

Dagmara

Stefania

Agnieszka

Lilia

Luiza

Jadwiga

Jowita

Zobacz nawet nie musialam uzyc Wrocislawy

6 minut temu, Dobrosułka napisał:

Wyobraz sobie, ze sa tysiace imiona, ktore sa lub byly nadawane w Polsce.  Obecnie jest okolo 10 000 tysiecy imion nadanych conajmniej dwa razy, a pojedynczych nadan nie licza.  Czyli oprocz Wrocislawy i Lenki funkcjonuje w Polsce jeszcze ponad 9 000 tysiecy imion zenskich, ale tobie pewnie trudno wyliczyc nawet sto wiec nie dziwie sie przykladu.

Jest wiele orginalnych i pieknych staropolskich imion wiec czemu nie.  Imiona zapozyczone nie koncza sie jednak na Lence, Mari, Zuzi, czy Mai.  Zamiast Maria to Daria.  Zamiast Lena to pelne imie Helena.  Zamiast Mai jest Gaja czy Kaja.  

Powiem tak. Nie każdemu przeszkadzają popularne imiona, tak jak tobie. To tak jakby ciebie na siłę przekonywano, że masz dać imię "na czasie" a nie jakieś starodawne, odkopane itp. I robisz to w prawie każdym wątku o imionach. Pytanie było o dwa konkretne imiona. I nie, nie będzie zamiast Leny, Helena, bo mi się nie podoba. Tak samo Maria i Daria. Dwa różne imiona. Urodzisz córkę to sobie dasz. A teraz proszę cię, opuść ten wątek. Choć się domyślam, że znów zaczniesz się burzyć i przekonywać do swoich racji a ludzi wyzywać, że imię się nie podoba, bo się nie interesują i zwalać na ich niewiedzę. 

1 minutę temu, Cinek148uh napisał:

Tak, Pokazując końce pokazujemy po prostu szerokość całego zakresu, która jest ogromna.

Ok

Przed chwilą, madalene1711 napisał:

Powiem tak. Nie każdemu przeszkadzają popularne imiona, tak jak tobie. To tak jakby ciebie na siłę przekonywano, że masz dać imię "na czasie" a nie jakieś starodawne, odkopane itp. I robisz to w prawie każdym wątku o imionach. Pytanie było o dwa konkretne imiona. I nie, nie będzie zamiast Leny, Helena, bo mi się nie podoba. Tak samo Maria i Daria. Dwa różne imiona. Urodzisz córkę to sobie dasz. A teraz proszę cię, opuść ten wątek. Choć się domyślam, że znów zaczniesz się burzyć i przekonywać do swoich racji a ludzi wyzywać, że imię się nie podoba, bo się nie interesują i zwalać na ich niewiedzę. 

Swojej corce nadalam imie i napewno nie oklepane.  Pytasz o zdanie ludzi na forum i burzysz sie gdy uslyszysz to czego nie chcesz.  Moze ty nie powinnas zadawac pytan na forum jezeli nie chcesz slyszec, ze twoje imiona sa oklepane i moze zauwazylas, ze zadnych zachwytow nie ma

2 minuty temu, madalene1711 napisał:

JA nie mowie o popularnych imionach tylko oklepanych do bole.  Lena jest oklepana do bolu.  Mi podoba sie mnostwo imion.  Zanim staly sie oklapane podobaly mi sie niektore z tych imion wiec ja mam w czym przebierac i wybierac.  

Jezeli chcesz poznac ktore imie sie bardziej podoba wsrod ludzi to napisalam wyzej statystyki z ostatnich trzech lat- Lena jest wybierana przez tysiace matek od wielu lat wiec jest napewno sliczniejsza od Dominiki, ktora od lat spada w popularnosci

1 minutę temu, Dobrosułka napisał:

Swojej corce nadalam imie i napewno nie oklepane.  Pytasz o zdanie ludzi na forum i burzysz sie gdy uslyszysz to czego nie chcesz.  Moze ty nie powinnas zadawac pytan na forum jezeli nie chcesz slyszec, ze twoje imiona sa oklepane i moze zauwazylas, ze zadnych zachwytow nie ma

O znów się zaczyna. A ty chociaż raz w jednym watku możesz odpowiedzieć na temat? Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Pytanie było o dwa konkretne imiona. A nie pytałam jakie imię się tobie podoba. Wyobraź sobie, że potrafie sprawdzić na którym miejscu popularności jest Lena czy Dominika. I wiesz co, jakoś mnie to nie razi. Ty patrzysz by było oryginalne, a ja uważam, że to rodzicom się ma podobać i dziecko ma nie czuć się z nim źle.

1 minutę temu, madalene1711 napisał:

O znów się zaczyna. A ty chociaż raz w jednym watku możesz odpowiedzieć na temat? Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Pytanie było o dwa konkretne imiona. A nie pytałam jakie imię się tobie podoba. Wyobraź sobie, że potrafie sprawdzić na którym miejscu popularności jest Lena czy Dominika. I wiesz co, jakoś mnie to nie razi. Ty patrzysz by było oryginalne, a ja uważam, że to rodzicom się ma podobać i dziecko ma nie czuć się z nim źle.

Nie, nie patrze na to, zeby imie bylo orginalne.  Podobaja mi sie imiona z pierwszej setki.  Razi mnie tylko nadawanie tych samych imion non stop jakby ta setka nie istniala.  

Wiem, ze cie to nie razi poniewaz proponujesz te imiona.  Jezeli potrafisz sprawdzic to chyba wiesz, ktore imie bardziej podoba sie i kiedy Dominika byla sliczniejsza od Leny ostatnio.  

5 minut temu, madalene1711 napisał:

Obydwa imiona sa nieciekawe.  Lene uwazam za paskudna i oklepana.  Dominika minimalnie lepiej, ale nic specjalnego.  W odpowiedzi na pytanie: szukalabym bardzo ostro innych imion

1 minutę temu, Dobrosułka napisał:

Obydwa imiona sa nieciekawe.  Lene uwazam za paskudna i oklepana.  Dominika minimalnie lepiej, ale nic specjalnego.  W odpowiedzi na pytanie: szukalabym bardzo ostro innych imion

No i ok. W końcu prosto i na temat. Każdy ma inny gust i każdemu podoba się coś innego. 

Z drugiej strony jakby nie było tych oklepanych imion, to ciężko byłoby je wszystkie zapamiętać. Dobrze, że są jednak takie imiona jak na przykład Anna (najpopularniejsze imię w każdym indoeuropejskim języku zawsze w jakieś formie podobnej do polskiej).

• Like 1

2 minuty temu, madalene1711 napisał:

No i ok. W końcu prosto i na temat. Każdy ma inny gust i każdemu podoba się coś innego. 

Widzisz ja nie lubie wypowiadac sie jak paskudne niektore imiona mi sie wydaja poniewaz dokladnie kazdemu podoba sie cos innego.  Chcialas jednak wiec uslyszalas.

2 minuty temu, Cinek148uh napisał:

Z drugiej strony jakby nie było tych oklepanych imion, to ciężko byłoby je wszystkie zapamiętać. Dobrze, że są jednak takie imiona jak na przykład Anna (najpopularniejsze imię w każdym indoeuropejskim języku zawsze w jakieś formie podobnej do polskiej).

To fakt.  Gdyby nie bylo oklepnaych imion to kazdy mialby inne imie i trzeba by bylo je wszystkie spamietywac, a tak to jedno imie, dziesiec osob.

28 minut temu, Cinek148uh napisał:

Dzieki, pierwszy argument za oklapanymi imionami, ktory do mnie trafil.  Zmieniam postawe.  Jestem za oklepanymi imiona.  

6 godzin temu, Dobrosułka napisał:

Widzisz ja nie lubie wypowiadac sie jak paskudne niektore imiona mi sie wydaja poniewaz dokladnie kazdemu podoba sie cos innego.  Chcialas jednak wiec uslyszalas.

Jedni mają paskudne imiona (według ciebie) a inni paskudny i wredny charakter, którego już nigdy nie zmienią. Rozwaliłaś kolejny wątek o imionach i dzięki takim jak ty nie warto o cokolwiek tutaj pytać. Mimo wszystko miłego dnia Ci życzę i zdrowia w tym trudnym czasie.

Lena owszem popularne ale bardzo ładne. 

Mi się oba bardzo podobają. A gdybym miała wybrać to chyba Dominikę, choć Lenka też bardzo mi się podoba. Autorko nie przejmuj się komentarzami tej dziewczyny, bo imię ma się przede wszystkim tobie i mężowi podobać a nie jej. A ona atakuje każdego kto ma odmienne zdanie.

Odpowiadam na pytanie tytułowe:

Dominika. Ponieważ mam już dość tych Len, podobnie jak Julek i Amelek.

Ale oczywiście zrobisz jak sama uznasz. Ja tylko odpowiadam na zadane pytanie.

• Like 1

18 godzin temu, Dobrosułka napisał:

To fakt.  Gdyby nie bylo oklepnaych imion to kazdy mialby inne imie i trzeba by bylo je wszystkie spamietywac, a tak to jedno imie, dziesiec osob.

No nie wiem. Ja coraz częściej sie łapie na tym, że pamiętam imię osoby z którą sie zetknęłam 20 lat temu tylko dlatego, że jej imie było nieoklepane.  Dodam jeszcze, że to, że jakies imię widnieje wyżej w rankingu imion najczęściej nadawanych nie oznacza, że jest ono "śliczniejsze" tylko po prostu jest na to aktualnie trend. Trend jak wszystko inne to chwilowy stan który przemija.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się