Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
ania34q

Skąd się wzięły takie durne zwyczaje, które poniżają kobiety ?

Polecane posty

Chodzi mi o zwyczaje gdzie facet przepuszcza kobietę przez drzwi, całuje w rękę czy się pierwszy z nią wita. Przecież tego typu gesty świadczą o tym, że facet jest ewidentnie wyżej w hierarchii od kobiety. Dlaczego więc świat tak niesprawiedliwie traktuje kobiety ? Przecież kobietom korona z głowy nie spadnie jak przez drzwi nie zostanie przepuszczona przez faceta, nie spadnie korona jak również pierwsza się przywita. Co to za robienie łaski facetom, że jak będzie mieć ochotę to się on pierwszy przywita, a jak nie, to już kobieta nie ma prawa ? 

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, że wymienione w tekście gesty są uwłaczające kobiecie i stawiające ją w hierarchii niżej od faceta. Co innego stereotyp stania przy garach czy zajmowania się domem. Ale całowanie w rękę? Albo przepuszczanie w drzwiach? Bez przesady...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet prowo trzeba umieć jakoś składnie i z sensem napisać. Bełkot.

 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło się, że jakiś mężczyzna (mniej więcej w wieku moich rodziców) zbulwersował się gdy pierwsza powiedziałam mu "dzień dobry" : ) Pomyślałam sobie, że to jakieś dziwactwo... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ania34q napisał:

Chodzi mi o zwyczaje gdzie facet przepuszcza kobietę przez drzwi, całuje w rękę czy się pierwszy z nią wita. Przecież tego typu gesty świadczą o tym, że facet jest ewidentnie wyżej w hierarchii od kobiety. Dlaczego więc świat tak niesprawiedliwie traktuje kobiety ? Przecież kobietom korona z głowy nie spadnie jak przez drzwi nie zostanie przepuszczona przez faceta, nie spadnie korona jak również pierwsza się przywita. Co to za robienie łaski facetom, że jak będzie mieć ochotę to się on pierwszy przywita, a jak nie, to już kobieta nie ma prawa ? 

To właśnie jest odwrotnie niż piszesz kiedyś kobiety były szanowane i te gesty były z szacunku do kobiet

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co autorka opisała, to świadczy o dobrym wychowaniu mężczyzny i jego szacunku do kobiety. W żadnym stopniu nie jest poniżające, wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, ania34q napisał:

Chodzi mi o zwyczaje gdzie facet przepuszcza kobietę przez drzwi, całuje w rękę czy się pierwszy z nią wita. Przecież tego typu gesty świadczą o tym, że facet jest ewidentnie wyżej w hierarchii od kobiety. Dlaczego więc świat tak niesprawiedliwie traktuje kobiety ? Przecież kobietom korona z głowy nie spadnie jak przez drzwi nie zostanie przepuszczona przez faceta, nie spadnie korona jak również pierwsza się przywita. Co to za robienie łaski facetom, że jak będzie mieć ochotę to się on pierwszy przywita, a jak nie, to już kobieta nie ma prawa ? 

jedna koleżanka opowiadała był taki dżentelmen wchodził pierwszy a ona za nim i dostała drzwiami  😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość888 napisał:

To co autorka opisała, to świadczy o dobrym wychowaniu mężczyzny i jego szacunku do kobiety. W żadnym stopniu nie jest poniżające, wręcz przeciwnie.

Dokładnie. Jest wiele innych "zwyczajów", które uwłaczają kobiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×